Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 26 Apr 2024 04:54

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Potrebna pomoc oko alarma ili centralne brave.
PostPoslato: 26 Okt 2014 17:43 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2011 10:32
Postovi: 732
Lokacija: okolina Panceva
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra A 1,6SV 8V
Garaza: pogledaj
Na vectri mislio sam da je centralna brava zato sto sa daljinskim otkljucavam i zakljucavam vrata,gepek i vratanca za benzin i imam i blokadu motora ali bas zbog te blokade mi je neko rekao da to nije centralna vec alarm zato sto centralne brave kao nemaju blokadu motora.
Problem mi je poceo od skoro primetio sam da je pocelo preko daljinskog da slabije prihvata komande to jest kada stojim iza auta samo sa vozaceve strane mogu da otkljucavam ili zakljucavam a sa suvozaceve(zadnje)strane nece ranije je cak i sa daljine moglo a sada nece i kad stojim do samoga auta ponekada nece i kada stojim do samih vrata vec moram vise puta da pritiskam dugme dok ne uspe da odradi.Ranije dok je radilo kako treba kada otkljucavam samo jednom zasvetle zmigavci pa se ugase,kod otkljucavanja malo se duze zadrze"upaljeni" zmigavci dok kod zakljucavanja krace.Sada od kada imam problema cesto puta se desi da samo zmigavci blinknu ali se brava ne otkljuca niti zakljuca.Naravno odmah mi je pala na pamet istrosena baterija pa sam kupio vartu ali opet isto posle sam kupio i dve duracel rekoh mozda ta varta nije dobra ali i sa ovim duracel ista prica.
Interesuje me da li bih kupovinom drugog alarma mogao samo da izbacim ovaj moj i da na njegovo mesto prikacim novi ili moram ponovo da razvlacim instalaciju?
Iskreno ne znam koje je marke ovo sto imam i da li je alarm ili centralna brava ali imam sliku daljinca pa mozda neko ima nesto slicno i kada sam bio skidao km sat iza sam bio video neke"kutije"sa kablovima pa ne znam da li se tamo zavlace alarm ili centralna brava?
Evo slike daljinca:
Slika
Slika
Slika

Takodje me interesuje da li svi alarmi imaju blokadu motora i da li ce sa svakim da mi rade svih 6 motorica za zakljucavanje ili ne?
Koji bi alarmi valjali:bear,giordon ili spy?

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc oko alarma ili centralne brave.
PostPoslato: 26 Okt 2014 18:34 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
Postiji mogucnost da ti je auto imao fabricki centralnu bravu [moja vectra A jeste] i to se zakljucava mehanicki na vozacevoj bravi... tu daje komandu svim ostalim elektro podizacima; neko je na to dodao alarm, znaci te 'kutijice' sto si napipao... jedna je modul samog alarma, na njoj se nalaze konektori, za najcesce glass break senzor, a tu je jos jedna 'kutijica' na kojoj cesto ima trimer za podesavanje ostljivosti [oscilacija auta] i cesto je zalepljen dvostranom trakom ili pricvrscen da prenosi ljuljanje celog auta, jer drugacije nebi ni reagovao kad je na stand by... ostale kutijice vec po mogucnosti alarma... na modulu alarma viri i jedna mala antena, zica najobicnija... vidi da je nisi zamotao i imas sada losiji prijem signala sa remotera, jer to ne ide preko IC svetla vec radio talasima se salje modulisani signal... onaj ic na stampi, tj kolo, primetices da je na strani lemljenja isecena stampa... e tu je kod u stvari, taj raspored presecenih i prelemljenih pinova, probaj sa nekim blank modulom da uradis isti jump sistem i probaj, moguce da je sam predajnik otisao u penziju... taj tranzistor preko mase na stampi i kljuca su u stvari nastavak oscilatornog kola ili ti antena ;)

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc oko alarma ili centralne brave.
PostPoslato: 26 Okt 2014 18:49 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2011 10:32
Postovi: 732
Lokacija: okolina Panceva
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra A 1,6SV 8V
Garaza: pogledaj
Brate imas li ti neko objasnjenje za prosecnog srpskog seljaka :ludilo1: :respekt:
Da krenemo redom:
Kod mene ta centralna brava preko kljuca (kao i preko daljinskog) radi na oboja prednja vrata i na gepeku znaci gde god da kljucem otkljucavam ili zakljucavam ona radi na svim vratima i na vratancima za benzin.
To sto kazes za "na modulu alarma viri i jedna mala antena, zica najobicnija" to mi se cini da sam video tu iza km sata tacnije prema soferci ali iza otvora za izduvavanje/grejanje kabine i sigurno je nisam zamotao jedino ako se nije nekako isavijala pa da nema "slobodan pad".
Inace kod mene nema ni one sirene od alarma niti nekih nesto reaguje na neki dodir,lupanje itd.znaci koliko sam ja primetio kao da je samo centralna brava + blokada motora(sad ne znam mozda ima i cb sa blokadom motora).
Dotle sam uspeo da te ispratim a ostalo je za mene isto kao da si napisao na kineskom :banghead:

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc oko alarma ili centralne brave.
PostPoslato: 26 Okt 2014 19:30 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
:ludilo: imam bre; na'rani svinje i ne diraj nista!
ma ok, centralna brava ti ima na svim vratima davac, pa koju god da zakljucas ona aktivira sve ostale podizace... jasno.
ali to sto nigde ne viri sirena od alarma, ne znaci da isti nemas negde... najcesce preko alarma su ti daljinci pokretali centralnu ali i ne mora da znaci... mozda i jeste samo daljinac za centralnu...
salu na stranu, odkopaj malo taj modul pa probaj kako se ponasa komanda, pali gasi i ostale funkcije... moguce da si ga zaturio dublje nego sto moze da prima signal pa brljavi...

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc oko alarma ili centralne brave.
PostPoslato: 27 Okt 2014 16:08 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2011 10:32
Postovi: 732
Lokacija: okolina Panceva
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra A 1,6SV 8V
Garaza: pogledaj
Evo slike pa ako neko zna dali je alarm ili centralna brava?

Slika

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc oko alarma ili centralne brave.
PostPoslato: 27 Okt 2014 18:31 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
alarm sa centralnom je to, samo starija serija...
http://www.patrolline.eu/index.php?lang=en

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc oko alarma ili centralne brave.
PostPoslato: 27 Okt 2014 19:02 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2011 10:32
Postovi: 732
Lokacija: okolina Panceva
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra A 1,6SV 8V
Garaza: pogledaj
Da li svaki alarm ima centralnu?Koja je sansa da se samo drugi "ubode"umesto ovoga?

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc oko alarma ili centralne brave.
PostPoslato: 27 Okt 2014 19:07 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
sigurno da moze drugi, nego samo konektori moraju verovatno preko adaptera da se povezu ako vec nisu isti...
pa ponesi taj kao mustru kad vec ides u kupovinu novog ;)
;) jel mu ono gore antena, kako reaguje sada kad si ga odkopao, jel' prima signal od priveska?

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebna pomoc oko alarma ili centralne brave.
PostPoslato: 27 Okt 2014 19:13 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2011 10:32
Postovi: 732
Lokacija: okolina Panceva
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra A 1,6SV 8V
Garaza: pogledaj
Mozda je malo bolje ali nije kao kada sam kupio auto.
Najverovatnije cu drugi uzeti preko oglasa a da li svaki alarm ima i centralnu i blokadu motora ili ne?

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs