Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 09:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 13 Apr 2020 17:28 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
zbogom_pameti je napisao:
To bi bilo odlicno. Mada, ako uzmes tu mozda ce ti biti lakse da sa svoje prepakujes na nju. Manje muke, papira i posla sa drzavom (ovo poslednje presudno) . :)
A sto se tice zatamnjivanja prednjih stakala, osim ako ti neko blizak nije 'neko' u policiji ne znam koliko se to isplati. Drugara je sa 50% napred drkao svaki pandur prasinar na kog je naleteo. O interventnoj da ne pricamo. Na kraju skinuo od muke. Jbg, visoka cena za estetiku.


Ako budem uzeo tu, a 99 posto nazalost necu, onda cu sa moje na nju prebaciti, a moju vracam u fabriku. Stakla sam planirao iskreno da te atestiram, pa da naknadno napred tamnim na 50. Imacu kao dokaz da su atestirana na 30. Iskreno, bas nemam zelju da me cimaju, zato planieam atest, a nije neka drasticna razlika izmedju 30 i 50, bar sto sam video do sad. Jesu li mu pisali kaznu ili je uspevao da se izvuce, pre nego sto je skinuo? Pritom ja planiram nazad 95, pa ce biti veliki kontrast u odnosnu na napred, ne znam ni sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 14 Apr 2020 09:37 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Naravno da ces vaditi atest. Bez toga ti se ne isplati na ulicu da izadjes. :)

Ta fora za atest pa naknadno zatamnjivanje je i pandurima dobro poznata. I ja sam razmisljao da to odradim. Fora je sto ti da bi prosao atest moras napred da stavis providne da bi ti upisali foliju u atest jer su ti stakla vec tonirana na 30% fabricki. Ako bi naknadno (posle atesta) da zatamnis i prednja onda ili da lepis preko providne folije tamniju ili da skidas providnu pa stavis tamnu. Iskreno, meni licno je to bilo preveliko cimanje za kako i sam kazes malu razliku u izgledu. Kad uracunas muke sa tehnickim, pandure i potencijalno skidanje jednog dana jednostavno mi se nije isplatilo. Pritom providna folija jednako stiti od UV kao i bilo koja tamna.

Mada, sad kad citam ovo sto sam napisao rekao bih da sam samo omatorio i da me mrzi da se cimam. :D

Drugar nije popio kaznu ali je bilo samo pitanje vremena jer su ga bukvalno jednom u par dana zaustavljali i cimali. Mada je to bio A4 dioda pozadi full zatamnjen a napred cini mi se na 50%.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 14 Apr 2020 20:07 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 08 Jan 2012 19:13
Postovi: 110
Lokacija: Subotica
Ime: Milan
Opel: Astra GTC
Garaza: pogledaj
Kako si resio navi 70?
Koliko je zezanje i koliko para?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 14 Apr 2020 20:25 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Mobtel063 je napisao:
Kako si resio navi 70?
Koliko je zezanje i koliko para?


Za sad me je 175 evra kostala, zbog menjanja za piano black uz doplatu. Mada, kupicu verovatno i novu blendu, tako da ce to biti malo vise na kraju.
Izvan toga je zamena od tri minuta, nikakvav problem iskreno. Najveci problem je naci ispravnu i u trazenoj boji, ugradnja je zajebancija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 15 Apr 2020 11:29 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 08 Jan 2012 19:13
Postovi: 110
Lokacija: Subotica
Ime: Milan
Opel: Astra GTC
Garaza: pogledaj
Cek,kazes zamena 3 min a na kraju ugradnja zajebancija?Sta je sad na kraju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 15 Apr 2020 11:35 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Mobtel063 je napisao:
Cek,kazes zamena 3 min a na kraju ugradnja zajebancija?Sta je sad na kraju?


Zajebancija u smislu lagano, bar se tako u Cacku govori. Svakako, prelak posao koji svako moze da uradi. Izvuce se radio sa cetiri eksera, onda klima, centralnu drze 2 ili 4 srafa, ne secam se, blendu i ekran drze dva srafa i oddzekas prikljucke. Zamenis ekran i udzekas i vracas ovo istim redom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 17 Apr 2020 21:16 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Pre neki dan sam kupio novi polovni Sport volan sa crnom plastikicom na donjem kraku (nije izgrebana, samo je odsjaj od majice) i namontiran je. Sto se tice zatamnjivanja, odlaze se, jer je ugradnja hrom lajsni polovicno prosla. Izgleda skroz korektno i sa metra se ne vidi da nije fabricki, ali cu ipak menjati zadnje prozore. Previse sam stvari uradio, da bih sad ostavio nesto polovicno i razlog vise je samo zatamnjivanje. Tako da je sledeca stvar zamena zadnjih stakala sa hrom lajsnama. Svakako, nadam se da cu to srediti u toku iduce nedelje. Stari volan je na prodaju :)

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 23 Apr 2020 17:56 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Sinoc listajuci oglase, gledah kakve sve Astre imaju sa Z20LET motorom (da danas kupujem drugu Astru, to bi mi bila jedina opcija uz Opc-a) i naletim na jednu zanimljivu. Bela, 4/5 vrata, 16 felne, cak bez mf volana, nista specijalno, ali videh nesto sto mi je privuklo paznju. Polu kozna Rikardo (Recaro, znam) sa ekstenzijom za noge i istim stofom kao na Cosmu. Svakako, kad god sam zvao da pitam za neku zamenu, bio sam odbijen, jer "ne bih ja nista budzio", iako je sraf na sraf. Svakako, zvao sam coveka sa idejom da kupujem kola i otisao da ih vidim. Priznao sam naravno da nisam zainteresovan za auto, vec za sedista i uz "malo" ubedjivanja, sedista su sad u mojim kolima. Eto, jos jedan veliki korak u sredjivanju. Zatamnjivanje se odlaze, ipak je Rikardo bitniji. Moracu da ih ocistim, namazem, da im dam malo ljubavi. Sad se ceka Vucicevih 100 evrica za Opc masku :D

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 23 Apr 2020 19:14 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Odlicna stvar. Deluju fino ocuvano! :)

Jedino sto nisu na preklop ali ako se vozis sam j.... ti se tacno. :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 23 Apr 2020 19:26 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ta maska koju kupis za njegovih 100e ce te izaci 5x skuplje na drugoj strani,ima odma osiguranje i tehnicki da skoce duplo,ili tako nesto :). Al podrzavam :aplauz:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 23 Apr 2020 20:13 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Vrhunski :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 23 Apr 2020 20:57 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Odlicna sedista.
Steta sto nisu na preklop pa da bude kako je fabrika rekla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 23 Apr 2020 21:38 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
zbogom_pameti je napisao:
Odlicna stvar. Deluju fino ocuvano! :)

Jedino sto nisu na preklop ali ako se vozis sam j.... ti se tacno. :D


Korektno je stanje stroz, na boku vozacevom nisu najsjanija, ali da se srediti. Ne secam se kad mi je neko poslednji put seo iza, ali svakako, drug zna da namesti mehanizam za preklop, tako da ce i to ici. Treba samo da nadjem sedista koja ce biti donor, ali svakako to ne planiram narednih...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 23 Apr 2020 21:39 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Nesha je napisao:
Vrhunski :P


Hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 23 Apr 2020 21:43 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Vladarr je napisao:
Odlicna sedista.
Steta sto nisu na preklop pa da bude kako je fabrika rekla.


Da se prebaciti preklop, nije velika muka. Samo treba da nadjem neka jeftina sa preklopom i da se ugradi. Trenutno mi je to nebitno, jer ne vozim ljude nazad, ali bice u nekom trenutku. Bitno je da sam kupio i da sam nasao ista kao zadnja klupa, a te sitnice ce doci na red. Sedista imaju grejace, tako da ce biti povezana i sa tasterima, da sve bude fabrika, ali ne zurim sa tim detaljima. Sumnjam da cu ih paliti pre oktobra :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 23 Apr 2020 21:45 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
testdriver je napisao:
Ta maska koju kupis za njegovih 100e ce te izaci 5x skuplje na drugoj strani,ima odma osiguranje i tehnicki da skoce duplo,ili tako nesto :). Al podrzavam :aplauz:


Moj glas svakako nece dobiti, pa cak i Nurburgringa da daje sad :D Svestan sam ja tog principa da daje "mnogo", a uzima jos vise, ali ne menja cinjenicu da ce me "castiti" maskom ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 09 Maj 2020 16:51 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Uradjen je jos jedan bitan korak, a to je kupovina Opc maske, da se upotpuni Opc izgled. Maska je danas stigla i odmah sam je namontirao. Iako je to trebalo da bude "poklon od Vucica", sve mi se cini da je to Dimitrije sam sebi poklonio, kao i sve drugo. Nije mi zao, dosta bolje izgleda nego predjasnja. Definitivno napred fale ksenoni, ali to je pitanje za iducu godinu verovatno, sem ako ne iskoci neka strasno dobra ponuda, kao i Maxton design prednji lip/splitter, ali da se ne zanosim sad. Valjalo bi sad ponoviti ovo slikanje sa novom maskom :D

Slika

Slika

Slika

Slika

I da, moram da operem kola, ali nista mi mrskije nema. Inace sam za rodjendan pre 10 dana dobio 33 zetona za pranje kola, mozda bi bio red neki da iskoristim :')


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 09 Maj 2020 18:16 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Ova prva fotka je odlicna....opc izgledu nema sta da se diskusuje .
Tako su prebale sve da izadju iz fabrike


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 26 Maj 2020 21:14 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Ma kad god za nesto rekao da je plan za iducu godinu, kupim to u roku od odmah. Na red su dosle gevinde. Kupio sam Ta Technix gevindice, polovne, ali i u vise nego dobrom stanju, prema recima majstora. Njegov stav je ili propisaju odmah ili mogu da se voze poprilicno. Uz to, nisu zapekle, procurele ili bilo sta slicno, a uz njih su dosli i stabilizatori koji su u boljem stanju od mojih, kao i solje. Uzeo sam ih pre 2 nedelje, ali usled nedostatka finansija i vremena za montazu, tek su sinoc stavljene. Ja sam blago receno prezadovoljan uslugom majstora Dragana Ninkovica. Ja sam zeleo cak jos malo nize da idemo, ali me je srecom ubedio da je ovo i vise nego dovoljno za svakodnevnu upotrebu. Mislim da bi mi i air ride bio previsok hahah. Svakako, sredjene, namontirane, auto je drasticno lepsi i 100x neudobniji. Krut je previse, cak i dosta vise nego sto sam ocekivao, ali sve ima svoje. Distanceri oko 15mm su obavezni sad, jer su tockovi previse uvuceni, ali finansije su opet u velikom minusu. Evo par slika kako je "krosover" postao lourajder.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Sledeci na redu su novi diskovi i plocice, mozda sredjivanje menjaca, par gresaka da vidimo na dijagnostici, a onda se vracam izgledu. Trebalo bi prvo da zamenim zadnja stakla sa lajsnama, iako na slikama su lajsne ispale odlicno, farbanje centralne konzole, poliranje cida, nova blenda, hrom retrovizori, nebo i da, distanceri. Za dalje cemo lagano, osim ako ne iskoci opet nesto zanimljivo i povoljno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 27 Maj 2020 09:23 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Uh... pa gde ces nize od ovoga? :D

Dobro je sto je tako tvrda inace bi ti tocak na prvoj rupi proleteo kroz podkrilo. :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 27 Maj 2020 15:16 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
zbogom_pameti je napisao:
Uh... pa gde ces nize od ovoga? :D

Dobro je sto je tako tvrda inace bi ti tocak na prvoj rupi proleteo kroz podkrilo. :D


Ma ja bih to spustio po jos 2-3 cm bar, ali cenim da ne bih nikad mogao da vozim nekoga (zbog tezine) i da bi sam prelazak preko lezecih policajaca, kao i svaka rupa bile i vise nego kriticne :( Vrsice ovo sasvim dobro posao. Sto se tice krutosti, navici cu se vremenom, valjda :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 27 Maj 2020 15:50 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Lepo za oko ali ja bih odlepio posle jednog dana voznje po Bg :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 27 Maj 2020 16:08 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
testdriver je napisao:
Lepo za oko ali ja bih odlepio posle jednog dana voznje po Bg :)


Sta znam, ta krutost mi smeta, ali zrtvovacu komfor zarad izgleda. Videcemo da li cu se navici, podici ili zameniti, za sad tipujem na prvo. Jedini mi je "strah" da ne zaboravim da mi je auto spusten poprilicno i da onda probam da ga penjem s' preda na trotar. Pored svega sto sam uradio na kolima, ovo mi je najomiljenije nakon Rikarda :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 29 Maj 2020 15:09 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Ja imam 225/40/18 i sport oslanjanje koje je -15mm i ljudi na zadnjoj klupi umiru u pojedinim delovima Beograda :ludilo1:

Ovakve stvari definitivno nisu za nasu zemlju, sve je to lepo ali da vozis auto u Luksemburgu umesto u Srbiji :ludilo1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra H GTC
PostPoslato: 30 Maj 2020 00:57 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
MiskoBgd je napisao:
Ja imam 225/40/18 i sport oslanjanje koje je -15mm i ljudi na zadnjoj klupi umiru u pojedinim delovima Beograda :ludilo1:

Ovakve stvari definitivno nisu za nasu zemlju, sve je to lepo ali da vozis auto u Luksemburgu umesto u Srbiji :ludilo1:


Takodje 225/40 R18 i recimo 7 centimetara nizi auto nego sto je bio i plus Recaro, nije dobra kombinacija. Mera mu dodje 18ice i -30, em je lepo, em je udubno, pritom da su opruge ili neke bas kvalitetne gevinde, ovo moje je preterivanje. Inace, mislim da se navikavam polako na krutost, ali videcemo ubuduce. Da se voziti ovako, nije toliko problem, samo preko svake rupe, lezeceg i slicno u prvoj lagano i to je to. Nisam bas osoba poznata po racionalnim izborima, sto ceo ovaj neplanirani projekat pokazuje i dokazuje, tako da je ovo samo jos jedna u nizu slatkih gresaka :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs