Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 12:18

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: vectra B 1.8 - greske 0170, 1612, 1613 i 0134
PostPoslato: 17 Jan 2013 02:09 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Feb 2012 15:23
Postovi: 290
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar M.
Opel: Vectra B 1.8 16v restyle
Garaza: pogledaj
Molim za savet...

vectra B 1.8 restyle + TNG, greske ocitane preko metode gas-kočnica-kontakt:

0170 - los odnos gorivo-vazduh - ovu gresku sam primetio u novembru prosle godine i koliko sam procitao ovde na forumu i na netu moze da bude milion stvari (fals vazduh, trosenje ulja, senzor kiseonika, MAF senzor, regulator pritiska goriva, usisna grana, lambda sensor, plin). Da napomenem da sam radio servis plina u oktobru, znaci otprilike mesec dana pre. Samoj gresci nisam posvetio previse paznje zato sto mi se nije palila check engine lampica i auto je radio potpuno normalno. Ostavio sam to da resim kad odem kod majstora na sledeci mali servis.

Medjutim prosle nedelje mi se upalila check engine lampica ( ona u obliku motora ) i kada sam ocitao greske pored 0170 dobio sam i tri nove

1612 i 1613 koje koliko sam video imaju veze sa imobilajzerom
0134 problem sa O2 senzorom.

Da napomenem da mi se lampica periodicno gasi i pali, tj, desi se da kada startujem motor ona ne svetli, a sutra dan je tu. Par dana pre toga mi je vecta ostala bez struje, ostavio sam poziciju i akumulator se isprazno skroz, ali bas skroz. Mozda i to ima veze sa greskama (pogotovo sa 1612 i 1613)? Sta sam jos primetio, par puta mi se desilo da kada mi je upaljena check engine lampica motor dok je hladan i dok ne prebaci na plin ima neravnomeran rad(pretpostavljam da je to do greske 0134). Kada prebaci na plin radi normalno. Cale je vozi ovih dana i kaze da radi normalno i dok je hladan motor iako je upaljena check engine lampica,

Gde se nalazi ovaj senzor i da li ja mogu da proverim sta mu je, da li dzek ima dobar kontakt? Koliko je pametno da vozim ovako dok mi ne dodje vreme malog servisa i kad vec idem do majstora da je zakaci na dijagnostiku i da on pogleda sta je problem?

Jos jedno pitanje, koja je razlika izmedju one lampice u obliku motora i one lampice auto sa kljucem? Koliko sam shvatio obe su check engine ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vectra B 1.8 - greske 0170, 1612, 1613 i 0134
PostPoslato: 06 Feb 2013 18:31 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2012 00:36
Postovi: 525
Lokacija: Ribari
Ime: Ivca
Opel: Vectra B Z18XE
Jedna je sheck engine a druga je servisna lampica.
Servisna lampica je ona u sredini i ona ne treba da svetli na kontaktu. A ako ona svetli na kontaktu to znaci da ima gresaka memorisanih u kompjuteru.
Nisam razumeo za koji sensor pitas gde se nalazi.

_________________
O P E L


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vectra B 1.8 - greske 0170, 1612, 1613 i 0134
PostPoslato: 06 Feb 2013 23:36 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Feb 2012 15:23
Postovi: 290
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar M.
Opel: Vectra B 1.8 16v restyle
Garaza: pogledaj
Svetle obe lampice na kontaktu. Odgovorili su mi vec u drugoj temi da je to lambda sonda. Greska je jos tu ali mi lampica ne svetli. Auto radi normalno. Greska je verovatno zbog plina, Nisam isao jos kod majstora. Ove dve za imobilajzer su mi nestale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs