Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 14:53

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 961 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 02 Jan 2015 16:47 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
A sta znam...vozio sam fiat bravu 2 god na plin i nisam bio uopste zadovoljan...pre bih nekako za 500e kupio neki stariji auto sa plinskim uredjajem nego da u bertonku ugradim plin...ali ima jos vremena da dobro razmislim :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 02 Jan 2015 19:21 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1844
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Šta je bio glavni razlog što nisi bio zadovoljan? Gubitak performansi, potrošnja ili nešto treće?

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 02 Jan 2015 20:01 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Pa na prvom mestu gubitak peerformansi, stalno sam imao neke probleme, pa onda dizne se zapekle, trosio je oko 15L po gradu itd...i kad se setim toga nekako mi je skroz bezveze da ugradim plin pogotovo na opelov motor...a i kao sto rekoh za te pare imam da kupim npr neki kadet sa plinom kakav god da je sluzice :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 03 Jan 2015 12:07 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Maj 2012 19:26
Postovi: 116
Lokacija: Beograd, Ripanj
Ime: Marko
Opel: Bertonka 1.8, Kadett 1.3
Garaza: pogledaj
Ja sa plinom nisam imao ama bas nikakvih problema a presao sam oko 25k koliko je kod mene sto... Oseca se gubitak performansi ali uvek mozes prebaciti na benzin a sigurno je da z18xe veoma dobro podnosi plin, svako ko prica drugacije ima misljenje kao i ja sto sam imao za plin pre nego sto sam kupio auto sa plinom. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 03 Jan 2015 12:33 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Na kraju ima da me nagovorite da ugradim plin :D A rekao sam plin vise nikad :D Koliko odprilike gubi performanse?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 03 Jan 2015 13:25 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
pa zavisi uvek koliko pravis km godisnje, ja licno nikad necu niti sam stavio te stvari jer ako nesto mrzim to je kad otvorim haubu pa vidim guzvu od zica i cevi ili plasticni poklopac motora koji je neko sakatio da bi ubudzio dizne ili da mi gubi antifriz jer curi na nekom crevu s uredjaja itd.Da ne pominjem da stalno smisljaju neke takse a sto vecina ovde resava tako sto vozi bez atesta pa se streca svaki put kad ga zaustavi pandur. Pri tom niko ovde ne vozi auto na plin kako treba jer je to tako neisplativo, u smislu da moras da ga vozis i na benzin a ne samo da ga palis na benzin. Onda dolazis do situacije da ti je benzin na rezervi, onda crkava pumpa, pa dizne zapeknu jer se ne koriste , onda ti gori check lampica pa kad nekom ko ima plin ukazes na to dobijes odgovor : pa to je zbog plina, navikao sam (a pitanje je da li je do plina). Pa kad stvarno imas neki problem, treba da razgranicis jel do plina ili do benzina pa ces ovde kao i gomila drugih da postavlja suvisna pitanja tipa: a zbog cega mi pali lampicu? Motoru 1.8 nista nece biti, ako zaista vozis dosta i racunas da ces imati zivaca za lampice koje ce stalno goreti, stavljaj plin :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 03 Jan 2015 13:29 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1844
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Pazi, motor odlično podnosi plin (taksisti ga gaze odavno) a i dovoljno je jak da se u gradskoj vožnji ne oseti pad u performansama. Meni na nižim obrtajima radi bolje nego na benzin. Jedino što preko 3k nema nikakve snage, pa ga šaltam brže. Po gradu skoro pa identično. Biću sad oko Božića u Kruševcu pa možeš i da pogledaš ;) A dugme za prebacivanje je uvek tu...

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 03 Jan 2015 13:32 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
u prvih 30000 km niko nema problema. E sad moj ortak je u z16xe stavio plin kod Rasica za 600e (i jedino takav uredjaj priznajem ako cu ga vec stavljati) i od onda je prosao 110000 km bez ikakvih problema, cak mu ne piali ni lampicu. Al ko bi ovde dao te pare za plin :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 03 Jan 2015 13:50 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Ma necu da mucim glavu, rekao sam na bertonku plin nikako i to je to :D Ja msm da je bolji izbor da za 500 evrica kupim nekog kadeta 1.3 recimo da ima plinski uredjaj i da ga vozim nezalno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 03 Jan 2015 16:10 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Ja imam Landirenzo na Z18XE, kupio sam ga sa plinom koji je ugradjen krajem 2009 godine sa nekih 60 000km na autu. Sad je skoro 130 000 :) Ja sam presao oko 10k i za tih 10k imao sam 0 problema sa plinom. Plin je placen preko 1000e tad. Ne svetle nikakve lampice (osim indikatora za napunjenost plinske boce :D), auto uvek vozim sa minimum 1/3 retko kad se desi da ode na 1/4 rezervoara goriva. Auto se uvek vozi prvih 1-2km na benzin (zavisi koliko je hladno) kad je prvo paljene kad je auto ugrejan brzo prebacuje na plin. Kad preracunam u parama (plin+benzin) ispada mi nesto jeftinije nego da teram 1.9 CDTI.

Sto se performansi tice, ja ne osecam razliku, ima je ali od 4.5k obrtaja sto u mom slucaju znaci da drugom preticem autobus u MML-u uzivim se i preteknem jos 10 automobila maltene do Ustanicke :D To se desi jednom u 6 meseci :)

EDIT: Provereno znam da mi auto na plin ide podjednako dobro kao Stilo 1.9 mjet 120ks :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 03 Jan 2015 18:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Pa za takav uredjaj treba malo vise para nego za neki prosecan :D TJ duplo vise...
Ja iskoristio danas malo toplije vreme i lepo oprao auto i skinuo svu so sa puteva :ok: a usput sam malo i ispolirao rucno neke delove auta, nisam mogao bas ceo auto :D

Slika

Slika

Slika

Slika
A ovaj retrovizor toliko kvari izgled da mi ide na zivce :banghead: jer ne fali samo poklopac, vec i onaj plasticni ram, a nigde u krusevcu nisam nasao retrovizor za bertu, pa sam otisao kod corbe koji drzi samo opelov autootpad i obecao mi je da ce uskoro da mi nabavi ceo retrovizor za bertonku za samo 25e :) Tako da ja sa njega mogu da skinem te delove sto fale pa da prebacim na ovaj moj :) I razmisljao sam da stavim karbon foliju na poklopce retrovizora...
:ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 03 Jan 2015 20:40 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1844
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Ja sam pre neki dan kupio keder za vrata koji mi je malo bio ispucao, od nekog lika koji ima dve rasturene 2.0T Bertonke. Našao na kupujem-prodajem. Kontam da to možeš lako da nađeš.

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 03 Jan 2015 20:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Meni je malo pocepan keder na vozacevim vratima...onde blizu retrovizora gde se uvlaci staklo gore, duzine mozda 10-15cm je pocepana guma pa sam stavio super lepak...jel si taj keder menjao?I koliko ti iznelo ako nije tajna? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 03 Jan 2015 20:57 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
brankko je napisao:
Ja sam pre neki dan kupio keder za vrata koji mi je malo bio ispucao, od nekog lika koji ima dve rasturene 2.0T Bertonke. Našao na kupujem-prodajem. Kontam da to možeš lako da nađeš.



hah, od mene si uzeo keder :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 03 Jan 2015 21:00 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Ne verujem da je bas i sad Landirenzo toliko skup :) U svakom slucaju mislim da ekonomski nije isplativije kupovati drugi stariji auto na plin iz vise razloga, vecina nema atest, pa dok ga sklopis izace ti kao da si ugradjivao, tu su registracija, gume, odrzavanje itd.

Dobra stvar je ako imas garazu onda mozes bertonku zimi po snegu u garazu i da teras to drugo.

Zavisi koliko prelazis sa autom, ja za mojih 10k godisnje ne verujem da bih ugradjivao plin jer bi mi trebalo mnogo godina da ga isplatim, ali posto je situacija bila takva da u oglasima bukvalno nije bila ni jedna GTC benzinac, cak ni 1.6, sve dizeli, onda mi je Petar nasao ovu na KP sa sve plinom i to je bila dobitna kombinacija :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 03 Jan 2015 21:06 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2012 15:12
Postovi: 1730
Lokacija: mp
Ime: Mare
Opel: Corsa D ecoFlex, Astra J sport tourer
Garaza: pogledaj
Stag 4 nov 300€ sa ugradnjom, auto perfekt radi sa njim u Bog da te vidi, mislim da nije isto voziti kadeta i gledati bertonku u garazi :wink: usput lepo ti odrzavas auto :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 03 Jan 2015 21:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
calibrica je napisao:
brankko je napisao:
Ja sam pre neki dan kupio keder za vrata koji mi je malo bio ispucao, od nekog lika koji ima dve rasturene 2.0T Bertonke. Našao na kupujem-prodajem. Kontam da to možeš lako da nađeš.



hah, od mene si uzeo keder :P


Haha :ludilo: :ludilo1: :ludilo2:

Pa prelazim od 10 do 13k godisnje odprilike, ne uvek isto...a i tu su problemi kao sto kazes oko odrzavanja tog drugog auta, registraica, atest i slicno...uglavnom ako nista drugo ostaje ovako na benz i to je to :D Plin da ugradjujem necu... :P

Hvala mare :D Ma nema nista od ugradnje plina...ako kupim neki stariji auto sa plinom kupim, ako ne onda ipak ostaje ovako bertonka na benz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 04 Jan 2015 01:30 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1844
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
calibrica je napisao:
brankko je napisao:
Ja sam pre neki dan kupio keder za vrata koji mi je malo bio ispucao, od nekog lika koji ima dve rasturene 2.0T Bertonke. Našao na kupujem-prodajem. Kontam da to možeš lako da nađeš.


hah, od mene si uzeo keder :P


LOL e pa neka je u zdravlje, pa ti možda uzmem još nešto kad budem krenuo u restauraciju :)

djile je napisao:
Meni je malo pocepan keder na vozacevim vratima...onde blizu retrovizora gde se uvlaci staklo gore, duzine mozda 10-15cm je pocepana guma pa sam stavio super lepak...jel si taj keder menjao?I koliko ti iznelo ako nije tajna? :D


To je taj. Elem, na istom mestu je i meni malo napukao bio. Čuje se kako žvizdi kad vozim preko 60-70... Za cenu se obrati calibrici, možda dobiješ i popust za članove :)
Mene za malo da košta života jer me je Waze naveo na neki zemunski put(ić) kroz šumu gde nema ni asfalta i od jednom se spustila magla, prst pred okom ne vidiš, a čuješ kako nailazi voz :D Dok sam se probio do Zemun polja i dok sam našao gde je to uopšte (jedna levo, jedna desno, jedna levo, jedna desno, 15 ležečih policajaca kasnije...)

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 04 Jan 2015 02:11 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Pa meni se nista ne cuje pri toj brzini, mozda sto sam ga zalepio...hoce da svirka po malo kad predjem 120 a zavisi i dal duva vetar sta znam...neki put se na 100 cuje po malo a ponekad se cuje tek na 140...ali sa obe strane se cuje po malo da susti, cuo sam da im je to mana tj kod svih kupea koji imaju takav tip vrata :)

Hahahaha :ludilo: dobro pa si izvukao zivu glavu, to je vazno :ludilo2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 04 Jan 2015 14:53 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2012 18:16
Postovi: 712
Lokacija: Subotica
Ime: Miroslav
Opel: Truli kadett na klocnama
Garaza: pogledaj
Svaka cast za odrzavanje auta, cista desetka! ;)

_________________
VersionTresSportive


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 04 Jan 2015 15:29 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Hvala hvala :ziveli:
Trudim se koliko mogu i koliko finansije to dozvoljavaju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 06 Jan 2015 21:51 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Danas sam za dlaku izbegao kanal :krsti: Isao sam kod Ace (Aca_KS) i kada se silazi sa glavnog puta ima sporedan put koji je bio potpuno zaledjen a pritom je prilicno velika nizbrdica i ja kako sam silazio niz brdo isao sam mozda 30 samo je poceo odjednom da zanosi i da skrece u desno pravo na jednu askonu parkiranu :D I ja samo pustim da motor koci i smotam pun na kontra stranu kako ne bi udario u askonu i mimoidjem je za nekih 30-ak centimetara :D i odjednom sam poceo da se okrecem kao na ringispilu dva puna kruga i nastavio da klizim unazad :D i pravo idem zadnjim delom ka kanalu i samo cekam kad ce da se cuje buum, i za cudo zaustavio sam se na samoj ivici od kanala tako da sam prosao bez ikakve stete :krsti: Naravno GUME SU SVE 4 LETNJE A ZADNJE NEMAJU 2mm SARE :dedica:

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 06 Jan 2015 22:25 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2014 21:14
Postovi: 258
Lokacija: Knjazevac
Ime: Milan
Opel: Opela bez
Garaza: pogledaj
Au,imao si srece,inace super bertonka.

_________________
Opel Power


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 06 Jan 2015 22:39 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Hvala :) Ma imao sam mnogo srece tek sad vidim...na samoj ivici sam se zaustavio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bertone Z18XE
PostPoslato: 06 Jan 2015 22:50 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 15 Avg 2014 21:17
Postovi: 271
Lokacija: Cuprija
Ime: Goran
Opel: omega A2.6,senator b
gume zimske nema druge,mnogo jeftinije nego ovako.za prednju vucu i zadnje obavezno,zbog kocenja motorom inace zadnji kraj pretice prednji.zadnja 4 auta su mi sa zadnjom vucom i uvek dobre gume i manje imam problema nego kad sam pre vozio prednju vucu,racunam prednja vuca dobro ide i slabo sam obracao paznju na gume i uvek problemi.inace auto ti je super samo taj retrovizor i nema mane i teraj to na benzin.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 961 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs