Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 16:10

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Zafira 1.8 16V
PostPoslato: 04 Avg 2012 15:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Jul 2012 10:27
Postovi: 8
Lokacija: Sombor
Ime: Nemanja
Opel: Zafira 1.8 16V
Garaza: pogledaj
Evo da i ja predstavim svog Opela, koji mi je ujedno i prvi auto. :) U pitanju je Opel Zafira A, 2003. je godište, benzinac sa 1.8 motorom. Kod mene je nekih nedelju dana, slike su dok je još nisam registrovao. Čekao sam sa registracijom pošto sam ugradio sekvent auto gas u njega pa da nebi imao dodatnih troškova oko menjanja saobraćajne i vandrednog tehničkog. Auto je uveženo iz Italije, čekam još da uradim veliki servis pa da razmišljam o nekim izmenama na autu ali za to će biti vremena.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Inače, auto je jako dobro očuvano. U pitanju je Elegance oprema, s tim što čovek koji je dovezao kaže da se radi o nekoj restajling verziji, možda neko od vas bolje zna. Unutrašnjost je odlično očuvana, koliko možete da vidite i sa slika. Spolja ima tek po koju ogrebotinu i ništa više, generalno auto je u jako dobrom stanju. Imaću verovatno dosta pitanja za vas pa se nadam da ćete imati vremena i sluha da me posavetujete pošto da ponovim prvi mi je auto. Za početak me zanima da li ovi kružići ispod radia za regulisanje ventilacije imaju osvetljenje pošto se kod mene noću i ako ga ima ne pali?

Eto toliko za početak, veliki pozdrav za sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 1.8 16V
PostPoslato: 04 Avg 2012 20:39 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010 21:29
Postovi: 900
Lokacija: Pirot
Ime: Goran
Opel: Vectra B 2.0 DTI
Lep i odlicno ocuvan automobil,svaka cast.Mislim da bi brojevi na dugmicima trebali da svetle ali javice se neko ko ima manuelnu klimu pa ce pojasniti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 1.8 16V
PostPoslato: 06 Avg 2012 11:53 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Jul 2012 10:27
Postovi: 8
Lokacija: Sombor
Ime: Nemanja
Opel: Zafira 1.8 16V
Garaza: pogledaj
Hvala na pohvali! :-) Sačekaću da se neko javi za klimu, a još me zanima gde može da se nađe onaj tanji rezervni točak za opela? Pošto sam ugradio plin, rezervni točak je trenutno završio u gepeku, ali kad podignem pomoćna sedišta i uspravim točak, točak odbija jedno sedište oko 2 cm pa ne može da legne kako treba. Ta će se sedišta nazad često koristiti pa sam mislio da tim tanjim točkom rešim pitanje rezervnog točka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 1.8 16V
PostPoslato: 06 Avg 2012 13:20 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2010 20:40
Postovi: 1292
Lokacija: Podgorica
Ime: Goran
Opel: Astra Coupe Bertone
Garaza: pogledaj
crkla ti je sijalica pa ne svijetli... imaju dvije vrste tih "kotura", prva je starija, i zamjena se vrsi demontiranjem konzole i zamjenom sijalica od pozadi, a ova novija (2001 + , pa vjerovtno i tvoja) moze da se zamijeni tako sto samo izvuces taj sredisnji kotur, povuces ga malo jace, i on iskoci, i vidjet ces jednu sijalicu koja osvjetljava sve to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 1.8 16V
PostPoslato: 09 Avg 2012 12:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Jul 2012 10:27
Postovi: 8
Lokacija: Sombor
Ime: Nemanja
Opel: Zafira 1.8 16V
Garaza: pogledaj
Goran_m_pg je napisao:
crkla ti je sijalica pa ne svijetli... imaju dvije vrste tih "kotura", prva je starija, i zamjena se vrsi demontiranjem konzole i zamjenom sijalica od pozadi, a ova novija (2001 + , pa vjerovtno i tvoja) moze da se zamijeni tako sto samo izvuces taj sredisnji kotur, povuces ga malo jace, i on iskoci, i vidjet ces jednu sijalicu koja osvjetljava sve to


Hvala na uputstvu. Sijalica uspešno zamenjena. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 1.8 16V
PostPoslato: 16 Nov 2012 14:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Jul 2012 10:27
Postovi: 8
Lokacija: Sombor
Ime: Nemanja
Opel: Zafira 1.8 16V
Garaza: pogledaj
Pozdrav svima! Nije me bilo neko vreme na forumu pa se da se ponovo javimo sa nekim novim slikama i par pitanja. Nedavno sam ubacio presvlake u auto, kupljene na buvljaku u Somboru uz neke krojačke korekcije kako bi sve leglo kako treba. Slike da vidite:

Slika

Slika

Slika

Slika

Rešenje za pojas na zadnjem sedištu:

Slika

Možda je sve to moglo malo bolje da ispadne ali za prvu ruku je dobro. Zanimaju me dve stvari. Prvo, da li ima da se kupe plastike koje idu na pomoćna sedišta kod onih ležaja, brava na sedištima. Mislim na ovo:

Slika

Kod mene su bile te plastike, ali pošto su bile pokidane skinuo sam ih. Drugo što me zanima su prednji parking senzori. Tražeći po internetu našao sam brdo oglasa za prodaju parking senzora po 20,30 evra. Na autu imaju fabrički ugrađeni zadnji senzori pa bi ja da to dopunim i sa prednjima. Da li je neko od vas radio to na Zafiri i kako je sve ispalo? Koje ste senzore koristili i jel komplikovana procedura ugradnje ili to može po principu sam svoj majstor?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 1.8 16V
PostPoslato: 16 Nov 2012 14:41 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2008 19:18
Postovi: 1067
Lokacija: Kragujevac
Ime: Aleksandar
Opel: Insignia 2.0 cdti / Corsa B 1.2i
Garaza: pogledaj
lepo lepo, samo napred :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 1.8 16V
PostPoslato: 16 Nov 2012 17:29 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2010 20:40
Postovi: 1292
Lokacija: Podgorica
Ime: Goran
Opel: Astra Coupe Bertone
Garaza: pogledaj
Ne volim presvlake, al posto vidim da taxiras, onda opravdavam. Fine su, lise ovih naboranih djelova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Zafira 1.8 16V
PostPoslato: 17 Nov 2012 19:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Jul 2012 10:27
Postovi: 8
Lokacija: Sombor
Ime: Nemanja
Opel: Zafira 1.8 16V
Garaza: pogledaj
Goran_m_pg je napisao:
Ne volim presvlake, al posto vidim da taxiras, onda opravdavam. Fine su, lise ovih naboranih djelova


Upravo zbog posla sam ih ubacio, inače ih verovatno nebi ni stavljao. Da što više sačuvam sama sedišta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs