Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 19:41

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 133 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 21 Apr 2014 21:58 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 13:30
Postovi: 4648
Lokacija: Beograd - Filmski Grad
Ime: Nikola
Opel: Corsa A 1.3GT
Garaza: pogledaj
Opcija 2, odnosno B, C i D stub u crno idealna kombinacija. :love: :D

_________________
Rule 1... "Never change the deal"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 21 Apr 2014 22:03 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Stefan Gradiste je napisao:
ta-daaaaaaaaa :)
Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika


Stefane, hvala ti MNOGO na trudu i vremenu!!!



Dakle, predlozi, primedbe, sugestije??? Koja vam se od ovih varijanata najvise svidja? Ili imate i neki svoj predlog koji nije bio ovde? :aplauz: :aplauz: :aplauz:


Poslednji put menjao opcar dana 21 Apr 2014 22:05, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 21 Apr 2014 22:05 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Cvorke je napisao:
Opcija 2, odnosno B, C i D stub u crno idealna kombinacija. :love: :D



Uhh, preduhitri me Cvorke ;)

Hvala na misljenju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 21 Apr 2014 22:37 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2011 20:12
Postovi: 6276
Lokacija: Subotica
Ime: Rade
Opel: Kadett E
Garaza: pogledaj
Slažem se sa cvorketom

_________________
Daka je napisao:
...Ali sve dok se calibre rasturaju u delove i budze kadeti ja sam srecan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 22 Apr 2014 16:35 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jun 2011 13:57
Postovi: 2068
Lokacija: VG
Ime: Stefan
Opel: ex Kadett e 1.3
Nema na cemu Danijele ;)
evo i ostalih primera sa crnim retrovizorom sto si trazio i poseban sa svim crnim stubovima i srebrnim krovom :)
Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika
ako treba jos nesto, javi! :)

_________________
Чему то служи а још и не ради.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 22 Apr 2014 17:56 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Hvala najlepse! Imas porukicu ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 23 Apr 2014 18:55 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2012 09:39
Postovi: 270
Lokacija: Subotica
Ime: Boris Dević
Opel: Vectra 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Ja sam za sve crno...onda potseća na range rover-a mislim novog :ok:

_________________
Sex, drugs & Opel :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 24 Apr 2014 11:58 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Hvala ti na misljenju, premda se ne trudim da promenim Fronteru, tako da bi podsecala na drugi automobil, vec da je malo "personalizujem", da bude jedinstvena (kao da vec nije, sa ovim tockovima) :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 24 Apr 2014 12:11 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
S obzirom da ti je cilj da ne menjas previse izgled vec samo dodas nesto razlicito a opet suptilno, moj predlog je B i C stub u glossy crno i nista vise. Tako nekako izgleda kao da su sva stakla u stvari iz jednog dela (kao jedna celina) a ne menja se linija samog auta. :ots1:
Inace prelepa Frontera, a felne :love: !

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 26 Apr 2014 14:20 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Cao. Hvala ti na komplimentima ;).

Tako nesto i ja razmisljam, najverovatnije ce biti zatamnjeni B i C stub, kad budem odlucio da nesto menjam. Ako mi ne padne nesto novo na pamet u medjuvremenu. Ali za sada sam odlucio da ostane zatamnjen samo B stub, dok mi ne dosadi tako :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 13 Maj 2014 20:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Evo par fotki Frontere na "zadatku":

Slika Slika Slika Slika

Camac sa prikolicom tezi nesto preko 2600kg. Pritom je prvih 4km puta bila povucena rucna kocnica na prikolici, dok se nismo setili da je spustimo. Cak se na trecoj slici i vidi da je podignuta rucica za rucnu, blizu rude. A Frontera, ona se nije nista bunila. Vukla je skoro kao da nista nema zakaceno. (sto bi moj prijatelj rekao: "Sta zna Frontera sta je povucena rucna" ;)).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 28 Maj 2014 17:08 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Posle mnogo nerviranja, truda i peripetija, uspeo sam da nabavim buduce (i definitivne) zimske felne za Fronteru.

Rec je o (vrlo retkim i kvalitetnim) felnama marke Meyer-Bernitt, model MB Atlanta, u dimenziji 8Jx16, ET0.

Evo i par slicica:

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika Slika Slika Slika

Kako vam se cine? Meni su prelepe. Jedva cekam da stignu iz Nemacke, pa da ih probam na Fronteri. Fotke cim namontiram ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 29 Maj 2014 09:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 13:30
Postovi: 4648
Lokacija: Beograd - Filmski Grad
Ime: Nikola
Opel: Corsa A 1.3GT
Garaza: pogledaj
Lepe felne, verujem da ce lepo da stoje. :D

Mada gledano u odnosu na letnji set, ne bih ih stavio, hehe. :D

_________________
Rule 1... "Never change the deal"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 29 Maj 2014 09:54 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
I ja mislim da ce lepo da stoje ... felne su isto petokrake - kao letnje, imaju sirok, poliran rub - kao letnje, imaju isti ET (offset) - kao letnje ;) (doduse, nisu toliko siroke, pa ne izlaze napolje toliko kao letnje, ali to je i bolje, jer nece bacati kamencice i blato po karoseriji).

A da mogu, ni ja ne bih skidao letnje tockove ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 11 Jan 2015 20:41 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Prvo, Srecna Nova godina i Bozic i sve najbolje svima!!!

Drugo, priznajem da sam se ulenjio....

30.11.2014. sam stavio zimske tockove - felne marke Meyer-Bernitt, model MB Atlanta, u dimenziji 8Jx16, ET0, sa gumama marke Cooper, model Discoverer M+S, u dimenziji 245/75R16.

A evo i par fotki, da vidite kako to sve izgleda na Fronteri:

Slika SlikaSlika Slika Slika Slika SlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 11 Jan 2015 20:48 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2014 21:03
Postovi: 211
Lokacija: Crna Trava
Ime: Milan
Opel: Nadam se Omega B
Super ti je Frontera druze,prelepa je... Jesi li isao malo van puta da vidis kako gazi sneg i tako to... :)

_________________
Udri brigu na veselje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 11 Jan 2015 20:53 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Cao,

Hvala ti.

Bio sam -nezaustavljiva je, premda nesto snega i nije mnogo bilo do sada. Retko kad sam i palio pogon na sve tockove ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 11 Jan 2015 20:59 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2014 21:03
Postovi: 211
Lokacija: Crna Trava
Ime: Milan
Opel: Nadam se Omega B
Drago mi je da to cujem druze... Mnogo mi se svidjaju ove dugacke frontere,bas mocno izgledaju... Ako opet ides malo u off road avanturu napravi neku fotku da vidimo kako se bori s losim terenom,... Imas li iskustva s jos nekim terencima,kakva je u poredjenju s njima?

_________________
Udri brigu na veselje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 11 Jan 2015 21:19 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Vazi, trudicu se da je fotkam malo i van puta, premda sam ja za volanom, pa ne mogu obe stvari istovremeno :D.

Iskreno, i nemam bas neko iskustvo sa drugim terencima, premda, koliko sam cuo, a i procitao, na raznim 4x4 forumima, sa malim modifikacijama uopste ne zaostaje za najboljima, a bolja je od mnogih velikih imena...

Ovo sto pricam se odnosi na oba modela Frontere (A i B seriju), s tim sto je A serija vec fabricki prilagodjenija vise za teren i treba joj manje modifikacija za ozbiljan off-road, dok je serija B vise prilagodjena za put, pa joj stoga treba malo vise...

To ne znaci da i nemodifikovana ne moze da izadje van puta (obe serije imaju pravu sasiju ispod karoserije, pogon na sve tockove po potrebi, sa blokadom srednjeg diferencijala, kao i pravi reduktor. Neke su cak fabricki dolazile sa LSD (limited slip differential) na zadnjoj osovini, premda sve Frontere imaju DANA 44 zadnju osovinu, vrlo poznatu i cenjenu u off-road svetu i za nju postoji blokada diferencijala da se kupi i ugradi naknadno. Bas kao i za prednju osovinu. Dalje, postoje kitovi za podizanje auta, snorkeli, ... itd, itd, ...

Naravno, a to vazi za svaki terenac, vozilo MORA biti opremljeno adekvatnim gumama, a i vozac bi trebalo da zna sta radi...

Slika

evo i jedan lep filmic:



i jos jedan off-road: (Frontera je nemodifikovana, a Toyota Land Cruiser je modifikovana), ima ih dosta na You tube-u:



i jos dva, na snegu:





kao i jedan u reci:



Ukratko receno -Frontera je pravi terenac, a ne gradski salonac, kao sto je vecina koje gledamo na ulicama ovih dana.

I jos samo da dodam, a ovo sam vec napisao u drugoj temi vezanoj za Fronteru:

Frontera je u celini japanski dizajn (Isuzu, gde se Frontera onda zove Isuzu Wizard ili Isuzu Rodeo, a postoji i verzija sa Hondinim znakom, i onda se zove Honda Passport. Kao sto je i Opel Monterey u stvari -Isuzu Trooper :) ), i dosta delova na njoj je japansko (sasija, transmisija, reduktor, kardani, diferencijali, torzije, amortizeri, ...), sa dodatkom Opelovih motora (2.2 16V benzinac i 2.2 DTI dizelas), dok je 3.2 V6 takodje japanski, Isuzuov. Do ovoga je doslo jer je GM u to vreme imao udeo u Isuzuu, a bilo mu je hitno potrebno terensko vozilo za Evropsko trziste. Licno mislim da je odlicno sto je celokupan dizajn, vitalni delovi vozila, kao i 4x4 pogon delo Isuzua, jer Isuzu ima tradiciju i znanje u pravljenju odlicnih terenskih vozila. Inace, sve Frontere su napravljene u Engleskoj, u Isuzu-Bedford fabrici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 12 Jan 2015 13:15 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2014 21:03
Postovi: 211
Lokacija: Crna Trava
Ime: Milan
Opel: Nadam se Omega B
Au brate,sta radi frontera,stvarno dobro gazi... Najinteresantniji mi je onaj snimak kad odmerava snagu s Nivom,odvukla je Nivu kao da vuce nekog yugica a ne 4x4 :) ... Svi Nivu dizu u nebesa,kao nema boljeg terenca od nje,ma daj.... :)
Sto se tice ove naknadne ugradnje blokade diffa,da li znas mozda koja je cena i kako se ukljucuje,na sajlu,polugu...?

_________________
Udri brigu na veselje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 12 Jan 2015 18:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Drago mi je da ti se Frontera svidja. Ja sto je vise vozim, to je sve vise volim :). Koristim je kao auto za svaki dan i za (skoro) svaku priliku.

Ne znam za sta tebi treba, niti u koliko zahtevan off-road planiras da se upustas, ali Frontera i nemodifikovana moze da se izbori i sa zahtevnijim terenima...

Opet naglasavam, najbitniji faktori u 99% slucajeva u off-road voznji su PRVO: adekvatne gume za podlogu po kojoj se vozi, DRUGO: znanje i umece samog vozaca, a tek posle toga idu svi ostali: tip vozila (veliko, malo, lako, tesko, ...), udaljenost poda od tla (klirens), udaljenost diferencijala od tla, artikulacija (hod) tockova, medjuosovinsko rastojanje, vrsta pogona, reduktor, blokade diferencijala, prepusti na karoseriji, ...

Na You tube-u ces naci pregrst video klipova sa off-road avantura, kao i "poredjenja" jednih terenaca sa drugim terencima, ali skoro nijedan od njih nije nikakvo merilo po kome bi izveli neki realan zakljucak koji terenac je "bolji" od nekog drugog... jednostavno, vecina njih ce proci svuda gde prodje i onaj drugi terenac (ako poredimo nemodifikovana vozila ili modifikacije istog stepena), a razlika ce se javiti samo u izboru guma ili u vestini coveka za volanom u datoj situaciji - sto moze rezultirati (i obicno rezultira), u prolasku ili neprolasku vozila kroz prepreku, kao i eventualnu stetu na vozilu ili na nekom sklopu vozila... naravno, to se ne odnosi na vrlo modifikovana vozila, koja su cesto modifikovana bas za taj teren po kom se najcesce voze, a u tom slucaju su i gume odgovarajuce, kao i vozac koji zna sta moze, a sta ne, da uradi sa tim vozilom.

Inace, za prave terence vazi pravilo - kuda mozes da prodjes peske, tuda bi trebalo da mozes i vozilom, a u vecini slucajeva, cak i vise od toga.

Kako vecina terenskih vozila treba da zadovolji visestruku ulogu (voznja po putu i van njega, voznja po snegu, blatu, kamenju, brdima, ...), svaki terenac je jedinstven skup kompromisa, jer, sto je vise prilagodjen za voznju po putu (udobniji, sigurniji), to ce biti losiji (neudobniji, nesigurniji) za voznju van puta i obrnuto. Treba se zapitati koliko ce se realno vozilo voziti po putu, a koliko van njega, kao i koju vrstu off-road terena zelimo da savladamo.

Sve ovo ti pisem da bih ti ukazao na sledecu cinjenicu: pre kupovine diff lock-a, koji je papreno skup, trebalo bi savladati prvo bar osnove off-road voznje, dalje, kupiti adekvatne gume, zajedno sa dizanjem vozila (suspension & body lift), pa tek onda ide razmatranje da li ti diff-lock uopste treba (u velikoj vecini slucajeva nije neophodan).

Inace, cena zavisi od proizvodjaca, a ja cu navesti cenu u Srbiji jednog od najpoznatijih (i najskupljih): ARB lockers, i iznosi oko 800-1100 Evra (u zavisnosti sta u kompletu ide i da li je na akciji). Ugradjivanje prakticno moze da izvrsi svako, odvrtanjem poklopca diferencijala na zadnjoj osovini i zamenom celokupnog sklopa, a aktivira/deaktivira se putem pneumatike, instaliranjem malog kompresora i creva i pukim pritiskom na dugme koje se obicno postavlja na zgodno mesto na komandnoj tabli vozila.

http://www.srbija4x4.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=3569&forum=19

http://www.maxi4x4.com/b2c/producto/RD116117/2/arb-air-locker-100x100-opel-frontera-rear

https://www.offroad24.eu/shop/index.php?pli=1006030020

Eto, to bi ti bile neke osnove, ukratko ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 12 Jan 2015 19:47 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2014 21:03
Postovi: 211
Lokacija: Crna Trava
Ime: Milan
Opel: Nadam se Omega B
Svaka cast druze :respekt: :respekt: hvala ti na ovako opsirnom objasnjenju :postovanje:
Slazem se u potpunosti s tobom,prvo gume i znanje vozaca pa sve ostalo... Iskreno,za sada nemam para za ovako nesto ali mi se jako svidja i to mi je pored Omege jos jedna velika zelja,nadam se da cu se brzo oporaviti od ove krize :) ... U mom kraju zna da padne jako veliki sneg pa putevi budu neprohodni "cak" i za ladu nivu :) tako da nebi bilo samo za asfalt... Kolko vidim,ipak su dovoljne samo dobre gume,ove blokade su ipak mozda visak za moj teren :) Izvini sto ti malo trujem temu i hvala jos jednom... Javljaj cim je budes o5 testirao... :ziveli:

_________________
Udri brigu na veselje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 13 Jan 2015 21:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2010 16:04
Postovi: 435
Lokacija: Zemun
Ime: Danijel
Opel: Vectra B Caravan 2.0 Turbo, Mercedes-Benz G320, Zafira A 2.0 DTI
Garaza: pogledaj
Nema problema... i da je uzmes sto pre ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 13 Jan 2015 22:44 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2014 21:03
Postovi: 211
Lokacija: Crna Trava
Ime: Milan
Opel: Nadam se Omega B
:) Hvala druze... :ziveli:

_________________
Udri brigu na veselje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Frontera B by Opcar
PostPoslato: 14 Jan 2015 01:23 
OffLine
OTS Kum
OTS Kum
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009 12:19
Postovi: 4561
Lokacija: Batajnica/Zemun
Ime: Nikola
Opel: Kadett E
Sad ide ona cuvena OTS recenica .... :ludilo:

_________________
http://imageupload.org/?di=14129833414214


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 133 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs