Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 12:34

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


Otvorite temu i u njoj napišite šta mislite da je dovoljno da bi se predstavili ljudima na forumu (Vaše ime, odakle ste, koji auto vozite i još po nešto zanimljivo će biti sasvim ok :) ). Tek kada se lepo predstavite Vaš nalog će biti aktiviran i moći će te da učestvujete u diskusijama u ostalim sobama foruma (postojaće dugme NOVA TEMA :) ). Ako se predstavite samo sa "pozzz", sa smajlijem i slično nećete biti aktivirani. :) Kada vidite * iza naziva Vašeg TOPICa znaćete da ste aktivirani, tad možete koristiti sve čari OTS foruma :D Pročitajte OBAVEZNO pravila foruma u temi "Pravila Opel Team Serbia foruma" - tema se nalazi na vrhu svake od soba pa i u ovoj i ponašajte se u skladu sa pravilima OTS foruma.
Naravno možete postati i član zvaničnog udruženja ljubitelja marke Opel u Srbiji, detaljnije možete pročitati u Kako da postanem član??? podforumu u članskoj sekciji



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Zafira 1.6 Metan + Benzin
PostPoslato: 19 Avg 2023 11:46 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2023 11:02
Postovi: 1
Lokacija: Šabac
Ime: Miloš
Opel: Zafira 1.6 CNG+Benzin
Pozdrav svima na forumu. Pre nekih mesec dana sam kupio Zafiru B, 1.6 metan, 2007-o godište. Kupljena u BGD od divnog čoveka sa pravih 185.000km. Pre nje sam imao Astru J Enjoy 1.4 benzin 2019-o godište, koju sam kupio novu u BGD... Bivši vlasnik Zafire je sipao pun rezervoar metana pre mog preuzimanja automobila. Provozali smo se po Novom BGD, preuzeo sam auto, išao autoputem do Sremske Mitrovice, pa odatle kući u Šabac. Po dolasku u Šabac sam otišao na pumpu i sipao pun rezervoar...Stalo je za 650 dinara (cena 123 din/kg)...Moram da pohvalim moj Šabac. Mi u gradu imamo 2 pumpe na metan. Mačva i Slap pumpa...i gradi se još jedna. Oduševljen sam potrošnjom. Po gradu nisam ni merio koliko troši, ali se uvek smeškam kada sipam. Zafira ima fabričke rezervoare...Metana stane oko 24-25kg, i rezervoar na benzin je oko 15 litara. U gepeku nosim rezervni točak. Gepek je zaista za svaku pohvalu...Zanimljivo je da, kada se gledaju mape pumpi za CNG u evropi, izgleda da je Srbija druga u evropi po broju pumpi, odmah posle Bugarske (ako se gleda po broju stanovnika). Recima da Hrvatska ima 3 pumpe...Zagreb, Rijeka i Slavonski Brod...Bosna takodje 3 mislim...Banja Luka nema metan...Moja Zafira, kao i svaki drugi auto na metan (pretpostavljam), je malo, neznatno lenja nego kada se vozi na benzin...Bivši vlasnik je ujutru palio auto na metan i odmah prebacivao na benzin,kako bi prešao oko 1km da se motor ugreje, inače slabije vuče hladan...Ja to radim drugačije. Uveče pre gašenja ga prebacujem na benzin, tako da ujutru posle jednog km vraćam na metan...Pre neki dan se upalila lampica goriva kada je na metanu bio negde ispod polovine rezervoara. Kada je došao do 1/4 po kazaljki dosuo sam...Kazaljka normalno pokazuje, ali lampica i dalje gori, u dnu kontrolne table stoji tekst na engleskom - nizak nivo goriva, na mestu gde treba da pokazuje predjene kilometre...Kada prebacim na benzin, kazaljka normalno pokazuje količinu goriva i kilometražu, teksta nema, ali i dalje gori lampica goriva...Da li neko ima iskustva sa ovakvim greškama ? I još jednom da dodam...Prezadovoljan sam mojom Zafirom...Pozdrav...Miloš.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs