Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 21 Nov 2019 07:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Pravila foruma

Otvorite temu i u njoj napišite šta mislite da je dovoljno da bi se predstavili ljudima na forumu (Vaše ime, odakle ste, koji auto vozite i još po nešto zanimljivo će biti sasvim ok :) ). Tek kada se lepo predstavite Vaš nalog će biti aktiviran i moći će te da učestvujete u diskusijama u ostalim sobama foruma (postojaće dugme NOVA TEMA :) ). Ako se predstavite samo sa "pozzz", sa smajlijem i slično nećete biti aktivirani. :) Kada vidite * iza naziva Vašeg TOPICa znaćete da ste aktivirani, tad možete koristiti sve čari OTS foruma :D Pročitajte OBAVEZNO pravila foruma u temi "Pravila Opel Team Serbia foruma" - tema se nalazi na vrhu svake od soba pa i u ovoj i ponašajte se u skladu sa pravilima OTS foruma.
Naravno možete postati i član zvaničnog udruženja ljubitelja marke Opel u Srbiji, detaljnije možete pročitati u Kako da postanem član??? podforumu u članskoj sekciji

Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Novi clan Lisko
PostPoslato: 28 Jun 2019 13:48 
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2019 13:25
Ime: Dusan
Opel: Opel Corsa D 1.3
Zdravo svima.
JA sam Dusan i javljam vam se iz Nisa. Trenutno vozim Opel Corsu D 2008 godiste. Kupio sam je novu u Srbiji.
Pre otprilike 2 meseca volan je poceo da koci, servo ne radi i upale se lampice za ABS i lampica onaj volan sa uzvicnikom. Nema pravila nekad radi ceo dan, nekad ne radi po nedelju dana, a ima i perioda kada se pali gasi na bukvalno 3-4 sekunde (cuje se neko "caktanje" iza volana, zvuk slican kao kad oboris osigurac za struju (ne oni sto se srafe nego ovi "novi" automatski kako se vec zovu ne znam tacno), taj zvuk traje pola sekunde po jednom "caktanju")
Otisao kod majstora on uradio dijagnostiku kaze servo ugla volana ne valja mora novi. Kupio, zamenio. Radilo sve nedelju dana i onda je opet pocelo. Juce kada sam pokusao da ga upalim, lampica na kojoj je nacrtan auto i kljuc, pocela je da treperi i nisam bio u mogucnosti da ga upalim(ovo mi se javilo samo jednom od kada je poceo ovaj problem). IZvadio kljuc pokusao ponovo i onda je htelo. Naravno volan i dalje tvrd. Vise ne radi nego sto radi. Bio sam kod 8 majstora ukupno (5 mehanicara i 3 elektricara). Jedan kaze glavni kompjuter, drugi kaze neki regler, treci kaze alternator ne puni kako treba .. Elektricari kazu da alternator puni dobro i da je napon na akumulator kako treba. Zadnji strucnjak kod kog sam bio mi je pominjao neki kompjuter za servo koji komunicira sa glavnim kompjuterom. Ja se ne razumem mnogo u automobile i delove ali sam shvatio da majstori i nisu bas najstrucniji buduci da mi niko od tih 8 majstora nije rekao istu stvar!!! Prosto mi je neverovatno da ne znaju u cemu je problem. Inace auto je redovno odrzavan i servisiran, nikad nisam imao nikakvih problema. Na 10.000 km menjam ulja i filtere, i veliki servis na 30.000 - 40.000 neki kais sta ga znam sta jos, ulje za kocnice na 20.000 ili na godinu dana menjam. Neki ce da kazu da je to previse cesto, ali bolje da sve bude sveze nego da zakasam na nekom putu, bas iz tog razloga sto se ne razumem skoro pa uopste. Auto je presao ukupno 150.000 km. U pitanju je Opel Corsa D 2008, dizel, 1249 kubika.
Da li je neko imao mozda slicnih problema kao moj pa da me posavetuje? Zakazao sam u ovlascenom servisu dijagnostiku za neki dan jer vise ne znam sta da radim. Ukoliko imate neke savete, pisite :) . Unapred hvala.

Vrh

Tema posta: Re: Novi clan Lisko
PostPoslato: 28 Jun 2019 23:05 
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2019 23:41
Ime: jovan
Opel: kadet 1.3s hecbek,kadet1.3n karavan
Garaza:
Zdravo,otisao ti je senzor kontrole polozaja na osovini volana,zato ti pruza otpor ,najbolje da kupis komplet deo iza volana sa motorom redukcijom i upravljanjem polovan,osovina ce ti ostati,uz polovan dobijas deo osovinemel motor i komplet sklop,imas u selevcu zlaja opel,najbolje da ne pricas ako si iz bga jer onda dere cene...

ako radis sam,nek ti je bog u pomoci,celu tablu moras skoro skinuti,a najbolje da to radis sam,dzekove ne mozes da omasis nikako.

Brate iz nisa si,daleko je to, izvini,kad odes kod majstora sledeci put kazi mu da otkaci dzekove sa el motora na volanskoj osovini,pa neka ga onda prikaci...

Ostale lampice nemoj da te bune,ecu baca razne greske ako ne otklanjas sve na veme ja se ne bih iznenadio da pocne jos nesto da ti svetli,i nemoj samo senzor da da trazis polovan jer ti niko nece skinuti samo njega sa komplet sklopa,moras polovno sve da kupis a novo ne kupuj nista.

Napsacu ti jos da bih ti objasnio ceo sistem i problem,kad ti motas volan u jednu stranu ako senzor polozaja radi on baca motor preko kontrolera u tu stranu zavisno od brzine kojom si ti zaleteo volan,a ecu je vezan za taj kontroler samo zbog pokazivaca pravca i brave,glavni ecu ne kontrolise tebi volan a sam kontroler za volan isto retko pravi problem,kada sada motas ti vrv imas osecaj da okreces jos nesto sa volanom,upali auto neka radi na leru zatvori prozore i motaj volan pa osluskuj da li se pali motorce svaki put kada ti cimnes,to moras srediti jer moze poceti da ti baca volan u toku voznje naglo ne igraj se tim,tebi vrv i ne radi motorce sto je i sreca...
Jedan je sa fordom uleteo u njivu jer mu je el servo smotao u pravu stranu..vidi malo po netu o tome bice ti lakse da skupis zivce da to sredis,sada si opasnost na putu za mog kadeta i mene :D

Vrh

PostPoslato: 29 Jun 2019 11:22 
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2019 13:25
Ime: Dusan
Opel: Opel Corsa D 1.3
Hvala lepo na objasnjenju. Znaci ja treba taj neki deo komplet da menjam sto se nalazi iza volana ? Da li mozes da mi kazes kako se to tacno zove kako bih mogao da nadjem to kao i da li mozda znas okvirnu cenu tog dela polovnog dela za opel corsu D 2008 dizel?
Hvala unapred

Vrh

PostPoslato: 29 Jun 2019 15:34 
3rd Gear
Korisnikov avatar

Garaza:
ne znam kako zovu taj deo,uglavnom na njemu je deo osovine,poluga za stelovanje volana,el motorce,deo drzaca od lima za sve too....
Ne bih znao ni na mom kadetu kako se zove taj deo,sto drzi bravu,rakete zmigavca,kuciste volanske osovine,veruj mi da ne znam naziv,moja praksa je oduvek bila da nosim skinuti deo kada kupujem drugi..

Vrh

PostPoslato: 29 Jun 2019 15:45 
3rd Gear
Korisnikov avatar

Garaza:
Ja bih je nazvao glava volana
Za pojedine stvari i sklopove na autu imam utisak nekada kao da nemaju naziv,isto tako nisam znao kako se zove na vektri ili kadetu gsi pozadi uredjaj koji potpomaze priisak goriva na nagibu,nekada neznaju ni u prodavnici ali ako im objasnis strpljivo onda se sve nadje..

Vrh

PostPoslato: 29 Jun 2019 16:02 
3rd Gear
Korisnikov avatar

Garaza:
Samo kazi majstorima da otkace dzekove na volanskoj osovini pa da ga prikace,videce da nema razlike,da bi ih usmerio na pravu stranu...

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]