Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 26 Apr 2024 03:23

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: VECTRA B 2.0 16v 136 ks cdx
PostPoslato: 16 Maj 2015 09:34 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2014 20:22
Postovi: 58
Lokacija: Pancevo
Ime: Marko
Opel: Vectra b 2.0 16 v CDX
Garaza: pogledaj
Vlada Pop je napisao:
Moja je kada sam je kupio trosila oko litar ulja na 5000 km, sada posle oko 70000 tuce oko litar na 1500 i cepa plavi dim na vecim obrtajima. Taj od koga sam je kupio mi se kleo da mu potrosi oko 200 grama na 5000 kad ono.... Inace sipam 10 40. Pali super, ide super, dokle ce videcemo....

Jel si pregledao da li ti mozda ne curi negde ulje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VECTRA B 2.0 16v 136 ks cdx
PostPoslato: 16 Maj 2015 09:38 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2014 20:22
Postovi: 58
Lokacija: Pancevo
Ime: Marko
Opel: Vectra b 2.0 16 v CDX
Garaza: pogledaj
dragoljupche:) je napisao:
ne znam brate ali mislim da je to tu negde slicno ,mozda 10 posto jaci trosi tvoj motor..
ja vecu imam godinu i po i za to vreme sam samo promenio solju amortizera i akumulator,a presao sam 30 000 km..jako dobri motori..
putovao sam dosta s njom ,i jedina je mana kratak prenos menjaca,i buka motora preko 130 km,ali zato povlaci do 200 opusteno,ali za duzi put zna da bude jako zamorno,
ne znam kako je to na 2.0 mozda je jaci motor pa je rasterecenija.

Sto se tice brzina i nisu toliko krarke...bucam pa mozda malo pri velikim obrtajima i stvarno se ne muci ni u jednoj brzini ipak je 2.0. I dalje trazim pravac da ga stisnem do kraja a da mi kuci ne stigne razglednica inace do sada samo 180 :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VECTRA B 2.0 16v 136 ks cdx
PostPoslato: 16 Maj 2015 11:11 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2013 15:53
Postovi: 171
Lokacija: Boljevci-Surcin
Ime: Vlada
Opel: Ex Vectra B 2.0 16V sad Focus caravan 1.8 TDCI
Garaza: pogledaj
Curka malo na dihtungu dekla ali ne moze toliko tu da iscuri a i plavi dim ga odaje... Usput, da li mozes da pogledas na koje crevo je kod tebe ubacen isparivac plina. Kod mene je na nekom crevu koje ide sa leptira ali je tu mnogo slab protok pa razmisljam da ga prebacim na neko crevo od grejanja jer ovde ne uspeva dovoljno da se ugreje isparivac...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VECTRA B 2.0 16v 136 ks cdx
PostPoslato: 16 Maj 2015 12:03 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
pa mozda je kod tebe duzi prenos, jednom mi je neki lik objasnio da su u taj z18xe ugradjivali dve vrste menjaca, duzi i kraci prenos kao,e kod mene je taj (close ratio) f17cr
ma da povlaci iz svake brzine,ja cesto idem autoputem ,i uglavnom vozim 140,al nekad ga razuvem do 200,pa opet spustim i tako
prosle god kad sam putovao na more ukocio sam se,sedista su tvrda mnogo i sedi se nekako pogrbljeno,sta znam veca je super autic ali ima tako neke mane.

kako stojis sa korozijom? ima li rdje?
moja je restajling ali ima par tackica vec,mislim da te vectre nisu pocinkovane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VECTRA B 2.0 16v 136 ks cdx
PostPoslato: 16 Maj 2015 14:31 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2014 20:22
Postovi: 58
Lokacija: Pancevo
Ime: Marko
Opel: Vectra b 2.0 16 v CDX
Garaza: pogledaj
Vlada Pop je napisao:
Curka malo na dihtungu dekla ali ne moze toliko tu da iscuri a i plavi dim ga odaje... Usput, da li mozes da pogledas na koje crevo je kod tebe ubacen isparivac plina. Kod mene je na nekom crevu koje ide sa leptira ali je tu mnogo slab protok pa razmisljam da ga prebacim na neko crevo od grejanja jer ovde ne uspeva dovoljno da se ugreje isparivac...

Mislim da je najbolje da ne cackas nista sam u sta sam se i sam uverio kad sam video koliko zajebancije ima posle oko stelovanja,jer i ja sam izigravao majstora pa je posle bilo po dzepu :seci: .Idi kod nekog dobrog plindzije,ja ga imam u pancevu covek razbija oko plina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VECTRA B 2.0 16v 136 ks cdx
PostPoslato: 16 Maj 2015 14:34 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2014 20:22
Postovi: 58
Lokacija: Pancevo
Ime: Marko
Opel: Vectra b 2.0 16 v CDX
Garaza: pogledaj
dragoljupche:) je napisao:
pa mozda je kod tebe duzi prenos, jednom mi je neki lik objasnio da su u taj z18xe ugradjivali dve vrste menjaca, duzi i kraci prenos kao,e kod mene je taj (close ratio) f17cr
ma da povlaci iz svake brzine,ja cesto idem autoputem ,i uglavnom vozim 140,al nekad ga razuvem do 200,pa opet spustim i tako
prosle god kad sam putovao na more ukocio sam se,sedista su tvrda mnogo i sedi se nekako pogrbljeno,sta znam veca je super autic ali ima tako neke mane.

kako stojis sa korozijom? ima li rdje?
moja je restajling ali ima par tackica vec,mislim da te vectre nisu pocinkovane.

Znam da je menjac prosle godine menjan ali ne znam tacno koji je stavljen...Sto se tice korozije ima par tackica na pragovima i oko lajsne na vratima ali to su im bolne tacke.Moja je pocinkovana i bas sam pre neki dan pogledao kad je bila na kanalu dole je u fulu.I da mislim da restajling nisu pocinkovane mada nisam siguran...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs