Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 22 Nov 2019 17:07

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Pravila foruma

Otvorite temu i u njoj napišite šta mislite da je dovoljno da bi se predstavili ljudima na forumu (Vaše ime, odakle ste, koji auto vozite i još po nešto zanimljivo će biti sasvim ok :) ). Tek kada se lepo predstavite Vaš nalog će biti aktiviran i moći će te da učestvujete u diskusijama u ostalim sobama foruma (postojaće dugme NOVA TEMA :) ). Ako se predstavite samo sa "pozzz", sa smajlijem i slično nećete biti aktivirani. :) Kada vidite * iza naziva Vašeg TOPICa znaćete da ste aktivirani, tad možete koristiti sve čari OTS foruma :D Pročitajte OBAVEZNO pravila foruma u temi "Pravila Opel Team Serbia foruma" - tema se nalazi na vrhu svake od soba pa i u ovoj i ponašajte se u skladu sa pravilima OTS foruma.
Naravno možete postati i član zvaničnog udruženja ljubitelja marke Opel u Srbiji, detaljnije možete pročitati u Kako da postanem član??? podforumu u članskoj sekciji

Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Masina za pranje pod pritiskom za dz!
PostPoslato: 30 Jun 2019 19:44 
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2019 23:41
Ime: jovan
Opel: kadet 1.3s hecbek,kadet1.3n karavan
Garaza:
Uzmete servo pumpu od vektre a,otvorite je i smirglom na glavi gde stoje centrifugalni limovi rasirite prolaze,vratite sve i posle samo na kraju svakoga pranja sipate kafenu soljicu deterdzenta da stoji u pumpi do sledeceg pranja,koristim je 3 godine,komsinice neke dolaze da peru tepihe jer im se svidja kako gura sampon pod pritiskom,ne naplacujem im ja nista,nekad pijem kafu kod njih....

motor je od obodim ves masine,sa njim nabija oko 40 bari,vezao sam 2 kondenzatora paralelno jer ne usijavam ja motor po sat vremena,ali sa jacim motorom ovo moze i do 200 bara...uz prava creva!
pusku sam isto pravio sam,dizna je od prskalice za traktor 1,8mm,kosta 50 dinara na buvljaku...

https://ibb.co/pLTVkq6
https://ibb.co/1ZQY8ws
https://ibb.co/6PCdP2y
https://ibb.co/PTBV9C2

Vrh

Tema posta: Re: Masina za pranje pod pritiskom za dz!
PostPoslato: 30 Jun 2019 19:47 
Administrator
Administrator

Pridružio se: 03 Dec 2008 18:03
Ime: Nebojsa
Opel: Manta A
Zanimljivo resenje, imas li neki klip kako radi?

Vrh

PostPoslato: 30 Jun 2019 21:36 
3rd Gear
Korisnikov avatar

Garaza:
Kasno mi je sad da snimmi klip,sutra cu da perem kadeta pa cu snimiti,plan mi je vec 3 godine da apdejtujem taj perac,da mu stavim delimano grejac vode,brzoprotocni,da mu napravim neku lepu kuttiju sa prekidacima i elektroniku za stelovanje temperature vode..
Ja sada kada perem auto imam jednu kantu od 5 litara gde stoji voda i deterdzent a u drugoj od 10 litara mi je voda i vosak za ispiranje i samo prebacim crevo sto vuce iz jedne u drugu a komsinice kada peru tepihe,one donesu plasticno bure od 120 litara,natrpaju sudomila,omeksivaca,sampona za kosu,sve zivo sipaju unutra i kad krenu da peru,ceo kraj mirise,e posle se nakaleme jos njih pa donose i one i onda na kraju coveku dosadi da sedi pored njih i odem lepo da radim moj poso a one prave zurku i svu mi kafu popiju...

sad su creva na njemu od 30 bara i kada ga upalim za trecinu se naduju,gledao sam neka creva od 200bara ali 400 dinara metar a ja dinar nisam ulozio u perac pa mi zao da puknem 4000 dinara samo za creva,meni realno i ne treba veci pritisak od 40 bara,da bi bio profi uredjaj,treba mu motor od 4-5 kw,remenice duple ili zupcaste a trebalo bi mu i gore sto sam naveo,da se lepo upakuje,delimano grejac,i onda da bije 200 bara maks i eventualno neki kineski frekventni regulator da stelujem pritisak tako sto bih smanjivao obrtaje motora preko njega...

Vrh

PostPoslato: 30 Jun 2019 21:43 
3rd Gear
Korisnikov avatar

Garaza:
a imam ja nesto i za peskarenje,ali to nije bas za forum...

Vrh

PostPoslato: 30 Jun 2019 22:15 
Administrator
Administrator

I 5 bara je mnogo za kadetovu limariju, ne treba ti jace, snimi bas klip kako radi to, dobra je zamisao

Vrh

PostPoslato: 01 Jul 2019 07:13 
3rd Gear
Korisnikov avatar

Garaza:
Eo link za perac,samo ne znam da li neko od onih eksperata iz laboratorija za ispitivanje vozila radio procenu koliko svako pranje utice na koroziju,da li su radili procenu faktora zasto lim korodira ispod dobre boje,zasto ne obelodanjuju da lim ustvari sam od sebe korodira zato sto je lose kkompresovan i ostao je kiseonik zarobljen u njemu,covek moze takav lim da zastiti kolko oce,on ce opet sam od sebe da korodira,njima je bitno samo da imaju radna mesta i nek vrte lovu svi u krug,e za to cu iz protesta da pravim kadeta jos 10 puta komplet ako bude trebalo,ostace samo stakla fabricka na njemu,bice samnom do kraja...

eo linka sve je ok...

https://streamable.com/oy6mp

Na ovom homemade uredjaju super jednostavno se steluje pritisak:D,imam jednu selnu na crevu sto vuce vodu i nju stezem ili otpustam,ne dam mu da pije mnogo,pokidace crevo...a i pregorece mi motor hahahahaha

a vidte,sad mi padne ideja strasna,ja mogu lepo sa ovom servo pumpom da preradim traktoristima hidrauliku da ne daju vise silne pare za remont zupcastih uljnih pumpi,to svi da radite koji imate traktor

Vrh

PostPoslato: 01 Jul 2019 08:07 
Administrator
Administrator

Lepo radi, zanimljivo resenje

Vrh

PostPoslato: 01 Jul 2019 23:13 
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL
joca91 je napisao:
a imam ja nesto i za peskarenje,ali to nije bas za forum...

Zašto da nije?

Vrh

PostPoslato: 02 Jul 2019 01:10 
3rd Gear
Korisnikov avatar

Garaza:
Nije za forum jer sam ga napravio jako nesigrno i na brzinu,posle ce neko da proba da iskopira i raznece se,koristio sam dve boce iz bojlera i jedna od gasa,2 po 80 l i jedna od 50l,pesak se sipa u dve od 80 a ona od 50 sluzi kao bas zvucnik hahaha na njoj sam stavio elektro ventil sa sklopkom i tajmerom da tuce pritisak na 7 herca u sekundi u one dve,jer jedino sa tim sistemom moze da se lepo skine i stara boja i debela rdja,javlja se problem u one dve boce po 80 litara da se nenormalno tresu,ojacavao sam ih flahovima kao staru kacu za rakiju,za svaki slucaj,ja i kad radim sa tim nekad uvek ga stavim iza nekog zida,al to je sad postalo retko to je i pravljenu za jednu specijalnu namenu za mog drugara koji je hteo da ispeskari kadeta c,posle i on zapalio preko i taj auto garantovano i sad stoji negde onako oguljen jer ga vrv bilo sramota da mi ga pokloni...

Ujela me osica izmedju dva prsta na ruci,nadula mi se leva saka kao 3 desne,ceo dan samo gledam sta cu da radim a ne mogu nista...prstite ih odma vrelom vodom kad im primetite gnezdo,ne cekajte...

Vrh

PostPoslato: 02 Jul 2019 06:59 
3rd Gear
Korisnikov avatar

Garaza:
Popeh se ja na tavan da uzmem malo zecjeg sala iz jednog starog frizidera da stavim na ruku i nadjos moj uredjaj koji sam pravio kao srednjoskolac,sa njim sam cistio dizne na vektri A,kacio se na kompjuter,imao je mogucnost i testiranja dizni kao da rade na 16000 obrtaja,nisam ga video 10 godina a mislio sam da je to baceno jer ja odavno vec ne vozim nista sa ubrizgavanjem,imao sam i rampu i pumpu od lade nive novijeg tipa uz uredjaj koja je pravila pritisak

https://ibb.co/mbtQScX
https://ibb.co/vzPfxPq

secam se kao juce da je bilo ,koristio sam cip uln2803 za vezu sa paralelnim portom i tranzistore bd140 za izlaze na diznama,mogao je 4 dizne da testira,delove za ultrazvucnu kadicu sam narucivao jos tada preko interneta,ove duzne flasice sam uzimao i molio ljude da mi daju na kiseljaku,od tih mali epruveta se posle napravi flasa u fabrici...

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]