Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 12:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Vectra B Z16XE leptir gasa se otvara na 34% od punog otklona
PostPoslato: 14 Avg 2015 12:39 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2010 15:53
Postovi: 542
Lokacija: Subotica
Ime: Perica
Opel: Vectra
Garaza: pogledaj
Ovaj problem nisam ni znao da je toliko ozbiljan dok mi ove nedelje majstor nije auto oterao na dijagnostiku. Od onda je počela nervoza i briga, mada ni sada ništa nije promenjeno u odnosu na poslednjih 6 meseci.

Auto, kada je hladan, leptir gasa daje pun otklon, tj. otvara do 100%. Auto tada vuče kako treba, lampica "check engine" se ne pali i nema nikakvih problema na autu. Čim se temperatura poveća (ne znam na koju vrednost, ali definitivno je kazaljka termostata u kolima još u plavoj zoni), auto prestaje da otvara klapnu gasa na pun otklon i ceo auto se ponaša kao da ga vozim samo pipajući blago papučicu gasa, tj. koliko god dalje pritiskao, od tek nešto malo otklona, leptir gasa ni neće da mrdne više od tih 34%. Napominjem - "check engine" lampica se ni u jednom od ova dva slučaja ne pali. Auto uopšte nema upaljenu "check engine" lampicu. Jednom mi se upalila, ali to je zbog moje spore vožnje EGR bio zaprljan i trebalo je malo isturirati motor i posle se opet lampica nije palila.

Na dijagnostici je otkriveno samo to da leptir usisa otvara do 34% i ništa više. Malo pre sam na auto-otpadu isprobao drugi leptir usisa i isti slučaj - ne otvara leptir više od tog otklona i to je sve. Zaključak - nije do leptira usisa. Pogotovo sam mislio da je tako, jer sam ja prstom mogao pomerati leptir i kada je vruć motor (jeste da se opržim malo na 90stepeni, ali to me manje opterećuje) kao i kada je hladan, pa sam zaključio da nije leptir usisa i pre ove probe. Pogotovo i to što će auto iznova raditi ispravno kada se ohladi, kao i mnogo puta do sada.

Sledeća sumnja, barem po tvrdnjama auto-električara, sa kojim sam se čuo, jeste da je u pitanju ECU, tj. da on zeza. Moje prosto pitanje je: da li ECU može da zeza, ako mi se nije upalila lampica "check engine" i ako na hladnom motoru sve radi kako treba? Kako da taj problem probam rešiti?
Nekoliko dilema, doduše samo mojih ličnih:
Da li još jedno odlaženje na auto-dijagnostiku (kod nekog drugog) može pomoći u rešavanju problema?
Da li obratiti pažnju na neki od davača temperature i njihove kontakte?
Da li obratiti pažnju na neki od kontakata ECU-a?
Da li obratiti pažnju na neki od kontakata leptira usisa?
Da li može biti problem sa svećicama?

Hvala unapred na bilo kojoj i bilo čijoj pomoći!

_________________
Jeftiniji od Kineza, kvalitetniji od EU.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z16XE leptir gasa se otvara na 34% od punog otk
PostPoslato: 16 Avg 2015 15:07 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Sep 2010 15:53
Postovi: 542
Lokacija: Subotica
Ime: Perica
Opel: Vectra
Garaza: pogledaj
Ima li nekoga da odgovori? Molio bih sve koji mogu, da mi pomognu. Hvala unapred!

_________________
Jeftiniji od Kineza, kvalitetniji od EU.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra B Z16XE leptir gasa se otvara na 34% od punog otk
PostPoslato: 18 Avg 2015 03:06 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2012 03:15
Postovi: 349
Lokacija: Cuprija
Ime: Vlada
Opel: Vectra 2.0 16v
Garaza: pogledaj
posto je u pitanu elektronika, aleptiru gasa mora nesto da posalje podatke, vidi da nije papucica gasa u pitanju. u nju ide dzek pa ona salje podatke. kod druga ne vektri je to bio problem


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs