Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:44

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 116 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 21 Mar 2019 10:57 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
:ludilo1:
To, to... Steva Žigon...
Pustiću te da uđeš i bez njih..napraviću izuzetak... ;)

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 21 Mar 2019 11:25 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Da, pustiće te da uđeš i bez njih. A vena na čelu pulsira li pulsira :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 21 Mar 2019 11:30 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
super ti je ispalo osvetljenje, jbga bela boja je mnogo intezivnija od ove zuckaste fabricke pa onda i kad je smanjis deluje kao da sija prejako, zato sam ja usporio sa tim delom, posto ne volim nocu kad upalim svetlo da me zaslepi :D
bravoooo za radove i igranje sa hemijom, pedantno i detaljno :)
Mene sve to isto ceka samo da nahvatam vremena, a sad je ovaj period idealan da se pocisti so i vidi kakvo je stanje "dole"
slazem se sa nebojsom svi smo mi picajlze za kola, isto i ja tako popzdim kad sredim sve onda mi neko udje u kola, pogotovo kad ulazi pozadi, pa mi nogama zaprlja prag ili sediste -.-

patofne sa opelovim znakom da se dele na skupu u nedelju
uz njih po koji bensedin :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 21 Mar 2019 12:20 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2019 21:54
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
Ime: Jovan
Opel: Insignia sports tourer
nikolaK991 je napisao:

patofne sa opelovim znakom da se dele na skupu u nedelju
uz njih po koji bensedin :D


:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 21 Mar 2019 15:15 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Da videite što sam uzeo dobre patosnice, sa Opelovim znakom, kao nekad što su išle fabričke...u modelima 80-ih i 90-ih..

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 18 Apr 2019 00:35 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Uđoh da nađem info za ulje menjača i prelistah celu temu. Mislim da ću da bookmark-ujem za ubuduće ako rešim da se bavim poliranjem. Svaka čast! :)

"Fabricki ide ovo ulje GM 1940182 75w85 GL-4. To je sinteticko GL-4 ulje. Ide skoro u sve menjace. Kosta 1500din 1l. Opel je 2012 izbacio novo ulje za M32 menjace a to je GM 1940004 ono ne znam koliko je."
Ovo sam našao da si pisao oko menjačkog ulja. Da li znaš kako da iskopam info koje ulje ide u moju Astru i koliko mi njega treba?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 18 Apr 2019 09:32 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Hvala, drago mi je da ti se svidja. Koje god da sipas od ova tri bice bolje. Ja nisam sipao ova GM nego Tutelu Matryx 75w85 GL-4 jer je jeftinije. Moj M20 menjac i tvoj M32 su skoro isti menjaci. Razlika je vrlo mala. Ide 2.2 litra fabricki. Ulje koje je sipano kod tebe je GM 1940004 SAE 75w85 GL-4 i po tim specifikacijama bi trazio odgovarajuce. Ja bih sipao Tutelu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 18 Apr 2019 09:52 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
U M32 slobodno sipaj 0.2 preko fabricke mere. Cak se i preporucuje jer se bolje podmazuju lezajevi koji su im i najveca mana.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 18 Apr 2019 11:54 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Da mozes i to. Kod mene ide 2.4 litra fabricki a ja sam sipao 2.6 litra. Ne zbog podmazivanja nego kada je veca kolicina ulja, ne moze da se pregreje isto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 18 Apr 2019 13:44 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Hvala na brzim odgovorima!
Slične informacije sam našao sad u nekom članku, M32 fabrički uglavnom prima 2.4 litra. Pri pražnjenju starog ulja ostaje oko 200 ml, tako da se može doliti 2.2 litra za fabričko stanje ili čak do 2.6 litara (do maksimalnih 2.8).

@Nestado
Jedino što se razlikuje info je da ti kažeš da kod mene fabrički ide 2.2 litra. Je l' mogu negde ovo zasigurno da proverim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 18 Apr 2019 14:26 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Procitao sam toliko da ide. 2.4 litra sipaju fabricki ali ti kada ispustis ostane tih 200ml. Sipaj slobodno 2.2 do 2.4 litra. Menjac podnosi do 500ml vise od fabrickog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 23 Jul 2019 19:36 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Pozdrav, ovako od marta-aprila uradjene neke planirane i neplanirane stvari. Prvo sto mi se desilo je da je kompresor klime ispustio dusu. Bio sam u Nisu i na Bubnju upalim klimu malo posle toga cujem nekoliko sekundi cvili PK kais I zakoci mi malo auto i ugasi se. Sto je bas cudno bilo. Otvorim haubu imam sta da vidim, gas isparava. Upalim, odem do majstora pogleda, upalimo klimu ne hladi uopste, kompresor gotov. Steta nemam slike ali kompresor ovaj sto sam uzeo kao nov. Klima hladi kao i pre. Bas hladno.
Nije mogao da se popravi, pa sam uzeo polovan. Kompresor 100e, punjenje gasa i zamena kompresorskog ulja 20e, ruke 20e, filter ulja i zamena ulja. Mada imao sam ulje vec. Dobio sam od Nis-a 5L Nisotec Autoline Synt 5w30. Ujedno zamenjeno i ostalo. Novi cep kartera, filter vazduha sa dodatnim sundjerom i filter klime sa aktivnim ugljem.
Slika
Slika
Slika
Slika
Kao Vladan, dok sam menjao filter klime, skinem i ceo motor i unutra ocistim i podmazem. Na moje iznenadjenje unutra je bas bilo cisto. Motor sam malo prebrisao, ocistio sprejem za elektroniku, podmazao uljem i vratio.
Slika
Slika
Slika
Ocisceni su i senzori. Sensor u filteru dizela, MAP senzor i senzor bregaste. Desi se nekad da ima malo vode u dizelu pa kad vec rasturam sto da ne ocistim. Ciscenjem MAP senzora sam osetio boljitak tako da to savetujem svima jer je cas posla, pogotova ko ima JTD motore. Dok senzor bregaste sam ocistio jer sam hteo da vidim kako izgledaju bregaste. Nemam one male kamere ali koliko sam video unutra je bilo cisto.
Slika
Slika
Slika
Slika
Posto je MAP senzor na usisnoj grani, kod mene mora da se skinu brisaci i dva panela. Sto je vrlo lako. Te panele sam dobro oprao, sve lepo namazao ovim Bell sprejem za plastiku da ih malo vrati u zivot. Takodje iza tih panela sam ocistio, rupe za odvod kisnice nisu bile zapusene ali sam ih za svaki slucaj ocistio parocistacem. Pogace amortizera isto namazane sprejem da osvezi gumu.
Slika
Slika
Slika
Slika
Uspelo je staklo retrovizora da otpadne. Fora je sto je ostao drzac i grejaci ali staklo ga nema. Tako da sam morao i to da kupim. 650din je sa grejacem. Fora je sto mi pre nisu radili grejaci. Sad greje ovaj sto sam zamenio a levi ne greje uopste. Nadam se samo da je zbog korozije konektora da ne kupujem drugo staklo ali zamenicu ako moram.
Slika
Farovi su ispolirani rucno i masinski. Stavljena Sonax keramicka zastita i posle sam ja dodao vosak. Takodje stavio sam Philips Vision +30% H7 sijalice i mogu da kazem da sam bas zadovoljan. Mnogo su bolje od onih SCT sto sam imao. Nemam ni jednu zamerku. Vrlo su povoljne. Kupljene od ovlascenog uvoznika.
Slika
Slika
Ovo sam trazio mesecima, mislim da je nesto najbolje. Ne mora da brinem da li ce nesto da se prosipa. Uzeo sam u Nisu, naravno original je od Korse, kvalitetna guma.
Slika
Posto su zvucnici probili pozadi, uzeo sam Kenwood 13cm dvosistemce i adaptere i zvucnu izolaciju oko i iza zvucnika. Sad sam prezadovoljan kako su cuje. Nema potrebe nista da se dira vise.
Slika
Marta meseca kad sam prao kola vidim da su propale ove zastitne gume.
Slika
A i amortizeri su bili propali pozadi, ipak su bili iz prve ugradnje. Bila je mnogo tvrda voznja, bukvalno kao da su zavareni bili. Pa sam uzeo nove amortizere Kayaba 3300din komad i nove zastitne gume. Takodje su nastelovane kocnice pozadi i rucna doterana. Nije bilo potrebe da se menjaju paknovi. Sad se Korsa vozi mnogo udobnije. Ja sam prezadovoljan.
Slika
Narucio sam neke sitnice sa Aliexpresa. Skakavac mi nije radio pa sam prepakovao kljuc. Uzeo punjac za auto i Hemel kremu za kozu. Podmazani kanali da prozor bolje klizi.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Izvinjavam se sto je ovo malo duze ali kazem sebi ajde na tamo ces da ubacis neku sliku i nakupe se stvari. Sta imam u planu dalje? Gledam nesto od kozmetike da kupim, neke sampone, voskove, itd. Nema neke bas planove. Samo da se sto vise vozim. Potrosnja se krece od 4.5 do 4.7 sto je bas super. Onaj grejac ne moze da se izvadi. Ali vazno da radi. Tako da to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 23 Jul 2019 21:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Blago onom ko kupi taj auto posle tebe :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 24 Jul 2019 09:48 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
@pero ti neces sigurno, bar dok ne uzmes jos jednu G :dedica:
izgleda da je @vladarr dobio konkurenciju u pedantnosti ili svog ucenika :D
bravo majstore ala si je upicanio :postovanje: na trenutak sam pomislio da si hemelom podmazao prozore :ludilo2:
javi utiske sa nisotec uljem, bas da vidimo kako se ponasa auto sa njim (ako ima razlike uopste). Kao i za svako ulje cuo sam razne komentare i gomilu misljenja "strucnjaka"... ali nista dok ne probas sam ili znas nekog ko je probao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 24 Jul 2019 10:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Darko svaka ti cast na uradjenim radovima. Ovo je bilo za svaku pohvalu.

I ja sam pomislio da si prozore podmazao Hemelom :) :)
Nikola imao sam prilike da vidim Corsu u Nisu i stvarno sve sto radi bude odlican detaljing ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa D 1.3 90ks CDTI - Lepotica
PostPoslato: 24 Jul 2019 10:19 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Pero mogu isto da kazem i za tebe. Ja bolju Astru nisam video. U svakom smislu. Puno ideja ste mi ti i Vladan dali.
Heheh i da sam hteo tesko je ubaciti Hemel u kanale, ali zato ovaj silikon cini cuda. Na proslom auto su mi se sporo podizali prozori i sad ne zelim da imam isti problem. Za ta ulja sam bas dosta citao po netu, i dosao do zakljucka da ulje nije svemirska tehnologija. Drugo ovo sam dobio na poklon pa ne mogu da se bunim. 5000km sam presao sa ovim ulje i bas sam zadovoljan. Ali naravno, ja skoro pa nemam kratke voznje. Tih 5000km je napravljeno sve dugom voznjom, do Sofije, svakog drugog-treceg dana do Nisa i Prokuplja.
E sad razmisljam sta dalje da sipam. Moj majstor direktno od uvoznika kupuje GM ulje. 100% original.Ili da se vratim na Total i da nastavim sa Nisotecom. Videcu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 116 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs