Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 12:23

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Tokom voznje ponekad ne prima gas, Zafira 1.6 16v Z16XE
PostPoslato: 13 Maj 2012 00:06 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Maj 2012 15:28
Postovi: 6
Lokacija: Kraljevo
Ime: Tase
Opel: Zafira 1.6 16v
Pozdrav svima

Imam Zafiru A 1.6 16v iz 2003 godine sa motorom Z16XE i imam specifican problem.
Desava se da u toku voznje odjednom auto nece da prima gas, nemoze da predje 2.000 obrtaja bez razlike u kojoj brzini je trenutno vozilo. Kada se ugasi i za minut, ili manje, ponovo upali radi kao da se nista nije desilo. Kada se to desi pali se ona lampica auto sa kljucem preko njega, a kada se ugasi pa upali lampica se ponasa normalno, t.j. kada das kontakt svetli a posle se ugasi.
Od greske stalno prijavljuje da je leptir klapna u pitanju i druga opcija pedala gasa (nemam zapisano kod greske, ali ako se ponovo desi resio sam da slikam sta sve pise na kompjuteru dok radi majstor dijagnostiku).
Leptir klapnu mi je promenio majstor (platio sam 100 evra za polovnu) i opet se desava isto i sa tom klapnom. Da napomenem da mi se ne desava svaki dan, recimo desi se mozda u jednom danu nekoliko puta, a posle moze i 10 dana da ide i da je sve OK.
Isao sam kod drugog majstora u Krusevac, inace sam iz Kraljeva, i on je na dijagnostici konstantovao istu gresku, a jos kako se desava on misli da je do kompjutera i da mu treba reinstalacija.
Onda su mi dali broj od jednog majstora u Mrcajevcima, koji je kao vrstan majstor (a vidim da je bas guzva bila kod njega) i on mi je rekao da je do kompjutera i da se lako resava. Kad sam otisao kod njega skinuo je kompjuter jer je sumnjao na prekinut kontakt u kompjuteru zbog toga sto mi pravi problem samo kada je zagrejano vozilo, a kaze da je dosta cesto to kod opelovih vozila.
E sada ispade da je u kompjuteru sve u redu, svi kontakti su OK, proveravao on vizuelno, a proveravao i elektronicar neki sa instrumentima. Onda je provaravao instalaciju i to ispade da je u redu. Hteo je da zamenimo leptir klapnu sa drugom i da probamo sa njom, ali je isto tako sumnjao i na lose kontakte na konektorima zbog prljavstine i vlage, pa smo resili da vozim neko vreme onako kako jeste i bilo i da vidimo ako zeza opet da dalje trazimo kvar, ako radi onda ce stvarno biti do lose konekcije na nekim konektorima (rece on da se i to desavalo na nekim vozilima).
Ostaje da provozam jos neki dan pa da vidimo sta ce biti, a ako je neko imao takav problem ili slican neka kaze svoje iskustvo i kako je resio.

Unapred hvala za sve savete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tokom voznje ponekad ne prima gas, Zafira 1.6 16v Z16XE
PostPoslato: 13 Maj 2012 13:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
A jeste li proverili samu pedalu gasa pre nego da rasturate kompjuter i menjate klapnu?

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tokom voznje ponekad ne prima gas, Zafira 1.6 16v Z16XE
PostPoslato: 14 Maj 2012 00:06 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Maj 2012 15:28
Postovi: 6
Lokacija: Kraljevo
Ime: Tase
Opel: Zafira 1.6 16v
Mickey je napisao:
A jeste li proverili samu pedalu gasa pre nego da rasturate kompjuter i menjate klapnu?


Proveravao je majstor i pedalu gasa, nije menjana sa drugom, nego je samo skidana i proveravana. Kako je rekao majstor treba da je u redu.
Pre neki dan kad sam terao kod majstora sto je skidao kompjuter prvo smo seli u kola, on nakacio kompjuter ja vozio jedno 10-tak km a on pratio sta pokazuje na kompjuteru. E tu se desilo isto da otkaze gas, a kako mi rece majstor da je pokazalo to da je leptir klapna. On je najvise sumnjao na prekinut kontakt u kompjuteru, sto nije bilo, a sada cemo da vidimo dali je ono drugo, da je neki los kontakt bio u pitanju. Od tada do sada sam prosao nesto oko 120 km, videcemo sta ce se desavati jos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tokom voznje ponekad ne prima gas, Zafira 1.6 16v Z16XE
PostPoslato: 14 Maj 2012 00:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Pa nista, nastavi da pratis desavanja, ako ne uspeju da nadju kvar, znamo mi ko moze :D

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tokom voznje ponekad ne prima gas, Zafira 1.6 16v Z16XE
PostPoslato: 14 Maj 2012 11:17 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Maj 2012 15:28
Postovi: 6
Lokacija: Kraljevo
Ime: Tase
Opel: Zafira 1.6 16v
Mickey je napisao:
Pa nista, nastavi da pratis desavanja, ako ne uspeju da nadju kvar, znamo mi ko moze :D


Zbog toga sam ja i postavio temu da bi nasao ko zna da resi problem. Posto vi znate, dali mi mozete reci gde se nalazi taj neko. Vidim da ste vi iz Surdulice, dali je to ona kod Vladicinog Hana ili neka druga Surdulica?? I dali se taj neko nalazi kod vas ili ste vi??
Ukoliko necete da pisete na forumu, zbog reklamiranja, mozete mi pisati pp, mada je moje misljenje da se i na forumu pise gde ima dobrih majstora, ukoliko vec ne postoji neka takva tema, ipak je ovo forum na kome treba da pomognemo jedni drugima u resavanju problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tokom voznje ponekad ne prima gas, Zafira 1.6 16v Z16XE
PostPoslato: 14 Maj 2012 15:56 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Xe,xe, jeste to je ta Surdulica, jedna i jedina :D
Ne,ne mislim na sebe, Beograd ti je blizi a tamo je dr.Godza :)

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tokom voznje ponekad ne prima gas, Zafira 1.6 16v Z16XE
PostPoslato: 14 Maj 2012 20:46 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Maj 2012 15:28
Postovi: 6
Lokacija: Kraljevo
Ime: Tase
Opel: Zafira 1.6 16v
Hvala puno za ove informacije. Ja sam se ponadao da je u Surdulici posto cu za neki dan da putujem a to mi dodje usput, ovako cu morati da idem i u drugom pravcu ali kad se vratim.
A i taman cu da imam vise vremena da ispitam kako ce da se ponasa. U svakom slucaju ce biti informacija dali sam resio problem, kako resio i ko mi je to resio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tokom voznje ponekad ne prima gas, Zafira 1.6 16v Z16XE
PostPoslato: 14 Maj 2012 21:46 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Ako prolazis kroz Surdulicu javi se, za kvar nisam siguran, al po neko :ziveli: mozemo da resimo :D

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tokom voznje ponekad ne prima gas, Zafira 1.6 16v Z16XE
PostPoslato: 22 Okt 2012 23:47 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Maj 2012 15:28
Postovi: 6
Lokacija: Kraljevo
Ime: Tase
Opel: Zafira 1.6 16v
Evo me opet posle dugog vremena, a problem i dalje isti.
Zdravo

Sta da vam kazem, malo cu mozda da vas razocaram. Zasada jos nisam resio problem, mada nisam bio kod majstora od kraja jula.
Pokusacu ukratko da vam objasnim o cemu se radi. Zafira mi u voznji pali lampicu za servis (onu auto sa kljucem po sredini) i daje mi sledece greske:
- 0120
- 1550
- 0220
- 1122
- 1120
- 0400 (ovo je sto sam ja citao zadnji put greske).
Sve greske ukazuju na to da se gubi neka veza izmedju pedale gasa i leptir klapnu. Zadnji put kada sam bio kod majstora (u julu) on je proveravao neku struju i rekao je da kod leptir klapne na jedan kontakt dolazi 5 v, na jedan 12 v i na jedan nista, a treba na dva da dolazi 5 v a na jedan 12 v, pa je nesto prespajao. Posle toga sam presao cini mi se oko 1600 km da mi ne pravi problem, pa je opet pocelo. Kod mene to nije svaki dan, moze da se desi da vozim i 10 dana da mi uopste ne pravi problem a desava se nekada i 2-3 puta dnevno da me zezne.
Glavna fora je sto cim mi upali gresku i limitira mi obrtaje na oko 1500-2000, ja je samo ugasim i posle 10 sekundi upalim i radi sve super. Zasada vozim tako, samo sam obaziriv, nesmem da krenem u preticanje ako nisam 100% siguran da i u slucaju da me zezne nece biti problema.
Majstor mi je rekao da je verovatno problem do kompjutera i da treba da se kompjuter popravlja, treba da skine kompjuter da ga posalje na popravku pa posle da ga vrati. To bi trajalo 3-4 dana (ja sam iz Kraljeva a izgleda salje kompjuter u BGD) ali ja ipak racunam da cu bez auta biti bar nedelju dana, i posto nisam zasada spojio toliko da mogu bez auta teram ovako. I jos mi je rekao da popravka kosta 220 evra, znaci nije reinstalacija kompjutera nego popravka.
Nadam se da sam uspeo da vam docaram moj problem, a zao mi je sto zasad nemogu da vam pomognem, mada ako vas jos nesto zanima pitajte slobodno. Ukoliko pre vas resim problem, ili ako idem kod majstora, javicu vam, a nadam se da cete i vi da mi javite sta ste uradili.

Pozdrav
Cvetkov Tase
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs