Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 17:23

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 07 Feb 2012 23:04 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
koliko znam Marko je prvo banovan, a onda je otvorio novi nalog pod drugim nickom, tako da je zbog toga obrisan ;)

_________________
Ni Mile Golja nije vise golja, otkad radi u prodavnici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 07 Feb 2012 23:12 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Hvala ZUX!!! :wow ne znam sad "astrapk" kako bi mogao da saznas za njega,jer vidis da je banovan?! :banghead:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 07 Feb 2012 23:23 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
sve sto te zanima oko osvetljenja mozes pogledati kod prijatelja foruma

http://www.jubox.info/

clanovi imaju i 10% popusta

_________________
Ni Mile Golja nije vise golja, otkad radi u prodavnici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 07 Feb 2012 23:34 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Hvala jos jednom ZUX :postovanje:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 07 Feb 2012 23:49 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2011 10:59
Postovi: 237
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milan
Opel: Opel Astra 1.7 DTI i Opel Ascona A 1.2
Garaza: pogledaj
hvala pogledacu..

_________________
Vozite uvek tako da vam pre istekne vozačka dozvola nego život!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 08 Feb 2012 01:41 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Evo ovakve sam diode stavljao "astrapk".....Poslao sam ti na pp poruku pa se dogovori tamo sa njim....pozz :ok:
Slika

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 08 Feb 2012 12:10 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2011 10:59
Postovi: 237
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milan
Opel: Opel Astra 1.7 DTI i Opel Ascona A 1.2
Garaza: pogledaj
ali kako sa onim nastavkom...jel treba tu nesto da se letuje ili sta....?

_________________
Vozite uvek tako da vam pre istekne vozačka dozvola nego život!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 08 Feb 2012 13:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Gledaj,ja sam dobio ovakve kao sa ove slike gore....Ima malo prepravljanja,ali nista komplikovano....Ako ih budes uzeo,recicu ti sta treba da uradis,a mozes da uzmes i sa ovog sponzora http://www.jubox.info oni ti isto imaju....Vidi raspitaj se malo....Ako treba neka pomoc oko rada ili nesto,slobodno javi....Pozdrav :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 07 Avg 2013 14:26 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav drugari...Evo da i ja malo obnovim svoju davno zaboravljenu garazu....Nista se nesto posebno nije radilo na kolima....Nekih par update-ova koji ce se videti dole na slikama....Neke sitnice su uradjene....Planira se dodavanje jos po nekih sitnica i tako....

Par slicica auta spolja kako sada izgleda, posto odavno nisam stavljao slicice....Kao sto rekoh, nista se nesto posebno nije menjalo....Fali samo nalepnica "SRB" ona kao prohromska pozadi sa leve strane ispod natpisa "Opel" na gepeku gde je i pre bila, samo sto je sada nova, jer se ona prvobitna pocela ljusti....


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

E sad nekoliko slicica iznutra i nekih radova koji su se prvobitno radili u unutrasnjosti i na osvetljenju, tj. zamenu osvetljenja....Znaci, za svo ovo plavo osvetljenje, koriscena je LED traka i secena na minimum 3 diode koje su se kasnije lemile na izvor struje iz auta....Da ne odugovlacim, napisacu ukratko sta je zamenjeno umesto fabrickih sijalica ili dodatno na neko drugo mesto (vezano za osvetljenje):

- stavljene 3 diode sa LED trake u svetlo izmedju vozaca i suvozaca na nebu
- stavljene po 3 diode sa LED trake na levu i desnu stranu pozadi kod rukohvata na nebu za putnike pozadi
- stavljene 3 diode sa LED trake u kaseti kod suvozaca
- stavljene 3 diode sa LED trake (kasnije zamenjeno sijalicom) u gepeku za osvetljavanje
- stavljena LED sijalica za osvetljenje tablice pozadi (bila plava, sad je bela)
- stavljene po 6 diode sa LED trake napred na braniku sa leve i desne strane u plavoj boji
- stavljene 3 diode sa LED trake u prostoru za ostavljanje sitnica na centralnoj konzoli ispod komandi klime/grejanja
- stavljene H7 sijalice "made in china" sa plavim staklom gore umesto obicnih i sada svetlo svetli prijatnom belom bojom (ne kao 4300K, ali dosta belje u odnosu na fabricke zute sijalice)
- stavljene 2 ubodne T10 plave sijalice za poziciona svetla napred
- ofarbana fabricka sijalica crvenim lakom za osvetljenje predjenih kilometara na kilometar satu da bi svetlelo crvene boje
- ofarbane 2 fabricke sijalice u TID displeju na centralnoj konzoli sa crvenim lakom da bi svetlelo crvene boje
- ofarbana fabricka sijalica za upaljac sa crvenim lakom da svetli crveno
...
...
...
Mozda sam i nesto zaboravio....U principu je to to....Evo par slicica osvetljenja da se vidi sta je uradjeno i sta je zamenjeno sa spiska gore, pa idemo dalje:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


E sad ovako nekih radova sto su skoro bili....Srenja konzola mi se pocela ljusti prvenstveno oko ona 3 tockica za klimu, ali i oko CD Player-a....Video sam kao da je konzola prekrivena nekim, kao zastitnim slojem nekog materijala koji ce stititi onu prvobitnu plastiku ispod....E sad, posto je to bilo veoma ruzno, resio sam da skinem taj sloj ceo komplet....Dole sa slika se vidi kako je bilo izgrebano, i rezultat posle uklanjanja onog zastitnog sloja....Bilo je potrebno sigurno 1h da bi se sve ocistilo ono i islo je veoma tesko....Krpica, a ispod toga mi je dobro dosla gumena rucica sa bicikle naprimer natopljena u Nitro razredjivac i skidalo se dobro, jer je guma bila kruta, a opet toliko bezbedna da nista se ne grebe ispod....Ribalo se sigurno 1h dok se nije ocistilo....Najteze je isao deo gore iznad displeya koji nije nigde poceo da se ljusti i slicno, a najlakse, naravno, onaj dole deo oko komandi za grejanje i CD Player-a....Kada se sve ocistilo, sa silikonskim mlekom za sjaj je sve premazano da se sija i bilo je bolje nego novo....Ja sam zadovoljan rezultatom....Usput sam tu ofarbao i 2 sijalice vec gore pomenute za displey u crvenu boju, i sada svetli bas lepo crvenom bojom (na onim gore slikama, na displeyu je bila jos zuta boja, jer sam sijalice ofarbao pre par dana, ali sam u fotosopu zamenio svetlo u crvenu boju da se vidi koja se svetlost dobila farbanjem tih 2 sijalica crvenom bojom)....Evo 2 slicice kako je izgledala centralna konzola pre i posle ciscenja....Napominjem da je na prvoj slici slikano po danu na direktnoj svetlosti, pa se bolje vidi, a posle ciscenja konzole su kola bila u garazi na mracnom mestu, pa se ne vidi bas lepo razlika, ali dobio se onaj fazon kao da je peskarena plastika....Slikacu po direktnom suncu kada kola budu napolju....

Pre ciscenja:

Slika

Posle ciscenja:

Slika

Otprilike je to to....Planiraju se jos neke sitnice....Ko ima neki predlog sta bi moglo da se uradi, neka javi ovde za moze da se uradi za neke male pare....Planiram da zatamnim stakla pozadi (3 komada) crnom folijom, mozda i xenone (postavio sam temu sta me interesuje, ali slabo odgovora) i tako jos neke sitnice....Slobodno bacite komentare sta bi moglo da se uradi, doda, ili kako sam uradio ili slicno....Pozdrav svima :) :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 07 Avg 2013 18:19 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
super je ,samo da sam na tvom mestu pojacao bi sa jos 3 led diode tj.taj segment napred kod suvozaca i vozaca da idu u dva reda da bude jace isto to i u prtljaznik.

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 07 Avg 2013 20:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
U prtljaznik sam stavio diodu, tj. isti onaj oblik kao fabricki, samo sto unutra nije volframska zica, nego su diode (6 komada), tako da u gepek dosta bolje svetli, a i ovo napred je sasvim dovoljno, tj. moze da se pojaca sa jos 3, ali mislim da nema potrebe....Slikacu uvece da se vidi kako obasjava, ali sasvim je dovoljno i zadovoljan sam obasjavanjem unutra....Hvala na komentaru :) Pozdrav ;)

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 16 Nov 2013 00:13 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Neki mali update od poslednjeg posta :) Posle dosta vremena i cimanja oko halogenih sijalica, izbora boje i sl, ipak su na kraju uzeti xenoni :) HID Xenon Light Intensity Discharge Lamp....H7 35W 5000K Generalno sam zadovoljan....U pocetku je bilo malo treperenja sijalice i to, ali evo sad 'fala Bogu treperenja vise nema, pretpostavljam posto su novi pa dok sve "nalegne" na svoje kao i za sve ostalo, i sada je sve OK :) Sijaju xenonski sto bi se reklo :) Slikacu neku sliku uvece, pa cu da postavim, ali kao sto rekoh, xenonski se vidi :) 5000K boja je po meni odlicna :) 4300K je sta znam, mozda bela, ali vidjao sam i sa nijansama zute, a pak 6000K mi vise vuce na plavo, i opet sam se odlucio na 5000K (Zlatna sredina) koja je po meni vise nego dobra :) Da sam morao da biram izmedju 4300K i 6000K, pre bih uzeo 6000K, jer mozda eto mogu na ovih 5000K jos malo nijansa plavicaste cisto fensi da ispadne, inace ovako je extra....Sija cisto belo bez ikakvih nijansi zute, plave, i sl....Dole su par slika otprilike kako izgledaju, kako svetle i sl....Takodje su pre par dana ofarbana klesta napred i pozadi dobosi u standardnu fabricku sivu/srebrnu boju metalik....Hteo sam u pocetku crveno, medjutim nesto me je odvuklo na fabricku, jer pozadi su dobosi veliki i onda nekako bi mi onda previse ubadali u oci sa crvenom bojom onako veliki....Da su klesta i pozadi kao i napred, onda bi bilo ok, ali ovako....Mozda se sledeci put i sledece farbanje i promeni....Imam dosta slika radova i maltene svaki postupak, tako da se mozda prevarim da stavim i u "How TO" kako se radi, tj. kako sam ja uradio....U principu prajmer za metal, sprej u zeljenoj boji, smirgla, slobodno vreme,...Klasicna radnja....Bice verovatno u "How To" detaljnije....Ovde cu samo slike zavrsnih radova....Jeste da nisu prana kola, ali vidi se rad sto je bitno, a bice i novijih slika....Stavljena LED traka pozadi za osvetljenje tablice u beloj boji i otprilike je to to....Sledece sto planiram je stavljanje migavaca od LED trake ispod retrovizora kao sto sam vec pomenuo u jednoj temi, i to ce biti u najskorije vreme, pa ce biti slika i od toga i u principu je to to....Ako neko ima neki preglog te neke "sitnice" sto da kazem nisu skupe, a znaju dosta da ulepsaju izgled ili sta jos moze da se uradi, doradi, stavi, izbaci, i sl. neka napise :) Takodje i ako nekog nesto interesuje, takodje moze da pita....Svaki komentar je dobrodosao....Pozdrav svima :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 24 Jan 2014 12:18 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
druze video sam te u nedelju sa autom kod rubina.. :) :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 25 Jan 2014 00:03 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Moguce moguce ;) Ili sam nesto do grada bio ili na relaciji Kuca-Poso; Poso-Kuca :) Klasika.

Uzgred kad vec odgovaram, samo da javim sta mi se bilo desilo pre par dana. Vracao se uvece s' posla, i panduri me zaustavljaju, i pricaju kako napred ne smem da imam plava svetla, vec su dozvoljena samo bela ili zuta, nikako plava i crvena (jer su rezervisana za presretace i ostala "visa" lica u policiji) i sad sam prvo mislio da mi je prebacio za xenone, pa ih skinem i vozim tako dan, dva, ali tek posle shvatim da mi on nigde nije pomenuo xenon, jacina i slicno, nego nisu dozvoljena plava, samo bela ili zuta, a ja plavo sta sam imao su one ispod dole od LED trake i plave pozicije. Sta uradim, vratim xenone, umesto plavih pozicija stavim bele i umesto plave LED trake stavim bele i evo dole na slikama kako sad to izgleda :) Mnogo bolje po meni.

Ujedno imam i problem da mi na odredjeni broj obrtaja kao sto sam vec negde cini mi se rekao na oko 2200RPM otprilike pocne vibrira nesto i trese u predelu motora, izgleda da je drzac, a tu sumnju sam samo potvrdio juce kada sam silazio u kanal tako na par meseci udjem ispod pogledam da li nesto curi, ili tako cisto preventivno i pre je drzac motora gornji kod hladnjaka bio los, ali sada je u jos losijem stanju i prepostavljam da je on uzrocnik ovog problema. Evo dole i par slika o cemu se radi. Imam i video sam snimao kad se gasi i pali motor isto vibrira dosta i nesto pri gasenju kao da zatrese i slicno. Moracu da ga menjam sto pre. Danas pita u jednoj radnji, 3750din ovaj drzac. Nije bas jeftin u pm. Videcu da pitam na jos nekoliko mesta sta i kako, pa da ga menjam, jer je rikavela, a na njemu je utisnut broj godista od auta, tako da nikad nije menjan. :)

Evo slika:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pozdrav :) :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 25 Jan 2014 12:54 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
e ovako je mnogo bolje! :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 25 Jan 2014 20:36 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
I ja se slazem ;) Mnogo je ono plavo kicasto i fuseraj. Ovo je kao fabrikana :) Pozdrav

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 30 Maj 2014 21:48 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2011 18:07
Postovi: 103
Lokacija: Bor
Ime: Mile
Opel: Astra 1.7DTI 16v
Garaza: pogledaj
Očuvana ti je Astra , deluje da ima vrlo očuvan lak.. U zdravlju je vozio. Ne preteruj mnogo sa tim led trakama da ne bude kičeraj.
ja sam u kabini postavio led diode i napred i pozadi , Ksenoni su mi sa fabriškom farovima sa sočivima i prskalicama. Skoro sam ugradio alarm za neupaljena svetla.uključuje se kad se da kontakt i gasi se paljenjem svetala.

_________________
novi slogan Opela
"Wir leben Autos"
MILE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 31 Maj 2014 10:51 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Hvala druze na komentaru :postovanje: Trudimo se da tako i ostane, a i ocuvana je za svoje godiste dosta dobro, a i svi tako kazu koji je vide uzivo :) Hehe Nema preterivanja sa LED naravno, ali unutra sam zamenio, stavio plave, medjutim sad pomalo dosadile, a i nekako....sta znam, videcu da ih promenim da bude belo sve iznutra, bice kao fabrika onda sto se kaze :) A napred na braniku sam stavio one 2 LED koje se pale sa pozicijama i bas super su legle, bar meni i svidjaju mi se kako su ispale :)
Ee ovo me zanima sto si stavio alarm za neupaljena svetla, desi se nekad da zaboravis da ne upalis svetlo, a necu da stavljam da mi se pale sama, ali jos bolje bi bila ta fora kao sto si ti uradio da kada se upale kola recimo da onda posle nekoliko trenutaka u slucaju da ne upalis da obavesti vozaca da ih upali, mada i ta fora sa kontaktom nije losa, u svakom slucaju kazi :D

Ee posto je i garaza obnovljena, evo par slika da dodam malo. Od novina su stavljene nove felne 15'' za leto sa Michelin 195/65/15 prednjim gumama maltene novim, a i zadnje su u planu da se zamene, posto su dotrajale, a one stare felne se koriste od sada za zimski set, onda su stavljeni prstenovi na kilometar sat i sad mnogo lepse deluje, i to je u planu da izvedem neko belo osvetljenje da bude dobro, jer one sijalice da se uzmu LED nisu bas jeftine i mozda beo sat kompletan da stavim ako naletim negde u nekoj zameni uz doplatu, otom potom, onda uzete su presvlake sa deljivom zadnjom klupom i otvorom za naslon pozadi i mislim da je to to od novina. Verovatno ima jos nesto, ali sam zaboravio... :)

Pozdrav :ok: :ots:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

...i evo jedna slika sta je u planu da se uradi, a sto se kaze, mislim da bi leglo kao budali samar sto se kaze, a to su obrvice...Zezao sam se u fotosop malo i odradio jednu sliku kako bi otprilike izgledalo i mislim da bi bilo super da se odrade, e sad samo sto bi ja odradio fazon da kolor kod od auta koji je Z282 prekonvertujem da mi izbaci koja je to boja, tj mesavina kojih boja i onda da odnesem u fotokopirnicu da mi se istampa na fotopapir, preko cega bi uradio neku vrstu zastite i onda da stavim, ili mi se vise isplati da uzmem za ~10e+ obrvice i da odnesem kod nekog u autofarbari da mi to ofarba ili da uzmem sprej u ovoj boji kao auto i da onda odradim i sam. Jos razmisljam sta cu i kako cu...

Slika

I daa, u ponedeljak bi trebalo najverovatnije da narucim folije za zatamnjivanje stakala od 50% na Kupujem Prodajem ima 3m x 0.75m i merio sam juce, stize taman i ostaje ~20cm visak od tih 3m, tako da cu verovatno da uzmem i zatamnim sam uz pomoc nekog frenda u utorak-sredu, posto sam gledao kako se radi otprilike i ne bi rekao da je previse komplikovano, s' tim sto ce zadnja soferka verovatno biti mali problem, jer je blago zakrivljena i morace da se greje sa fenom dok se oblikuje verovatno, a ne daju mi se 100e za zatamnjivanje i ovo ne preterujem, jer je drugar na BMW e46 zatamnjivao doduse sva stakla sa ne znam kojim procentom zatamnjenja i uzeo mu je oko 100e, e sad, razumem da je to BWM i sve, ali opet sigurno ima da uzme bar pola od toga za zadnje bocne i zadnju soferku kako ja planiram da zatamnim, sto mi se opet ne daju te pare, ima mnogo boljih stvarcica za auto da se uzmu za te pare. Foliju cu 50% verovatno, zbog toga sto su sva stakla fabricki zatamnjena 30% i sad prednja vise ne smem da diram, jer je to maksimum po zakonu, dok zadnja smeju, i onda cu na zadnja bocna i zadnju soferku da stavim 50% i plus ovih fabrickih 30% izacice na 80% i bice okej ja mislim. Videcu...
Pozdrav :)

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 31 Maj 2014 21:31 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2011 18:07
Postovi: 103
Lokacija: Bor
Ime: Mile
Opel: Astra 1.7DTI 16v
Garaza: pogledaj
Alarm za neupaljena svetla sam ugradio u servisu 15min posla i 1500. din . Nisam zeleo da ugradjujem automat za svetla jer je on sam oko 500 din najeftiniji ali za rad se dosta uzima izaslo bi mi oko 2500. Kod mene su povezali alarm (neka vrsta zujalice) na prekidac za svetlo i kontak. Cim se da kontakt a prekidac za svetlo je na nuli ukluci se zujalica i ugasi se tek kad okrenes prekidac na poziciju ili kratka svetla. Vise nema sanse da krenes a da nisi upozoren za svetla. Ja sam ih najcesce zaboravljao kada cesto u gradu izadje pa ponovo krenem autom i onda kad ukledam policiju vidim da sam opet zaboravi svetla. Sada sa alarmom koji se sasvim dobro cuje nema sanse da ostavim plavcima pare za svetla. Meni nesto u garazi na forumu ne otvara slike pokusacu da postavim nove slike u garazi. Moja Astra je sa Eleganc opremom i ima dosta toga sto si ti vec ugradjivao,odnosno sve osim putnog racunara. ako moze da se vide slike u garazi pogledaj a ako ne ja cu postaviti nove . Mislim da nesto onaj program za podizanje slika sada trazi da platim koristenje pa mi zbog toga ne otvara slike.

_________________
novi slogan Opela
"Wir leben Autos"
MILE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 01 Jun 2014 21:50 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pa nije tesko verovatno za ugradjivanje, posto imam iskustva sa elektronikom malo i pretpostavljam otprilike kako su uradili, tako da bi moglo to da se odradi, videcu i ja da odradim nesto slicno :) Upravo to sto si rekao. Kada kreces od kuce i to, imas obavezu i neku naviku da upalis svetla i to, i nije problem, ali tipa stanes usput u grad ili slicno i onda zaboravis, a ni sam ne znam kako, i onda bi ovo sigurno bilo korisno kao sto si ti stavio :) Videcu da odradim to...Hvala ti i na ideji i na savetu... :) Pozdrav

PS: Evo ja danas narucio folije da zatamnim zadnji deo, pa javljam rezultate kada postavim folije u toku nedelje ili za vikend :)

Iii da, kakav savet imate za obrvice gore sto sam postavio vec pitanje u mom pretposlednjem postu? :)

Pozdrav :)

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 01 Jun 2014 23:04 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2011 18:07
Postovi: 103
Lokacija: Bor
Ime: Mile
Opel: Astra 1.7DTI 16v
Garaza: pogledaj
:ots1: Bas tako , sa svetlima .Iz garaze nikada ne zaboravim ali u gradu vise puta. Sada ne. I ja sam u kabini postavio led osvetljenje i zaista je bolje nego klasicno.Pripremio sam za pozadi i parking senzore u boji auta pa kad budem imao vremena ugradicu ih. I normalno bice slika :ziveli:

_________________
novi slogan Opela
"Wir leben Autos"
MILE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 02 Jun 2014 00:06 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Takodje... :) Zanese se covek, i ne razmisli i posle se tek setis maltene kada trebas da ih ugasis, a to je fora da se setis da ih ugasis, a ne setis da ih upalis, no dobro...Ili zvucni signali ili dobra navika :) Hehe Naravno, mnogo je bolje LED, nego fabricko, a pak isto svetli kao fabricko ugradjeno, samo par puta bolje, lepse i funkcionalnije :) Ee sto se tice senzora, to je super stvarcica. Obavezno stavi slicice kada ih ugradis ili napravi i How To kako da se odradi, da koristi i nama nekima posto i ja planiram da ih u nekoj skorijoj buducnosti ugradim kada stignu na red :) Pozdrav

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 02 Jul 2014 14:56 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Aco super ti je astrica, mislim da sam te vidjao par puta po gradu skoro :) gde si nabavio one led trakice za branik ? ja sam kupovao par puta neke led trakice u lazarici ima jedna radnja sa auto kozmetikom, ali je nikakvog kvaliteta, vrlo brzo pregore...i jel znas gde mogu da kupim neke OPEL nalepnice za zadnje staklo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 02 Jul 2014 17:58 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Hvala druze :postovanje: Moguce moguce. Upravo sam pogledao tvoju Astru, ja mislim da sam te vidjao par puta, nesto mi ova napred maska ofarbana u sivo poznata, mislim da nema ni jedne vise u Krusevcu takve, tako da si verovatno to bio ti. Vidim slike sa poligona gore kod aerodroma, skoro sam prolazio tu, pa moguce i tu da si me video, a i ovako sam po gradu, ili ja ili cale, neko jeste.
Bre druze, LED trakice ove sto kupujem su da kazem odlicnog kvaliteta, traju mi i ove vodotoporne i ove obicne po godinu dana i vise, i nikad nikakve probleme nisam imao i stvarnu su dobre. Kupujem ih u jednoj radnji, nalazi ti se u Dusanovoj, kada ides iz pravca nove pijace, prodjes raskrnicu za fontanu levo i za tranzit i one duple trake desno, e pa jos pravo ides dole prema autobuskoj jedno 50-100m otprilike i sa leve strane. Sa leve strane imas onu Trayalovu prodavnicu, pa imas Vodovod i ispod svega toga malo, videces mala jedna radnja, ima svasta tu sto se tice elektrike, obicne LED one od 3 i 5mm, trake vodotoporne i one obicne, imas svasta. Znaci iz pravca nove pijace kada prodjes raskrsnicu jedno 50-100m da kazem sa leve strane videces reklame, svetli i to. Ja stvarno nikakvih problema nisam imao sa njima, a i cene im nisu strasne. Sad cu te slazem koliko su, ali ako prolazis, svrati i pitaj. Oko 100 dinara je bio metar obicnih, a oko 200 dinara vodootpornih ili 200 obicne, a 300 vodootporne, slagacu se stvarno...Mislim da je tako ali da ne bude rekla kazala :)

Sto se tice ovih nalepnica, stvarno nisam vidjao u gradu nigde ove nalepnice, jer nema bas mnogo tih prodavnica auto opreme, Cale dole u Lazarici i gore u Dragomira Gajica i nzm jos jedna kod Fantastika valjda ima gde ima i folije i ja msm da je to to. Nema bas neki izbor, tako da stvarno ne znam gde bi mogle da se nadju :) Pozdrav

Sto se tice auta, odradio sam mu neke stvarcice:

* Zatamnjena stakla sa licno moje strane da tako kazem i nisam terao kod nikog i to, i zadovoljan sam kako ispalo, svidja mi se, a evo i slike dole kako izgleda. Neka kvalitetnija varijanta folije sa Kupujem Prodajem, 1000 dinara 3m x 0.75m mi zavrsilo posao za zadnju soferku i zadnja bocna stakla i 50% je zatamnjene, plus fabrickih 30%, taman mi se super uklopilo. Napred ne smem da diram, jer vec imam fabricki 30%, a ne bi da se zezam sa ove plavce.

* I da, takodje i danas zamenjen automatski spaner sa nekom oprugom kako ga vec zovu sto automatski zateze kajis, poceo da mi pisti u zadnje vreme nesto i dok ga podmazes (kajis), on trenutno ne pisti, ali se opet javi. I oteram kod majstora, skinu kajis, ono prvo sto je kajis bio katastrofa, na 3 meste znaci preko cele sirine kajisa pukao i da nije skidano, verovatno bi tako terao, a relativno nov kajis, a bio kao Meyle marka, i drugo sto taj automatski spaner sa oprugom nekom velikom nije lepo stezao. Cas kaze ti stegne, cas ne, i onda zbog toga ti pisti i to, i danas sam to sredio i zamenio kajis, i evo ga sad, fala bogu, ne pisti i lepo radi, sve je ok.

* Juce sam takodje odradio zamenu filtera za naftu, stari je bio bas prljav, i zamenio filter klime, a dok je bio vani sa Asepsolom sam dezinfikovao malo ventilacioni sistem, pa nema sad toliko da se oseca onaj neprijatan smrad, sad mirise na ovaj asepsol, a onako je bas smrdelo nesto bezveze. :)
Ostaje mi da za neki dan uzmem ulje i filter ulja i to je to sto se tice servisa, pa 31. jula idemo na more, i onda kola da budu pre toga sve spremna sto se kaze :)

* Ćale stavio nalepnicu, tj. slovo "G" pozadi na gepek, pa i nije lose ispalo kako sam mislio da ce da ispadne :ludilo:

* I daa, pomocu uputsva ovde sa foruma, mada i ovako logicki da razmisljas nije tesko sam uradio osvetljenje nogu dole sa belim LED trakicama i svidja mi se kako ispalo. Ima malo vremena i pipavo dok se plastike poskidaju, dok se ogole zice, izoliraju i sve to, ali po meni vredi sto se kaze tog vremena, jer je onako bas dobra fora, pogotovo nocu. Deluju kola skuplje. :D Haha Nije tesko u principu da se odradi, ja sam stalni plus izvukao levo kod vozaca ono sto se skida plastika na uglu ispod osiguraca sa leve strane na stubu kao, i odatle nasao stalni plus, i to od podizaca. Prvo sam od centralne izvukao, i pipnulo mi na masu i izbacio osigurac, i sve proverio, nisam znao u cemu je problem, sve dok nisam bio do grada i kad sam trebao da zakljucam, centralne nema nigde :D Pa posle kad sam dosao kuci sam zamenio osigurac 20A zuti i proradila centralna, a pre toga sam posto smo drugar i ja mislili da je za neku instalaciju sto nemam privezali na crvenu isto deblju zicu kao sto je i ova za centralnu bila, pa smo povezali na drugu crvenu sto ide za podizace, pa i ona nesretnim slucajem pipnula, ali proverom smo utvrdili odma sta je, a ko bi se setio za centralnu da nece :D Haha Uglavnom smo posle pazili, i sve to namestili, i sad radi bez problema.

Evo par slicica za kraj da se vidi sve to i to je to. Pozdrav svima :ots:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 02 Jul 2014 18:23 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Haha u pravu si, jedini sam sa sivom maskom :D pa tu sam ja blizu aerodroma...a hvala za trakice,idem sad da ih pazarim :D super su ti ispala stakla, i ja sam sam radio ali ponegde i nije bas super ispalo ima ponegde malo vazduha koji nisam mogao da izbacim...a za osveljenje poda ja sam koristio one obicne plave diode za poziciju :D uzeo sam struju iz upaljaca :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs