Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Mar 2024 04:18

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Corsa C 1.2
PostPoslato: 31 Avg 2016 10:53 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Jul 2016 10:59
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: Corsa C 1.2
Evo došlo vreme da predstavim i ja mog Opel-a.
Par slicica...

Slika
Slika
Slika
Slika

Vlasnik od pre 4 meseca, nije bio u nekom perfektnom stanju, al koliko para toliko i muzike.
Godiste 2002., benzinac 1.2, kad sam ga pazario imao je oko 148k na satu, al naravno iz uvoza, sad je vec na 155k :lol:
Prethodni vlasnik zena neka, ima tragove gradske voznje da se tako izrazim :D
Generalno sam zadovoljan korsom.Meni za svaki dan voznju po beogradu, dimenzije odlicne, snaga dovoljna za po gradu. Potrosnja u gradu, realno oko 8l sa Omv 100 (video sam onaj test tog goriva ovde na forumu, tako da cu da menjam pumpu uskoro ;), volim da sipam samo na jednoj pumpi koliko je moguce, da ne mesam stalno)
Od ulaganja ima jos podosta, ponajvise estetske prirode. Od kad je u mom vlasnistvu, uzeo sam sve 4 nove letnje gume, uradio servis,zamenjen set kvacila, dihtung kartera, donji semering ( nije trebalo da se menja, posto je kasnije ustanovljeno da je kuciste filtera ulja bilo naprslo negde i zbog toga je mastilo izmedju motora i menjaca) i stabilizatori.
Ostaje jos set razvoda da se zameni, posto je poceo da se cuje, i zadnji amortizeri ( moraju oba zbog garancije, iako je samo desni poceo da pusta ulje).
Nista od toga nije toliko hitno da utice na voznju, al volim kad je sve na svom mestu i radi kako treba.
Estetski, dobro bi mu doslo jedno poliranje, treba zadnji branik da se zakrpi ukoliko je moguce, lajsne na vratima koje su nestale preko noci na parkingu :mad:
Lajsne na pragovima, hocu da nadjem felne od gsi varijante 15-ice... I mozda neki ksenoni, mada to se jos uvek razmisljam... Ili jos bolje, ne znam dal pasuju farovi od corse c cosmo na ovu stariju verziju?
U principu to mi je neki plan za ubuduce, mada verovatno ce tu biti novih stvari i promena planova, ionako sve zavisi od "vremena" :?

Sent from my m2 note using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Corsa C 1.2
PostPoslato: 01 Sep 2016 11:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2015 20:52
Postovi: 68
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Corsa C 1.2
Srecno sa korsom :) moja je poootpuno ista, ista boja isto sve :) vlasnik vec godinu dana ali imam problem par meseci sa njom. Prvo paljenje zeza. Do sada potrosio 100e a jos nisam resio. Izgleda da je na kraju regulator pritiska goriva. Isto sam kad sam uzeo menjao dihtung kartera i dihtung filtera ulja kao ti, izgleda da im je to boljka. :)
Xenone ti ne bi preporucio, em mogu da te smaraju zbog toga, em dzabe bacas pare ako su ti farovi dobri. Kupi bolje neke bolje sijaliceod osrama (night braker ili slicno) i miran si.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C 1.2
PostPoslato: 01 Sep 2016 12:51 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Jul 2016 10:59
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: Corsa C 1.2
Hvala, takodje :) izgleda da ce nam trebati
Sad kad vec spomenu probleme, marfijev zakon na delu. Naime juce ga pohvalih ovde, kad ono zakuca protkomer, i tako ja ostadoh bez gasa u sred voznje. Tako da korsa danas neplanirano u servisu. Jos mi drug malopre javi da su i diskovi za zamenu, ukopali se pa skripe plocice, mada to sam i planirao da radim, al ne sad sve djuture :shit:
Na kraju ceh 15k din.
Novi protokomer
Novi diskovi i plocice
Ruke i casti drug ciscenje dizni :D

Inace za farove, koristim vec Osram Silverstar 2.0, nisu lose,mada moglo bi i bolje :)
Najbolje bi mi legli kao sto rekoh farovi sa korse c cosmo, al ne znam koliko je komplikovano to srediti na ovoj nasoj staroj verziji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C 1.2
PostPoslato: 02 Sep 2016 13:41 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Jul 2016 10:59
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: Corsa C 1.2
Update:

Stavljen nov protokomer. Problem delimicno resen. Korsa sad ide, ali kako? Kao da ga zapusi nesto na trenutak. Cima i trza u voznji, ne izrazito ali dovoljno da se primeti, pogotovo na uzbrdici i pri konstantnoj brizini kretanja u drugom i trecem stepenu prenosa. Cak mi deluje i da slabije prima gas.
Znaci u ponedeljak opet u servis, taman se menja i set razvoda, poceo je da se cuje.

Za sada Korsa me ubija u pojam posteno.... :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Corsa C 1.2
PostPoslato: 03 Sep 2016 10:49 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2015 20:52
Postovi: 68
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Corsa C 1.2
Ne znam za sta si platio 15.k? Samo za diskove? Ja kad bio menjao i plocice i paknove ize i dobose i diskove, sve novo, i ruke izaslo me 15k. Nesto mi to puno. Ali dobro kako god.
Sto se farova tice mislim da to sve ide na sraf bez problema. To je za corsu c pa je za corsu c :D
A sad to trzanje. Jel se i ranije desavalo? Pogledaj dal je vratio crevca od vazduha do protokomera kako treba. Cime je cistio dizne? Moguce da te svecice zezaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C 1.2
PostPoslato: 03 Sep 2016 15:47 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Jul 2016 10:59
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: Corsa C 1.2
Pa sve ukupno za sada 15k din.
Nov protokomer 6000 din
Novi diskovi i plocice, Delphi 7600 din (rekoh mu da uzme te skuplje, da ne stedim bas na kocnicama :) )
Ruke 1000 i ostatak cast :D
Nije cistio dizne, to ga cek u ponedeljak. Kupio sam kod Mileta i set razvoda Dayco - 100e, takodje u ponedeljak.
Sve u ponedeljak :D U ponedeljak ga opet ostavljam u servisu, menjaju set razvoda i trazi se problem trzanja... sto znaci do daljnjeg.
Ja nesto licno sumnjam da je tu katalizator zamrsio konce. Bas tako i deluje da se izrazim, da se izduv gusi....
Mada videcemo, u svakom slucaju ostavljam zakljucak ljudima koji se bave time, a i placeni su za to :D

Inace creva od protokomera na svom mestu. A da li se ranije desavalo, nije tako konstantno, vec jednom u nedelju dana mozda i redje se desi bukvalno jedanput na trenutak da ga ugusi pri potapanju gasa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Corsa C 1.2
PostPoslato: 27 Sep 2016 23:09 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2015 20:52
Postovi: 68
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Corsa C 1.2
Da javim da sam ja resio problem prvog paljenja. Regulator pritiska brzine je bio. Zamenjen drugim, uzet iz opel tigre posto pasu, stavljen i to je to. Auto nema vise gusenja, ide bolje, pali ko mina i sve to :D


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs