Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 11 Maj 2024 09:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Centralna brava, malo radi, malo nece da radi
PostPoslato: 22 Dec 2010 18:40 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2009 22:18
Postovi: 49
Lokacija: Kg - Bg
Ime: Marko
Opel: Astra H 1.7CDTi
Od letos me ponekad zezala centralna brava tako sto nekad hoce sa normalne daljine daljincem da se otvori/ zatvori a nekada bas uz samo vozilo. Meni to nije smetalo i samo sam probao da menjam baterije ali to nije popravilo stvari. Od pre dva dana mi svaki deseti put uspe da zakljucam auto daljinski. Imam dva kljuca sa daljincima i ako jednim ne uspem da zakljucam.otkljucam onda nece ni drugi a ako hoce jedan hoce i drugi, znaci da ne verujem da je do kljuceva. Kada auto odbija zakljucavanje onda ne radi ni ona fora da otvorim suvozaceva vrata, zatvorim vozaceva, kliknem na dugme na konzoli i ono zakljuca pa onda zatvorim suvozaca. Znaci kada zeza nista nece da radi osim mehanickog otvaranja vrata, cim dam kontakt odmah proradi dugme na konzoli ali opet nece na daljincu. Probao sam da dam kontakt i da drzim stisnuto dugme na daljincu za zakljucavanje da ga resetujem ali se nista ne desava. Skidao kleme na neko vreme, pri tome sam izgubio sva podesavanja na vozilu ali centralna i dalje zeza. Odem danas kod majstora koji kaze da je mozda do "centrale" i da trebaju da se preleme sve komponente na istoj, za tu uslugu mi trazi 100E (sto mi nije problem ali mi ne garantuje da je do toga, necu da placam nista ako nije popravljen auto). Drugi majstor mi kaze da treba testirati kljuceve da li salju signal ali da verovatno nije do njih vec do te centrale ali predlaze zamenu za novu (jer se sa otpada ne moze iskoristiti zbog uparenosti centrale sa ostalim komponentama u vozilu) ali da se ista moze poruciti iz Nemacke za cirka 400E plus 100E za kodiranje. On trazi da se plati deo a ako bude problema da mu ne placam ruke sto znaci da ni on nije 100% siguran sta je sa vozilom.
Sta da radim? Ima li neki dobar majstor sa preporukama za otklanjanje ovog problema? Ja sam u Kragujevcu ali sam bar jednom nedeljno u Beogradu pa mi ta linija odgovara.

P.S. Astra H 1.7 CDTI 2005. godiste


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Centralna brava, malo radi, malo nece da radi
PostPoslato: 22 Dec 2010 21:21 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
Mozda ti se to dešava blizu odredjenih mesta gde je zračenje raznih frekvenca,ja kod pošte niti mogu da zaključam niti otkljucam auto,mozda je to i tvoj problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Centralna brava, malo radi, malo nece da radi
PostPoslato: 22 Dec 2010 21:51 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2009 22:18
Postovi: 49
Lokacija: Kg - Bg
Ime: Marko
Opel: Astra H 1.7CDTi
Ne, za to sam upoznat. Uparkiram u svoje dvoriste i uspem da daljinski zakljucam auto, izadjem posle pet minuta i otkljucam daljinski, probam zakljucavanje na konzoli sa suvozaceve strane i ono radi, upalim auto, ugasim, i dalje radi sve. Izadjem pet minuta kasnije da probam i nista od gore navedenog ne radi, a i dalje sam u dvoristu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Centralna brava, malo radi, malo nece da radi
PostPoslato: 23 Dec 2010 00:21 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
Nisi li menjao muzički uredjaj u autu?isto sam imam problem da 10 minuta nakon voznje ne mogu da zaključam auto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Centralna brava, malo radi, malo nece da radi
PostPoslato: 23 Dec 2010 01:50 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2009 22:18
Postovi: 49
Lokacija: Kg - Bg
Ime: Marko
Opel: Astra H 1.7CDTi
Nista nije menjano, nista nije popravljano. Lepo je radio, pa je poceo da zeza i jednom u sto puta ne radi, pa sve cesce pa sada radi jednom u sto puta.
Nije ni bitno, u petak idem kod Komnenovica pa nek se oni zezaju sa tim. Ja imam obaveza a oni kazu da ce ga popraviti jer u najgorem slucaju mogu da naruce druge delove i stize im brzo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs