Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 10:52

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 06 Maj 2018 08:26 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Od pre pola godine sam vlasnik Astre J 1.4 Turbo (103KW/140KS). Paket opreme je 'Enjoy' sa nekoliko dodataka: automatska dvozonska klima, kožni volan, komande na volanu, radio CD Intelilink 600, svetla za maglu, alu felne 17''... da ne nabrajam sve.

Prilično sam zadovoljan autom - to je tačno ono što sam tražio: limuzina za udobnu vožnju, dobra za duža putovanja, ali i za kraće relacije po gradu. I iako se 140KS ne oseća toliko u vožnji (moj utisak), ima sasvim lepa međuubrzanja i veoma je elastičan u vožnji. Potrošnja u gradskim uslovima iznosi oko 7,5-7,6 litara na 100km (upaljena klima, normalna vožnja, dosta semafora), dok na regionalnim putevima iznosi zanimljivih 5,5 l/100 km i na autoputu oko 6l/100km. Dosta dobro se snalazi na našim putevima, dobro upija neravnine/rupe, mada me duša zaboli kad ne uspem da izbegnem neki veći krater

Od mana bih izdvojio pre svega lošu preglednost pozadi i zbog toga planiram ugradnju senzora za parkiranje. Nisam siguran da li može da se ugradi i kamera koja bi se povezala na postojeći displej, a nisam siguran ni da li mi je stvarno potrebna. Svaki savet u vezi sa ovim je dobrodošao - šta, gde, cena... Jutros sam se zavlačio ispod auta. Ima solidnu antikorozivnu zaštitu i sve je manje-više OK osim cevi izduvnog sistema. Lonac je kao nov, ali se na cevima vide tragovi površinske korozije. Znam da nije ništa strašno i da će proći još dosta vremena pre nego što se pojave pravi problemi, ali me je iznedilo što se rđa pojavila tako rano. Razmišljam da nešto poduzmem po tom pitanju, ali nisam pametan šta. Pošto je ulica u kojoj živim dosta neuredna, razmišljao sam da stavim i šuspleh. Mislim da je bolje blato i prašinu zadržati van motornog prostora. Ali su mi u Bel Car-u rekli da se ta zaštita ne stavlja na benzince jer im je sistem hlađenja drugačiji u odnosu na dizele, pa se ne preporučuje. Hmmm...

Eto, mane koje sam pomenuo nisu preterano ozbiljne. Iskreno, svakom bih preporučio Astru J. Jako dobar odnos cene i ono što dobijete. Važi podjednako i za polovne primerke.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 06 Maj 2018 14:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Evo i ovde da ti pozelim srecu sa Astrom.
Kod mene je samo kraca verzija koja je itekako ne pregledna, jks taman auto pa mi je u vecernjim satima bas trebalo vremena iako imam parking senzore napred i pozadi.
Naknadno sam ugradio kameru. Kameru i prekidac gepek vrata sam nabavio u DE i to je je kostalo oko 130 evra. Farbanje plastike u boju auta i povezivanje sa instalacijom je dobilo cifru oko 200/210evra.
Kod tebe je mozda malo povoljnije jer ne treba ta plastika za gepek ali opet ne znam gde je pozicija kamere na limuzini.

Sto seticezastite motora ja sam je ubacio pre tri meseca i za sam mi je temperatira na bordu od 98 do 103 stepena tako je bilo i bez zastite. Da li smeta motoru ne zna ali ha sad ne vidim promene u povecanoj temperaturi i na kraju kod pletenkce ima mesta da se protok vazduha jer nije zatvorena sa svih strana.

Daj i neku fotografiju enterijera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 06 Maj 2018 20:27 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Hvala, Vlado! Video sam šta si sve radio. Inspirisao si me da i sam počnem da čačkam. Ali zasad još uvek ne smem ništa veliko da radim, dok je auto pod garancijom.

Kamera trenutno nije opcija. Ovlašćeni servis ne dozvoljava da se kamera poveže na ekran. A ista je stvar i sa šusplehom. Mrzi me da ga skidam svaki put kada idem u servis... Kad istekne garancija, igraću se :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 06 Maj 2018 21:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Krivo mi je sto se skoro nista ne moze videti od radova jer su fotografije pobrisane.

A za radove eto kad prodje garantni rok pa u igrariju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 06 Maj 2018 22:41 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Nisu obrisane. Server nije aktivan već neko vreme: https://downforeveryoneorjustme.com/postimg.cc

Ali one su i dalje tu. Samo u adresi koja vodi na sliku 'postimg.cc' treba zameniti sa 'postimg.cc' ili 'postimage.org'

Npr: https://postimg.cc/image/w8chd6nr3/ --> https://postimg.cc/image/w8chd6nr3/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 20 Feb 2019 21:53 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Hajde da podelim utiske o Astri nakon godinu i po dana druženja - taman su se slegli utisci :) U suštini sam zadovoljan automobilom iako sam prešao svega 7-8.000 km - lepo izgleda na putu, motor je zadovoljavajući za ovu karoseriju mada bih onima koji vole sportsku vožnju preporučio za nijansu jačeg (1.6) turbo benzinca, potrošnja je umerena (prosek oko 7,5 litara na 100 km iako je 90% gradska vožnja), udobnost odlična i na prednjoj i na zadnjoj klupi, kvalitet materijala dobar (nema cvrčaka, cviljenja, gremlina...).

Do sada sam jedanput posetio ovlašćeni servis radi redovnog godišnjeg servisa, koji je koštao oko 6.200 RSD. Svraćao sam par puta radi uparivanja TPMS senzora posle zamene točkova (imam dva seta sa senzorima), ali sam na eBay-u kupio aparat za to (cca. 900-1000 RSD). Nisu naplaćivali ovu uslugu, ali me je mrzelo da idem na drugi kraj grada samo zbog toga. Negde krajem 2017. sam zaradio ogrebotinu na parkingu. I to je sređeno u istom servisu - kasko se isplatio. Zbog toga i savetujem ljudima da uzmu senzore za parkiranje. Ja nikako to da odradim. Ostavio sam to za proleće jer tada obično imam više slobodnog vremena. U Novom Sadu za ugradnju zadnjih parking senzora traže 170e, a u Autoprometu 15.000 RSD. Ni jedni ni drugi ne ugrađuju prednje senzore. Iz Komnenovića mi nisu odgovorili na upit. U Ćirkomu iz Zrenjanina su pre godinu dana nudili ugradnju obe grupe senzora za 21.000 RSD.

BTW, boja je veoma zahtevna. Operem auto i posle jednog dana je već prašnjav. Navikao sam se na to, ali savetujem neku svetliju nijansu ako može da se bira. Ja bih sada uzeo belu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 20 Feb 2019 21:54 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Imam garažu, odnosno nadstrešnicu. Ćale je bio glavni projektant, izvođač i finansijer. Ostavio je i prostor za kanal koji ćemo napraviti... jednog dana :) U međuvremenu sam instalirao osvetljenje i kamere za video nadzor. E sad, u dvorištu imam lepo parking mesto, ali izgleda da se sviđa i mačkama iz komšiluka. Primetio sam da se uvlače ispod haube - zateknem otiske šapa i blato na poklopcu motora i gomilu dlaka all around. Probao sam više stvari (asepsol, neki repellent za mačke) i na kraju sam morao da kupim ultrazvučni rasterivač koji sam ugradio ispod auta. Za sada radi (da kucnem u drvo), ali videćemo još. Možda zvuči preterano, ali nekako mislim da životinjama nije mesto ispod haube.

Pre par dana sam pokupio neki ekser na putu do kuće. Guma je ispuštala ali sam uspeo da stignem do vulkanizera. Sredio je to pomoću onog gumenog crvića (metoda čepovanja, ako se ne varam). Kakva su vaša iskustva s tim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 20 Feb 2019 22:18 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Evo i par fotki. Nikako da slikam i enterijer, ali biće i toga ako budem nešto menjao...

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 20 Feb 2019 23:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Ja sam za svaki slucaj ubacio ispod motora fabricku zastitu. Ipak zivotinjama nije mesto u motornom prostoru a i manje ce se prljati motorni prostor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 21 Feb 2019 00:13 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
To sam već rekao da ću uraditi. A i kamera za parkiranje je na 'to do' listi, neko je ovde pisao o ozvučenju... sve ću to uzeti u obzir za par godina. Inače, bela Astra sa gornje slike je drugaricina. Vidi se da ima ukusa za automobile :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 21 Feb 2019 01:23 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Pa daj neka drugarica otvori garazu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 21 Feb 2019 08:48 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Predložiću joj kad se vidimo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 05 Apr 2019 11:38 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Ovih dana sam uradio voskiranje kod jednog poznanika u NS. Vrlo pedantno, što se vidi i na slikama. Jeste da je nakon sat vremena počela da duva ova đavolja Košava i već sad može ponovo da se pere, ali je lepa priprema za predstojeće lepo vreme. Praktikujem ovako nešto krajem jeseni i na proleće. Usput kupljene i neke sitnice (po preporuci): rukavica za pranje i Motip SpeeedWax.

Slika

Slika

Takođe sam na otpadu nabavio led traku za ambijentalno svetlo oko ručice menjača, pa ću se ovih dana pozabaviti ugradnjom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 05 Apr 2019 14:15 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
De si uzeo traku?? ja bih da uzmem za mene i da ubacim.. :)

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 05 Apr 2019 14:43 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Šaljem ti u PP, da ne reklamiramo otpade :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 06 Apr 2019 16:39 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Ubačeno ambijentalno svetlo ispod ručice menjača. Sve lepo radi. Aktivira se kada se otvore vrata i traje oko 30 sekundi i kada se upale svetla - tada radi konstantno... Mission accomplished :)

Nisam fotografisao postupak jer mi je bilo nezgodno, ali postoji dosta fotki na tu temu pa nema ni potrebe (pozajmiću neke i podeliti ovde). Ali ću opisati korake, jer će nekome sigurno biti od koristi.

Pre svega treba proveriti da li postoji odgovarajući priključak ispod ručice menjača. Prvo se uklanja gumeni deo iz prostora ispred ručice menjača. Nakon toga se uklanja plastika ispod njega. Dovoljno je gurnuti ravni šrafciger između plastike i hromiranog dela koji drži kožicu oko ručice i malo jače povući nagore. Može delovati da se teško skida, ali slobodno cimnite jer je plastika debela i neće pući. Posle ovoga se skida plastika koja drži kožicu. Samo treba povući nagore i to je to. Priključak, ukoliko postoji, se nalazi ispod sunđera, više udesno prema suvozaču. Prepoznaćete ga po srebrnoj košuljici. Verujem da će većina zateći priključak i da to neće predstavljati problem. Nekoliko ljudi je u ovoj fazi shvatilo da led traka već postoji (skontali su da je nešto već uključeno u pomenuti priključak) ali da ne radi. Fotke i objašnjenje: http://bit.ly/2YVFEeQ

Slika

Nakon toga sam na otpadu našao traku. Oznaka dela je GM 13318427.

Led traka može da ima dve vrste priključka, manji i veći:

Slika

Kod mene je došla traka sa većim priključkom, tako da je odgovarala priključku ispod ručice menjača.

Slika

Šema izgleda ovako:

Slika

Led traka ima dve žice. Bela je (-), a crvena (+). Bile su na pozicijama 9 i 10. Ali na priključku u autu na tim pozicijama nije bilo ništa. Zato sam, prema šemi, belu žicu pomerio na poziciju 8, a crvenu na poziciju 7. Isprobao sam i radilo je.

Posle ovoga je došao malo teži deo. Treba skinuti kožicu oko ručice menjača, odvrnuti dva šrafa koja se nalaze ispod i polako skinuti plastiku koja se proteže od menjača, oko radija i sve do vrha oko ventilacionih otvora. Pričvršćena je pomoću žabica i lako se skida. Moja ideja je bila da je ne skidam, ali je prostor toliko uzan da sam na kraju morao.

Slika

Posle ovoga sledi završnica. Postavi se i prikopča led traka, proba se još jednom da li radi i nakon toga sledi vraćanje svega nazad. Sve u svemu, posao od 45 min. Vredi truda:

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 06 Apr 2019 21:24 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2018 15:51
Postovi: 562
Lokacija: Beograd
Ime: Nebojsha
Opel: Insignia 2.0 ecoflex
Garaza: pogledaj
Alal ti posao burazeru...svaka čast..

_________________
lepO je Opel
Mrzim vozila na plin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 06 Apr 2019 22:48 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Kako je lepo videti dobro odrzavan lak na autu.
Super je munja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 07 Apr 2019 08:16 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Hvala, momci :) Led traka je za mene bila izazov jer nisam vičan auto-elektrici. Zato mi je još i draže što je sve dobro ispalo. Saveti sa ovog i drugih foruma su odradili posao.

A za lak... trudim se. Nije baš kao iz fabrike jer u početku nisam vodio toliko računa, ali čim mu posvetiš malo pažnje vide se rezultati :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 07 Apr 2019 08:17 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
BTW, tek sad videh. Juče je bilo godinu dana od kako sam na forumu :dzony:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 12 Apr 2019 11:23 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Može biti od koristi. Link za Bosch-ovu aplikaciju za izbor brisača: https://www.boschwiperblades.com/#search


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 12 Apr 2019 17:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Bas je dobar sajt


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 28 Apr 2019 15:31 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Kul stvar za brisače. Baš gledam original metlice skoro 60 evra komplet prednjih, fino je znati da ima i Bosh za 30-ak.

Može li i meni info za otpad gde ima led traka? Kopao sam danas i jedva izvukao ovaj kabl ispod sunđera, ali bitno da je tu :)

Inače, super su kola, primetio sam da su bila baš popularna sad oko sajma, uzimali su ih ljudi masovno za nekih 12-13k.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 29 Apr 2019 08:40 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Mene baš nervira kad brisači preskaču i škripe. Video sam u par navrata da ljudi na to ne obraćaju pažnju, ali nekako mi to skrnavi čitav auto. Originalni brisač na strani vozača je počeo da preskače posle godinu i po dana. Tako da nisu neki kvalitet. Probao sam do sada nekoliko varijanti i Bosch AeroTwin su se najbolje pokazali. Par izađe oko 3000 din.

A za kabl... hahaha... i ja sam skoro bio odustao, ali se ispostavilo da je ipak tu. Sad posle skoro mesec dana moram da priznam da je ta led traka baš lep dodatak. Vidi se da nije ništa nabudženo već da je fabrički tu predviđena. Podatke o otpadu ti šaljem u pp :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 20 Jun 2019 11:21 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Najlakše mi da u garaži podelim neke cool linkove, odnosno klipove sa YT. Nešto što bi trebalo posetiti (pored Transfagarašana u Rumuniji):

Grossglockner High Alpine Road

https://www.youtube.com/watch?v=S60i53m ... e=youtu.be

Furka pass, Swiss Alps

https://www.youtube.com/watch?v=lRCEgn3C_Gs

Passo Stelvio, Italy

https://www.youtube.com/watch?v=PHVUmUxHokg


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs