Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 16:10

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: error kodovi astra g 1.7 dti pomoc
PostPoslato: 25 Jun 2012 18:45 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Maj 2012 16:35
Postovi: 99
Lokacija: srbija,bor,banjsko polje
Ime: zoran
Opel: astra 1.7 dti isuzu
Odradio sam ocitavanje gresaka putem pedale kocnice i gasa i dobio kodove : 0105 ; 0400 pa bi da mi neko objasni koji su to uredjaji i gde se nalaze odprilike??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: error kodovi astra g 1.7 dti pomoc
PostPoslato: 25 Jun 2012 18:48 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
P0105 intake manifold pressure sensor voltage error - greska u naponu senzora pritiska na usisnoj grani

P0400 EGR valve errors - EGR ventil (ali nemora da znaci da je on) nekad nesto drugo uzrokuje paljenje greske za EGR


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: error kodovi astra g 1.7 dti pomoc
PostPoslato: 25 Jun 2012 19:11 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Maj 2012 16:35
Postovi: 99
Lokacija: srbija,bor,banjsko polje
Ime: zoran
Opel: astra 1.7 dti isuzu
ok za senzor pritiska na usisnoj graniv predpostavio sam ,ali mi nije jasno ovo oko egr ventila ( ocistio sam egr i razradio,isprao usisnu koliko toliko bez skidanja i promenio ona crevca tanka) "sad me zanima dali nije slucajno onaj motorcic sto povlaci vakum pumpu na egr problem i dali ih ima 2 kom od kojih je jedan na usisnu nakacen a drugi stoji negde iza motora" ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: error kodovi astra g 1.7 dti pomoc
PostPoslato: 25 Jun 2012 22:30 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Maj 2012 16:35
Postovi: 99
Lokacija: srbija,bor,banjsko polje
Ime: zoran
Opel: astra 1.7 dti isuzu
ima li nekog ko je popravio ovako nesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: error kodovi astra g 1.7 dti pomoc
PostPoslato: 27 Jun 2012 08:21 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Maj 2012 16:35
Postovi: 99
Lokacija: srbija,bor,banjsko polje
Ime: zoran
Opel: astra 1.7 dti isuzu
[quote="radicko"]ok za senzor pritiska na usisnoj grani predpostavio sam ,ali mi nije jasno ovo oko egr ventila zanima me dali nije slucajno onaj motorcic sto povlaci vakum pumpu na egr problem i dali ih ima 2 kom od kojih je jedan na usisnu nakacen a drugi stoji negde iza motora zamenio bi ih ali ne znam koji od njih???

Slika jel ovo 0105 greska?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: error kodovi astra g 1.7 dti pomoc
PostPoslato: 27 Jun 2012 12:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
To nije greska, to je senzor pritiska u usisnoj grani, e sad mozda je on zveknuo, mozda je losa konekcija.
Drugo ne postoje nikakvi motorcici koji aktiviraju EGR, kod tebe se i EGR i turbina aktiviraju vakumom, e sad ti "motorcici" kako ih ti krsti su zapravo ventili koji regulisu rad.Pregledaj jesi li lepo spojio creva koja povezuju te ventile sa EGRom.

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: error kodovi astra g 1.7 dti pomoc
PostPoslato: 28 Jun 2012 10:31 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 07 Maj 2012 16:35
Postovi: 99
Lokacija: srbija,bor,banjsko polje
Ime: zoran
Opel: astra 1.7 dti isuzu
taj senzor sam zamenio,bio je cisto pritegnut srafom na usisnu ( zamaskirano delo),a onaj deo sto ulazi u usisnu je ostao pa sam jedva izvadio da bih stavio drugi. Za ove ventile pogledacu,mada sam stavio sva creva nova,moguce je da konektori struje zezaju na onaj ventil iza motora primetio sam da ima prljavstine pa izgubi kontakt provericu i to. Hvala u svakom slucaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: error kodovi astra g 1.7 dti pomoc
PostPoslato: 06 Nov 2012 22:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Jun 2012 13:49
Postovi: 76
Lokacija: Kragujevac
Ime: Darko
Opel: Astra G
Moze li pomoc, izaso mi je ispis InSP i hteo sam da probam da uradim dijagnostiku.

Na koji nacin se vrsi ocitavanje gresaka?

Probao sam na ovaj nacin :), dugme pored pokazivaca nivoa goriva pritisnem i drzim, stavim kljuc u bravu dam kontakt, displej blinka 2 sec pojavi se ---- i posle toga nista, a trebao bi da ispise gresku. Kazu da u nekom trentku treba da se stisne i kocnica!? Mozete li da mi objasnite svaki korak kako se to radi. Hvala Vam.

Auto je ASTRA G decembar 2003 1.7CDTI
Proslo je 10000km od velikog servisa pa sam pomislio da je to alarm za mali sevis(menjanje ulja)?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: error kodovi astra g 1.7 dti pomoc
PostPoslato: 06 Nov 2012 23:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Jun 2012 13:49
Postovi: 76
Lokacija: Kragujevac
Ime: Darko
Opel: Astra G
OPet sam bio u autu i probao


udjem u auto, istovremeno pritisnem gas i kocnicu, drzim pritisnutnu kocnicu i gas, ubacim kljuc u bravu i dam kontakt.
Kada to uradim na instrumental tabli, prvo se iskljuci lampcia sa kljucem preko auta, pa airbag, pa posle njega i lampica za akumulator i posle toga nista, nema nikakvog blinkanja ili pokazivanja na displeju, samo kilometraza ukupna bez blinkanja koja se prikazujue bez prekida od ubacivanja kljuca u bravu. Da li to znaci da nemam gresku. Astra G 2003 1.7CDTI


[i][i][i]Po koji put ponavljam vise jbt.... :banghead: :grrr: Udjes u kola,pritisnes gas i kocnicu istovremeno,ubacis kljuc u bravu i das kontakt.....Pocece da ti blinka lampica ili auto sa kljucem ili check engine....Brojis blinkanja....Ako blinkne 10 puta to ti je 0....Sve ostalo je normalan broj.....Greska se sastoji iz 4 broja....Npr. Blinkne 10 puta pa kraca pauza pa 5 puta pa kraca pauza pa 7 puta pa kraca pauza pa 3 puta,to ti je greska 0573....Nadam se da si shvatio kako se radi....Ako ti blinka non stop,znaci da nemas greske.....A ako sa kratkim pauzama,onda radis ovaj postupak gore....pozz :ok:[/i][/i][/i]


Inace kada dam kontakt izadje mi InSP, da li je alarm za mali servis?
dugme pored pokazivaca nivoa goriva pritisnem i drzim, stavim kljuc u bravu dam kontakt, displej blinka 2 sec pojavi se ---- i posle toga nista i izgleda da sam na ovaj nacin uradio to da se kada dam kontakt vise ne pokazuje InSP,

i posle toga opet kada dugme pored pokazivaca nivo goriva pritisnem i drzima pa ubacim kljuc u bravu i dam kontak onda mi se pojavi InSP blikne 2 puta i pojavi ---- i posle toga nista. Vise mi ne pokazuje InSP kada dam kontakt.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs