Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 12:48

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


Otvorite temu i u njoj napišite šta mislite da je dovoljno da bi se predstavili ljudima na forumu (Vaše ime, odakle ste, koji auto vozite i još po nešto zanimljivo će biti sasvim ok :) ). Tek kada se lepo predstavite Vaš nalog će biti aktiviran i moći će te da učestvujete u diskusijama u ostalim sobama foruma (postojaće dugme NOVA TEMA :) ). Ako se predstavite samo sa "pozzz", sa smajlijem i slično nećete biti aktivirani. :) Kada vidite * iza naziva Vašeg TOPICa znaćete da ste aktivirani, tad možete koristiti sve čari OTS foruma :D Pročitajte OBAVEZNO pravila foruma u temi "Pravila Opel Team Serbia foruma" - tema se nalazi na vrhu svake od soba pa i u ovoj i ponašajte se u skladu sa pravilima OTS foruma.
Naravno možete postati i član zvaničnog udruženja ljubitelja marke Opel u Srbiji, detaljnije možete pročitati u Kako da postanem član??? podforumu u članskoj sekciji



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Pozdrav za sve članove od novog člana. Stevan iz Beograda
PostPoslato: 30 Dec 2023 22:41 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2023 22:35
Postovi: 15
Lokacija: Beograd
Ime: Stevan
Opel: Opel zafira c 1.6 turbo
Želim vam sve najbolje u Novoj Godini i neka su vam srećni nastupajući praznici. Živeli


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav za sve članove od novog člana. Stevan iz Beograda
PostPoslato: 20 Jan 2024 00:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2023 22:35
Postovi: 15
Lokacija: Beograd
Ime: Stevan
Opel: Opel zafira c 1.6 turbo
Nikako da se pristojno javim. Novi sam član, a posedujem opel zafiru c 1.6 turbo benz 125kw 2014. god. automatik. Još uvek se upoznajemo zafira i ja. I tako… ne znam…. Nekako je još uvek hladna prema meni….


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav za sve članove od novog člana. Stevan iz Beograda
PostPoslato: 20 Jan 2024 00:47 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2023 22:35
Postovi: 15
Lokacija: Beograd
Ime: Stevan
Opel: Opel zafira c 1.6 turbo
Slika
Slika
Slika
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav za sve članove od novog člana. Stevan iz Beograda
PostPoslato: 20 Jan 2024 16:12 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2023 22:35
Postovi: 15
Lokacija: Beograd
Ime: Stevan
Opel: Opel zafira c 1.6 turbo
Da li neko ima ikakvih iskustva sa ovim motorom 1.6 turbo benz 125kw?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav za sve članove od novog člana. Stevan iz Beograda
PostPoslato: 20 Feb 2024 00:03 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2023 22:35
Postovi: 15
Lokacija: Beograd
Ime: Stevan
Opel: Opel zafira c 1.6 turbo
Posle 8000km sve predrasude razbijene.
Iako sam u opel zafiru zadobio poverenje još prošlog proleća kada sam išao sa prijateljem do Egine i nazad, iako je njegova bila 1.6 cdti sa manuelnim menjačem i full kožom, zaista se posle 2500 km kao suzvozač nisam umorio a ni ukočio. To je bilo onako pravo iskustvo na malo duže staze. Ali opet i sa određenom dozom ne preteranog hvaljenja ne opela kao vozila grneralno već zafire kao multinamenslog vozila koje lično preferiram iz isključivo ličnog zadovoljstva. Imao sam priliku da vozim i senika, pikasa, turana, espace-a…. i da ne nabrajam više… i kao vlasnik pomenutih ili od prijatelja vozio na duže staze… po mom skromnom mišljenju mislim da je opel sa zafirom C zadao ozbiljni domaći zadatak bez imalo preterivanja. Odabir materijala, završna obrada, kao i kvalitet enerijera i može se ovaj model uvrstiti u lux klasu monovolumena. Jedno kratko poređenje: senik 3 i 4 često posećivanje majstora za reglažu kao i brza dotrajalost delova oko trapa. O enterijeru ne bih, jeste lep ali slabijeg kvaliteta i brzo počinje svašta nešto da škripi, pucka krca…
Pikaso malo ali vrlo malo kvalitetnije u principu ista stvar. Kod ova oba brenda udobnost je Ok.
Cena održavanja zavisi od kvaliteta delova.
Volkswagen turan, previše bučan, tvrd i neudoban, hladan i bezličan, u principu uzmi ili ostavi… održavanje skuplje a ništa ne daje, pa ni neku sigurnost…
Ford c max i s-max… hm… ipak je s max onako malo više nego Ok, i izdržljivost mu je jako dobra, kvalitet dobar, zaista bez preterivanja pouzdan auto
Nego da se vratim na zafirče… baš sam prijatno iznenađen za početak da mi je legao ovaj model. Nudi dosta a traži vrlo malo iskrene pažnje u smislu održavanja. Delovi nisu skupi čak ni iz originala a i otpada ima dosta za eto tako neke zezalice… gume… hm… gume ko gume nosi 17-ce 225/50/17, sad gledam da uzmem drugi set alu felni i nove letnje, jeste izdatak i atak na budžet ali valja se tako.
Imao jesam malo problemčića oko sagorevanja tj malo od stajanja zapekle dizne, a malo i loše gorivo naročito u ovom prelaznom vremenu se javlja kako u našim rezervoarima vlaga tako i u tankerima na pumpama ali ne u svim. Rešio sam to vrlo brzo malo sa aditivima a malo i gas u patos i eto… Koliko troši… sve što mu sipam sve popije… šalim se… u početku dok nije prodisao trošio je i do 10,5 litara sad ne prelazi 8,7… inače godišnje prelazim između 30 i 37 000 km. Servisni interval mi je do 10000 km, sa zamenom svih filtera, a svećice na 60 000 km. Mali servis uradim sam a sve ostalo s obzirom da delovi ni u ovlašćenom servisu nisu skupi tj prihvatljivo je i daju garanciju kako za orginalne delove tako isto i za zamenske. Zadovoljavajuće ali zaista. Zafiru C zaista preporučujem svakoj porodici jer daje i pruža dosta u odnosu na ostale konkurente odnos cene kvaliteta. Jednom rečju… kupila me je… žao mi je što se više ne proizvodi u ovakvom segmentu već je nova zafira kombi, ali ni ona nije loša. Što se tiče opreme zaista se dobija dosta a možda za nekoga ko nije navikao i pre više. Neki ćete model platiti i skuplje a manje dobiti i više vas koštati održavanje. Motor od 1,6 litara sa turbinom i 170 konja sa uparenim šestostepenim automatskim menjačem ide kao nevreme, a treba napomenuti da je masa automobila blizu 1800kg, stabilan, udoban, jak, pliva kao lađa, kako pun tako i prazan neosetno dobro vuče. Pregledan, dobro osvetljenje u kabini, sa produženom panoramom zaista na zavidnom nivou.
Toliko za sada o prvim utiscima kao vlasnika i pređenih 8000km za ovo kratko vreme. Ako neko bude imao pitanja stojim na raspolaganju.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs