Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:51

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 02 Nov 2014 20:02 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Hvala :postovanje:

Sto se tice parking senzora, 'moze', ali ne moraju da budu na istim udaljenostima medjusobno, cak i fabricki modeli nekih auta nemaju istu medjusobnu razdaljinu izmedju senzora, evo dole par slika, tako da nije neophodno kao sto rekoh, vise je licna stvar gde ce da se stavi i na kojoj razdaljini, kako ko hoce, ima tolerancije, ali ne sad nesto extremno da tipa izmedju prvog i drugog bude 15cm razdaljina, a drugog i treceg 1m, to je preterano, ali ne mora da bude u cm tacno medjusobno. I daa, noviji automobili imaju rupu iznutra, Astra G nema :)

Evo jedan primer da nije ista razdaljina izmedju senzora i postoji za xxx automobila zbog neke prepreke ili nemogucnosti na automobilu, kao sto je u ovom slucaju tablica, tj. njen otvor.

VW Polo:


Slika


Sto se tice motora, sve je okej, redovno odrzavanje i nista vise u principu i da 'ubodes' primerak i da znas sta je i kako je radjeno i kako je odrzavano, neko merilo za to je servisna knjiga, ali nista ne mora da znaci. U principu redovno menjanje ulja i filtera i neces imati nikakvih problema, bar ih ja nisam imao, Fala Bogu za sad sto se kaze...Super je ovako, ja nemam primedbe. Obavezno 1.7DTi Isuzu, ne 1.7TD Nemac, i to je to... :)

Pozdrav :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 04 Jan 2015 17:39 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Evo i ja malo da obnovim moju garazu malo :bekelji:

Sipa se gorivo i tera se u principu, nikakvih kvarova, Hvala Bogu :postovanje:

Sta je uradjeno ''bitno'':

- Kupljen CD sarzer od clana @dimke92 (Hvala puno :postovanje: )
- Ofarbana centralna konzola i delovi oko menjaca, piksla,...
- Crvenim lakom ponovo posle vise od godinu dana opet ofarbane 2 sijalice za ekran (TID) i sada opet svetli crveno (vidi se koliko toliko na slici)
- Crvenim lakom ofarbana i sijalica upaljaca, jer se usled vremena i stalnog gorenja lak skinuo, pa sam opet odradio i sada opet svetli crveno kao sto je i pre bilo. Mnogo je bolje ovako crveno, a i slaze mi se uz CD player koji je takodje crven

Sta se planira sledece:

- Kupovina 2 elektricna retrovizora sa grejacima i prekidac u vratima za njihovo stelovanje
- BiXenon Morimoto projektori ('mozda')
- Bela cajger tabla umesto ove crne (vec narucena, trebalo bi sutra da stigne)
- Farbanje onog rama u faru iz sjajne u crno kao sto ima NjoY oprema (dole slika) i poliranje farova
- Verovatno farbanje i onih 2 sijalica koje osvetljavaju klimu u crveno da bi mi se slagala sa ostatkom centralne konzole da bude cela u crveno
- Takozvano 'Coming Home' svetlo, ali na maglenke cu verovatno da stavim, ali moram da vidim da li cu da kupujem uredjaj ili cu probati nesto sam da odradim (ako neko zna kako moze da se odradi i to, neka javi)
- Farbanje kvake i lajsne u boji auta
- Zatamnjivanje zadnjih stopki folijama
- itd. itd.

Ono sto je novina je, kao sto rekoh centralna konzola i delovi oko menjaca koje sam ofarbao :aplauz: Smorila me ona fabricki crna boja i dosadila, pa sam resio da zamenim. Hteo sam bas ovako nesto nalik kao sto je sada, tj. ova svetlo siva/bronza boja, kao sto imaju 'SPORT' astre onu konzolu, ali one imaju samo deo, a ja sam hteo sve ovako kao sto je sad, i farbao, muvao, radio i nekako odradio. Zadovoljan sam krajnjim rezultatom.

Sarzer:

Slika


Evo par slicica:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Sto se tice table, poslata je, sutra bi trebalo da stigne i stavljamo belu umesto crne, opet dosadila boja :ludilo2: Bice ovakav tip table:


Slika


Samo sto na ovu nema prstenovi, a na moju sadasnju ima, pa cu da prebacim prstenove da dobijem ovakav fazon:


Slika

..i onda izgleda kao ova novija i sredicu i osvetljenje odma da ne bude ono zuto i to je to u principu za sad :)

Bice slika sutra ako stigne tabla, nadam se, i ako sve bude okej, pa ce da montiramo i sredjujemo polako jedno po jedno.

Svaki predlog sta bi moglo da se odradi, kritika, pohvala, tu sam.

Pozdrav :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 04 Jan 2015 18:10 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
fino je ispala konzola, mozes da stavis hrom prstenove i oko tockica za klimu :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 04 Jan 2015 19:26 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2014 17:37
Postovi: 37
Lokacija: Beograd
Ime: Mladen
Opel: Astra J GTC 2.0 A20DTH
Garaza: pogledaj
Extra,extra Aco ovo sto do sad uradjeno :aplauz: meni se bas svidja, napravljen je kontrast sa ovom crnom bojom, bas lepo izgleda kad se pogleda sa spoljne strane auta,a i slazem se za lajsne oko klime, extra bi stajalo :P :wow
Tako da napreduje se polako, samo guraj pozz :respekt:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 04 Jan 2015 19:44 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
O burazeru vidim promene neke :D Odlicno si odradio ovo, siva boja je bas lepo legla jos kad upadnu beli cajgeri bice to super :) A i cd sarzer je dobro legao, mnogo lepse izgleda konzola nego onako sa rupom :)
Svaka cast, samo napred u sredjivanju :ziveli: :respekt:
:ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 04 Jan 2015 22:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
@testdriver Hvala drugar :postovanje: Da da, i to je u planu, samo radio je Bora Company, ali cuo sam da su nesto skupi, preko 1000 dinara, a nesto mi se iskreno i ne daje bas toliko za prstenove, ali je u planu, pa ako naletis da neko ima 'malo povoljnije' ona 3 komada, baci na PP :ok:

@MladjaVectra Hvala burazer :postovanje: Ovo za prstenove oko komandi ventilacije samo ako upadne dobra ponuda, uzecemo odma, kao sto vec rekoh gore. Sto se tice table i to, i meni se svidja, lepo je ispalo, zadovoljan sam, a i znam maltene u prste i kako se skida i kako se farba, tako da i nesto ne valja, lagano mogu da skinem, pa odradim popravni i to, tako da nije problem. Ovako sto se tice boje i to, maltene fabricki ona siva kao sto ide u 'Sport' Astrama koje imaju sivu konzolu, tako da sam zadovoljan njome, a i kao sto rece, napravljen kontrast, spolja mnogo lepse deluje, a i iznutra takodje, jos sutra, nadam se, stize ova bela tabla, tako da sa njome isto treba da se uklopi extra, pa idemo jedan po jedan deo u dalje radove :lokomotiva:

@djile Hvala buraz :postovanje: Da da, bas je dobra i nijansa i lepo se uklopilo, videces uzivo kako je, a i kao sto rekoh, nadam se da sutra stizu beli cajgeri, pa ce to taman lepo sve da se uklopi zajedno i bice super. Sarzer se takodje isto extra uklopio, mnogo bolje nego ona rupa, nekako sada konzola deluje punije i to, tako da sam sve u svemu zadovoljan ovime. Jos tabla kao sto rekoh sutra, i to je to, pa posle idemo sa daljim radovima jedno po jedno :ok:

Pozdrav :ots: :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 04 Jan 2015 22:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Pa 1000 je bilo i pre tri godine kad sam ja uzimao,ne verujem da jos neko pravi a da tako dobro legni u one rupe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 04 Jan 2015 23:21 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Vazi. Nesto mi mnogo, ali ce da vidimo, pa mozda se i prevarim da uzmem. Probacemo da nadjemo nesto jeftinije, ako ne, onda ce da vidimo da uzmemo njih. :ok:

Pozdrav :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 07 Jan 2015 14:50 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Odlicno je ispala konzola, pravo osvezenje. :) :ots: Ja sam moju prelepio u foliju posto je bila kao fora sa mahagonijem i za sada dobro drzi posto je prelakirano alli u buducnosti planiram nesto ovako samo mozda piano black ili samo donji deo sivi kao na sport opremi.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 07 Jan 2015 16:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Hvala drugar :postovanje: Iskreno, dosadila vise ona crna boja, znaci vec monotono posle koliko godina vec imam kola, i onda red je da se malo promeni i to, pa kada mi i ova dosadi, ofarbacemo je u neku drugu, i onda sam resio da je ofarbam malo ovako i da promenim nijansu, a i cajgeri (bela tabla) trebala da stigne odavno, ali ovi seljaci iz BEX-a to zakivaju, pa mora da sacekam sutra, sutra trebalo bi da stize, a poslata proslog petka :seci: :grrr: Tako da i ona kada stigne i kada se namesti, a i osvetljenje je crveno sve tu, i jos malo da se sredi, ima da se slozi extra :ok:

Sto se mene tice, piano black sam u startu izbacio, jer ono da se sija onako, ne da prikuplja prasinu i tragove, katastrofa, tako da to ne nameravam da gledam cim udjem u kola, a i opet je crno, sve sam drugo gledao sem crnog, tako da mi to ne odgovara, prvenstveno sam zeleo boju da promenim, a ova je onako fabricki siva, kao iz sport opreme, ali isto tako nisam hteo samo donji deo, jer onda mi malo, nego sam hteo bas ovako sve, ali to je sve stvar ukusa, ne moze isto da se svidja meni, i tebi, i nekom tamo i da svako kaze u sto ti lepo, bitno da je meni lepo i da sam ja zadovoljan, a to da l' se nekom svidja ili ne, to je druga stvar i to mogu da saslusam, ali ne uzimam u obzir, msm ono sto se kaze, svako ima svoj ukus i oko toga ne vredi raspravljati, pa tako i ovo. Ti vidi sta, kako, pa prajmer za plastiku, sprej, pre toga lepo da sve ocistis i odmastis tvoju i udri :ok:

Pozdrav :ots: :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 10 Jan 2015 14:08 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Da se malo pohvalimo, stigla napokon bela tabla :dzony: Cekao sam je i cekao, ovi iz BEX-a nisu normalni, tabla poslata u petak pre nove godine, stigla danas, znaci katastrofa :seci: Nego ajde, juce i danas mi slava bila, pa shvatam to kao neki poklon :ludilo:

Evo par slicica kako je to izgledalo. Znaci sta je uradjeno, ova tabla koja je narucena imala je 200.000km+, a moja 96.000 otprilike, a nije mi se islo na dijagnostiku da dajem pare uz k.... da vracam kilometrazu i to, nego sam resio da sa ove od 200.000km bela koja je stigla prebacim stampu i kazaljke na onu moju crnu koja je bila sa stampom i kazaljkama, i takodje i prstenove, posto ova sto je stigla nema prstenove kao sto se vidi, pa sam i to sredio i po meni je ispalo extraaaa :wow Ja sam odusevljen :aplauz: Videcu vec u ponedeljak ako stignem da narucim bele LED da upasujem tu i tek ce onda da bude extra. Evo krecemo:

Prvo slika 'klot' bele table koja je stigla:


Slika


Onda se krenulo u hiruski zahvat :ludilo:


Slika

Slika


I na kraju kada je sve to prepakovano i stavljeno kako izgleda (da napomenem da se u garazi radilo unutra i neka bezveze svetlost, pa ne moze bas lepo da se pokaze kako je to uzivo, ali mnogo je bolje uzivo, a i bice neka slicica van garaze kad bude da cistom dnevnom svetlu, a i uklopilo se uz konzolu)



Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Sve u svemu, ja sam prezadovoljan :love: Cekamo samo jos bele LED da narucim 3 komada za tablu i bice super. Toliko od mene. Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 10 Jan 2015 14:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Ooo cestitam :aplauz: Super je legla tabla i slaze se uz konzolu :lokomotiva:
I dobro si se setio da prepakujes da se ne vraca km na dijagnostiku :ok:
:respekt:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 10 Jan 2015 14:48 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Hvala burazer :postovanje: Da da, slaze se extra, jos kad bele LED upadnu kao sto vec rekoh, ima da bude extra. Za kilometrazu, pa da, da odes na dijagnostiku, daces pare uz k.... a znam da nemam greske i da nema sta da mi gleda i to, tako da mi nije isplativo, za te pare sto dam na dijagnostiku imam da uzmem diode uveliko i da pretekne, tako da je bolje ovako :)

Pozdrav :ziveli: :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 12 Jan 2015 00:34 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Evo jos neka sveza slika danju kako izgleda :aplauz:


Slika


...jedna u paru sa konzolom:


Slika


...jedna nocna:


Slika


...i jedna sa blicem:


Slika


...i onda za kraj da proverimo da li kazaljka za gorivo lepo radi:


Slika


...i to je to :aplauz: Ja prezadovoljan, a i slaze se uz skoro ofarbanu konzolu. Cekamo bele LED jos da stignu da ih stavimo i to je to, posle nastavljamo dalje radove. Sledece sto bi trebalo da se radi, nadam se vec prekosutra je zatamnjivanje farova iznutra :lokomotiva:

Pozdrav :ots: :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 23 Feb 2015 15:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Evo da skinem malo paucinu sa garaze sa nekim radovima i slikama :D

Prvo i najvaznije, odradjeni farovi, tj. zatamnjeni sa crnim sprejem unutra, skinuti sa kola, peceni u rernu da otpusti ziva guma, ofarbani, zadihtovani i vraceni i tako... :D

Evo neka slika kako to sada izgleda na autu, ja prezadovoljan :love:


Slika

Slika

Slika

Slika


...onda dalje odradjeno LED osvetljenje u tabli u belu boju i to izgleda ovako:


Slika

Slika


...zatim je stavljena lajsna na gepeku od hrom trake (15mm debljina) na gepeku dole kao sto imaju Bertonke, jer Bertonkina je skupa, a i sada kada je stavljeno ovako, mnogo mi se vise svidja nego kod Bertonke, jer je manja, diskretnije deluje, a opet lepo, tako da mi se taj deo svidja i izgleda ovako:


Slika

Slika


...slike iznutra sa konzolom danju i to izgleda ovako:


Slika

Slika


...i na kraju jedna nocna slika unutra sa crvenim svetlima:

Slika

...i to je to :bekelji:

I da se zahvalim clanovima @djile i @MladjaVectra na pomoci oko farbanja farova, skidanja branika i vracanja, itd. itd. :postovanje:

Predlozi, kritike, sugestije, komentari, pitanja, tu sam za sve :lokomotiva:

Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 23 Feb 2015 17:32 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Odlicno je burazere :ok:
Farovi su ispali kao fabricki nema razlike, svaka cast :aplauz: Jos samo da se ispoliraju i bice super, moji su takodje zreli za poliranje pa cemo zajedno uskoro :D

A tabla je luda :love: Mogli bi i centralnu konzolu u led i ja i ti, osmislicemo nesto :D
Sto se tice lajsne kao sto kazes diskretna je i meni se svidja :)
:ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 24 Feb 2015 00:12 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Hvala burazer :postovanje: :aplauz:

Odradili smo extra farove, ispali su do ja*a, ja prezadovoljan sto je najbitnije :postovanje:

Obavezno ih poliramo, videcu da nabavim od rodjaka masinu za poliranje, pa cemo da probamo sami da odradimo da vidimo kakvi smo majstori i u tome, videcemo, a ako slucajno ne uzmem masinu, pastu i to, onda ce platimo, ali potrudicu se da uzmem kad vec mogu da uzmem, samo polir pastu za plastiku i zastita vosak preko i nema brige :lokomotiva:

LED ce da radimo, kao i uvek, samo polako, smislicemo nesto kako ce da izvedemo, nema da brines :ok:

Pozdrav :ots: :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 29 Mar 2015 15:51 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav ljudi. Evo da malo obnovim moju garazu da se vidi kako Astra sada izgleda :D

Slika

Evo ovako sta je odradjeno:

- zatvaranje mesta gde su kvake
- hidraulika za otvaranje prednjih i zadnjih vrata
- glavcine sa 5 rupa
- felne sa J OPC
- Brembo ventilirajuci kocioni diskovi
- Z20LET Phase 3
- zatamnjivanje prednjih i zadnjih stakala, kao i B stub
- hrom lajsne ispod stakla
- zatamnjivanje bocnog migavca
- amblem OPC Line iznad lajsne
- lajsne u boji auta
- zatamnjivanje zadnjih stopki
- Gewinde sa stelovanjem visine
- bela traka (linija) bocno celom duzinom auta

....ii mislim da je to to :D
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Hahahahaha :D Nije stvarno, naravno, ali ko ne bi voleo da bude :love:

Nego da se vratimo na ono sto je sada stvarno odradjeno :D

Prvo, juce sam uzeo posudu za antifriz, posto je moja bila u katastrofa losem stanju, pa sam resio da to zamenim i evo par slicica ispod da se vidi kako je sada, znaci nebo i zemlja, ne moze da se poredi uopste. Posuda skinuta sa 1.6 16v benzinca i kao nova je, pa sam danas sredio to i super je ispalo :lokomotiva:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


I odradjene hrom lajsne ispod stakla...


Slika

Slika


I na kraju da napomenem da sam zamenio stabilizatore, posto su moji dotrajali, mislim da su 2011 bili zamenjeni, tako da je vise nego dobro, s' obzirom da tada nije bio uzet neki kvalitet, sada su uzeti 'kao' malo bolji neki, nemacki, oko 1400 dinara je komad, tako da bi trebalo da potraju. Nema vise da se cuje nista i to, to je najbitnije.

I mislim da je to to. U principu sipa se i vozi se i poneka stvarcica nekad odradi i to je to. :ok:

I na kraju samo jedna slika od malocas, bio do grada i na jednom parkingu slucajno se nadjose 3 Nemaca, pa sam morao da uslikam i to :D

Slika

Komentari, kritike, predlozi, pitanja, sugestije, tu sam.

Pozdrav :postovanje:


PS: Evo i jedan video koji sam skoro snimao od 0-100km/h. Fabricki pise oko 14-14.5, a ja sam ovde imao malo ispod 13, sto je po meni okej za 75 konja i 1.7 i tu tezinu :)


_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 17 Apr 2015 22:06 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Evo snadje i mene ta muka mnogobrojnih vlasnika da mi padne nebo :seci: Krenulo da se odlepljuje 'odavno', ali do juce je bilo maltene skroz palo, znaci onaj ko udje napred da vozi, udara glavom u nebo i nije vise moglo da se tera tako, pa sam sredio to. Uzeo sam eko kozu umesto platna u pribliznoj boji kao one bocne plastike, znaci identicno, vrlo mala nijansa, ali nista strasno i po meni je dobro uradjeno, i sto je najbitnije, nesto zamazete i to, samo blago vlazan sundjercic i sve obristete i kao novo je. :dzony:

Evo par slicica kako izgleda:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika



Onda farovi su mi bili losi, pogotovo vozaceva strana, pa sam uzeo masinu od ujaka za poliranje i kupio polir pastu i malo ih sredio, i mnogo je bolje nego sto je bilo. Evo par slicica:



(Desni pre i posle poliranja)

Slika

Slika

Slika

Slika



(Levi pre i posle poliranja)


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Stavljen letnji set i uzeo sam prednje 2 gume 'Nokian' koje su polovne, ali sa 'kao novom' sarom od 8mm, prednje, letnje, 195/60/15, jer su mi stare Fuldine odsluzile svoje :)


Slika

Slika

Slika


Sredio sam ventilator kabine koji kada se upali prva brzina, nije radio bukvalno, a druga kada se upali, onda krene da pisti, cvrci, cvili i onda sam ga skinuo, izduvao od prasine, iglice, borova, lisca, nzm ni ja sta sve nije imalo i podmazao ga posle toga i prvo sto vise ne pisti, cvili i to, a drugo, sada mi prva brzina okrece bukvalno kao pre druga :D Mnogo su sada jace brzine, tj. brze okrece, sto je super :)


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Onda sam ga jedan dan prao, glancao, usisavao, pa evo usput i koja slicica motornog prostora:


Slika

Slika

Slika


Moram da nadjem ovu plocicu gore sto ide na poklopac motora, jer sam video da se skida posebno sa ovim natpisom 'Opel', jer moja nesto malo izbledela i to, a mene tako neke sitnice nerviraju, pa hocu da nadjem neku noviju da bude ovako nesto:


Slika


Iii mislim da je to to otprilike :)

Pozdrav :ots: :ziveli:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 17 Apr 2015 22:22 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Zar nije lakse bilo da operes staru bocu?
Ako nije napukla? :)

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 17 Apr 2015 22:58 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
I te kako je i lakse i isplativije, ali u mom slucaju nije tako bilo, jer boca kao boca stara nije toliko prljava unutra i to, koliko je ona plastika matirala, pozelenela i to, i onda nije fora da se opere, nego sama plastika je losa, i onda sam morao da je zamenim, a evo dokaza:

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 18 Apr 2015 01:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Odlicni radovi burazeru! :aplauz: Farovi su mnogo bolji, a nebo je ispalo extra :) Jos i boja, skoro da je ista :) Ja kad sam radio na bivsoj astri nisam mogao da nadjem ovakvu boju pa sam belu, ali se nije ovako slagalo, ova tvoja je super a i sto kazes lako se odrzava :)
:ziveli: :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 27 Jun 2015 21:27 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Pozdrav drugari. Cisto malo da obnovim garazu. Sipa se i vozi se, tako da nemam sta posebno ni da pricam, al' eto mogu da kazem da sam morao opet da odradim konzolu, jer sprej koji sam bio uzeo se katastrofa skidao, sve prasina ona i to, jer je bila boja bronzana, a to kazu da su boje koje se lako skidaju i to, i onda sam problem resio sa time tako sto sam sa @djile -tom uzeo bumper sivi sprej u priblizno istoj boji kao sto je do sada bila, mozda za nijansu tamnija, i odradio sam ga, ali sada bez prajmera kao sto je to moralo sa onim pre, jer ovaj u sebi sadrzi prajmer i ja sam odusevljen kako je ispalo. Sada je ona kao teksutralna podloga da tako nazovem, kao fabricka, samo druga boja i ne grebe se ono, jer ono pre se zbog prajmera koji mu daje glatkost grebalo dosta, tako da je sad mnoooogo bolje.

Kada sam skidao konzolu, ubacih LED traku belu unutar komandi za ventilaciju, tako da vise nemam dosadnu zutu boju, vec belu i sada je mnogo bolje :ok:

Uzgred, stavljeni su i elektricni retrovizori sa grejacima, tako da je sad to jos 1 dodatak opreme i spremni smo za zimu :D


Sledece sto uskoro planiram da uradim (u zavisnosti od finansija) bi trebalo da budu tepih patosnice, skakavac kljuc, zatamnjivanje zadnjih stopki, crna sjajna folija na krov i slicno...Videcemo otom potom :)

Evo nekih slicica:


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


PS: Planiram prstenove oko komandi ventilacija da stavim, ali nema sanse da ih nadjem nigde, a BoraCompany je sada oko 1800 dinara, sto je mnoooogo, pa ako neko zna neku jeftiniju varijantu, neka mi baci PP :)


PS1: Pitanje: Imam 1 'Club' znak, pa je l' da ga stavljam ovde na plocici ovoj kao na slici sto se vidi ili ne? Kako Vam lepse? :D


Slika

Slika

Slika


I na kraju da li da ofarbam tipa ove obelezene delove sa slike u istoj boji kao konzola da jos malo 'rasirim' ovu sivu ili ne? :) Tipa ona rucka na vratima, onaj gore deo za ventilaciju i ovo okolo kao sto sam ja obelezio, a i nesto slicno kao sa ove druge slike sa neta? (Deluje mi interesantno ovo ovako sa sivim)

Slika

Slika


Toliko od mene za sad. Videcemo za dalje ;)

Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 28 Jun 2015 00:08 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Super je ispala konzola, po meni i bolje nego prvi put, ova je vise nijansa kao kod fabricke sport astre :)
Osvetljenje isto cool, club znak ja bih stavio tako, ne izgleda lose, zanimljivo :)
A za farbanje ovih drugih delova se ne slazem...meni se ne svidja to, e sad ukusi su razliciti, najbolje je da odlucis sam kako se tebi svidja :)
:ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra 1.7DTI 16V Club
PostPoslato: 30 Sep 2015 01:46 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Posto su slike ostale kod mene...skidali smo i cistili egr :) Setio sam se da slikam tek kad smo ga vratili nemam ni jednu sliku dok smo ga cistili...uglavnom prodisala je :)

Slika

Slika

Slika

Slika

I neka spontana od danas po kisi :drugari:

Slika

Slika

:ziveli:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs