Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:51

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 20 Jun 2019 11:26 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Ovih dana planiram da zaštitim lak sa Sonax Polymer Netshield. U pitanju je sealant koji pruža zaštitu u trajanju od 6 meseci. Jedna sprej boca kod nas košta oko 1600-1700 dinara i može da se iskoristi za 4-6 nanošenja. Mislim da je dosta isplativo i vrlo lako se nanosi. Video sam kod druga na autu i izgleda odlično, a svoje utiske ću javiti kad se vreme prolepša...

https://www.youtube.com/watch?v=JsF2lK2AtPU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 20 Jun 2019 17:01 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
To se i meni svidja. Izgleda da je najbolje resenje ovde kod nas dok ne dodje Turtle Wax Ice N Shine.

Послато са TA-1024 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 20 Jun 2019 22:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Odlicno resenje bez da se mucis sa utljavanjem .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 02 Avg 2019 17:07 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Ovih dana sam konačno našao vremena da isprobam Sonax Polymer Netshield (SPN). Auto je prvo dobro opran Sonax šamponom i rukavicom za pranje. Moram da priznam da sam u zadnje vreme prešao gotovo u potpunosti na pranje metodom kofe, tople vode, šampona (sa voskom) i rukavice za pranje. Dosta su bolji rezultati od pranja na samouslužnim perionicama. Na crnoj boji se vidi razlika, posebno nakon kiše. Šampon može svuda da se nađe i preferiram one sa voskom, ali nije obavezno. Rukavicu za pranje sam kupio u prodavnici auto kozmetike (slika u nastavku) i čini mi se da je bolja i gušća od onih sa Ali ekspresa, mada na prvi pogled deluju slično. Pravo otkriće su mi mikrofiber krpe/peškiri koje sam našao na pomenutom Aliju. Vrlo su mekane, deluju kvalitetno i super su za posušivanje auta. Vidim da se kod nas nude po ceni od 1.710 dinara za dimenzije 30x30 cm. Baš su nerealni. Ostaviću ovde link (nadam se da to nije u suprotnosti sa pravilima): http://bit.ly/2T0pyht Kupio sam desetak komada po ceni od 1,34 USD iliti 140 RSD po komadu.

Slika

Slika

Elem... Nakon pranja i sušenja prešao sam na SPN. Nanosi se veoma jednostavno. Posle više odgledanih klipova sa uputstvima, zaključio sam da je najjednostavnije uzeti dve mikrofiber krpe. Sredstvo se nanese na jednu od njih, namaže se po farbi i posle desetak sekundi se briše/glanca drugom čistom krpom. Savet je da se koristi na manjim površinama (2x2 stope ili 60x60 cm) ali posle par minuta se stekne osećaj koliko može da se pređe u jednom nanošenju. Čitava procedura je trajala 20 minuta i odmah se videla razlika. Deo koji je tretiran je bio za nijansu tamniji, sjajniji, a i pod prstima se može osetiti razlika. Tako da i ako ti zazvoni telefon ili te ometa pričljivi komšija, znaćeš gde si stao :) Sredstvo sam nanosio i na plastične delove, a može da se nanese i na stakla (osim vetrobrana), ali sam to ovaj put preskočio.

Astra je ovako izgledala na kraju:

Slika

Slika

Slika

Slika

Vizuelni efekat je isti kao kod voskiranja koje sam radio dva puta godišnje u radionici, s tim da oni koriste i polirke za završno glancanje. Međutim, kada sam prvi put posle nanošenja oprao auto shvatio sam koliko je SPN dobra stvar. Nisam uspeo da snimim taj deo, ali voda prosto "beži" sa karoserije.

Drugim rečima, moji utisci su vrlo pozitivni. Sonax Polymer Netshield košta oko 1.700 RSD i može da se iskoristi za najmanje 6 nanošenja. Dobra hobi varijanta :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 02 Avg 2019 17:33 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Verujem da uz ovakve raove ide dobro pivo pa jos kad se sastanu vise vlasnika iste boje onda to bude ozbiljan prizor za gledati :)

Vratio si joj fabricki sjaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 02 Avg 2019 17:57 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Hladno pivo se podrazumeva :) A još kad se radi u društvu... Kasnije smo sredili i zetov Fiat 500L. Crvena boja se baš preporodila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 05 Avg 2019 11:29 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Svaka čast, kao staklo :aplauz:
Ovo stvarno vredi truda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 04 Dec 2019 12:30 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Ovih dana planiram konačno da kupim solidnu dizalicu. Znam da to nije toliko problematično, ali sam pogledao šta piše u uputstvu u vezi sa tačkama oslanjanja i ništa mi nije jasno. Dizalica koja dolazi uz auto se postavlja ispod praga vozila na vertikalno ojačanje i na prednjem i na zadnjem kraju, a krokodil dizalice na tačke koje su označene na slici:

Slika

Da li sam dobro razumeo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 05 Dec 2019 02:26 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jul 2018 21:15
Postovi: 158
Lokacija: ZRENJANIN
Ime: Janos
Opel: ASTRA G DTI 2.0 karavan
Garaza: pogledaj
Svaka cast! Radovi pokazali rezultate...
Znaci to je tako efikasno sredstvo? Nisam znao...
Tacno krokodilke se tu postavljaju..ko kod svakog vozila. a standardne na mesta koja su oznacili proizvodjaci za svako vozilo ponaosob.
Pozdrav i sve najbolje u daljnjem radu.
:postovanje: :ziveli: :ilo: :ilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 05 Dec 2019 07:56 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Jovan67 je napisao:
Pozdrav i sve najbolje u daljnjem radu.


Hvala puno, Jovane. Takođe i tebi. Vidim da se kod tebe ozbiljno radi, što je za svaku pohvalu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 06 Dec 2019 04:27 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jul 2018 21:15
Postovi: 158
Lokacija: ZRENJANIN
Ime: Janos
Opel: ASTRA G DTI 2.0 karavan
Garaza: pogledaj
Micki je napisao:
Jovan67 je napisao:
Pozdrav i sve najbolje u daljnjem radu.


Hvala puno, Jovane. Takođe i tebi. Vidim da se kod tebe ozbiljno radi, što je za svaku pohvalu :)


Hvala! Pa iskreno prosao sam i ono -nedaj Boze!- Ali to se ocekuje kad polovan auto u pitanju.... Sad mi mnogi govore prodaj to... Al kad sam toliko ulozio i opravio?! Ne pada mi na pamet. Ipak nije ovo relly auto...samo nek sluzi. :) :":
Ima jos dosta ponesto i ja da odradim ali mislim da ce to na prolece. Bitno da je pregledan, mali servis uradjen . pripremljen za zimu.
:postovanje: :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 12 Jan 2020 13:10 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Nisam dugo pisao u garaži. U međuvremenu sam ugradio zadnje parking senzore. U pitanju su Valeo senzori, koji daju samo zvučni signal. Upravo tako sam i hteo, jer mi se ne sviđaju dodatni ekrani. U početku je delovalo pomalo zbunjujuće jer sam imao osećaj da stalno pište, ali sam vremenom naučio kako funkcionišu i sad su mi velika pomoć pri parkiranju unazad. Topla preporuka za ovu vrstu upgrade-a. A takođe sam još jednom pred zimu lak zaštitio sa Sonax Polymer Netshield - baš se vidi razlika.

Po običaju, podeliću i nekoliko korisnih linkova (možda sam neke već i delio, ali nema veze):

* servisni priručnik za Astru J
* servisni intervali za Astru J
* momenti pritezanja Nm - za one koji vole sami da čačkaju oko auta
* prosečna potrošnja za ovaj model
* dimenzije guma i felni
* stranica sa vrlo korisnim informacijama u vezi sa uljima i drugim tečnostima u automobilima

Planiram nabavku digitalnog moment ključa. Preporuke su dobrodošle. Razmišljao sam da okušam sreću sa ovako nečim: http://bit.ly/2FEaccT


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 12 Jan 2020 16:13 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Zanimljivi linkovi, bas za pohvalu da si podelio sa ostalima.
i ja sam zainteresovan za moment kljuc ali razmisljam o klasicnom - mehanickom.

https://www.okov.co.rs/sr/alati/rucni-a ... 2-28-196nm

Sta mislis da li valja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 12 Jan 2020 16:34 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Dobar je. Imam jedan sličan (odnosno, ćale ga ima) i lepo odrađuje posao. A njegov je sa KP, plaćem oko 3000 dinara - http://bit.ly/2QL2BiT Samo ga ne treba koristiti za odvrtanje. Ja sam kupio teleskopsku račnu - http://bit.ly/2sdRhCq -od 1/2 cola, par nastavaka i gedore 17, 19, 21 i produženu gedoru 16 za svećice. To sam spakovao sa ostatkom alata koji dolazi u torbici pored rezervnog točka. Pa sam mislio da uzmem i digitalni moment ključ kao dodatak. Ali i klasični je više nego dobar. Ima jedan kanal na YT, dečko ih je upoređivao i obe vrste su dobre. Ne znam dugoročno kako će se ponašati, ali tu prednost dajem klasičnom. Digitalni mi se sviđa jer mu opseg kreće od 10 Nm pa je možda pogodniji za neke manje radove. Npr. čep kartera se zateže momentom od 14-20 Nm, filter ulja do 25 Nm, svećice 25 Nm, brisači 28 Nm itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 12 Jan 2020 16:48 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Dobar alat imas razmislicu o ovome. Mada za odvijanje je mozda bolje koristiti kljuc bez krcalice jer kad je jace dotegnuto moze da se osteti gedora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 12 Jan 2020 16:58 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Tačno. Neko npr. za odvrtanje matica/šrafova na točkovima koristi tzv. breaker bar, baš iz tog razloga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 12 Jan 2020 17:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Slika

Jednom prilikom sam i ja morao taj da koristim :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 12 Jan 2020 17:27 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Hahahaha. Baš je dobar. Malo nezgodan za spakovati u auto, ali sa ovim nema zime :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 16 Jan 2020 11:56 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Bravo za linkove!
Listao sam ovaj servisni priručnik nekoliko puta i odlična je stvar za one koji su voljni sami da čačkaju. Pogotovo u kombinaciji sa torque specifikacijama.
Kako dotežete točkove bez moment ključa? Po osećaju ili dok ne zaškripi? :D

Inače, stigle su mi ove mikrofiber krpe sa Alija, deluju baš kvalitetno :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 16 Jan 2020 12:08 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Ja sam ih stezao po osećaju, a to i jeste otprilike dok ne zaškripi. Treba samo zavrtati unakrst i to je to.

Drago mi je da ti se sviđaju. Peru se odlično na 60 stepeni bez obzira koliko ih zaprljam. Imam jednu već dve godine, oprana je bar 50 puta i još uvek se dobro drži. Nedavno sam poručio treću turu. Sad ih koristim za sve živo po kući, oko kuće, auta itd. Imam dve 60x30 cm za posušivanje auta, a ostale su 30x30 cm. Kod nas se prodaju za 1.700+ dinara "na akciji". Marža 1000% :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 16 Jan 2020 12:26 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Odlicna tema i dosta korisnih informacija, uz jako dobar auto. Svaka cast i hvala na informacijama.. narucio sam mikrofiber krpe sa Alija :postovanje:

Da li jos uvek voda bezi sa karoserije i posle 5 meseci nakon nanosenja Sonax Polymer Netshield-a?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 16 Jan 2020 12:47 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Hvala, druže. Podelim sa ostalima sve što mi se učini korisnim. Neki linkovi se odnose na Astru J ali se lako mogu naći informacije i za druge automobile.

Što se tiče SPN, taj efekat traje prvih nekoliko pranja (voda beži sa auta), a kasnije polako nestaje ali se i dalje vidi efekat voskiranja (posle sušenja mikrofiber krpom se sija). Sad pred zimu sam naneo novi sloj pošto ta zaštita i traje cca. 6 meseci. Sledeće nanošenje će biti u martu ili aprilu. Mislim da do sada nisam potrošio ni pola boce, tako da se definitivno isplati. Ostalo je da probam kako se ponaša na staklima. Može da se nanosi na sva stakla osim šoferke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 16 Jan 2020 15:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Milane mogao bi da postavis i neku fotografiju enterijera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 16 Jan 2020 17:37 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Hoću, mada je moja Astra manje-više standardna. Ali red bi bio :) Čim se pojavi sunce, jer nema smisla fotkati po ovoj magli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.4 Turbo
PostPoslato: 18 Jan 2020 14:09 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Na Vladanovu molbu, predstavljam i enterijer svoje Astre:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Kao što sam već rekao, manje-više je standardna. Nisam puno menjao enterijer, a i ono što jesam ne vidi se toliko.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs