Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 01:21

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Trokiranje u radu motora astra h 1.6 16v
PostPoslato: 22 Avg 2015 00:21 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2014 18:12
Postovi: 34
Lokacija: Velika Plana
Ime: Marko
Opel: Astra H 1.6 16V
Imam ne tako veliki problem ali verovatno ce prerasti u veci. Imam astru h 1.6 16v 2004god. Desilo mi se da je pocela da stuca u toku voznje pa onda kao probije i ide normalno i to sve pre mesec dana dok su bile one vrucine. Zamenim svecice. Sve ok 4-5 dana i opet. Ujutru kad je hladnije je sve ok. Ali kad se zagreje stuca. Na vecim obrtajima preko 25oo se to ne desava. Nije nista strasno trzne onako blago 2 do 3 puta i nastavi. Napominjem da mi je lamda sonda kod katalizatora neispravna ili sta god. Jer prijavljuje gresku. E sad pitam da li je mozda ona njena bombina sto nije mala investicija a ne bih ni ovi mahstori bas da me sisaju. Hvala unapred na svemu!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokiranje u radu motora astra h 1.6 16v
PostPoslato: 22 Avg 2015 00:25 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2014 18:12
Postovi: 34
Lokacija: Velika Plana
Ime: Marko
Opel: Astra H 1.6 16V
I na leru trzne u radu na svakih 15 tak sesekundi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokiranje u radu motora astra h 1.6 16v
PostPoslato: 23 Avg 2015 00:22 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Koje svecice si stavio? Ako trza kad je vruc onda je bobina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokiranje u radu motora astra h 1.6 16v
PostPoslato: 26 Avg 2015 21:50 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2014 18:12
Postovi: 34
Lokacija: Velika Plana
Ime: Marko
Opel: Astra H 1.6 16V
Bosh svecice sam stavio. Ako ima jos neko neki savet.... ako je bobina koju da stavim....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokiranje u radu motora astra h 1.6 16v
PostPoslato: 29 Avg 2015 19:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009 16:23
Postovi: 2239
Lokacija: Kikinda
Ime: Vanja
Opel: ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Samo da se nadovezem na temu, pretpostavljam da imas isti motor kao ja u mojoj Astri G Classic z16xep, i ja imam isti problem poslednjih par nedelja koji je malo pre postao jos gori.
Auto je prvo poceo da stuca na 1500 obrtaja pa onda probije, i u proteklih nedelju dana se pogorsavalo non stop, dok sad na kraju nije poceo da se gusi na svim obrtajima u svim brzinama, i kad sam mu malo pre dodao malo jaci gas izbacio je gresku, kad sam stao radio je na 3 cilindra u leru, gresku sam ocitao p0300 za random missfire...

Koliko sam se raspitao kazu da je verovatno egr zaprljan i zaglavljen non stop na otvorenom, i ja se nadam da nije bobina :banghead:

Od nedelje idem kod majstora cim bude slobodan pa cu javiti kakva je situacija kod mene a i ti da znas na cemu si.

_________________
I'm not drunk, just avoiding potholes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokiranje u radu motora astra h 1.6 16v
PostPoslato: 30 Avg 2015 10:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2014 18:12
Postovi: 34
Lokacija: Velika Plana
Ime: Marko
Opel: Astra H 1.6 16V
Da isti motor.Na dijagnostici jos uvek nista ne pokazuje. Inace lampica mi je upaljena zbog lambda sonde a ne zelim da je gasim jer cu je zameniti. Tako da radim dijagnostiku svakih dve nedelje. I ja ne verujem da je bombina jer mi je malo neverovatno da cas radi kao sat a cas na leru na tri klipa. A opet kad sam zamenio svecice radila dve nedelje ko sat. Nisam pametan.. :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokiranje u radu motora astra h 1.6 16v
PostPoslato: 01 Sep 2015 19:58 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009 16:23
Postovi: 2239
Lokacija: Kikinda
Ime: Vanja
Opel: ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Izvestaj za danas:

Krenem kod majstora, auto ide mnogo bolje nego pre, tek mi je jednom malo zadrhtao (ne mogu da kazem ni da je stucnuo), sipam gorivo na pumpi, nastavim dalje auto ide odlicno, probam da ga mucim u niskim obrtajima, da mu dadajem gas, sve normalno, ide lepo...
Kupim usput svecice kad se vec nesto radi da i to zamenim, poslednji put su menjane pre 20000km. Mehanicar kaze da na dijagnostici pise greska p0300 za random cylider misfire zbog nedovoljno goriva u rezevoaru navodno. Zameni svecice proba auto i kaze da ide odlicno, a isao je dobro i sa starim svecicama 30min pre toga...

Kao da me neko zeza, sad cekam da se ponovo to desi ili je moguce da su svecice bile problem, nisam pametan...
Da napomenem da auto skoro nikada ne vozim na rezervi, ali je cesto na poslednjoj cetvrtini rezervoara. Od kad se to desava sam sipao gorivo 3-4 puta i preko pola rezervoara. Takodje poslednjih dana se par puta desilo kad ga upalim da svetli lampica za rezervu jedno minut pa se ugasi, iako gorivo nije po meracu jos u tom polju gde se inace pali rezerva a i na bordu mi pise da mogu da predjem jos 80km npr, a rezerva se inace pali kad pise ispod 50km range...

Videcu kad potrosim gorivo da li ce se opet to desiti blizu rezerve, pa da znam da je to u pitanju (mada ni na rezervi auto ne sme da radi na 3 cilindra po meni).
Vidim da i ti kazes da ti je posle menjanja svecica 4-5 dana radio kako treba pa opet isto, tako da cu javiti ako se i meni vrati problem.

_________________
I'm not drunk, just avoiding potholes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokiranje u radu motora astra h 1.6 16v
PostPoslato: 08 Sep 2015 10:01 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2014 18:12
Postovi: 34
Lokacija: Velika Plana
Ime: Marko
Opel: Astra H 1.6 16V
Juče sam bio do Beograda. I ponovo ista pesma, stuca trokira, morao sam da drzim na visokim obrtajima da bi krenuo uzbrdo po gradu. Stanem. ugasim auto. Posle minut upalim auto potpuno normalno ide. Ima li neko ideju???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokiranje u radu motora astra h 1.6 16v
PostPoslato: 11 Sep 2015 13:15 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009 16:23
Postovi: 2239
Lokacija: Kikinda
Ime: Vanja
Opel: ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Skontao sam da se kod mene to desava kad mi je rezervoar na 1/4 i manje goriva, posle te zamene svecica kad mi je opao nivo goriva opet je pocelo da se to desava pomalo, cim sam sipao gorivo preko pola rezervoara prestalo je. Od tad vozim sa dosta goriva i ni jednom mi se vise nije desilo.

Da li to znaci da treba da ocistim rezervoar od taloga, ili je fitler koji je na pumpi goriva prljav, ili je nesto trece ozbiljnije?

_________________
I'm not drunk, just avoiding potholes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trokiranje u radu motora astra h 1.6 16v
PostPoslato: 13 Sep 2015 09:59 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3295
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Momci probajte da stavite dis modul sa nekog drugog auta. Meni se desilo trokiranje pre jedno tri godine upali narandzastu lampicu. Vozio 10/20km na visokim obrtajima, stanem ugasim motor i upalim, lampica se nije palila. Ali posle nekog vremena opet je trokirao.
Kupio sam novu Delfi bombinu kostala je oko 15 000 dinara u Mis autu, u ovlascenim servisima cena ide i preko 30 000 dinara.
Od tad normalno se ponasa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs