Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 14 Nov 2018 02:50

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Pravila foruma

1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Insignia 2.0 EcoFlex
PostPoslato: 21 Sep 2018 07:19 
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Evo da vam se i ja predstavim.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

2.0 EcoFlex 103kW/140ks Odlican primerak, uvezen za mene, ne sa placa. Ima dosta opreme, mislim da je paket opreme Advance, jedan ispod Cosmo, ali ima mnogo toga jos dodato. U sustini, par stvari mu nedostaje od Cosmo paketa. :)

Vrh

Tema posta: Re: Insignia 2.0 EcoFlex
PostPoslato: 03 Okt 2018 12:08 
1st Gear
Korisnikov avatar

E pa evo, posto sam napravio prvih 1000km sa Insigniom, reko da vam napisem prve utiske, da imate feedback ako vas zanima sta da ocekujete.
Motor - Multijet je besprekoran motor, to svi znamo, perfekto radi, tih je, cak i kad otvorite haubu i stojite pored njega, cak su i same vibracije minimalne, za razliku od TDI-a koji sam pre Insignie imao. U kabini mir i tisina. Minimalno pojacate radio i nemate predstavu da motor uopste radi. Niti se cuje niti se oseti.. Imam utisak da je zbog potrosnje (koja je izuzetna u poredjenju sa TDI-em) motor podesen da recimo do 1800 o/m, motor deluje cak i tromo, nema toliko izrazenu poteznu snagu, tek se budi od 1800 o/m, dok je recimo Passat (136ks) vec od 1600 o/m leteo ali je zato i trosio daleko vise. Medjutim kad predje 1800 o/m onda mnooogo ozbiljnije vuce mjet nego TDI. Takodje na auto-putu kada ga zaletite, mjet daleko ozbiljnije ide, mnogo brze ubrzava i ima daleko bolje medju ubrzanje. Sto se tice buke u kabini, motor zabrunda glasnije jedino kada se cupate iz nizih obrtaja u visem stepenu prenosa, inace nema govora da je motor bucniji kao sto sam pre kupovine citao. Za potrosnju cu reci samo da sam se prepodrodio, meni pasat zima leto nije silazio ispod 9 po gradu (Insignia 6.7-7) a na otvorenom pri 130 Passat 6-6.5 a Opel 5.2.
Trap- Auto ODLICNO lezi na putu i prosto guta krivine. Korekcije volanom pri velikim brzinama skoro i da nema , trap je tvrdji u poredjenu sa Passatom, ali je opet udoban. Recimo prelazak preko lezecih policajaca je daleko meksi iako je trap generalno tvrdji nego kod vagena, koji se imam utisak ljulja jos 5 sekundi posle. Jedina zamerka po meni je sto je auto za karavana izuzetno nizak, tako da zaboravite pentranja po ivicnjacima tek tako. Cak ispod prednjeg branika postoji jedna lajsna koja je izuzetno nisko postavljena pa kaci cak i ivicnjak na parkingu?! Sta su s time hteli nije mi bas jasno ali ok.
Enterijer - Kvalitet enterijera na vrlo visokom nivou, plastike enterijera vrlo dobre osim crne plastike tunela koja zna da pucka kada se recimo oslonite jace na naslon za ruke. I malo deluje za oko previse glatka i uopste mi nije jasno zasto su samo tu upotrebili takvu plastiku kada su sve ostale odlicne. Ona glatka koja je siva ili crna, zavisno od boje enterijera je takodje jako dobra. U toku voznje nista ne pucka i ne skripi sto je najbitnije. Sve svetli prijatno belo i mnogo je dobro nocu kada se popale ambi osvetljenja crvene boje imas utisak da si u klubu. Postoji jos lampi kod nogu, na vratima sa donje strane koje planiram da promenim sve u led. Za sada sam 4 zamenio.Moram i da napomenem da su sedista izuzetno udobna i imaje bezbroj mogucnosti podesavanja sve na dugme, tako da nema sanse da ne pronadje covek idealno sedenje. Zadnja klupa nesto manja nego kod pasata ali sasvim dovoljna za troje osrednjih odraslih ljudi. Gepek takodje nesto manji neko kod pasata. Ja samo kod pasata kad napravim ravan pod, mogao komotno da spavam i da zatvorim gepek. E to recimo kod Insignie nema. Ne postoji mogucnost dobijanja ravnog poda. Sedista se obaraju, ali se sedalni deo ne dize i ne moze se dobiti ravan pod.
Zakljucak - Sve u svemu Insignia je jedan jako dobar automobil i jos jednom nek mi neko kaze da je vagen vagen ima da ga pljunem. Ja sam vagena vozio 6 godina i ulozio sam poprilicno para (na trap narocito),motor jeste odlican ali trosi ko benzinac. U Inigni-i je takodje izuzetan dizel motor koji je cak i bolji (kazu mehanicari) a pritom daleko manje trosi. Ja sam trazio dobar, pouzdan porodicni automobil, koji mogu da odrzavam, jer ja volim da mi auto bude tip top i mislim da sam napravio pun pogodak.
Nadam se da vas nisam puno udavio i da sam vam bio od pomoci.

Vrh

PostPoslato: 04 Okt 2018 00:49 
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Bravo za sve sto si napisao. Auto je odlican.
Dugar je kupio jako slican model pre par meseci sa istim motorom i jako je zadovoljan.
Vozio sam se nekih 400 km magistralnim putevima i zaista se odlicno ponasa.

Vrh

PostPoslato: 04 Okt 2018 09:48 
1st Gear
Korisnikov avatar

Hvala Vlado! Ako nekog jos nesto zanima neka pita slobodno... ;)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]