Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 17:59

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 12 Apr 2014 16:39 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
evo i ja da se uparkiram ovde,
kao sto naslov kaze vectra b 2002 god, 125ks ima stag sekvent plin presla pravih 172000 (sto i nije bas tako malo al sta da se radi)
potrosnja surova :) 13-14 l plina po gradu,
od opreme ima:
airbag,el.retrovizore sa grejacima,el.podizace,centralnu bravu itd , i sve standardno za vectru.
evo kako izgleda sad,u planu su razne modifikacije ,svi predlozi dobro dosli:)
Slika
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Poslednji put menjao dragoljupche:) dana 12 Apr 2014 16:51, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 12 Apr 2014 16:44 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2012 20:53
Postovi: 59
Lokacija: Brcko
Ime: Sinisa
Opel: Corsa B 1.6 16v GSI
Ja ne vidim sliku kako auto izgleda :) daj slike da vidimo o cemu je rijec. iskreno nesto mi velika potrosnja tog plina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 12 Apr 2014 16:54 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
nesto se izbagovalo,trebalo bi sad da su tu slike :)
pa i meni se cini da je prevelika,stelovao sam jednom plinsku mapu i kao to je to,ne moze manje,tj moze ali nije dobro za motor,videcu to jos sta cu s tim da radim :)
kad sam je uzeo,trosila je do 12 ali je imao neke knedle posle stelovanja radi super ali i trosi vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 12 Apr 2014 22:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2012 20:53
Postovi: 59
Lokacija: Brcko
Ime: Sinisa
Opel: Corsa B 1.6 16v GSI
vectra je super. a to za plin idi kod nekog drugog ona ne smije preko 10l plina da uzme normalne voznje jer tu nesto ne valja. mogao bi neke druge felgice na nju i da je spustis malo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 12 Apr 2014 22:59 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Potrosnja je individualna stvar a ja samo kazem ovako:
11.8l i prosecna brzina 19km/h
9.2l i prosecna brzina 30km/h
8l i prosecna brzina 38km/h

E sad prve dve vrednosti su postignute u Bg-u, samo zavisi kad i gde vozis po Bg-u. Ako ga vozim po autoputu, na Nbg-u normalno je da ce da mi trosi 8l jer sam non stop u petoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 13 Apr 2014 09:37 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
I ja sam tako mislio za plin ,probao sam ono saltanje do 2hiljade rpm ma jok..ista prica..nekad ujutru se oseti cist plin kad upalim mozda isparivac pusta ko zna ,sve u svemu mora na jedan servis plina..vozim po bg po eto da kazem osrednjoj guzvi i ponekad kratke relacije vise puta na dan ,mozda i to ima uticaja..

Sto se felni tice to kad budu dozvoljavale finansije:) ali u planu jeste spustanje,
imam problem sa prednjim branikom ,polomljen mi je lip ona zastitna gumena lajsna ako neko ima nek se javi :)
Imao sam ceo branik drugi al posto nije pri farbanju nijansa potrefljena prodao sam ga,pa sam vratio svoj stari branik i potraga za tom lajsnom se nastavlja :)
U planu je i da se uradi osvetljenje u prekidacima,ako neko zna ko to korektno radi nek javi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 13 Apr 2014 09:37 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
Slika
Evo slike pa ko ima ovo neka vice :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 13 Apr 2014 12:06 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
dragoljupche:) je napisao:
U planu je i da se uradi osvetljenje u prekidacima,ako neko zna ko to korektno radi nek javi :)


To mozes u LED Masters :)

A sto se tice plina i auta, ne znam kako Z18XE presaltas ispod 2000rpm, ako ga presaltas ispod 2000rpm on se vrati na 1400rpm, to ne valja ni za potrosnju a ni za menjac, kvacilo itd da ga tako davis :) Ja kad vozim normalno saltam tako da mi se vrati uvek iznad 1600rpm i onda je dovoljno samo da pipnem gas i picim :D Mozda meni samo tako i izgleda jer kad 2.0DTI presaltas normalno zabijes gas u patos, popijes coca colu, popusis cigaru pa on krene :ludilo2: :ludilo1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 13 Apr 2014 14:49 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
A sto se tice plina i auta, ne znam kako Z18XE presaltas ispod 2000rpm, ako ga presaltas ispod 2000rpm on se vrati na 1400rpm, to ne valja ni za potrosnju a ni za menjac, kvacilo itd da ga tako davis :) Ja kad vozim normalno saltam tako da mi se vrati uvek iznad 1600rpm i onda je dovoljno samo da pipnem gas i picim :D Mozda meni samo tako i izgleda jer kad 2.0DTI presaltas normalno zabijes gas u patos, popijes coca colu, popusis cigaru pa on krene :ludilo2: :ludilo1:[/quote]


znaci tebi po guzvi najvise trosi 12l ?
to jeste obrtaji padnu odmah i sav nekako vibrira,vidi se da trazi jaci gas,al reko cisto da vidim dali je u pitanju moje normalno saltanje na 3500rpm
inace ja sam sasvim zadovoljan tim motorom stvarno vuce lepo..imao sam pre njega 1.6 8v sa 72ks i u odnosu na taj motor ovaj ima poprilicno snage.

jel imas mozda neki kontakt broj za taj led masters? ja bih hteo da mi zamene samo sijalice u prekidacima, eco,recirkulacija vazduha itd,posto su crkle i ne svetle,ako bi to hteli da mi odrade,a za led celo osvetljenje to cu naknadno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 13 Apr 2014 19:01 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
www.opelteamserbia.com/forum/viewtopic. ... 88&t=18489 evo ti LED masters, tu mozes to da sredis.
Pa ne moras bas ni na 3500rpm da saltas, ja otprilike izmedju 2300-2500 zavisi u kojoj brzini sam. Ne znam koji tacno menjac imas, ja imam neki bolesno kratak na 60 trazi petu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 15 Apr 2014 21:04 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
mali update,
popravljeno osvetljenje tastera i napokon nadjen citav prednji pod spojler :)
u planu zavrsiti ostatak osvetljenja table u led belo :)
mozda neki ukras za auspuh,i jos neke sitnice:)

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 15 Apr 2014 22:06 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Sta si uradio sa potrosnjom? Koji plin imas i kad je poslednji put radjen servis plina? Kakve su ti svecice? Gde si sredio osvetljenje? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 15 Apr 2014 22:23 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
Jos nista za sad je potrosnja tacno 13,videcu dal ce spustiti jos ispod ,nije nestalo jos plina..a proslo sipanje je bilo 13.4..ne znam stvarno sta da mu radim,svecice i bobina su nove to sam zamenio,servis plina mi je zamenjen samo filter isparivac nije diran pitaj boga koliko..
Jednom u tri meseca mi upali gresku na kratko 0170 nesto za sondu verovatno,zakacim ga obrisem i vise se nepali,sve mislim da je to od goriva loseg..
Osvetljenje u led mastersu..sve pohvale za njih.
Plin je valjda stag sa onom zvucnom indikacijom koju cu da iscupam :) samo da nadjem zvucnik :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 16 Apr 2014 10:07 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Kad nestane plina, na istoj pumpi, na istom aparatu za tocenje i na isti nacin natoci (ako si prethodni put odmah ugasio kad je pocelo da "udara") onda isto tako i sad uradi, jedino tako mozes da vidis neke realne rezultate. Ja npr imam tocak bocu i na 30l pocne da udara i maximum stane 34l ako ga pustim do kraja. Po poslednjem merenju je ispalo da mi je auto na 150km ciste gradske voznje potrosio 15l a na boardu je prosecna bila 10.4l a prosecna brzina 22km/h e sad ne znam mislim da mi board racuna i onaj deo kad vozim na benzin tako da je to otprilike to.

Sve u svemu 14l je mnogo, pogotovu ako ga ne gazis :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 03 Maj 2014 20:21 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
Slika

zna li neko ima li leka ovom cd plejeru,znaci cd nece da ucita nema sanse,na ekranu samo pise cd error..
probao sam sa onim cd-om za ciscenje,nista se ne desava.
nesto sam nacuo da moze da se ugradi AUX-in izlaz
u dilemi sam da kupim neki mp3 a ovaj da bacim,ali onda nece raditi komande na volanu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z18XE
PostPoslato: 23 Maj 2014 04:33 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
Ako ti je pravilno uvezan Euro dzek trebalo bi mozda komande na volanu da ti rade,ili ces morati da menjas neki raspored,ali msm da bi trebalo da radi...Ako je otisao laser na citacu CD-a,dzaba ti sve...Mozes ga baciti sto kazu... :dedica: Sto se tice AUX in i ja to znam da moze,ali nemam puno iskustva sa tim...Tako da to mora neko drugi da ti kaze... :ok:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs