Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 17 Jun 2024 01:04

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra 1.7 DTI problem protokomer
PostPoslato: 07 Okt 2009 23:11 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2008 23:25
Postovi: 26
Lokacija: Beograd
Ime: Milan
Opel: Astra 1.7 DTI
LJudi imam problem.
Prije dva mjeseca sam mjenjao protokomer na svom autu, jer je strasno lose vuklo. Odem u Calibra servis u Simanovcima, i oni ga zamjene(100 eura), poslje cega je auto letjelo po putu, odmah poslje toga mi pocne svjetliti lampica za gresku na motoru. Ja se vratim i oni kao nesto urade, i lampica se ugasi. Poslje par dana se ona opet upali, i auto opet pocne losije da vuce. Ugasim auto sacekam neki minut, upalim lampica nestane, auto vuce dobro. I tako evo dva mjeseca. lampica se pali ponekada, svakih 10 dana. U Calibroi mi kazu, kako gorivo nije dobro, neki kratak spoj, otkacio se kabl, a nikako se uzmu i da pogledaju sta je. Svaki put na dijagnostici prikaze problem sa vakumom i smjesom vazduha. To mi je i danas pokazalo u Svilar servisu u zemunu. Da li je moguce da su mi u Calibri stavili neispravan protokomer, i da me svo ovo vrijeme zavlace. Da napomenem prije zamjene protokomera lampica se nikada nije palila. Sta sad da radim i kome da se obratim.?? JER NEZGODNO JE KADA STE NA PUTU PA SE LAMPICA SAMA OD SEBE UPALI I AUTO IZGUBI SNAGU.

Molim dobre ljude za pomoc,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI problem protokomer
PostPoslato: 07 Okt 2009 23:17 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3982
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Ako imas nekog drugara koji vozi istu astru sa istim motorom,a ispravan mu je regulator za protok vazduha prebaci na tvoju astru i probaj.

Mada pre bih rekao da imas problema sa nekim od vakuma turbine, a posebno obrati paznju na onaj donji sto je na bloku motora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI problem protokomer
PostPoslato: 07 Okt 2009 23:35 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2008 23:25
Postovi: 26
Lokacija: Beograd
Ime: Milan
Opel: Astra 1.7 DTI
Valjda bi znali to ovi iz servisa. Oni kao prckaju i nece detaljno da pogledaju. Na dijagnostici prijavi neki gresku 410, problem sa vakumom....ond aoni pregledaju kablove, neke cjevcice, creva. Ugasim auto, upalim ..lampica nestane. Poslje nekoliko dana ona se upali.
Evo jedan slucaj. Prije neki dan idem za Sremsku Mitrovicu, i na autoputu gazim 150 lagano, i sve je dobro. Podjem putem prema Mitrovci, laksa i sporija voznja, lampica se upali. Dodjem tamo, ugasim auto, budem par sati, poslje se ona ne pali...i jos se ne pali poslje tri dana, auto normalno ide, i vuce.

Ja ljudi nisam pametan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI problem protokomer
PostPoslato: 07 Okt 2009 23:46 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3982
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
milan.savic je napisao:
Valjda bi znali to ovi iz servisa. Oni kao prckaju i nece detaljno da pogledaju. Na dijagnostici prijavi neki gresku 410, problem sa vakumom....ond aoni pregledaju kablove, neke cjevcice, creva. Ugasim auto, upalim ..lampica nestane. Poslje nekoliko dana ona se upali.
Evo jedan slucaj. Prije neki dan idem za Sremsku Mitrovicu, i na autoputu gazim 150 lagano, i sve je dobro. Podjem putem prema Mitrovci, laksa i sporija voznja, lampica se upali. Dodjem tamo, ugasim auto, budem par sati, poslje se ona ne pali...i jos se ne pali poslje tri dana, auto normalno ide, i vuce.

Ja ljudi nisam pametan...


Tih vakuma (magnetnih ventila) ima 2kom, i kace se te cevcice sto ti kazes moguce da glavi magnetni ventil ili na samom ventilu je naprsla membrana i pravi problem.
Ali taj donji je jako nezgodan za skidanje i vizuelno nemozes da ga nadjes pa jos vruc motor, ipak ti ostavi njima vozilo morali bi da otkriju u cemu je problem.

Da ima jos jedna stvar jako vazna, a to je vakum pumpa na alternatoru, ako je ona slaba nece sistem raditi kako treba, pritisak na vakum pumpi se meri vakum aparatom drugacije ne moze da se ustanovi da li je u kvaru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI problem protokomer
PostPoslato: 07 Okt 2009 23:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2008 23:25
Postovi: 26
Lokacija: Beograd
Ime: Milan
Opel: Astra 1.7 DTI
Znaci vi smatrate da problem nije strasan, jer sam vec sa tim problemom presao 15 000km i sve je isto. I da je problem resiv, samo da odvezem auto kod njih...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra 1.7 DTI problem protokomer
PostPoslato: 08 Okt 2009 00:11 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3982
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
milan.savic je napisao:
Znaci vi smatrate da problem nije strasan, jer sam vec sa tim problemom presao 15 000km i sve je isto. I da je problem resiv, samo da odvezem auto kod njih...



Ako su zapoceli posao trebali bi i da zavrse, i naravno da je svaki problem resiv neko resi kracim neko duzim putem ali se resi :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs