Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:54

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 11 Nov 2018 22:42 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Nov 2017 22:40
Postovi: 15
Lokacija: Srbija
Ime: Sale
Opel: Zafira
Evo da otvorim temu za moje limuzinče a slike ću naknadno da ubacim sutra....
Kao što naslov kaže 2.2 dizel agregat... 2003. godište je, 7 sedišta, uzet od čoveka koji je uvezao pre pola god iz CH.... 5-stepeni menjač..... grejači prednjih sedišta.... automatska klima, tempomat, e sad ne vidim da ima bord da pokazuje potrošlju ili ne umem da uključin a desno kod sata imam onaj malo veći displej od običnog..... alu 15-ice... njih planiram da ostavim za zimu a na leto idu bar 16-ke neke..... euro kuka, xenoni, prskalice farova i to je što sam uspeo da vidim za ova dva dana.....

Edit: auto je uzet bez rezervnog točka.... našao sam neku felnu ali pitanje za ostale koji imaju zafiru čime se felna pričvršćuje odozdo za auto na onaj navoj ako može neko da slika da znam šta da tražim po otpadima?
I kako da vidim potrošnju na onom displeju gde je radio?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 12 Nov 2018 10:03 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
jabre je napisao:
Edit: auto je uzet bez rezervnog točka.... našao sam neku felnu ali pitanje za ostale koji imaju zafiru čime se felna pričvršćuje odozdo za auto na onaj navoj ako može neko da slika da znam šta da tražim po otpadima?
I kako da vidim potrošnju na onom displeju gde je radio?

1. Treba ti ovakav metalni "kavez" koji drzi tocak

Slika

S tim da mnogi ne znaju da postoji i plasticna tacna na kojoj lezi tocak, pa stavljaku direktno na sipke.

Slika


2. Proveri da li imas na desnoj rucici komande za BC.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 16 Nov 2018 18:42 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Nov 2017 22:40
Postovi: 15
Lokacija: Srbija
Ime: Sale
Opel: Zafira
Nemam ništa na desnoj ručici..... da li treba samo ručica ili plus i instalacija da bi radilo ili kako.... ?

A ovo za rezervnu nemam imam samo onaj dugačak navoj koji verovatno ide kroz sredinu..... ima li to negde da se kupi ili moram da sam pravim?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 17 Nov 2018 12:29 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Ako nemas na rucici tastere za putni racunar, verovatno nemas ni instalaciju, bez obzira na veliki ekran.

Imas na otpadima te nosace za rezervni tocak, uzmi i tu "tacnu" da ti nosac ne bi gulio gumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 20 Nov 2018 02:33 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Nov 2017 22:40
Postovi: 15
Lokacija: Srbija
Ime: Sale
Opel: Zafira
Evo i slika za početak...
Lokacija: Košutnjak
Dajte neke kontakte u inbox od opelovih otpada po bg.... jer ovamo kod mene nisam viđao da ima ko rastura zafire....
E sad ide glavni deo?
1. Koji tip ulja ide u ovaj motor, čitam negde kažu ovo negde ono.... auto ima oko 250 hiljada pravih ali je to ipak ozbiljna kilometraža (za razliku od ovih sa oglasa sa 129k a kao da ih je vozilo pola opštinske uprave.... )
Pa se zato dvoumim10-40w ili da idem na 5-40w nekako mi na 250k km više ide polusintetika ali opet sačekaću vaše odgovore....
2. Kakav je što se tiče servisa, koje proizvođače preporučujete, hteo bih da odradim ubrzo i veliki servis.... pošto planiram da me služi bar još neko vreme dok se ne skupi lova za nešto mlađe
4. Non stop mi gori sijalica za abs i prethodni vlasnik mi je rekao da je neki senzor na točku.... a kočnica je dosta tvrda.... na šta da obratim pažnju?
5. Šta može ovo da bude.... ponekad kad je hladan upali lepo ali izbaci onaj autić sa ključem i posle minut dva se izgubi....
Evo ovo mi izbacuje kad povežem obd
SlikaSlikaSlikaSlika

Slika

Edit: tablice sam prekrio jer nisam preneo auto na mene da ne bi prethodnom vlasniku stvorio neki problem.... a i ja ne volim ljudi koji svoj auto kriju.... kad bude na moje ime slikacu i table naravno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 20 Nov 2018 12:07 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Pa dobro vidi se da nije lose ocuvana. Lak dobar. Uzdravlje da se sluzis. :D
1. Za nov avto ide puna sintetika 5,5 litra, Total Quartz 9000 5W-40 ili Total Quartz 9000 Energy 5W-40. Cena za 5 litara je oko 2750. Ovo je sa Totalovog sajta, naravno moze i drugo. E sad problem je koje ulje sipati jer proizvodjac preporucuje 5w40 za nov auto i do neke projektovane kilometraze. Vidi ako je prethodni vlasnik sipao 5w40 i ako motor lepo radi sipaj i ti i ne brini. Ja sa Korsom sam blizu 200000km i sipao sam 5w30 i nastavicu tako. U servisnoj knjizi mi pise da mogu samo ulja gradacije 0w20 0w30 5w30 i 5w40 da sipam zbog lanca. Ako je sipao 10w40 sipaj i ti. Total ima TOTAL QUARTZ 7000 10w40 koje je jeftinije.
2. Ne znam za taj motor kako je sa servisima, a od proizvodjaca ne mozes da pogresis sa Mannom i Filtronom. Oni su i novcanik friendly. :D Od kaisa sam ja izbegavao Dayco, stavljao sam Contitec. Nisam imao problema.
3. Probaj neko preko dijagnostike da ocita te senzore i njihovu brzinu u voznji. Tako mozes da vidis koji ne radi. Takodje pogledaj i osigurac za abs. Jer sada ti verovatno ne radi abs. Cim ima tako neka greska u tom sistemu, abs se sam iskljuci na vozilu. Ovo oko kocnica probaj da zamenis staru kocionu tecnost i da ispustis iz svakog tocka. Valeo je 320din. Mozda je samo vazduh u sistemu.
4. Pogledaj sam ili sa majstorom da li sve dizne rade dobro, da nije neka kaput. Mozda da se desi da su rastelovane ili oko instalicije da ne valja nesto. Pogledaj da nije neki kabl prekinut, ogoljena zica. Probaj da ocistis konektore kontakt sprejom. U kit komercu je 300din.
5. Ovo NOx, pogledaj sam senzor da li radi, pinove na konektoru, sam konektor, kabl. Jel dimi?


Poslednji put menjao Nestado dana 20 Nov 2018 13:01, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 20 Nov 2018 12:22 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2016 20:02
Postovi: 147
Lokacija: Beograd
Ime: Horhe
Opel: Astra G 1.8 16v
Uvek mi je bio fascinantan taj 2.2 DTI... Kubikaža mu je 10% veća nego na 2.0 DTI, a snaga 25% (fabrički). Vozio sam se u zafiri sa njim, ozbiljno vuče u preticanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 22 Nov 2018 01:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Nov 2017 22:40
Postovi: 15
Lokacija: Srbija
Ime: Sale
Opel: Zafira
Testirao sam je pod opterećenjem odlično vuče.... što se preticanja tiče zaista nigde nemam problema... za sad sam pozitivno iznenađen osećajem u autu... e sad tu su neke sitnice koje polako krećem da sređujem koliko mi finansije dozvoljavaju...
Stavljene napred 2 nove wintere, sad kad prođe slava iden da pretresem motorni deo i izmenjam sve manžetne ulja itd koliko budem imao vremena i novca....

E sad primetio sam 2 problema koji mi bodu oči a ne znam kako bi ih lako rešio....
- magli mi se auto baš dosta i pomaže jedino kad uključim na mod za šoferku ali kako duva najjače a vruće baš mi smeta u vožnji a ne mogu da isključim jer začas zamagli..... neki kažu problem filter kabine... ili vlaga u autu?
- ona duvaljka između prednjih sedišta za zadnji deo auta duva samo hladno bez obzira na koju temperaturu stavim grejanje.... a bitno mi je da bude toplo zbog dece pozadi..... da li je neko imao ovakav problem i gde da tražim uzrok....

Ima li neko tačnu šemu osigurača, ne mogu nikako da osposobim maglenke....
I koji tip sijalica ide u dugačka, ubi me kiša ne mogu da priđem do auta.... a hteo bi naručim neke led sa alija da stignu pre nove godine.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 22 Nov 2018 01:42 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Kratka H7, dugacka HB3 9005, maglenke H3. Meni takodje isto nesto treba od H1 LED ali treba sa canbusom. Mozda i ostavim ovako. Kad magli u autu trebalo bi da ukljucis klimu da ubaci suv vazduh jer ti vec unutra imas vlazan vazduh. Mora da isprekontrolises sve odvode za vodu, naravno hoce i filter ili u filteru da ulazi voda ili neka kondenzacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 27 Nov 2018 10:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Nov 2017 22:40
Postovi: 15
Lokacija: Srbija
Ime: Sale
Opel: Zafira
HB3 definitivno ubacio sam led na duga da budu slična za xenonima na kratkom.... maglenke sam proverio kad sam podigao auto na dizalicu.... skinem one poklopce odozdo i nema sijalica.... lepo ubacim i rade bez greške....
E sad, utvrdili smo za senzor za abs na desnom točku da je "otišao", drugar koji mi održava auto je gledao da naruči ali ga kod nekoliko dobavljača uopšte nema.... ima 2 pina, da li se hvata od još nekog auta da tražim polovan ili da ipak sačekam da nađem nov?



Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 27 Nov 2018 10:55 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Trazi GM prodavnice, ima jedna u Nisu, verovatno salju postom delove. Ali sigurno ih ima jos. Mislim da se hvataju od Astre G. Ubaci sliku bas me zanima kako svetle te LED.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 27 Nov 2018 23:59 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Nov 2017 22:40
Postovi: 15
Lokacija: Srbija
Ime: Sale
Opel: Zafira
Danas sam tražio u radnjama po Leskovcu nigde nema, samo u jednoj čovek kaže nema posebno mora da se kupi cela glavčina koja je skoro 6 crvenih..... ako neko ima od forumaša ko rastura pošaljite mi u poruci ili neku radnju na Karaburmi ili Zvezdari ili nekoj drugoj lokaciji da probam tamo....
@Nestado nisam uspeo da slikam kiša ne staje videću hoću li sutra biti bolje sreće.... led sijaju za sve pare.... i to po kiši... videću kad bude malo bolje vreme....
Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 28 Nov 2018 15:40 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Nov 2017 22:40
Postovi: 15
Lokacija: Srbija
Ime: Sale
Opel: Zafira
Bio i u delmax danas i tamo kažu ne može samo senzor ide sve u kompletu s glavčinom 6600....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 28 Nov 2018 21:21 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Ovi kodovi greske ti nisu validni za taj auto.Niti ima elektriku do dizni niti kablovi , nista od toga.Vozi to kod nekog ko ima OP-COM ili jos bolje Tech2 , postavi ovde kodove greski pa posle mozemo da resavamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 30 Nov 2018 00:37 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Nov 2017 22:40
Postovi: 15
Lokacija: Srbija
Ime: Sale
Opel: Zafira
Za sad mi se izgubila greška za abs izgleda kad smo skidali dole da zamenimo manžetne da je neki kontakt bio problem ili sam konektor od senzora.... za sad radi....
Ujedno sam i našao onaj držač rezervne gume, samo mi se čini da mu nešto fali što se kačenja tiče ...
Ima li to neko od vas da mi slika da vidim šta ovde fali kod mene? Slika

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 30 Nov 2018 23:12 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Treba ti ovakav drzac (kataloski broj 13223762)

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 05 Jan 2019 00:26 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Nov 2017 22:40
Postovi: 15
Lokacija: Srbija
Ime: Sale
Opel: Zafira
Polako se prikupljaju delovi za ugradnju
Našao sam ručicu od bord kompjutera koji ja nemam iako imam veliki displej na autu.... ništa toliko nije rađeno oko auta zbog praznika i hladnog vremena jedino sam pre ovih hladnoća ubacio led svetla na duga i maglenke, kratka kupljena s 6000k xenonima, a za njih sam uzeo 4300k sijalice koje ću da stavim čim bude toplije...

U međuvremenu mi je crkao ventil kod turbine pa auto ide ko stari magarac i senzor spoljne temperature pa brljavi kompletno grejanje.... ali ništa dok ne prođu praznici.....

Jurim i neke alu 16-ice dok je zima da mi budu za letnji komplet..

SlikaSlikaSlikaSlika

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 16 Jan 2019 23:59 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Nov 2017 22:40
Postovi: 15
Lokacija: Srbija
Ime: Sale
Opel: Zafira
Ubacio sam ručicu od koja ima BC.... postoji li "uradi sam" varijanta aktiviranja istog ili mora kod dijagnostičara?

SlikaSlika

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 17 Jan 2019 10:53 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Avg 2009 22:03
Postovi: 264
Lokacija: Beograd
Ime: DemidZa
Opel: Kadett C Coupe 2.0
Ako ti jos uvek magli auto, proveri onu klapnu sto zatvara ulazak vazduha spolja. Meni nije radio taj motor i ostala je klapna zatvorena. Kada sam to sredio onda se sve vratilo u normalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 17 Jan 2019 17:15 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Nov 2017 22:40
Postovi: 15
Lokacija: Srbija
Ime: Sale
Opel: Zafira
DamidZa je napisao:
Ako ti jos uvek magli auto, proveri onu klapnu sto zatvara ulazak vazduha spolja. Meni nije radio taj motor i ostala je klapna zatvorena. Kada sam to sredio onda se sve vratilo u normalu.
Gde se nalazi ta klapna? Magli baš dosta

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 17 Jan 2019 17:46 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Kada skines kasetu ispred suvozaca, odmah ces je videti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 18 Jan 2019 14:42 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Avg 2009 22:03
Postovi: 264
Lokacija: Beograd
Ime: DemidZa
Opel: Kadett C Coupe 2.0
tamo gde menjas filter za kabinu, a klapna je malo iznad(ja mislim).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 18 Jan 2019 19:35 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Pored


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 17 Mar 2019 01:24 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2018 21:50
Postovi: 129
Lokacija: Vlasotince
Ime: Opel Zafira
Opel: Zafira 2.2 DTi
I zaboravio sam na ovu temu

Dakle ovako..... auto se samo vozi, u potrazi sam za nekim zanimljivim 16"-icama pa čak i 17-kama.... mada ne znam ako ih stavim dal ce da kace o rub....

A izbacuje mi ove dve greske a i vec neko vreme primecujem da mi je malkice veca potrosnja nego sto bi trebalo.... za nekih 30%

Sta bi mogle da budu ove greske i da nije zbog neke od njih?

Svakako idem za par dana na dijagnostiku valjda ce da se resi....



Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 2.2DTi restyling 2003.
PostPoslato: 17 Mar 2019 09:27 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Mozes da stavis sve do 17. 17-ica je isla na OPC verziju kao najveca.

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs