Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:11

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Android telefon i vaš auto
PostPoslato: 21 Feb 2012 19:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 10 Mar 2011 21:09
Postovi: 10
Lokacija: Niš
Ime: Slobodan
Opel: Astra 1.4 16v
Garaza: pogledaj
Ovde možete postavljati aplikacije za mobilni telefon, koje za svrhu imaju neku pomoć vašem automobilu.
Lutajući po Netu, naišao sam na neke zanimljive aplikacije. Prva je vezana za dijagnostiku, očitava kodove i resetuje ih, i povezuje telefon preko blututa sa . Dalje ne znam. Nije moja branša, ali vi sa znanjem dijagnostike to ćete već znati.
Evo linka http://apk-apps.blogspot.com/2012/01/torque-pro-obd2-car-v1532-apk-app.html
Slika

Ova sledeća aplikacija locira vaš auto baš onde gde ste ga ostavili(ako ste to zaboravili zbog :ziveli: , ili ste u nekom nepoznatom gradu).
Link http://apk-apps.blogspot.com/2012/02/car-locator-v399-apk-app.html

Slika
Nadam se da, postavljanjem ove teme, nisam narušio pravila i samu svrhu postojanja ovog foruma. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Android telefon i vaš auto
PostPoslato: 21 Feb 2012 21:33 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2009 19:40
Postovi: 406
Lokacija: Beograd
Ime: Miroljub
Opel: ex ASTRA G 2.0 DTI 16V sport
Garaza: pogledaj
imate u android marketu aplikaciju, koja se zove "moj auto". to je, bukvalno, servisna knjizica, koju vi vodite, zajedno sa svim troskovima, pa i racunanjem potrosnje goriva i sl. aplikacija je na srpskom jeziku, tako da je svima jednostavna za koriscenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Android telefon i vaš auto
PostPoslato: 21 Feb 2012 23:12 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Ovo je extra,ali sta da rade oni koji jos uvek imaju SYMBIAN kao npr. ja? :banghead: Ja mogu da postavljam razne aplikacije,ali su za SYMBIAN S60V5,jer koristim ovaj fon
Slika
Jel ima neko jos ovako "zaostao" da stavi nesto slicno kao sto imaju ove fore za Android pa da se malo menjamo? :ziveli: Imam i navigaciju GARMIN ali za Symbian koja takodje radi,pa kome treba nek se javi :ok:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Android telefon i vaš auto
PostPoslato: 23 Apr 2013 22:30 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2012 00:32
Postovi: 154
Lokacija: Trstenik
Ime: Nenad
Opel: Vectra C 1.8
Garaza: pogledaj
MV82 je napisao:
imate u android marketu aplikaciju, koja se zove "moj auto". to je, bukvalno, servisna knjizica, koju vi vodite, zajedno sa svim troskovima, pa i racunanjem potrosnje goriva i sl. aplikacija je na srpskom jeziku, tako da je svima jednostavna za koriscenje...



Aplikacija je EXTRA, ali ipak joj treba samo malo dodataka. Pokusavam da dodjem u kontakt sa developerima ali bezuspesno. Barem kad bi mogli da se snime podaci, bilo bi super (data export import).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Android telefon i vaš auto
PostPoslato: 23 Apr 2013 23:07 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 31 Okt 2007 02:43
Postovi: 859
Lokacija: münchen - bijeljina
Ime: mile
Opel: tigra 3.0 MV6; BMW F07, Astra H, Corsa D
Garaza: pogledaj
viewtopic.php?f=26&t=22466&hilit=aplikacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Android telefon i vaš auto
PostPoslato: 25 Apr 2013 11:05 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Feb 2012 15:23
Postovi: 290
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar M.
Opel: Vectra B 1.8 16v restyle
Garaza: pogledaj
Da li neko zna koje cu od ovih mogucnosti Torque aplikacije moci da koristim kod Vectre B 2000g ? Povezao bih se sa Wireless Bluetooth ELM 327 OBD CAN koji ima da se nadje na kupujem prodajem za manje od 2000din?

It can use the GPS to provide tracker logs with engine logging so you can see what you were doing at any point in time
It can also show and reset a DTC / fault code like a scantool.

It also has:

* Dyno / Dynomometer and Horsepower/HP & Torque
* 0-60 timings - more accurate than just using plain old GPS - see how fast your car is (or truck :))
* Customisable dashboards
* Video your journey using the Track Recorder plugin with onscreen OBD data overlay - a black box for you car/truck!
* Send GPS tagged tweets directly to twitter (for example if you are going on a roadtrip)
* Massive fault code database for allowing lookup of fault codes from many different manufacturers
* Theme support (choose from different themes to change the look of your dashboard)
* Send logging information to web or email CSV/KML for analysis via excel / openoffce
* Heads up display / HUD mode for night time driving
* GPS Speedometer/Tracking and realtime web upload capability - see what you were doing and your engine, at a point in time
* Turbo boost feature for vehicles that support MAP sensors
* Alarms and warnings (for example if your coolant temperature goes over 120C whilst driving) with voice/speech overlay
* AIDL API for connecting third party apps, A simple Telnet interface for developers to talk to the adapter, and an OBD scanner.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Android telefon i vaš auto
PostPoslato: 25 Apr 2013 22:32 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Apr 2013 19:51
Postovi: 188
Lokacija: Niš
Ime: Saša
Opel: Zafira B 1,9 CDTI
Iskreno mislim da nećeš moći mnogo od pomenutih mogućnosti da iskoristiš, možda samo čitanje i brisanje kodova motora i možda prikaz nekih parametara motora. Ja sam probao ELM-ov bluetooth konektor sa nekim freeware softwerom (na laptopu) na mojoj zafiri (2002) i mislim da sam uspeo samo da ocitam error kodove motora. Dok je recimo na astri H koja ima CAN bus čitao bukvalno sve sisteme na vozilu. Nisam siguran u potpunosti pošto sam upoređivao sa op-com dijagnostikom. :confused2:

_________________
Diesel forever!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs