Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 17:11

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra G 2.0 dti se gasi u vožnji
PostPoslato: 23 Jul 2014 16:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jul 2014 11:24
Postovi: 4
Lokacija: Niš
Ime: Saša Pešić
Opel: Astra 2.0 dti
Dešavaju mi se 2 različite stvari za koje pretpostavljam da imaju isti uzrok:
1. Upali se check lampica i auto izgubi snagu, dešava se uglavnom na većem borju obrtaja (preko 3000). Ponekad prođe samo od sebe, a ponekad je neophodno da ugasim i upalim kola kako bi se ugasila lampica. Nakon toga auto radi normalno.
2. Upali se check lampica i auto se ugasi uz "kašljucanje". Nisam primetio neko pravilo što se tiče broja obrtaja. Oduzmem kontakt - dam kontakt, i auto ponovo radi.

Prvi simptom sam već viđao u temama ovde, i pretpostavka je da je u pitanju senzor radilice, sto mi je i majstor rekao. Planiram da ga zamenim u narednom periodu. Međutim, nisam video da se javlja i ovaj drugi simptom kod ljudi koji su se žalili na senzor radilice, iako moj majstor misli da je i u ovom slučaju to uzrok. Šta vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G 2.0 dti se gasi u vožnji
PostPoslato: 23 Jul 2014 17:05 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
Naravno da je velika verovatnoca i da je u drugom slucaju senzor radilice..Prikaci ga na dijagnostiku pa ce da vidis sta je ali verovatno je senzor.Gde zivis?
A prvi moze da bude senzor ali redje pre ce da bude overboost senzor turbine.


Poslednji put menjao dejan nis dana 23 Jul 2014 21:49, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G 2.0 dti se gasi u vožnji
PostPoslato: 23 Jul 2014 21:44 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Bez dijagnostike tesko da ces otkriti o cemu se radi, i licno mislim da prvi problem nema veze sa senzorom radilice, veca verovatnoca je da neki od el.magnetnih ventila prave problem, i to pre svega onaj koji regulise rad turbine, pa motor ode u safe...
Drugi problem mi deluje kao malo ozbiljniji, i necu o njemu da lupam napamet :ok:

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G 2.0 dti se gasi u vožnji
PostPoslato: 24 Jul 2014 12:33 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2014 11:57
Postovi: 77
Lokacija: sarajevo
Ime: nedim
Opel: astra 2.0 dti
pesale86 je napisao:
Dešavaju mi se 2 različite stvari za koje pretpostavljam da imaju isti uzrok:
1. Upali se check lampica i auto izgubi snagu, dešava se uglavnom na većem borju obrtaja (preko 3000). Ponekad prođe samo od sebe, a ponekad je neophodno da ugasim i upalim kola kako bi se ugasila lampica. Nakon toga auto radi normalno.
2. Upali se check lampica i auto se ugasi uz "kašljucanje". Nisam primetio neko pravilo što se tiče broja obrtaja. Oduzmem kontakt - dam kontakt, i auto ponovo radi.

Prvi simptom sam već viđao u temama ovde, i pretpostavka je da je u pitanju senzor radilice, sto mi je i majstor rekao. Planiram da ga zamenim u narednom periodu. Međutim, nisam video da se javlja i ovaj drugi simptom kod ljudi koji su se žalili na senzor radilice, iako moj majstor misli da je i u ovom slučaju to uzrok. Šta vi mislite?


meni se to isto desavalo nedavno i to dva puta. na kraju se ispostavilo da je senzor bregaste. u sarajevu je to s rukama 70 eura. sad vise nema problema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs