Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Apr 2024 10:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Problem sa klimom
PostPoslato: 21 Maj 2009 22:08 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Imam problem sa klimom.. Naime nekad hoce da hladi nekad nece.. Punio sam je pre neki dan,vrlo malo joj je hvalilo,ali ipak sam dopunio..

Prvo je bacala led super hladila,pa onda odjednom upalim a ono nista,svetli sve ali samo ventilator hladi,pa je akao tu nesto i nece pa nece.. Pa onda ugasio auto.. Pa upalio i sve ponovo i onda proradi..

Pa nekad stisnem dugme i ona nece da upali,pa okrenem ono za stepen broj tri i tad se upali lampa itd itd.. Mnogo se tripuje..

Ili pa hladi hladi,i odjednom se cuju neka pucketanja i kao neki ''izdisaj'' i odjednom mi se cini kao da ne hladi,pa iskljucim,vozim malo ukljucim pa opet hladi..

Totalni trip.. Sve se plasim da je do kompa dole.. Vadio sam onaj dzek,naprskao contact sprejem,i prvo nije hteo da ukljuci svetlo uopste,i na kraju upalio i klima lepo hladila..

Komp ne prijavljuje nista..


Ne znam da li se neko mozda susreo sa takvim problemom nekada?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa klimom
PostPoslato: 21 Maj 2009 22:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
ti bi mogao da pocnes od osiguraca i releja,hteo sam da ti napisem koji su ali mi se autodata nesto istripovala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa klimom
PostPoslato: 21 Maj 2009 22:24 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Treba da obratis paznju, kada u kabini pritisnes prekidac za klimu, da ji se stvarno ukljucila klima, postoji mogusnost da zeza na kompresoru magnetna spulna mislim da se tako zove, jer ako neki po neki put hladi pa ne hladi mozda je u njoj problem.

I pretece me vlada33 upravo sam to i ja pomislio za osigurace i releje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa klimom
PostPoslato: 22 Maj 2009 08:13 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Reci mi nesto vise o toj magnetnoj spulni?

To je i glavni problem,on nekad upali lampu a ne upali klimu,a nekad nece uopste ni lampu da upali dok ga ne okrenem na treci stepen,ali opet ne upali klimu,pa ga onda ugasim,vratim,pa upalim upalim klimu oteram na dvojku i ono radi..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa klimom
PostPoslato: 22 Maj 2009 08:28 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 05 Jan 2009 15:44
Postovi: 1320
Lokacija: Indjija
Ime: Milenko
Opel: VW Passat CC
Garaza: pogledaj
Druze moze biti bilo sta, ajde da ti objasnim na kom principu klima radi pa ces znati odakle da trazis... Prvi uslov koji mora da bude ostvaren da bi klima radila je taj da sistem ima freon, ako nema ili "misli" da nema onda je moguc taj tvoj problem, jer postoji jedan sigurnosni ventil koji ne pali kompresor ako nema freona, jer kad bi se kompresor upalio bez freona izgoreo bi... Struja na tom sigurnosnom ventilu moze da zeza, imao sam identican problem na jednoj Alfi, cas radi cas nece, prekidala zica na tom ventilu i stalno prekidala klima... Druga stvar moze biti relej kompresora, upali klimu i nadji + koji ide na kompresor, mozes i na samom kompresoru da meris jer ima samo jedna jedina zica koja ide u njega i to je +, znaci vidi kad ti radi klima mora imati napon na tom plusu, kad ugasi i kad ti se desi taj prekid meri i onda i sve ce ti biti jasno, ako i tada ima napon a ne radi onda je 100% do samog kompresora, ako izgubi napon onda ti je ili relej ili taj sigurnosni ventil... A sam kompresor, njegov sistem rada je taj da se on stalno vrti i kad je klima u funkciji i kad nije, ali kad nije onda se vrti u prazno, a kad upalis klimu dobijas + na kompresor u kome se tada spoji ta magnetna spulna i on pocinje da radi, ako imas + stalno na njemu a on prekida do njega je i to je najskuplja stavka! Nadam se da ti je sad malo jasnije i da sam uspeo da pomognem! :cool:

_________________
Ko ovde ne poludi taj nije normalan! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa klimom
PostPoslato: 22 Maj 2009 09:14 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Jesi vala. Freon je napunjen do vrha pre nedelju dana.. I cim ga je napunio,palim ja klimu,sve normalno,i baca led koliko dobro hladi..

Vec sledeci put,opet stara prica,a pre toga uopste nije palio.

Kompresor radi,u njega ne sumnjam,da ne radi klima ne bi uopste hladila,a ne fora nekad hoce nekad nece..

Tu je ocigledno do nekog kontakta problem..

Sad je problem sto ja nemam pojma gde je taj sigurnosni ventil :) Ni kako izgleda..

Sad treba brat da mi dodje,pa cu da vidim sa njim tu zicu da nadjem i da vidim o cemu se radi..


EDIT: Evo sad sam upalio auto,ukljucio prvo samo ventilator,sacekao minut,ukljucio klimu. Stavio na dvojku i osetio kako upalila klima,i pocelo da hladi sve super,i odjednom se ugasi ona lampa,da okrenem na trojku nece,vec radi samo na 2.5,i ja ga ostavim tako u medjustepenu i on radi 20 sec i ugasi.. Onda pocelo da mi se pali ono TC (iako ga nisam stiskao)ali ne svetli jako,nego sa pola svetla,pa ga ugasim,ugasim vent,upalim vent upalim klimu i onda radi..

Stavim ruku,lepo hladi,nije led ali je hladno :)

Tako da po meni tu je sigurno neki slab kontakt,e sad da li da skidam tu konzolu da je do tih dugmica problem,ili sam video da ima taj neki prekidac-senzor,ali mislim,mislim da je problem u tim prekidacima,struja do njih,garant neki kontakt oslabljen i slicno.

Videcu da raskupusam tu konzolu,ioanko mi ne radi jedna sijalica tu =))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa klimom
PostPoslato: 22 Maj 2009 10:23 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 05 Jan 2009 15:44
Postovi: 1320
Lokacija: Indjija
Ime: Milenko
Opel: VW Passat CC
Garaza: pogledaj
Ne verujem da je do prekidaca, samo gubis vreme na njima, svaki prekidac pokrece relej upravo radi zastite prekidaca, znaci prekidac je rasterecen maksimalno a svo opterecenje trpi relej. :wink:

_________________
Ko ovde ne poludi taj nije normalan! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa klimom
PostPoslato: 22 Maj 2009 12:01 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2008 22:43
Postovi: 694
Ime: Dejan
Opel: Astra G 1.8
Pa gde je taj relej za klimu? Onda mora da je do njega nesto.. Ostavio sam auto na suncu da se bas ugreje.. I opet ista prica.. Prvo nije hteo da hladi,pa malo palio gasio,i onda proradio i lepo hladi..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs