Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:33

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Jedno pitanje u vezi op-com
PostPoslato: 14 Okt 2014 18:29 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Dec 2013 22:42
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Ime: Mirko
Opel: Vectra B restyling 1.8 16V
Jedno pitanje, može li se sa op-com uključiti odnosno isključiti neki uređaj? Konkretno, nakon zamene motornog računara, programiranja i setovanja, dijagnostika mi je pokazala grešku koja kaže da nema komunikacije sa ABS-om (tu grešku pre auto nije imao) vezano za TC (trekšn kontrol). Nismo bili sigurni ima li ili nema auto ovaj uređaj. Kasnije sam na EPC pronašao da moj auto nema ni ESP ni TC već samo klasičan ABS pa samim tim ne može sa TC ni komunicirati. Kako je TC ostao na ON ima potrebe da se prebaci na OFF da bi ta greška bila otklonjena. Momak koji je auto programirao nije to isključio (jer nismo znali tada ima-nema) a ne mogu da se uskladim sada sa njim jer je prezauzet pa da to rešimo. OP-com imam na drugoj strani dostupan kad hoću pa otuda i pitanje može li se sa njim setovati TC na OFF.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno pitanje u vezi op-com
PostPoslato: 20 Okt 2014 19:30 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Dec 2013 22:42
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Ime: Mirko
Opel: Vectra B restyling 1.8 16V
Rešeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno pitanje u vezi op-com
PostPoslato: 20 Okt 2014 21:32 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
Ne moraš da budeš toliko sebičan, slobodno možeš da napišeš kako si rešio. Ipak nije ovo hotline za probleme.

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno pitanje u vezi op-com
PostPoslato: 22 Okt 2014 00:49 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Dec 2013 22:42
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Ime: Mirko
Opel: Vectra B restyling 1.8 16V
Ja sebičan nisam, ali ne vidim da je iko komentarisao išta na moje pitanje iako ima podosta pregleda i postavljeno je pre nedelju dana, a verujem da ovde ima ljudi koji o tome znaju dosta, pa bi se o sebičnosti moglo diskutovati. Nije prvi put da me iskulirate kao novog člana, nije fer. Kad sam prvi put pitao u vezi greški koje su bile prisutne na starom ECU niko nije hteo da pomogne već sam dobio link ka popisu greški i lock na temu. Ni jedan savet, ni jednu sugestiju šta mogu sve te greške značiti i kuda to vodi (ka zameni ECU). Vrlo nesebična reakcija.
Izvinjavam se za prethodni provokativan odgovor, no me zanimalo interesuje li koga ova tema ili ne.
Naravno da ću napisati šta smo uradili. :thumbup:
Ne može da se reši problem samo sa op-com, mora u igru da uđe i tech 2. Razlog greške koja se pojavila prilikom zamene ECU leži u tome što moj stari ECU nismo mogli klonirati u novi i tako prebaciti sve potrebno u novi odmah, što je bilo najbolje rešenje. Čovek koji je menjao ECU je tada ubacio podatke vezane za imobilajzer, ključeve, VIN itd. ali je zadržao podešavanja koja su bila na novom ECU od auta donora. U toj priči mi je ostao aktivan ESP i TC koje moj auto nema pa je lampica auto sa ključem sijala non-stop a na dijagnostici se pojavila greška da nema komunikacije sa TC. Ne može ni da je ima kad uređaj ne postoji. Zeza je u tome što se ne može isključiti pristupom na podešavanja za ABS već mora preko SECURITY menija da se uđe na ista podešavanja. I jedno i drugo nude iste opcije ali u prvom slučaju ne može da se isključi ništa iako je ponuđeno, dok u drugom može. Prvo se isključi TC pa se na CANBUS isključi ESP/TC. Pišem ono što sam video i čuo jer nemam prilike da se igram sa tim napravama da bih detaljnije opisao postupak, možda nekome pomogne.
Kako god, auto sad radi perfektno i nema ni jednu grešku na dijagnostici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno pitanje u vezi op-com
PostPoslato: 22 Okt 2014 08:50 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
Druže ako misliš da su ljudi na ovom forumu sebični za pomoć pogledaj malo ostale forume pa će ti biti jasno ;)
Stvarno mislim da ovde imamo ekipu koja itekako pomaže i sve je samo ne sebična, tako da verovatno postoje i drugi razlozi zašto ti neko ne odgovara. Ideja foruma jeste da neko izloži problem, drugi mu pomogne i to rešenje ostane kao arhiva znanja kako sledeći korisnik sa istim problemom može da nađe rešenje. Nažalost većina novih članova ovaj forum koristi kao hotline, traži odgovor za svoj problem i ništa ga drugo ne interesuje. Čim ti je neko dao link znači da je neko već imao sličan problem zajedno sa rešenjem, a ne da bi te iskulirao ili bio zao ;)

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno pitanje u vezi op-com
PostPoslato: 23 Okt 2014 01:04 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Dec 2013 22:42
Postovi: 45
Lokacija: Beograd
Ime: Mirko
Opel: Vectra B restyling 1.8 16V
Ma nije problem. Samo taj spisak greški može svako naći na netu a nisam to ni tražio. Tražio sam da mi neko pojasni šta te greške mogu značiti i na šta upućuju. Pošto je tema zaključana nisam ni mogao dopuniti pitanje ukoliko je bilo nejasno, a mislim da nije. Malo sam to shvatio kao šamar. Moderator sam preko 8 godina na jednom od foruma koji se bavi elektronikom raznih disciplina (fanzo.org) pa znam kako sve to funkcioniše, zato mi je malo i bilo neprijatno posle katanca. Kod nas za katanac moraš napraviti dobro sra.e.
No, da ne idemo u off previše. Malo me sve to nateralo da počnem čitati i tražiti po netu sve vezano za autoelektroniku iako sam isključivo u svetu multimedija. Na svom prethodnom autu sam održavanje radio 100% sam, uključujući i generalku. Na ovom ću se potruditi da taj procenat povećam što je moguće više. Nadam se da neće biti više sličnih nesporazuma, na obostranu korist. :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno pitanje u vezi op-com
PostPoslato: 23 Okt 2014 08:33 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
:ziveli: :postovanje:

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs