Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 03:09

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 14 Jan 2015 20:27 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011 14:50
Postovi: 1386
Lokacija: Beograd
Ime: Srdjan
Opel: Vectra b i500
pa ubaci c20 xe i zavrsio si posao,par nosaca se menja....al tesko nabaviti xe/a u dobrom stanju,valjda,tako kazu....al eto mozes i neki 1.8,il 2.0 t il ima dosta jos tu motorica povoljnih a dobrih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 14 Jan 2015 23:08 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2009 02:08
Postovi: 107
Lokacija: Kragujevac
Ime: Vladimir
Opel: Kadett 1.6D
A da li može da se uglavi onaj stari neuništivi c20ne 8 ventila... Šta li bi sve moralo da se prepravlja?
I da li je potreban atest za motor pošto nije ugrađivan u vectru B?
Nešto sam čuo da i ako ugradim Z18XE treba mi atest jer je veća kubikaža nego moj?...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 14 Jan 2015 23:53 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Za Z18XE nista preterano oko atesta, samo da se vidi da su kocnice u skladu sa motorom itd. Ipak je to samo 20tak konja razlike, ne ubacujes V6 :)

Ne znam za druge motore ali znam da je neko sa foruma bese upakovao u Astru G Z18XE umesto nekog 1.6 bez problema. E sad sto se cene tice pojma nemam, znam da je isao fabricki u Vectru B i da ga ja teram bez problema na plin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 24 Jan 2015 19:26 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Okt 2014 19:32
Postovi: 46
Lokacija: Pirot
Ime: Milos
Opel: Vectra B 1.8 16v, Vectra B 2.0 DTI
Moj ti je prijateljski savet da napravis taj motor i vozis se ko covek.Sve ostalo oko ugradnje drugog motora moze mnogo vise da te kosta. Na jednoj od slici sam video da je stavljan hermetik prilikom zamene dihtunga na glavi.Hermetik se uopste ne stavlja,zato je se motor i pregrejao i gubio vodu na auspuh i tom prilikom isto koliko sam zapazio je prsla glava,tako da ces morati i glavu da zamenis.Ubaci vise slika ako mozes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 28 Jan 2015 04:34 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2009 02:08
Postovi: 107
Lokacija: Kragujevac
Ime: Vladimir
Opel: Kadett 1.6D
Samo da slikam detaljno pa ću ubaciti fotke...
Tako sam i odlučio za ovih nekoliko dana mozganja. Stubline su na oko dobre, mada bi trebalo da se proveri...
Probao bih zamenu karika, ležajeva na radilici i da se glava odradi u full-u. Ako imate predlog šta još i kako uraditi i na šta da se obrati pažnja, svaki savet je dobrodošao...
Jedan mehaničar mi priča da taj motor ne vredi ništa ni kad je nov, drugi priča da je odličan kada se uradi...nemam više pojma šta je tačno, zato sam i hteo da ubacim drugi...
Mada najrealnija opcija je da se ovaj dovede u normalno stanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 28 Jan 2015 13:25 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Pa vidi najbolje je da odradis motor, ali taj motor i kad je dobar trosi dosta ulja tako da vidi sam. .imao sam u bivsu astru 1.4 koji je riknuo pa sam ubacio x16xe koji je bio u odlicnom stanju i dosta majstora je to potvrdilo, ali ipak je trosio dosta ulja. .oko 1l na 2000 ili 2500km ako se secam. .s druge strane i nije toliko strasno, dolijes litar ulja i miran si 2000km.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 29 Jan 2015 22:07 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2009 02:08
Postovi: 107
Lokacija: Kragujevac
Ime: Vladimir
Opel: Kadett 1.6D
Ako mu se troši ulje neka ga troši :) , samo nek bude pouzdan...da me ne izdaje negde po putu... Ne znam da li na njemu ima još nekih slabih tačaka osim potrošnje ulja? Znam da ima osetljivo zupčenje i da na set zupčenja mora da se obrati pažnja i da se skrati interval servisa da sve ne polupa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 30 Jan 2015 00:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Ja mislim da su to pouzdani motori samo sto trose ulje...mene nikad nije ostavio na putu niti sam imao problema sa tim motorom, a i nije toliko strasno po meni da se na 2-3000km dolije litar ulja...bez problema sam prosle godine isao do Crne Gore preko Zlatibora puna kola-5osoba, pun gepek i klima sve vreme i super je izvlacio po onim brdima i krivinama :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 30 Jan 2015 02:55 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2009 02:08
Postovi: 107
Lokacija: Kragujevac
Ime: Vladimir
Opel: Kadett 1.6D
E to me zanima :) A zanima me koliko će trošiti ulja kada se odradi. Biće komparaterom izmerene stubline, sve provereno i odrađeno kako treba. Pa ćemo videti. Hvala druže


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 30 Jan 2015 21:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Po meni je to najbolje resenje...ali vidi samo kod nekog provereno dobrog majstora i samo kvalitetni delovi i bice super...a sto se tice potrosnje ulja nzm stvarno koliko bi mogao da trosi kad se odradi generalna...eto moj 1.6 16v je bio trosio litar na 2500km mozda...tj ne bas ceo litar, mozda 700-800 grama...a pitanje je koliko je taj motor stvarno presao i super me sluzio, verujem da bi tebi trosio manje od toga ako se lepo odradi motor :)
Jer meni je bio dimio ujutru kad ga upalim verovatno su bile gumice pri kraju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 31 Jan 2015 09:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Okt 2014 19:32
Postovi: 46
Lokacija: Pirot
Ime: Milos
Opel: Vectra B 1.8 16v, Vectra B 2.0 DTI
Ako je motor dobar onda ne sme nikako da trosi ulje.U principu 1.6 motori imaju povecanju potrosnju ulja od drugih motora,ali to ne treba uporedjivati jer motori nisu isti naravno.Nemoj da stedis na dihtunzima nikako.Glavu motora sredi komplet sa novim vodjicama i obradjenim ventilima i obrada iste naravno.Karike gledaj da budu Goetze,radilicu obavezno obradi na specijalu.Semering radilice obavezno da se zameni,jer verovatno se ulje iz motora i tu gubi.Klipnjace isto obavezno da se provere! Ako se sve ovo napravi kako treba,onda sve drugo ima smisla.Ponekad majstori i ne zamene deo koji treba da se zameni,jer je taj deo na nepristupacnom mestu i stvara mu vise posla oko istog,tako da neka ti radi neko u kog imas poverenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 07 Nov 2015 21:27 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2009 02:08
Postovi: 107
Lokacija: Kragujevac
Ime: Vladimir
Opel: Kadett 1.6D
Umesto da je bacim na kilo...napravićemo jedan nov auto...možda i bolji...
Trebaće mi ovde gomila saveta oko instalacije...i ko zna čega sve...ima mnogo više šrafova nego što sam očekivao :)
Kupljena je još jedna Vectra sa odličnom mehanikom ali je limuzina pa postoje male razlike...nadam se da će od ove dve ispasti jedan da valja :)


:kadetar:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 07 Nov 2015 22:51 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9367
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
ti bas bukvalno shvatio kako oprati ceo auto :P

srecno sa sklapanjem :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 08 Nov 2015 02:59 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2009 02:08
Postovi: 107
Lokacija: Kragujevac
Ime: Vladimir
Opel: Kadett 1.6D
Haha valjda će da mu ispari ova voda do proleća :) Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 22 Nov 2015 15:55 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2009 02:08
Postovi: 107
Lokacija: Kragujevac
Ime: Vladimir
Opel: Kadett 1.6D
Odrađena zaštita patosa pa farbanje enterijera...napreduje polako. Uskoro farbanje u ljubičastu perlu...neka oznaka 290 čini mi se...
Javiće se jedan problem prilikom pakovanja... Ova školjka koju radim je hečbek varijanta, a donator delova je limuzina... Hoću celu instalaciju da prebacim sa limuzine na ovaj hečbek. Pošto je u dosta boljem stanju, nema ništa seckano , krpljeno stanje fabričko.
Ovaj hečbek je imao više opreme za razliku od limuzine... izgubiću daljinski za centralnu bravu imobilajzer, podešavanje volana po visini, bočne vazdušne jastuke i komande na volanu...bez toga ću preživeti.
Najveći problem mi je što instalacija od limuzine nema ni žice ni komande za brisač zadnjeg stakla i prskalicu u anteni pozadi...ni na ablenderu nema položaj za brisanje zadnjeg stakla... Kako ovo razrešiti...da li da dodam dva prekidača negde i izvučem žice ili postoji elegantnije rešenje? Hvala

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 25 Nov 2015 03:37 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2009 02:08
Postovi: 107
Lokacija: Kragujevac
Ime: Vladimir
Opel: Kadett 1.6D
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 28 Dec 2015 14:53 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2009 02:08
Postovi: 107
Lokacija: Kragujevac
Ime: Vladimir
Opel: Kadett 1.6D
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Vectra B 1.6 16V
PostPoslato: 29 Dec 2015 18:56 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2009 02:08
Postovi: 107
Lokacija: Kragujevac
Ime: Vladimir
Opel: Kadett 1.6D
Kakva zajebancija sa grejačem zadnjeg stakla...Pošto zadnji deo instalacije nije isti na hečbeku , a stavio sam celu instalaciju sa limuzine... Da li neko zna koja žica sa onog modula za grejač zadnjeg stakla je PLUS...dve izlaze i obadve su crne...upravo sam spalio osigurač od 30Ampera. Pokušavam da to povežem na gepek vrata...izgleda da sam ukrstio nešto...
Zadnji brisač sam skinuo jer limuzina nema ni predviđen zadnji brisač...pa bi to podrazumevalo provođenje dodatnih žica i dodatni prekidač za zadnji brisač...
Ni brava gepeka nije ista pa je i tu morao uložak da se prepakuje da bi sve radilo na isti ključ.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs