Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 04:12

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Astra F x1.7 dtl dizel karavan
PostPoslato: 17 Avg 2018 15:47 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Avg 2018 13:57
Postovi: 3
Lokacija: Puračić, Bosna i Hercegovina
Ime: Enes
Opel: Astra F 1.7 DTL
Imam Opel Astru F model karavan/kombi motor x1.7 dtl dizel 50 kW, njemački motor, Garrett obični turbo punjač,imam problema kako mi majstor reče sa dotokom goriva, turbina radi, ali ne znam provjerit ću opet kod majstora "plovak" i filter koji dovodi gorivo u boš pumpu, ili samo do bosh pumpe. Problem je 1. staro auto, a 2. slabo vuče posebno uz brdo. Ako mi neko može pomoći konstruktivnim savjetom , bio bih zahvalan.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra F x1.7 dtl dizel karavan
PostPoslato: 26 Avg 2018 19:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2012 18:38
Postovi: 566
Lokacija: knjazevac
Ime: dusan
Opel: kadet e karavan 1.6d 3v
da bi proverio šta nevalja , odkači vod koji ide sa filtera ka boš pumpi i stavi u flašu sa naftom isto uradi i sa povratnim vodom da ti nebi prebacio gorivo u rezervoar. ako radi lepo / ne guši se , ne trza ili izbacuje beli dim / onda je pumpa u redu i treba proveriti filter i vodove do rezervoara.
to što ne vuče može da bude do lamele ili ako negde vuče vazduh i malo verovatno do pumpe.
Moje mišljenje , ali sačekaj za još koji predlog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra F x1.7 dtl dizel karavan
PostPoslato: 09 Sep 2018 21:52 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Avg 2018 13:57
Postovi: 3
Lokacija: Puračić, Bosna i Hercegovina
Ime: Enes
Opel: Astra F 1.7 DTL
Mijenjao sam lamelu,korpu, druk ležaj i set kvačila na oko 250 000km. Astru f 96 1.7 dtl oko 280 000 prešla. Ima slabiju vuču pogotovo uzbrdo .Išao sam kod majstora, jedan kaže turbina je dobra ali slab dotok goriva, drugi kaže da je turbina loša- ne radi . Treći kaže da turbina radi ali da se stvara vakum u crijevima,kao da usisava umjesto da upumpava, mada 3 . je rekao i da bi trebalo vremena da ustanovi šta je a trenutno nije mogao to raditi.Znam, da je staro auto i da takvi poslovi nisu atraktivni majstorima. Auto je uredno mehanika i bez korozije 7 godina je kod mene ,ali me u posljednje vrijeme zeza jer nema snage uz brdo. Nije problem ni zamjeniti neki dio ali da makar znam tačno šta je. Eh sad možda Vi imate nekih iskustava pa pitam ako možete pomoći ,a ako ne onda ništa .Lijep pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs