Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 14:39

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 09 Mar 2017 23:40 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
Posle Kadeta i Corse C treci Opel koji vozim. Astra H 1.6 16v 2009.god. Imam samo 2-3 slike auta cim bude lepse vreme slikacu pa cu postaviti.

Slika

Postavio bih par pitanja, zanimaju me neke stvari vezane za Astru H, ali prvo hocu da kazem da sam pre nekih mesec dana uradio Veliki i Mali servis na autu pa mozda nekog zanimaju cene servisa:

Velliki i Mali servis sa Rukama sve ukupno oko 24000 dinara.

Znaci Set zupcenja, pk kais, Vodena pumpa, Ulje, fiteri sve ukupno oko 18500 i plus 5000 za ruke. Po meni korektne cene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 10 Mar 2017 00:54 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Neka te lepo sluzi auto.

Sto se tice troskova servisa mislim da je to jako povoljna cena. Meni je to u secanju od prosle godine bar 10 k vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 10 Mar 2017 19:22 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
Hvala! Verovatno su tebi skuplje i bolje delove ugradili pa zato. Ja sam u opelovom servisu radio pa nisam ni pitao koji delovi su stavljeni tj od kog proizvodjaca, zato mi i bila na kraju cudna cena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 10 Mar 2017 20:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Jos nisam odradio veliki servis.
Samo sam se raspitivao da vidim kakvi su troskovi.
Jel tebi to uradjeno u ovlascenom servisu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 11 Mar 2017 23:47 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
pa uradjeno je u Opelovom servisu... Valjda je ovlascen iskreno ne znam... Covek radi samo Opelove automobille... Ne znam dal je dozvoljeno ovde da napisem koji servis je u pitanju...

Hteo bih nesto da te upitam posto vozis isti auto... Zanima me nesto u vezi kocnica... Naime kod mene se od startovanja auta, svaki put negde ispod table dole kod pedala cuje neko blago sustanje vazduha... Sustanje je tiho i jedva primetno ali ja ga primecujem... Prekine se jedino kad stisnem kocnicu... Znaci susti non stop samo kad stisnem kocniku prestane... Kocnice rade normalno ali me pomalo brine dal nije neki problem sa servom kocnica to sto susti posto je sustanje konstantno sve dok radi auto? Da li se to cuje i kod tebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 12 Mar 2017 00:26 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
To se cuje i kod mene a culo se i na drugim Astrama H koje sam vozio, mislim na automobile sa po nekoliko stotina km.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 12 Mar 2017 00:43 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
Ok. Hvala ti na odgovoru, sad mi je lakse kad znam da je to normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 12 Mar 2017 00:58 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
:ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 08 Maj 2018 21:45 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
Javio mi se jedan cudan probem pa ako je neko imao slican problem mozda moze da mi kaze sta je u pitanju... Naime u poslednje vreme mi je sirena pocela da prekida...Par dana radi pa malo ne radi i tako u krug... Sve do danas kad je prestala da radi skroz...Medjutim nista to ne bi bilo cudno da se sad nije desilo to da mi se prilikom pritiska na sirenu pojacava zvuk na radiju...Jel imao neko taj problem? Zna li ko sta je u pitanju?

Znaci sad kad pritisnem sirenu, ne cuje se sirena (znaci ne radi sirena) ali se zato zvuk pojacava na radiju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 09 Maj 2018 00:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Mozdra ti je crkla spulna.

Verujem da ce jos neko dati misljenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 14 Maj 2018 15:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
Hvala ti na misljenju. Javicu sta je bilo u pitanju kad otkrijem. Trenutno opet sve radi normalno pa nisam otisao do majstora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 17 Feb 2019 23:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
Evo cisto da obavestim mozda ce nekoga zanimati. Znaci od poslednjeg posta pre skoro godinu dana sirena mi je radila periodicno i prestajala da radi periodicno dok pre nekih 2 meseca nije skroz prestala da radi.

U pitanju je cest kvar kod Astre H vezan za CIM modul. Morao sam da rasklopim volan i otvorim cim modul da bi ocistio i sredio kontakte na njemu. Sad sirena radi. Znaci ako neko ima slican problem da zna da je do CIM modula na volanu. Uputstva kako se sve to popravlja postoje vec na netu ali ako nekome treba postavicu par slika i objasnjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 12 Apr 2019 15:37 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
Da li moze neko ko ima Astru H 1.6 da mi kaze koliko mu pokazuje na bordu punjenje sa Alternatora u toku voznje?

Ovo pitam iz sledece razloga. Ispraznio mi se akumulator par puta bez razloga. Akumuator je Vartin i jos je u garanciji. Pogledao sam koje punjenje pokazuje bord kompjuter na displeju i pisalo je je oko 13v pa cak je u toku voznje padalo i na 12.7v... Elektricar mi je pogledao to i reko mi da je regler otisao i da se mora zameniti. Posle toga sam poceo da pratim sta pokazuje na boardu i situacija je sledeca:

Kad startujem auto i stojim u mestu na displeju pise da je 14,3 - 14.4v i ne menja se dok ne ukljucim sveta.
Ukljucim sveta, ventilator , radio itd i napon padne na 14,1- 14,2v.

Cim pokrenem auto i smotam volan levo ili desno padne na 13,2 - 13,3v i tako ostane tokom cele voznje.
Ukoliko smotam pun levi ili pun desni volan onda pada i na 12,7 - 12,8v.

E sad dal je to normalno da mi u toku voznje bude 13,2 - 13,3v ja ne znam pa zato pitam kako je kod vas koji imate ovaj auto? (zanima me prvenstveno zbog toga dal je uopste trebao da se menja regler jer je napon sad samo malo veci u toku voznje nego sto je bio pre nego sto je majstor zamenio regler)


Da li smanjen napon sa alternatora u toku voznje moze da bude zbog loseg akumulatora? mozda treba i njega da promenim jer mu se bizi istek garancije?

procitao sam neke postove na forumu o alternatoru u astri ali niko nije naveo kolike su referente vrednosti u toku voznje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 12 Apr 2019 16:29 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Punjenje ispod 13,7 - 13,8V ne valja

Alternator ili zamenis ili ceo remontujes. Tako polovicno nije resenje, kao sto vidis :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 12 Apr 2019 16:32 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
13.8-14.2 bi trebalo da bude punjenje sa upaljenim svetlima, e sad to što padne na ispod 13 rekao bih da je problem, mada reci ce ti neko strucniji. Cek bre pa jesi li ti zamenio regler ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 12 Apr 2019 16:39 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
Da. Majstor je zamenio regler jer je rekao da zbog reglera mi je napon prvobitno padao na 12.7v. I posle zamene reglera napon opet ispod 13.5v... Znaci 13.2 - 13-3v ...

Ali opet kazem kad auto prvi put startujem napon je 14.4v sve dok ne krenem i ne pocnem da motam volan... tad padne na 13.2v i tako ostane sve dok ne stanem i ponovo ne startujem auto sedeci put. Zato pitam koliki je vama napon U TOKU voznje i koliko vam iznosi napon ako neko moze da proveri kad smotate PUN LEVI ili PUN DESNI volan. Ako je preko 13,8v onda meni majstor nije nista resio zamenom reglera :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 12 Apr 2019 17:31 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Darko nazalost ko zna kakvi su delovi stavljeni kada ti je remontovan alternator, meni su skoro radili remont itd i nazalost slicno je kao sto je i bilo, isto opada napon pri motanju volana i svetla zatrepere, kao i kada upali ventilator obori obrtaje za sekund, iako sam napomenuo da mi stavi kvalitetne delove ko zna sta je tu stavljeno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 12 Apr 2019 18:23 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Ne bi trebao da ti pada napon jer ti imas valjda hidraulicni servo. Treba elektricar dobar da ispita lepo alternator.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 12 Apr 2019 19:16 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
Promena napona je najveca tj PAD napona je najveci bas kad se volan okrece i kada smotam skroz volan levo ili desno i posle kad ispravim volan vise se napon ne dize iznad 13.2 - 13.3... Moracu da idem do prijatelja koji vozi isti auto da proverim kako je kod njega... Pa ako kod njega nema varijacija voltaze moram nazad kod majstora da mi objasni zasto je menjao regler kad se nista nije promenilo... jedina ako je to sto kaze Aca da je ugradio neki krs regler koji drzi voltazu dok se volan ne okrece mnogo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 13 Apr 2019 13:06 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Ne znam koliko mi je u vožnji a nisam ni merio kad motam. Ali ako napon padne i ne vraća se nikako dok ponovo ne upalis auto onda tu nešto smrdi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 13 Apr 2019 21:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
i ja tako mislim... Moracu nazad kod majstora... krivo mi je sto mi je zamenio regler a izgeda da nista nije popravio...

Evo ovo je napon na mom alternatoru u toku voznje i to SA ZAMENJENIM REGLEROM na Alternatoru :(



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 13 Apr 2019 21:27 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Da to je bas nisko. Pogledaj i kais da nije labav. Treba preko 14v da imas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 15 Apr 2019 08:58 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Pozdrav,
Tek sam sada vidio šta si pisao. Opterećenje nema nikakve veze, tome i služi regler, diodni most i 100 drugih čuda.
Savjet broj jedan: pipni + klemu, ukoliko je vruća tu ti je problem. Ja sam se zeznuo prošle godine kupio nov akumulator (prethodni bio 2 godine star), bio u frci stisci sa vremenom i nisam stigao otići kod dobrog majstora.

Ove godine počne da mi se dešava isto i odem kod ok ljudi i naravno dijagnostikuju mi da ne valja klema na + strani. Ovi nisu htjeli da ju mjenjaju već su ju probušili pa sve zalili nekim provodnim čudom. Od tada punjene u 0.5V gore dole. ali ispod 13.5 / 13.8V ne pada kada je uključena klima na max, upaljena duga svjetla, upaljeni grijači, pojačana muzika...

Na kraju sam našao da je ovo sa klemom common problem po mnogim forumima. Sam možeš provjeriti da li je + klema vruća i to se relativno jeftino sredi. Neki dan došao iz BG za BL 5h vožnje bez zaustavljanja obe kleme hladne, napon kao što sam ti napisao u predvidjenim granicama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 20 Apr 2019 09:20 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jan 2017 13:33
Postovi: 187
Lokacija: Smederevska Palanka
Ime: Nenad
Opel: Opel Astra G 1.6 8v
I ja sam imao slican problem sa punjenjem napon je padao sa 14.3v na 12.7v u vožnji sva sreca pa je elektircar bio posten covek i promenio samo klemu(-) i problem resen od tada ne pada nikada ispod 14v

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v (Benz +TNG)
PostPoslato: 24 Apr 2019 21:55 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Feb 2017 15:48
Postovi: 27
Lokacija: Pozarevac, Srbija
Ime: Darko
Opel: Astra H 1.6 Astra J CDTI 136
Veoma je bitno da majstor bude posten. Ja sam otisao ponovo kod mog elektricara i rekao mu da nista nismo resili zamenom reglera a da mi je lepo uzeo 70e za popravku i on nesto cackao oko auta i nasao da masa nije bila dobra. Prespojio masu sa Akumuatora na blok motora i sad je napon stabilan na 14.4v. Ja mu kazem majstore pa sto zamenismo regler ako je samo ovo prespajanje mase bilo u pitanju a on kaze ma i regler je riknuo morali smo da ga zamenimo. Sutra idem kod drugog majstora da proverim stari regler dal je zaista riknuo ili smo ga bez potrebe zamenili i bez potrebe izbili meni novac iz dzepa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs