Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:53

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 19 Okt 2016 22:02 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Posle 7+ godina teranja Astre G 1.4 16v, koja je odradila super posao ali vremenom dosadila, pre par nedelja sam uzeo Astru H 1.6. Auto uvezen preko poznanika iz Austrije, na satu 149 nekih hiljada, 2006. godiste, Enjoy paket opreme... danas je konacno odradjeno i poliranje pa evo nekih prvih slika, onako na brzaka uhvacenih.


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 19 Okt 2016 22:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2013 11:58
Postovi: 360
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan
Opel: Astra H 1.7 cdti
Garaza: pogledaj
Lepa astra puno bezbriznih kilometara zelim :) daj neku sliku unutrasnjosti sta ima od opreme dal planiras da menjas nesto ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 19 Okt 2016 22:48 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Nisam se danas naslikao iznutra ali iskopao sam neke slike od ranije. Deluje mi prilicno obicno, sto i nije lose jer ne volim kad instrument tabla svetli kao svemirski brod, sto je slucaj pogotovo kod raznih Francuza i Italijana... cak i kolegina Lancia Lybra iz 2002. godine ima "moderniju" unutrasnjost ali, ponavljam, meni je ovo skroz ok.


Slika

Slika

Slika

Slika


Inace sam od onih dosadnih "sipaj i vozi" tipova pa ne planiram neke bitne promene i ulepsavanja, osim sto sam primetio da postoje i mnogo lepsa stop svetla pa cu to gledati da menjam cim budem imao para za bacanje, a i volan je solidno izraubovan pa mozda i njega jednog dana, ili makar neku presvlaku da uzmem. Osim toga, ne verujem da cu dirati bilo sta. Naravno, najbitnija stavka su sad letnje gume koje cu uzeti isto 205/55/16 kao i zimske koje sam dobio uz auto, i alu felne neke lepe. Naravno, to tek za par meseci, kad prodje zima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 19 Okt 2016 22:59 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Neka te lepo sluzi auto i da se navozas kao sa predhodnom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 20 Okt 2016 00:15 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Hvala svima. Kad smo vec kod prethodne, zasluzila je i ona da se pokaze.


Slika

Slika


Ova je bila Svajcarac, ujak uvezao 2009. i trebalo je opet ali nije nasao nista povoljno ovaj put i onda naletelo ovo iz Austrije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 20 Okt 2016 08:47 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Dobra Astra, odlicna boja :)
Moj francuz svetli kao svemirski brod :ludilo1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 06 Nov 2016 20:46 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
I tako lepo sredis sve da bude cakum pakum, razmisljas o buducim ulepsavanjima, velikom servisu, novom akumulatoru i jos svasta nesto imas na umu, a onda ti covek uleti na kruznom toku nicim izazvan i otkine te muski :D


Slika


Pitam ga sta bi, kaze ne znam, gledao sam ovog desno od sebe, zbunio me. Jos je umesto kocenja dodao gas, da me bolje overi. Kralj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 06 Nov 2016 20:56 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2016 16:06
Postovi: 121
Lokacija: Novi Beograd
Ime: MiloŠ
Opel: Astra H benzin 1.4 2010 Enjoy
Garaza: pogledaj
Jbt! Kakav idiot!

Nadam se da ces to brzo srediti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 06 Nov 2016 21:05 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Neki covek od recimo 55-60 godina, iz obliznjeg sela, koji je krenuo do grada u mesnicu fs kupi meso unucima za rostilj. Na kraju ga je rostilj izasao 230e koliko je rekao limar, najbolji u kraju, kojeg sam zvao ubrzo posle sudara. Natezao se ovaj, hteo da prodje sa 150-200 ali eto... Inace, gledajuci kasnije njegovu Astru G sam shvatio da mu ovo nije prvi sudar jer je sva iskrzana i izlupana a posle kad sam isao s njim do bankomata sam video i zasto - lik uopste ne zna da vozi. Sto kaze moj drug, verovatno i ne zna za pravilo leve strane u kruznim tokovima tako da sam jos i dobro prosao, s obzirom da nije uopste kocio. Strasno kakvih majstora ima, treba uvesti obnavljanje dozvole na svakih par godina.

Od utorka auto ide na sredjivanje, videcu na sta ce liciti kad bude gotovo ali sam se bas smorio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 02 Feb 2017 10:59 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Treba uskoro da kupim alu felne i letnje (najverovatnije nove) gume, i dobio sam ponudu od lika koji mi je prodao auto za ove neke Brock felne 16ice, da mu dam moje stare AEZ 15ice i doplatim 160e. Navodno ih racuna 220 a moje 60...

Slika

Jel se razume neko u ovo, valjaju li cemu? Meni su stvarno lepe ovako na prvi pogled, jos treba da se uklopi da su 6.5J i ET37 ili makar priblizno tome, ako je tako definitivno sam zainteresovan ali ne znam jel to realna cena ili hoce da me odere... Uz felne daje i ove neke valjda letnje gume, kaze da su lose ali kao mogu neko vreme da posluze... Pomagajte :D

Evo i mojih starih sa Astre G, koje i nisu otprilike za Astru G pa sam ih kratko koristio i uzeo druge, uze.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 02 Feb 2017 16:51 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Postovi: 216
Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL i Astra J 1.6 CDTI
Zašto nisu za Astru?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 02 Feb 2017 17:35 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Zli Gli je napisao:
Treba uskoro da kupim alu felne i letnje (najverovatnije nove) gume, i dobio sam ponudu od lika koji mi je prodao auto za ove neke Brock felne 16ice, da mu dam moje stare AEZ 15ice i doplatim 160e. Navodno ih racuna 220 a moje 60...

Slika

Jel se razume neko u ovo, valjaju li cemu? Meni su stvarno lepe ovako na prvi pogled, jos treba da se uklopi da su 6.5J i ET37 ili makar priblizno tome, ako je tako definitivno sam zainteresovan ali ne znam jel to realna cena ili hoce da me odere... Uz felne daje i ove neke valjda letnje gume, kaze da su lose ali kao mogu neko vreme da posluze... Pomagajte :D

Evo i mojih starih sa Astre G, koje i nisu otprilike za Astru G pa sam ih kratko koristio i uzeo druge, uze.

Slika


Meni te crno sive lak varijante izgledaju bas jeftino. Iskreno, 220e za 16ice sa neupotrebljivim gumama (sto "kaze da su lose ali kao mogu neko vreme da posluze..." u prevodu znaci) je sumanuta cena.

Za te pare imas da uzmes 17ice kakve hoces.

Pritom tvoje ceni 60e... Naravno da hoce da te odere.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 02 Feb 2017 18:09 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Pa ok, zato i pitam, ne razumem se apsolutno u te stvari. 17ice otpadaju jer planiram da teram samo 16ice gume, dakle i felne trazim iskljucivo 16ice... Ako neko ima neku preporuku, slobodno neka baci ovde, uslov je da budu sa 4 sarafa (4x100) a pozeljno 6.5J i ET37 ili tako nesto. Daje mi se do 150e, ili neka zamena za ove moje 15ice, uz moju doplatu, naravno. Ove Brock sto mi covek nudi su mi dobre, ne bi' se bunio da nadjem iste ili slicne ali za manje para, posto kazete da ne vrede toliko...


@ zorancile

Mozda i jesu za Astru G ali sam ja tad imao gume 195/65/15 (ili 195/60/15, ne secam se bas) a felne su bile neke siroke, izbacene u odnosu na gumu, mislim da su 7 ili 7.5J ili onaj ET nije bio odgovarajuci. U svakom slucaju, nisu se lepo uklapale sa tim mojim gumama pa sam uzeo druge :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 02 Feb 2017 20:02 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Postovi: 216
Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL i Astra J 1.6 CDTI
220 evra nije mala cena... Da li si tražio na polovnim automobilima, puno ljudi ne zna da ima ta funkcija pretrage:
https://www.polovniautomobili.com/delov ... =price_asc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 03 Feb 2017 00:38 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Gledao i danas a i inace pratim tamo vec neko vreme, i znam za ovu pretragu ali dzabe. Evo primer sta tamo kosta oko 200e:

https://www.polovniautomobili.com/felne ... 16-4-x-100

https://www.polovniautomobili.com/felne ... 16-4-x-100

https://www.polovniautomobili.com/felne ... 16-4-x-100


Ovo mi je sve nesto bezveze, ima ova zadnja varijanta gde daju i navodno dobre zimske gume ali zimske vec imam a da se cimam da prodajem te koje idu uz felne... neka, hvala. Uglavnom, one Brock mozda jesu sabanske ali sta znam, meni se svidjaju :D Cekacu ipak, naletece valjda nesto slicno po povoljnijoj ceni, kad je vec misljenje da su te preskupe, ne gori mi bas da moram odma' da kupim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 03 Feb 2017 00:51 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Postovi: 216
Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL i Astra J 1.6 CDTI
Tvoje ćeš lako prodati za 60 evra ako rešiš, jedino je pitanje da li bi ti u tom slučaju prodavac smanjio cenu felni i da li bi ti dao bez guma. Polovne gume inače nemaš kome da prodaš, ja sam stavio u oglase dve zimske Mišelinke 195/65-15 za 10 evra po komadu još pre mesec dana i niko ne zove...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 14 Mar 2017 16:03 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Uzeo sam nove letnje gume Nokian Line, prvo hteo Goodyear Efficient Grip Performance ali se nesto cekalo, pa menjali cenu, pa ovo ono... i na kraju nasao na drugom mestu ove za 6900 po gumi, DOT 2016. godina, isto 205/55/16, i pazario. Sad vijam felne pa me zanima sledece - jel ima bitne razlike izmedju 6.5J/ET37 (fabricke dimenzije za moju astru) i npr. 7J/ET38? Rezervna opcija bi bila 6.5J i ET42 a ove moje fabricke ne mogu nikako da nadjem, ima ceo jedan oglas na svim sajtovima koje sam gledao, neke Opelove obicne a kostaju isto 200e kao ove ostale koje su mi lepse. Radio sam po netu one kalkulatore offseta i tih stvari ali sta mi vrede brojke kad ne znam da ih tumacim konkretno :D Ako tih 0.5J ne kvare nista, uzeo bih te...

Evo par primera:

https://www.polovniautomobili.com/felne ... 16-4-x-100 Ne svidja mi se boja ali deluju na slikama kao nove

https://www.polovniautomobili.com/felne ... 16-4-x-100 Ove su mi lepe ali covek posteno napisao da ima ogrebotina, vidi se na slikama

https://www.polovniautomobili.com/felne ... 16-4-x-100 Ovo su te sa fabrickim dimenzijama, ok su mi ali nista vise od toga

https://www.polovniautomobili.com/felne ... 16-4-x-100 Najjeftinije koje su mi ok, mada ne vidim stanje felni jer je slikano iz daljine sve

https://www.polovniautomobili.com/felne ... 16-4-x-100 Ok cena a i same felne su mi lepe, osim sto je taj ET42, ne znam jel to lose

To je otprilike to, nisam pametan sta mi je ciniti. Prve i druge su mi favoriti, ako su te dimenzije u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 14 Mar 2017 17:12 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/9757907/aluminijumske-felne-16-4-x-100

https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/9752289/aluminijumske-felne-aez-made-in-germany-16-4-x-100

Ove dve deluju zanimljivo i definitivno pasuju na H.

E sad, kao neko ko se jednom opekao, moj savet ti je da ni ne pomisljas da kupis felne dok ih ne vidis uzivo i ne odneses (ili makar neko u koga imas poverenja) kod vulkanizera na proveru .

Bolje i trosak od 30e za gorivo i proveru nego trosak od 30e po felni za ispravljanje ili 200e za neupotrebljive felne.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Mar 2017 08:55 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Naravno, zato su te prve i one druge iz mog posta u prednosti jer su mi Sabac i Stara Pazova jako blizu, dok ove druge sto si poslao otpadaju jer su iz Kosovske Mitrovice.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 19 Mar 2017 10:32 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2013 14:04
Postovi: 60
Lokacija: novi sad
Ime: ivan
Opel: Astra GTC
Dosta losiji izbor 4x100 od recimo 5x110 felni, do 16 inca jos i nekako posle katastrofa.
Meni se sviđa jos i ovaj model pored ovog sto imam, stim da bez guma i dve treba da se srede ne bih mu dao vise od 150e.

http://www.kupujemprodajem.com/felne-op ... =114569941


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 28 Mar 2017 01:36 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Lepe su mi te sto si poslao ali uzeo prve koje sam isao da pogledam uzivo, izgubio sam strpljenje dok sam trazio da se sve poklopi, izgled I dimenzije... tako da sam otisao do Sapca, pogledao I uzeo.

Slika

Cudne su, na slikama uglavnom izgleda kao da su crne ali uzivo su ok, neka cudna tamno siva boja. Gume isto dobre, osim sto nisu nesto preterano tihe ali to mi nije problem pa sam generalno zadovoljan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 28 Mar 2017 09:19 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
meni se bas svidjaju, lepo su se uklopile uz auto, uz boju.. :ok: inace lepa astrica, ova boja bas stoji na H. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2017 12:37 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Boja je super ali se vidi bukvalno svaka ogrebotina, i ona najmanja... Nije bas zahvalna po tom pitanju ali je makar lepsa od klasicnih sivo metalik Astri, kojih je 80% otprilike.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 28 Mar 2017 15:54 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2016 10:22
Postovi: 289
Lokacija: Beč, Beograd, Gradiška na Savi
Ime: Darko Gajic
Opel: Astra G Kombi 2.2 DTI
Garaza: pogledaj
Lepa kola, pa to sa bojom je vec opste poznato sto tamnije boje to vise se vidi po laku sto svetlije manje se vidi.

Ma uhvatis ispoliras ga i bole te uvo. teraj dalje.

_________________
Ne mogu biti znalac u svačemu, ali mogu biti znalac u nečemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 Z16XEP
PostPoslato: 16 Maj 2017 17:07 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 20 Okt 2012 17:27
Postovi: 151
Lokacija: Sremska Mitrovica
Ime: Boban Novakovic
Opel: Astra J 1.6 A16XER
Osim sto je keva nedavno uparkirala u drvo i malo iskidala branik, imam jedan problemcic koji konacno hocu da resim jer me jednako iritira kao i prvog dana kad sam uzeo auto. Cuje se neko iritantno pistanje u nizim obrtajima i utvrdjeno je da je uzrok tome neka klapna na usisnoj grani, ona stalno svira i cvili pri malom gasu u svakoj brzini. Naravno, posto auto normalno ide i normalno trosi, lokalni majstori su u fazonu cuti i vozi ali nema sanse, ludim sve vise. Ako je neko nekad imao slican problem i ima majstora za preporuku (BG, NS i bilo gde u krugu od stotinak km od S. Mitrovice) neka me slobodno prosvetli. U Opel servisu Jacimovic kod Rume bi verovatno znali da rese problem ali traze 6000din samo da skinu usisnu granu i ispitaju je, iako se tacno cuje zvuk kad se ta mala klapna otvara i zatvara...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs