Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 15:40

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra J
PostPoslato: 06 Jan 2017 21:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Jan 2017 19:35
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Ime: Aleksandar
Opel: Astra J
Nakanih se da ovo uradim i na nekim drugim forumima, red je i ovde :D

Oprah kola pre neki dan na -5 i setih se da bih mogao i slikati, zbog smrznutih prstiju i oblacnog vremena slike su kakve jesu :D

Dvoumio sam se da li za 12-13k uzeti nesto polovno do 100k i 4-5 godina staro iz D segmenta ili ovu Astru, i prevagnuo razum, jer ce Astra svakako ostati u porodici, a za dve tri god.. No, Astra i ja se druzimo vec goodinu i mesec dana, presli malo manje od 9000 km, bez ikakvih problema. Kupljena na akciji za 12 i nesto sitno hiljada, 1.4 motor i sa nekoliko stavki dodatne opreme ( veliki ekran u boji, sedam zvucnika, tempomant, MF volan, svetla za maglu, metalik farba, USB citac za muziku.. ). Motor, sa svojih 101ks, nije bog zna sta sto se tice performansi, tj nije nista ako cemo iskreno :ludilo2: , ali meni po gradu, gde mi je i vecina voznje, ni ne treba jace, van grada malo visi obrtaji i moze da se obilazi bez problema, ipak je ovo ravnica :D Potrosnja, pa, mislim da moj stil voznje i njena tezina, na novoj K su tezinu smanjili, rekao bih, barem za 150-200kg, cine svoje. Na otvorenom, postujuci ogranicenja izmedju 5 i 7l, zavisi od brzine, po gradu litru dve vise jer nemam bas penzionerski stil voznje :D Prosek za ovih 9 hiljada oko 7.5 litara. Menjac, lepo ergonomski oblikovana rucica, kratak hod i precizan. Prostora za vozaca ima dovoljno, kako je na mestu suvozaca ili pozadi, iskreno ne znam, mislim da za ovih godinu dana nisam ni seo pozadi, cak ni da probam :D Oni koji su probali kazu da bi to moglo biti malo i udobnije, al nije im to francuz :D Gremlina, cvrcaka i slicno za ovih god dana nemamo, nadam se da ce tako i ostati, po meni sve je to kvalitetno uradjeno. Mali servis, pre mesec dana odradjen, cena 9 hiljada i nesto sitno.

Da li je za preporuku, pa, onome kome treba nov auto, kvalitetan i pouzdan, i ko je realan pa ne ocekuje nesto previse za 12 hiljada, ovo mu dodje kao dobra kupovina. Uporedjujuci je sa akcijskim koreancima ili fokusom, astra mi je delovala kvalitetnije i robuisnije. Malo i slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


p.s. Da li neko zna kako da podesim da kad prikazuje listu sa svim pesmama, sa USB foldera, prikazuje naziv izvodjaca i ime pesme, sad prikazuje samo naziv pesme jedan ispod drugog, ali nema ime izvodjaca, tek kad odaberem pesmu prikaze naziv i ispod u drugom redu izvodjaca, a drugo pitanje da li postoji mogucnost da na CD600 integrisem navigaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J
PostPoslato: 06 Jan 2017 22:50 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Sa srecom da te sluzi jos jako dugo.
Lep je auto, steta sto nisi kupio motor sa 140ks.
Meni je plan da sledeci auto bude Astra J ali samo sa turbo motorom.
Sto se tice nadogradnje navigacije...mislim da ti treba druga antena i uredjaj a za ekran nisam siguran verujem da on moze da se poveze sa drugim uredjajem. Javice ti se neko ko ima iskustva sa ovim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J
PostPoslato: 07 Jan 2017 01:08 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1844
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Lep i udoban auto. Srećno sa vožnjom i druženjem.

A što se navigacije tiče, nisam siguran, ali mislim da nikako ne može da se ubaci navigacija koja ima Srbiju. Tek od Insignije to valjda radi sa Srbijom. Tako je bar bilo do prošle godine. Osim ako se nešto u međuvremenu nije promenilo.

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J
PostPoslato: 07 Jan 2017 13:42 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 05 Jan 2017 19:35
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Ime: Aleksandar
Opel: Astra J
Hvala!

Razlika izmedju moje i 1.4T bila je oko 2000e, 1000 u ceni i 1000 zbog opreme i moja je bila u salonu, T sam morao cekati. A kad pogledam da bi za tako opremljenu T morao dati izmedju 14 i 15 hiljada, tad razum ne bi prevladao i uzeo bih nesto iz D segmenta staro 4 godine. Dosta voznje mi je po gradu, tako da mi performanse i ne igraju bas neku ulogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J
PostPoslato: 07 Jan 2017 20:00 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Pratio sam na oglasima J tokom cele 2016 i na nasim tablicama sam nasao samo 3 astre koje su bile u cosmo opremi do 100k i sa cenom od 10 000/11 000 evra a da su 2011/2012.
Tesko je naci auto sa malo km i da je u lepom paketu opreme, a sto ti kazes da je novo onda to predje u drugi segment


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs