Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 20 Apr 2024 15:58

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 02 Dec 2014 09:44 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Avg 2011 20:05
Postovi: 21
Lokacija: kragujevac
Ime: miki
Opel: astra g 1.8
Imam Astru g Elegance,z1.8xe automatic sa ugrađenim sekvent plinom. Voznja extra i sve ostalo, ali imam veliki problem sa servisiranjem.Da napomenem da imam njegove servisne knjižice sa validnim datumima i parafima ovlašćenih lica, auto je uvezen 2010 kada sam ga i kupio na placu u Stanovu - Kragujevac. I ma tu sitnih ogrebotina i neispravnosti uglavno zanemarujućih koje sam blagovremeno otklonio. Po zanimanju sam Mašinski tehničar i bilo šta oko vozila nije mi toliko strano, mada je ovo sasvim nešto drugo-prepuno senzora , elektronike i ostale kompjuterizacije... što priznajem nisam sretao na Zastavinim vozilima koje sam godinama vozio a koje mehaničar nije ni pipao sem mene. Jednostavno, nisam verovao baš nikom , sve opravke sam radio sam i bio prezadovoljan.Ali vremena se menjaju pa i automobili ne mogu da traju večito, naročito limarija kod bivše Zastave. Jesenas kada sam išao na malo duži put, primetio sam u vožnji da mi auto ne prihvata funkciju tempomata, malo je na leru promenjena funkcija rada motora sa povremenim oscilacijama (diže i spušta obrtaljku) neravnomeran rad i još kada mi je nekad lagano na leru savladavao ulaz u garažu sada moram da dam gas od 1500-2000obrtaja. Ništa , otišao sam na dijagnostiku, kod lokalnih majstora koji su mi očitali grešku ABS. i ikona sa proklizavanjem auta, -koje su zanemarene, ali je pokazao treću na kojoj se očitalo -loš rad 4. tog klipa ili cilindra. Skinuo je bobinu(moguća greška)namestio na nju svećice ja sam verglao, auto- imao je dobru varnicu na obe(3 i 4 )svećice koje je probao. Pobrisao mi je sve greške(3), rekao da vozim ,pa ako primetim promene da mu se javim. Auto je išao kao pre, ali vrlom kratko, do kuće (1.5km) sve greške su se ponovile(ikona žuta, auto sa ključem). Ima li neko sličnog iskustva, šta sada??? :banghead: Napomena: u KG, grad- automobila još uvek nemamo ovlašćeni Opel servis-sramota!!! zar ne?


Poslednji put menjao Daka dana 02 Dec 2014 11:16, izmenjena samo jedanput
Tema prebacena u odgovarajuci podforum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 02 Dec 2014 11:18 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Kod Z18XE motora je poznato i cesto da ECU (motorni racunar) zna da stavara takve greske i u zargonu receno da brljavi. Bilo je takvih slucajeva na forumu vec. Treba da se proveri da u racunaru nema hladnih lemova i da se preleme kontakti. Postoje ljudi koji to uspesno resavaju :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 02 Dec 2014 11:20 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2009 20:25
Postovi: 147
Lokacija: Krusevac/Nis/Deutschland
Ime: Branko
Opel: Astra G 1.8 16v, ASTRA J A16LET
Sto se tice lera, verovatno ti je klapna prljava, a to mozes i sam da skines i ocistis nekim odmascivacem. Jel se secas kodova ovih dveju greski greski koje su zanemarene? Posto ti svetli lampa sa trouglom, verovatno ti ni TC ne radi. A ovlasceni zaboravi, ako neces da te oderu ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 02 Dec 2014 21:31 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Posto si mas. tehnicar to ne bi trebalo da bude problem, samo kreni redosledom.

1.kontrola svecica.
2.modul paljenja (bobina) posebu paznju obrati, obicno on pravi problem.
3.elektricne dizne goriva, filter goriva, pritisak goriva
4.instalacija bezin/plin
5.ecu motora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 05 Dec 2014 10:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Avg 2011 20:05
Postovi: 21
Lokacija: kragujevac
Ime: miki
Opel: astra g 1.8
:respekt: Zahvaljujem kolegi, Daki što je premestio moj problem na pravo mesto, pa možemo da razmatramo iskustva na pravoj adresi. Da nastavim dalja događanja u vezi Astre.Nisam vam prošli put napisao greške koje su bile na dijagnostici prijavljene: -1700, -0700,-0304. -Videvši da skidanje bobine i nije neki problem, palo mi je na pamet da malo očistim svećice koje su prilikom dijagnostike po mom oku bile malo prljavije 3. i 4.-ta, od 1. i 2.-ge koje nose oznaku GM 000-nebo plave boje sa gravurom na metalnom delu-Germani. Svećice sam ispolirao finom četkom bakarnom, kružnom pomoću bušilice, sa većim brojem obrtaja. Sijala se kao pasja m..njuška. Za probu otišao sam do Gruže malo na pecanje i da vidim menjali se šta u vožnji. Auto je lepo vukao, tempomat je radio besprekorno jedno 45km, a onda ista priča, -Tempomat ne radi, auto traži težu nogu na gasu što se automatski odražava na potrošnju, posle 15km, blizu kuće isključila mi se lampica sa ikonom auto sa ključem i upalila ikona motora, i kao i obično ABS i ikona auta koji proklizava. Sutradan sam ponovo skinuo svećice (jer samo to trenutno smem da uradim, bez greške) ispolirao ih i sve je bilo recimo u redu, ABS se idaljle pali kada izađem iz garaže i malo vozim, pa se sam ugasi , pa opet upali ,tako da to više i ne primećujem.U međuvremenu je došlo vreme za registraciju i na tehničkom pregledu, ljudi su videli moje ikone sa greškama, pohvalili auto ali kada su stavili sondu za merenje izduvnih gasova i njene parametre, da ima loše sagorevanje sa napomenom, da je možda u pitanju lambda sonda, ECU,. i još ponešto . Ponovo sam otišao na dijagnostiku, kod drugog majstora, ne pričajući da sam već jednom išao , niti sam mu sugerisao prethodne greške. "Majstor" mi je za 5min. "našao grešku", koju nisam stigao da zapišem.Znam samo da je izbacio za ABS i prokl. auta ,dok treću grešku mi je objasnio, da je to samo proizvod prve dve greške. Na moje pitanje i konstataciju da mi je loše sagorevanje i auto više troši, odgovorio je da dijagnostika to ne prikazuje. Pobrisao mi je ikonu motora i ABS i auto proklizavanje. Ali na ponovno ukjučivanuje kontakta sada se ponovo prikazala ikona auto sa ključem. Opet mi je "objasnio"(verovatno da me se reši) da ta greška proizilazi zbog one famozne dve: ABS i prokl. vozila. Još mi je rekao da on slabo radi elektroniku pa mi je dao broj telefona majstora, koji radi dijagnostiku i koji je ekspert za elektroniku. Pogodite , koji je to majstor - pa. onaj isti, o kome sam vam pisao prethodni put!!!??? Čovek samo da iskoči iz kože i da počne sam da radi , zbog takvih sam svog keca radio sam, ali za ovo NEMAM iskustva. Šta bi ste vi uradili na mom mestu??? Uzgred ima li ko ideju , počeo bih od svećica pa nadalje. Koje su u klasi za Astru Z1.8xe 92KW, 1792kubika.
Pozdrav prijatelji!!! :respekt: P.S. Našao sam svećice GM 000, nebo plave, ali piše na telu Rusia ane Germani . Šta uraditi??? :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 05 Dec 2014 21:56 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Samo ti nama ocitaj greske, izbaci kodove, pa pricamo dalje.

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 06 Dec 2014 10:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Avg 2011 20:05
Postovi: 21
Lokacija: kragujevac
Ime: miki
Opel: astra g 1.8
greške??? : Greške tek treba utvrditi, sem da se povećala potrošnja i konstatacija da nema dobro -već loše sagorevanje, tempomat gubi funkciju, i da traži duplo i više brojeva obrtaja da bi vožnja bila o.k. , nego kada je sve uredu!?!? :( :( a da ne pričam o ABSu
KODOVI SA DIAGNOSTIKE:-1700, -0700,-0304


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 06 Dec 2014 11:51 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Prema ovome, imas problem sa izostankom paljenja na 4 cilindru, znaci redom, svecica, bobina, dizna, kompresija, signali do dizne, i ECU kao verovatno resenje.Ovako na prvu loptu ja najvise sumnjam na ECU, jer su 4.cilindar i prekidac tempmata skoro pa pin do pina na kompjuteru, moguce je da kad se ECU zagreje da pravi problem.

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 08 Dec 2014 12:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Avg 2011 20:05
Postovi: 21
Lokacija: kragujevac
Ime: miki
Opel: astra g 1.8
Prva stavka: Svećice, umesto fabričkih koje sam tek skinuo , ugradio sam nove NGK SA TOPLOTNOM MOĆI-23, TO JE IZBACIO KOMP. kod mog dobrog prijatelja, inače original Japan. Auto je išao juče po kiši nekih 80km i posle pauze od nekih 5h pri startovanju u povratku i prvih par km. tempomat je ostao bez funkcije. Auto teže polazi, traži nekih 1500 obrtaja , ali kada se zalaufa ide OK, JEDINO ŠTO NE RADI tempomat i više ne pokazuje grešku-auto sa ključem već onu famoznu -ispod, koja pokazuje motor ili izduvni sistem (upalilo se pri povratku , znači drugih 80km.)a i više troši!! Šta dalje ??? Ima li ko sličnog iskustva?. P.s.Hvala za dosadašnje savete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 12 Dec 2014 14:35 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Avg 2011 20:05
Postovi: 21
Lokacija: kragujevac
Ime: miki
Opel: astra g 1.8
:banghead: Kako se proverava neispravnost, bobine ?? Probali smo na kratko da zaverglamo dok smo bobini stavili 3-ću i 4-tu svećicu , po nama nije loše od oka , svećice bacaju varnicu - da li je to pravi pokazatelj??? I ma li što pouzdanije. I još nešto; kako proveriti ECU?? može li mi ko dati pravi savet??? Na sve majstore na koje sam nailazio , niko ne ume da mi kaže šta je po sredi i niko ne želi da se upušta u posao , već me savetuju da krenem da menjam redom: svećice(zamenjeno), bobina, dizne goriva(ne znam ni gde se nalaze),ECU i ostalo.
POMOZITE :banghead: :ludilo1: :steva:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 13 Dec 2014 16:48 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1846
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Ne znam da li će i koliko pomoći, ali imao sam slične brljotine, samo se meni auto gasio (neka u toku vožnje nekad pri hladnom startu. isto tako popali TC/ABS lampice i ni da mrdne... par minuta i posle se to ugasi i posle parli i radi normalno)

Sumnjao sam na svašta nešto, menjao svećice, radio dijagnostiku... Na kraju je bilo do bombine. Zamenio sam je i od tada nikakvih problema nemam.

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 13 Dec 2014 17:33 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2013 19:00
Postovi: 127
Lokacija: mala krsna - veliki idjos
Ime: Lav
Opel: ljuta masina
Garaza:
mikikg je napisao:
:banghead: Kako se proverava neispravnost, bobine ?? Probali smo na kratko da zaverglamo dok smo bobini stavili 3-ću i 4-tu svećicu , po nama nije loše od oka , svećice bacaju varnicu - da li je to pravi pokazatelj??? I ma li što pouzdanije. I još nešto; kako proveriti ECU?? može li mi ko dati pravi savet??? Na sve majstore na koje sam nailazio , niko ne ume da mi kaže šta je po sredi i niko ne želi da se upušta u posao , već me savetuju da krenem da menjam redom: svećice(zamenjeno), bobina, dizne goriva(ne znam ni gde se nalaze),ECU i ostalo.
POMOZITE :banghead: :ludilo1: :steva:


Steta je sto ti majtori ( ocigledno nisu upuceni ili neznaju ) nisu pogledali rad motora u realnom vremenu. Tu bi se za 60% - 80% suzio moguci problem. A potom, sa daljom kontrolom uz pomoc osciloskopa tacno locirao kvar. Koliko auto ima predjenih kilometara i da li si zapamtio % izduvnih gasova?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 21 Dec 2014 01:16 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Avg 2011 20:05
Postovi: 21
Lokacija: kragujevac
Ime: miki
Opel: astra g 1.8
Odgovor na tvoje pitanje : Br. pređenih km. 137 315. Procenat nesagorelih gasova oko 80% na nedavnom teh. pregledu. Dalje- Kod već treće po redu dijagnostike i sedmog preporučenog majstora u KG., posle kraće analize i internog dogovora da pokušamo probnu vožnju sa starim GM svećicama (očišćenim i ispoliranim klemama- sa dva pipka) i vožnja samo na benzinu. Pobrisali smo greške , koje su se u dva navrata ponovo pojavljivale(verovatno zbog od ostataka plina), u trećem pokušaju , vožnja samo na benzinu, greške više nije bilo niti bilo kakvo paljenje lampica, napominjem da sam i dalje vozio i vozim samo na benz. sa starim GM svećicama. Šta sada uraditi??? , Zašto vozilo pri vožnji na plinu izbacuje greške a na benzinu ne?? Radi dobro i na starim svećicama dok ove NGK posle plina nisam ni upotrebljavao, verujem da bi i sa njima lepo išao- ali samo na benzinu... Jesu li sada u pitanju bobina, kompjuter, lambda sonda ili nešto treće??? :krsti: Počeo sam da žalim, zbog izbora ovakvog auta! Šta vi mislite , postoje li neke specijalno za plin svećice, mada se postavlja pitanje-Kako su postojeće do sada bile plinu dobre a sada samo benzinu. Izgleda da nisu samo svećice u pitanju! Sumnjam na bobinu.! A ,vi??? :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 21 Dec 2014 09:28 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2013 19:00
Postovi: 127
Lokacija: mala krsna - veliki idjos
Ime: Lav
Opel: ljuta masina
Garaza:
mikikg je napisao:
Imam Astru g Elegance,z1.8xe automatic sa ugrađenim sekvent plinom. Voznja extra i sve ostalo, ali imam veliki problem sa servisiranjem.Da napomenem da imam njegove servisne knjižice sa validnim datumima i parafima ovlašćenih lica, auto je uvezen 2010 kada sam ga i kupio na placu u Stanovu - Kragujevac. I ma tu sitnih ogrebotina i neispravnosti uglavno zanemarujućih koje sam blagovremeno otklonio. Po zanimanju sam Mašinski tehničar i bilo šta oko vozila nije mi toliko strano, mada je ovo sasvim nešto drugo-prepuno senzora , elektronike i ostale kompjuterizacije... što priznajem nisam sretao na Zastavinim vozilima koje sam godinama vozio a koje mehaničar nije ni pipao sem mene. Jednostavno, nisam verovao baš nikom , sve opravke sam radio sam i bio prezadovoljan.Ali vremena se menjaju pa i automobili ne mogu da traju večito, naročito limarija kod bivše Zastave. Jesenas kada sam išao na malo duži put, primetio sam u vožnji da mi auto ne prihvata funkciju tempomata, malo je na leru promenjena funkcija rada motora sa povremenim oscilacijama (diže i spušta obrtaljku) neravnomeran rad i još kada mi je nekad lagano na leru savladavao ulaz u garažu sada moram da dam gas od 1500-2000obrtaja. Ništa , otišao sam na dijagnostiku, kod lokalnih majstora koji su mi očitali grešku ABS. i ikona sa proklizavanjem auta, -koje su zanemarene, ali je pokazao treću na kojoj se očitalo -loš rad 4. tog klipa ili cilindra. Skinuo je bobinu(moguća greška)namestio na nju svećice ja sam verglao, auto- imao je dobru varnicu na obe(3 i 4 )svećice koje je probao. Pobrisao mi je sve greške(3), rekao da vozim ,pa ako primetim promene da mu se javim. Auto je išao kao pre, ali vrlom kratko, do kuće (1.5km) sve greške su se ponovile(ikona žuta, auto sa ključem). Ima li neko sličnog iskustva, šta sada??? :banghead: Napomena: u KG, grad- automobila još uvek nemamo ovlašćeni Opel servis-sramota!!! zar ne?



Vracam se na prvo tvoje javljjnje dragi moj tehnicaru. Nisi objasnio koje su sad ( zadnji put ) greske prijavljene, i da li i dalje imas problema sa 3 i 4 cilindrom.

Ako ti samo plin pravi problem, trebalo bi proveriti kako je nastelovan ( mapu ) i ispravnost samih dizni na pomenutim cilindrima ( nije lose, testirati sve 4 plinske dizne na adekvatnom uredjaju ). Verujem ( citajuci tvoje izlaganje ) da je kod tebe mehanicki kvar same dizne ( 3 ili 4 pliska dizna ).

Sto se tice predjene kilometraze, ako je " prava ", motor bi trebao biti u dobrom stanju. Pod uslovom da je korektno odrzavan, ali ( ono veliko " ALI " ), imas jako prebogatu smesu ( pod uslovom da si nave tacan procenat CO ). Auto bi tad ( prilikom sgorevanja goriva iz auspuha, izlazio crni dim ), morao da prijavi vise gresaka ( a ne samo ABS ), mislim da nam nisi dao pravi podatak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 22 Dec 2014 23:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Avg 2011 20:05
Postovi: 21
Lokacija: kragujevac
Ime: miki
Opel: astra g 1.8
Koliko se sećam, prikazao je grešku na menjaču(automatski),ABS i proklizavanje vozila. Majstor mi je objasnio da prikazana greška na menjaču, ustvari ocrtava grešku tempomata (kako sam razumeo). Što se tiče izduvnih gasova, i pored lošeg sagorevanja, nigde nema crnog dima a i na auspuhu pretežno dominira hrđava boja(unutrašnji deo cevi). Što se tiče pređene kilometraže, prilikom zadnje dijagnostike, majstor mi je tražio CAR PAS. šteta, nisam ga poneo, - na sledećoj dijagnostici nosim , kar-pas i ostale servisne knjige koje sam dobio uz njega pa da vidimo koliko je km. skinuto, ako je skinuto a i ostale generalije.
Lično , sumnjam na bobinu , dok je ne kupim, ne mogu znati, jesam li u pravu,(daje struju, ali da li je potrebne jačine??) mada je glupo kupovati delove na slepo, kao što sam krenuo sa svećicama. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 23 Dec 2014 01:14 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2009 20:25
Postovi: 147
Lokacija: Krusevac/Nis/Deutschland
Ime: Branko
Opel: Astra G 1.8 16v, ASTRA J A16LET
Nema te dijagnostike koja ce ti za Astru g reci tacnu kilometrazu, odnosno koliko je kilometara skinuto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g z1.8xe automatik problem-4.klip, tempomat
PostPoslato: 23 Dec 2014 13:14 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Avg 2011 20:05
Postovi: 21
Lokacija: kragujevac
Ime: miki
Opel: astra g 1.8
Ma, pusti kilometražu, samo kada bih rešio problem! Ko da kreće na put sa, u mom slučaju -nepouzdanim vozilom. "Mehaničar", mi je preoručio neke ruske svećice, koje su naručene , koje će "rešiti"?? problem! Videćemo!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs