Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 20:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: CORSA D
PostPoslato: 25 Jan 2016 11:49 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Jan 2016 11:16
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: Corsa D 1.2
CORSA D, 1.2XEP, 80 KS, 2009. god, essentia oprema, 70.000 km
Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA D
PostPoslato: 08 Sep 2018 16:38 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Jan 2016 11:16
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: Corsa D 1.2
Corsa se i dalje kotrlja, trenutno na satu 102k km.
U poslednjih godinu dana promenjeni zadnji amortizeri (kayaba), svecice i antifriz.
Redovni servisi na 10.000, uz dolivanje 1l ulja na istu kilometrazu, mobil 10w40.
Pre mesec dana pod punom ratnom opremom troje odraslih i dvoje dece, 1500 km do Grčke i nazad bez ikakvih problema.
Prosečna potrošnja na toj deonici 7 l/100 km.
Planiram uskoro da menjam set razvoda pa molim za preporuke što se proizvođača tiče, INA, FEBI BILSTEIN ili nesto treće?

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA D
PostPoslato: 08 Sep 2018 21:10 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Opa jos jedna Korsica na forumu. Lepa lepa. U taj motor ide 5w30 dexos2. Sem nize cene 10w40 ne donosi nista. Ispravite me forumasi ako gresim. Sto se tice razvoda ja sam stavio Ina Germani. Mislim da je bio najskuplji tada 10k dinara kad sam gledao. Moj majstor stavlje tu marku na sva vozila i do sada se niko nije zalio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA D
PostPoslato: 12 Sep 2018 23:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Jan 2016 11:16
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: Corsa D 1.2
Hvala na preporuci. :ok:
Ova generacija opelovih benzinaca spada u niskofrikcione, tj. ima malo veće zazore pa je potrošnj ulja u odrđenim granicama normalna.
Fabrička specifikacija je čak 0,5-0,6 l ulja na 1000 km što je po meni suludo, ali oni su se time verovatno ogradili.
Meni troši oko litar na 10.000. Da sipam 5w40 pretpostavljam da bi trošio više od 2 litre.
U fabričkoj specifikaciji piše 5w40 na 15.000km. Moj mastor kaže a i ja sam nešto čitao po dostupnoj literaturi da je bolje sipati viskoznije ulje 10w40 na
manjem intervalu 8.000-10.000 km, pogotovo uzimajući u obzir kvalitet ulja na našem tržištu.
Jedina mana 10w40 može da bude slabije podmazivanje razvodnog lanca, koji svakako planiram da promenim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA D
PostPoslato: 13 Sep 2018 08:19 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Slobodno stavi Ina, nema greske. Ja ne znam da li cu preci uopste 10000km za godinu. Od aprila do oktobra sam presao 4100km. :ludilo1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: CORSA D
PostPoslato: 15 Sep 2018 23:09 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2013 14:04
Postovi: 60
Lokacija: novi sad
Ime: ivan
Opel: Astra GTC
Zanimljivo i sestra je pre mesec dana na 100Kkm menjala zadnje amortizere.
Takodje i set lanca, diskove i jos neke sitnice. Nakupilo se 550e troskova, do tada za 10god samo akumulator promenjen.
Sluzi je odlicno, isto z12xep.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA D
PostPoslato: 16 Mar 2019 00:22 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Jan 2016 11:16
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: Corsa D 1.2
Odrađen veliki servis sa SKF setom u čuvenom servisu na Zvezdari, svaka čast za ekipu tamo, pedantni i profesionalni kao uvek.
Dihtung razvoda bio u dobroj meri izgoreo pa sam imao problem sa pojavom ulja u rashladnom sistemu.
Motor sada mnogo mirnije radi, nema zveckanja ni zujanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA D
PostPoslato: 13 Avg 2019 16:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Jan 2016 11:16
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: Corsa D 1.2
Slika

Corsa ovoga puta stigla do Tasosa preko Dojrana.
Za 12 dana prešli oko 1800 km.
Na satu mi je sada 117.000 km.
Imao sam i jedan manji problem, nakon 3 dana od kako smo stigli na odredište naprasno
crkao akumulator. Da li je probila ćelija ili nešto drugo, uglavnom nije mu bilo spasa. Bio je star 3,5 godine. Očekivao sam da potraje makar
5 god obzirom da je Exide al' ne lezi vraže. :banghead: Fabrički je trajao skoro 7 god pre nego što sam ga menjao.
Uglavnom problem je brzo rešen zahvaljujući majstoru Janisu u mestu Skala Potamia (istočni deo Tasosa) koji je diagnostikovao problem i prodao mi nov akumulator sve za 80 EUR. Uglavnom sve preporuke za njega ako vas snađe problem na Tasosu, kome treba kontakt poslaću mu poruku na pp.
Pre puta odradio sam neke planirane radove, zamenjeni diskovi i pločice, stabilizatori, i krajevi spona i letve volana tako da je prednji trap utegnut.
Kako to obično biva bilo je i neplaniranih troškova, kad je radio trap majstor primetio da je jedna prednja opruga napukla pri kraju pa smo zamenili i par opruga.

Takođe stradao mi je i "čuveni" DIS modul nekih mesec i po dana pre puta na more, to me je koštalo oko 100 EUR sa zamenom (proizvođač Bosch). Sreća u nesreći je da mi se to desilo u toku vožnje u Beogradu a ne negde na putu na more.
Inače na autu je već jednom menjan DIS modul i to u garanciji kada mu je bilo 2 god sa 25.000 km. Interesantno da "stučnjaci" iz tadašnjeg ovlašćenog servisa nisu stavili GM deo nego neki zamenski verovatno kineski koji je potrajao evo skoro 100.000 km, tj. 8 godina. Šta reći osim zemlja Srbija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA D
PostPoslato: 13 Avg 2019 19:39 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Vazno da nisi ima neki stvarno ozbiljan problem. Sad je top sredjena. Ja sam stavio Topla akumulator, mnogo ih hvale, Rusi takodje, za sad sve normalno. Na proslom auto takodje bila Topla i radilo sve kako treba. Kod mene bio 3 godina, verujem da je kod drugog vlasnika jos tu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CORSA D
PostPoslato: 01 Avg 2020 23:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Jan 2016 11:16
Postovi: 24
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: Corsa D 1.2
Posle malo više od 5 godina i 60k km druženja došlo je vreme da se rastajemo moja Corsa i ja.
Ona ostaje u dobrim rukama a ja u potrazi za većim i novijim autom zbog proširenja porodice.
Nikad me nije izneverila i ostavila na putu :respekt: a ja sam je korektno održavao i pridavao pažnju kako dolikuje.
Želim njoj i novom vlasniku još puno km na drumu a što se tiče teme može lock.


Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs