Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 10:44

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 26 Avg 2023 20:42 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2023 18:31
Postovi: 46
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra J Cosmo TURBO
Garaza: pogledaj
Kad se Astra J pojavila nisam mnogo obraćao pažnju na nju, H mi se baš nije dopadala, G mi je delovala ok u to vreme. Desetak godina kasnije sam dosta bio u kontaktu sa Astrama J prilikom uvoza i nešto mi je tu odmah kliknulo. Pre dve godine kada je došla na red kupovina auta, žena i ja smo se lomili između više modela, Astra J/K, Meriva B, Focus mk3, C-Max, Golf 7, Seat Leon, Kia Cee'd... Tražili smo benzinca u C segmentu i da nije crn, i gledali sve i svašta. Izbor se brzo suzio na Astru J i Merivu B, gledali nekoliko sa A14NET i A16XER, ali nijedan nije ušao u uži izbor. I onda je žena slučajno naletela na jedan oglas i tu počinje ova ljubavna priča :love:

Brzo nakon nove godine postao sam ponosni treći vlasnik Astre J koja je kupljena nova u Srbiji krajem 2011 i fino održavana za svojih 175000 km. Turbo benzinac 1.4 od 140 konja, A14NET, sa manuelnim menjačem 6 bzina koji je sređen neposredno pre kupovine. Cosmo paket opreme, polu-kožna sedišta, fabričke alu 17ice, automatsko paljenje svetala i brisača, dvozonska automatska klima, običan CD400, običan tempomat, ručna na dugme, kožni naslon za ruku (3 mesta za čaše :ziveli: ), svašta nešto.

Slika

Slika

Slika

Slika

Tek sad kapiram da ni nemam mnogo slika samog auta, jer uglavnom fotkam kad nešto radim na njemu. Svašta sam radio za ovih godinu i po dana, tako da ću kačiti malo po malo :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 28 Avg 2023 11:47 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Pozdrav Aleksande.

Neka te auto dobro sluzi. I drago mi je da si ljubitelj biciklizma :).

Sto se tice motora imam isti takav i zaista sam zadovoljan. A saam auto je poprilicno zanimljiv da je moguce uraditi veoma lepu personalizaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 28 Avg 2023 21:09 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2023 18:31
Postovi: 46
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra J Cosmo TURBO
Garaza: pogledaj
Hvala! Pre nego što sam se pridružio, Pera me je uputio na tvoju temu, pa sam seo i u dahu prošao celu :respekt:

Što se tiče personalizacije, prošle godine sam se zabavljao gumama i felnama. Uz auto sam dobio dva seta Mišelinki u fabričkoj dimenziji 215/50 R17, ali sam ih udomio i kupio nove gume, pošto planiram da auto duže bude kod mene.

Za leto sam po preporuci uzeo Kleber Dynaxer u dimenziji 225/45 R17, koja je takođe fabrički predviđena. Malo sam se u prvom momentu razočarao jer su mi delovale nekako kilavo i malo u toj dimenziji na autu, ali su sasvim udobne u vožnji i po krivinama. Posle sam se navikao...

Slika Slika Slika

Za zimu sam hteo još jedan set felni, i lepo sam se namučio oko izbora jer sam skapirao da je auto isuviše lep da bi mu se stavile bilo kakve felne ili ratkapne, a generalno sam hteo nešto fabrički. Na kraju sam se odlučio za "design look" čelične 17ice i otvorio se za fabričku dimenziju 215/50 R17... i uzeo Tigar Winter :D

Slika Slika Slika

Lično mi je sa ovim gumama lepši nego sa letnjim, iako su mi alu felne lepše od čeličnih
Slika

Generalno, ne volim previše niske gume, ne treba mi sekiracija oko toga, tako da sam za sada zadovoljan sa ove dve kombinacije. Sa druge strane, ovo nam je porodični auto, tako da nema tu mnogo izvoljevanja oko raznih inovacija. Trenutno mi je ovo glavna dodatna oprema, pa ne stižem da čačkam ostalo :wink:
Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 31 Avg 2023 10:59 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Drago mi je da si iscitao moju temu.
Sto se tice zimskog seta i kod mene je Tigar samo sa starom sarom. Veoma sa zadovoljan njihovim performansama. Vozio sam ih u veoma otezanim uslovima. Za letnji set eto naviknes se posle nekog vremena na promenu i to je to.

Mogu ti reci da ovaj set koji imas u gepeku je veoma zanimljiv. Obicno se porodice muce sa kolicima kako da se spakuju ali ovo mi se veoma dopada. Bravo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 01 Sep 2023 20:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2023 18:31
Postovi: 46
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra J Cosmo TURBO
Garaza: pogledaj
Hvala! Žena je baš dugo istraživala oko toga, jurili smo da ovo dečije sedište za auto može da se uklopi sa adapterima u kolica, itd. Pre neki dan sam išao da pokupim neka kolica za svastiku, bila su u kutiji i stala su u gepek zajedno sa ovim mojim, bez da sam išta vadio i pomerao.

Kada sam gledao auto pre kupovine, prijavljivao je grešku za prvu ("gornju") Lambda sondu i imao je problem da nakon kraće vožnje kada se upali hladan, ili zatrokira ako je u mestu, ili izgubi snagu ako je u vožnji. Majstori su sumnjali na bobine i na lambda sondu. Za početak sam uzeo da zamenim lambda sondu u sopstvenoj režiji, pa da ako se problem nastavi tek onda zamenim bobinu. Nisam našao u tom trenutku tipsku lambda sondu ali je u Bosch-ovom katalogu za A14NET bila ponuđena univerzalna koja dolazi u paketu sa konektorom za nastavljanje na stari džek. Hteo sam da lemim, međutim su u uputstvu eksplicitno naveli da to nije preporučljivo i da treba koristiti dostavljeni konektor.

Slika Slika Slika Slika Slika

U servisnoj istoriji sam našao da su svećice menjane pre 40000, i neznajući u tom trenutku da je rok interval za zamenu kod iridijumskih svećica 60000 km, kupio sam nove NGK - iridijumske kako propisuje fabrika, i zamenio. Tek kada sam skinuo stare video sam da su ok i da su iste kao i ove koje sam kupio, tako da sam ih sačuvao da se nađu.

Slika

Pre skidanja svećica sam kompresorom razduvao prljavštinu i očistio ulje koje se slivalo preko poklopca ventila pa niz bobinu na prvom cilindru. Naravoučenije - prvo dobro pokupiti ulje ubrusom ili krpom pa tek onda razduvati kompresorom... Naučio sam to na teži način...

Slika Slika Slika

Prilikom zamene, na navoj na novim svećicama sam stavio malo bakarne masti, a nakon 1000 km sam pritezao svećice. Dobra stvar kod ovog motora je što je lako pristupačno, samo se skida jedan poklopac i bobina. Prethodno sam to radio na Stilu 1.4 16V, to je bila patnja...

Slika Slika Slika

Nakon zamene sonde i svećica problem sa trokiranjem je nestao, i do danas se nije ponovio, tako da je bobina ostala. Kasnije sam mozgao sa kolegom oko toga, pa smo skapirali da je verovatno bilo do toga što kad motor postigne dovoljnu temperaturu da može da spusti ler na regularne obrtaje (valjda 800 kod ovog) tek tada počinje da vrši ubrizgavanje po podacima sa prve sonde i da je zato u tom prelaznom trenutku trokirao. Možda grešim, ako neko zna da objasni, rado bih čuo :ok:


Poslednji put menjao profa_chb dana 01 Sep 2023 20:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 01 Sep 2023 20:45 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2023 18:31
Postovi: 46
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra J Cosmo TURBO
Garaza: pogledaj
Što se tiče sitnih radova, čim sam ga kupio menjao sam kućište ključa. Srećom, uz auto sam dobio kineski skakavac sa originalnim čipom i originalni skakavac sa originalnim mačem pa sam na ovog kineza koji sam uzeo na aliexpress-u presadio i mač i čip.

Slika Slika Slika

Mač se lako izbija iz ležišta, ja sam se poslužio navrtkom i podloškom

Slika Slika

Nije kao fabrički, ali može da prođe

Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 18 Okt 2023 18:08 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Dobro nam dosao na forum. :) Lepa Astra, daj jos koju sliku enterijera, ta kombinacija crna + hrom lajsne joj predobro stoji. Dobro je to ispalo, ko original. Ja sam isto menjao kuciste kod nekog coveka, reko jel imate bas Opelovo kuciste, imam, na kraju sam dobio ovo. :D Uzeo covek univerzalno kuciste i samo nalepio Opel nalepnicu pozadi. Ali barem kljuc sljaka, na originalnom je neko uspeo da izbije dugme skroz. :krsti:

Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 18 Okt 2023 21:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2023 18:31
Postovi: 46
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra J Cosmo TURBO
Garaza: pogledaj
Hvala! :ziveli:

Sad sam pretresao sve slike, nisam nijednom slikao enterijer radi slikanja, moraću neki dan da slikam. Evo par fotki gde se nazire enterijer :ok:

Čini mi se da mi se dosta sporo greju ogledala. Na Stila sam bio stavio nova ogledala onomad, neka jeftina, i čini mi se da su brže postizala temperaturu. Isto su se palila preko tastera za grejač zadnjeg stakla, kao na Astri. Za početak sam uzeo unimer da proverim da li je neki od grejača u prekidu i da li uopšte dobijaju struju.

Levo ogledalo 35,6 ohm, nije u prekidu

Slika Slika


Desno ogledalo 32 ohm, nije u prekidu

Slika Slika Slika

Na konektorima se dobija preko 12V kada je aktiviran taster za grejač zadnjeg stakla

Slika Slika


Kako se ostalima čine grejači ogledala na Astrama? Koliko brzo odmagle? Koliko brzo osuše kapljice vode posle pranja, itd?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 06 Nov 2023 23:13 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Super autić, lepo je videti još jednog aktivnog vlasnika heča na forumu :)
Sviđa mi se ovaj setup u gepeku, pre par dana sam počeo da se brinem da li će gepek biti mali, ali izgleda da će samo flex pod kod mene morati dole :D

Što se tiče grejača nisu ništa specijalno. Meni je levi zezao, i grejao sve slabije i slabije, a onda se ispostavilo da se staklo postepeno odljeplivalo, toliko da je u jednom trenutku otpalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 11 Nov 2023 23:41 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2023 18:31
Postovi: 46
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra J Cosmo TURBO
Garaza: pogledaj
Hvala! :ziveli:


Viđam razne oglase po netu za neke folije koje se lepe na ogledala pa se ne zadržava voda na njima, samo ne znam ima li razlike u vidljivosti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 20 Nov 2023 23:34 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2023 18:31
Postovi: 46
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra J Cosmo TURBO
Garaza: pogledaj
Svašta sam radio oko auta ovih dana, menjao set točkova, čačkao oko radija, a onda je utrčala žena preko reda - propao taster na originalnom ključu. Pošto se taj ključ ne koristi već stoji u rezervi, nisam se mnogo cimao. Ključ je zaliven u kućištu i ne otvara se lako, te bez razaranja nije moguće doći do čipa, ne juri mi se kinesko kućište...

Slika Slika Slika

Prvo sam obradio ivice skalpelom
Slika Slika

Potom sam uzeo šta sam imao pri ruci - izolaciju od buksne i staru kuglicu iz ležaja točka na biciklu. Isekao sam buksnu na meru tako da kuglica ne ispada i samo utisnuo u kućište
Slika Slika Slika

Probao - radi :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 21 Nov 2023 14:46 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Odlično. Treba se snaći :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 21 Nov 2023 15:00 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Svaka ti cast.

Dobro si se snasao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 21 Nov 2023 21:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2023 18:31
Postovi: 46
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra J Cosmo TURBO
Garaza: pogledaj
Hvala! :wink:

Otkad vozim dobar auto, nikad ne znam kad mi je tehnički jer ga ni ne pripremam... Juče sam na-vrat-na-nos išao u Dunav u Bloku 45, prošao tehnički bez zamerki i uradio produženje polise za stakla. Ceh 37 hiljada sa tehničkim i polisom za stakla, auto je stariji od 10 godina, premijski stepen 3.

Šta može biti korisna informacija drugima, na trećem stop svetlu mi ne rade dve od ukupno 9 LED dioda. One nisu predviđene za zamenu, mora da se menja cela lampa. Ni prošle ni ove godine mi to nisu zamerili na tehničkokm. Takođe, desna maglenka ima duboku ogrebotinu u vidu jedne linije celom širinom, koja ne utiče na vidljivost, ni to mi nisu zamerili.

Ovih dana me čeka mali servis, prešao je svega 6500 od prošle godine, auto prijavljuje da je preostali radni vek ulja na 2%. Prošle godine sam se napatio sa nabavkom ulja Dexos 1 Gen 2, jedva sam ga našao na kraju u Prosport autu, 4000 za 5L. Vidim da su cene skočile ove godine, sad je 5000...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 TURBO Cosmo
PostPoslato: 01 Jan 2024 21:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2023 18:31
Postovi: 46
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra J Cosmo TURBO
Garaza: pogledaj
Srećna Nova godina i predstojeći i prošli praznici svima koji slave :ziveli:

Pre mesec dana sam prao auto pa sam iskoristio priliku da malo fotkam, ovaj put sa zimskim setom točkova. Da ne bude zabune, auto stoji u garaži, zato ga ne perem češće, a retke su prilike da imam uslove da ga normalno fotkam iznutra :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs