Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 04:33

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 16 Okt 2009 20:38 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2009 09:04
Postovi: 1140
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Vektra A 4x4 2.0 16v
Agilis je napisao:
Ljudi auto mi opet mrtav :( evo jutros krenuo devojku na posao da odvezem, kad auto ni da cuje... samo vergla vergla vergla i nista.... A u pravu je Night rider jesu mi postavili grejace da rade duze i to je palilo auto dobro 3 dana ali opet nece i sada mi treperi lampica za abs ali ne izbacuje check engine. Ljudi dajte nekog majstora ne mogu vise da gubim zivce.. Danas cu da im odem i uzmem svaki dinar koji sam im platio i hocu nekog ko moze da mi resi ovaj problem. Zaboravih da su7 mi i jhos sjebali protokomer moj p[a su mi stavili neki polovan i lepili neku traku preko dovoda vazdiha da bi vazduh strujao brze... Znaci ovo su kvazi majstori a servis je u bloku 30. Jodza i Milan su majstori. Znaci kod njih nikada!!!!


Auto servis Zilijen. Nalazi se na Maloj Prugi, omanji je servis ali su jako korektni i ok sa cenama. Radio sam tamo dosta stvari i sve su mi dobro odradili. Doduse nisam radio oko mehanike nista, ali recimo stelovanje paljenja su odradili super, lezajeve, dijagnostiku. Pa probaj..pozz

Ugrinovacki Put 157 zemun
011/37 56 170
063/8496 266

Auto servis Zilijen


I nemoj da se nerviras...ne vredi, svi smo mi imali probleme sa majstorima, samo polako. Cim ne valja, menjaj. Trazi preporuke uvek..pozz :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 22 Dec 2009 21:49 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2009 13:27
Postovi: 52
Lokacija: Nitra, Slovačka
Ime: Petar
Opel: Signum 2.2 dti

a šta može biti uzrok kada ujutru normalno pali , bez obzira na temperaturu , radi 10 - 20 secc i ugasi se ... pa posle moram verglati oko pola minuta da bi upalio .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 22 Dec 2009 23:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 2802
Lokacija: Valjevo
Ime: Vlada
Opel: Vectra C 1.9cdti
moguc vazdug u sistemu za dovod goriva... uzrok, treba ispitati..

_________________
e zivote...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 11 Jan 2010 23:52 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jun 2009 21:08
Postovi: 34
Lokacija: Jagodina
Ime: Bojan
Opel: Astra di 16v
Pozdrav svima, citam vase robleme i deluju mi jako poznato heheheh... I ja imam problem sa prvim jutarnjim paljenjem, uvek upali ali vergla duze kada je hladan... Zamenio sam prelivna creva, majstor mi je odradio alnaser i sada samo brze vergla pa malo brze i upali ali je problem i dalje tu... Interesuje me kolika kosta zameni tih teflonskih gumica na diznama ako sam dobro ukapirao? ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 12 Jan 2010 01:42 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
montoya je napisao:
Pozdrav svima, citam vase robleme i deluju mi jako poznato heheheh... I ja imam problem sa prvim jutarnjim paljenjem, uvek upali ali vergla duze kada je hladan... Zamenio sam prelivna creva, majstor mi je odradio alnaser i sada samo brze vergla pa malo brze i upali ali je problem i dalje tu... Interesuje me kolika kosta zameni tih teflonskih gumica na diznama ako sam dobro ukapirao? ;)



kad menjas te gumice na diznama posto se skida i usisna grana bilo bi pozeljno ocistiti od garezi celokupni usisni sistem: od grane, leptira, egr ventila da bi na kraju imao i kvalitet.


Slika Slika

Evo ovako izgleda kada je ocisceno i garez iz celokupnog sistema :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 14 Okt 2011 00:15 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jan 2010 01:54
Postovi: 1802
Lokacija: Nis
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra B
Moram da ozivim temu...
Problem je sledeci...auto se bukvalno ponasa kako mu se prohte...jutros je upalio kao mina...juce vergla po 10-tak sekundi i kad upali zatrese motor sto inicira na vakum (nosaci dobri, ceo trap dobar)...i problem pored paljenja je sledeci...dok ne podigne temperaturu do 80...ne pali turbinu! (klapnica na turbini otvara odlicno) Vuce se kao mrcina...Pistre zna...jer kad smo krenuli od Arene nisam mogao da ih stignem...Zamenio sam sve nastavke creva...i vakum je gubio na onom crevu koje vodi do kabine...povezano sa dugmetom koje okrece vazduh u kabini...tih nedelju dana nisam prepoznao auto...pali kao mina, vuce odlicno...e sad...ovi u servisu mi pricaju da je Bosch, Bosch i Bosch...poludeh vise... :banghead:
Akumulator je godinu dana star...a i alternator puni 13-14...i jos jedna stvar, kad je bas hladno i kada upalim auto...i dam mali gas...izvuce struju...tabla i svetla onako potamne, ako razumete. i to se stabilizuje posle minut, dva. Usisna je ociscena i bila je prepuna gareza...i EGR isto...katalizator sam skinuo...auto ide bolje...ali i dalje dok se ne zagreje ne daje znake zivota...Night Rider mi je rekao da zamenim prelivna i gumice na diznama...malo sam u skripcu sa parama...pa bih molio nekog da mi kaze sta je jeftinije zameniti...gumice ili prelivna crevca...
p.s Night Rider hvala sto si mi rekao da slobodno skinem katalizator...uzeo sam 50 eura za njega :ziveli:
i ne izbacuje crn dim uopste :cheers: toga sam se najvise bojao da ce se desiti ako skinem katalizator. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 14 Okt 2011 02:10 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Prelivna mozes i sam

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 14 Okt 2011 07:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 21:23
Postovi: 2520
Lokacija: Banja Vrujci
Ime: Milos
Opel: Skoda Superb 1.8TFSI,Vectra C 2.2DTI,Pajero Big foot itd
Garaza: pogledaj
Ma kazem ti posle toliko godina sada je katalizator prljav i samo gusi motor!
Kao sto ti je rekao alexa prelivna mozes i sam da promenis veoma je jednostavno!
Sto se pumpe tice ne verujem da je ona u pitanju a i prvo treba da krenes od banalnijih stvari kao sto su ta prelivna,gumice na diznama,vakum ventili!

_________________
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 14 Okt 2011 15:28 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jan 2010 01:54
Postovi: 1802
Lokacija: Nis
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra B
Malo sam u skrpcu sa lovom...ali sledeci mesec moram korak po korak sve da zamenim...
Hvala Alexa, hvala Night :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 16 Okt 2011 23:59 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
:ok:

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 17 Okt 2011 00:41 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
Znaci citam ove postove i nije mi dobro.Prvi put sam kupio dizela i cekam zimu sa neopisivom zebnjom.A imam vikendicu na planini gde je cesto -20 do -27 i pitam se dali sam normalan. :tard:


Poslednji put menjao cotra dana 17 Okt 2011 00:49, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 17 Okt 2011 00:45 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
Night Rider je napisao:
Druze znam tacno sta su ti uradili i mogu ti reci da odmah menjas servis.
Jer sada ti auto pali grejace i kad netreba pa kompjuter ocitava gresku i auto ulazi u safe(bezbedni) mode gasi se turbina i mozes da ga vozis samo na malim obrtajima cisto da mozes da odvezes auto do servisa.
Sve ovo sto ti pricam nazalost znam iz iskustva sa proslom srebrnom Vektrom.

Prica ide ovako: Posle mesec dana od kupovine Vektre auto pod opterecenjem pocne da mi ulazi u safe mode i posle par majstora konstatuje se kvar sranja od BOSCH pumpe VP44 :banghead: Odlazim kod bosiste na Umku(neki su verovatno culi za taj servis) ja sam inace otisao kod njega posto smo kao neki daleki rod,ostavljam auto i vracam se kuci 90km odatle. Dolazim posle pet dana i placam 750eur za pumpu :grrr: Sutredan ujutru auto nece da upali,tek posle dosta verglanja najzad uspevam.
Zovem lika na Umku on kaze da proverim prelivna creva i gumice teflone na diznama.
Odlazim kod drugog majstora koji mi kaze da te gumice imaju svoj radni vek i da bi u svakom slucaju trebalo da ih promenim kao i prelivna creva.To zadovoljstvo me je tada kostalo 150eur.
Dolazim kuci auto prenoci i sutredan ponove nece da upali. Poludim i zovem lika na Umku da mu dovozim auto i da resi stvar kako zna i ume. Odlazim ponovo kod njega 90km tamo i 90km nazad jer mora auto da prenoci posto samo ujutru nece da upali.
Auto mi ostaje kod njega dva dana posle cega me on zove i kaze da ne moze da nadje problem i salje me u ovlasceni BOSCH servis kod Ilije Burina u Sabac gde nemoram nista da platim jer se njih dvojica znaju. Odlazim po auto opet pravim 180km i sutredan idem u Sabac 100km od mene.U Sapcu nalazim servis koji je ogroman i prima 12 automobila odjednom,majstor preuzima auto da sve prekontrolise.
Posto je gazda Ilija otisao slucajno od majstora saznajem da je bas on radio moju pumpu jer je prepoznao neku zutu boju kojom on obelezava svaku pumpu koju uradi!!!???
Gazda dolazi i majstor kaze da je pumpa sigurno uredu jer je licno on radio!Tu se gazda zesce izdere na njega jer ja naravno to nisam smeo da saznam posto ovaj lik sa Umke sve pumpe ustvari salje Iliji koji ih odradi posalje nazad a ovaj na Umci ih samo namontira i ugradi se dodatno u cenu :grrr: Tu ja skroz poludim pozovem lika na Umci i zaporetim mu da ce mi vratiti svaki evro ako mi u Sapcu ne rese problem.
Da sad ne raspredam mnogo pricu oni u Sapcu kao nesto odrade vratim se kuci ujutru auto opet nece da upali. Taj isti dan odlazim u Sabac i oni kazu kao sve su probali sve je u redu ali mozda je kao do grejaca pa ce oni da ubace neku spravicu koju moram da platim cini mi se 40-50eur i koja drzi duze upaljene grejace i jos mi nesto presteluju paljenje!!! Ja tu ajde reko nek probaju ubace oni to ja platim krenem kuci auto mi stalno pali check engen lampicu i cudno se ponasa! Vratim se do njih oni tu nesto steluju probam ja par puta ali uvek isto.E tu mi je skroz puko film i kazem drugu koji je bio samnom da cu da zapalim auto i da dizela nikad u zivotu vise necu voziti :D Zovnem gazda Iliju i kazem mu da mi ponovo odrade BOSCH pumpu jer sumljam da je lik na Umci nesto *j*b kad je montirao,verovatno je ostetio neku gumicu.
Tu Gazda Ilija kaze da ja moram ponovo da platim jer je nisu oni montirali :grrr: Odmah zovnem lika na Umci i zapretim da cu se obratiti sudu i svim novinama o svemu ovome ako mi do kraja dana auto ne bude opravljen,on se tu malo prepirao i na kraju javio Iliji da mi ponovo uradi pumpu i da ce on snositi sve troskove sto je ovaj i uradio. Sutredan ujutru ja sedam u auto i on.....
..upali :cheers: :cheers: :cheers:
Posle toga taj auto nije imao nikakvih problema sa paljenjem a ja sam ostao kraci za 900-1000eur koliko me je sve to cimanje otprilike kostalo :banghead:
Samo da pojasnim da je 2.0DTI po meni odlican motor ali slabo ima dobrih majstora koji mogu da pronadju gde tacno gubi vakum.Zato idite samo kod proverenih ljudi i nedajte da vas vozaju kao mene! A ja i danas vozim dve Vektre sa 2.0DTI motorima jer sam generalno zadovoljan njihovim kvalitetom i cenom odrzavanja!


Dobro si ih iskulirao svaka cast.ja bih ih potrpao u fronteru zalio naftom da sporo gore a zatim gurnuo tako nagorele u najblizu reku. :udri:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 17 Okt 2011 13:24 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Avg 2011 15:46
Postovi: 8
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Pedja
Opel: Vectra 2.0 DTI karavan
Pozdrav drugari,

na veliku zalost moram i ja da se nadovezem na ovu temu.U pitanju je vectra 2.0DTI , 2001 godiste.
Kupio sam je pre nekih dva meseca.Od starta nije htela da pali na hladno ( i ujutro i svaki put kad duze stoji),problem je bio i losa vuca u toku voznje (auto se vukao kao krava).Posle raznih majstora i popravki(radjena turbina (125EUR),ciscenje usisa i EGR-a (50EUR),zamenjen vakum leptira usisne grane i jedan grejac(???) (70EUR) situacija je sledeca:Auto pali jedva i kad upali grune toliko dima da ce mi jednom zvati vatrogasce komsije,kad se vec upali gori mu check engine lampica dok ne ubacim u drugu,dok se ne zagreje vuce se kao mazga i trosi 11+ litara.Ovih dana cu proveriti prelivna creva,dalje idem na te podloske(molim za kontakt nekog majstora), a ako ne daj boze nastavi dalje javicu se za kontakt nekog bosiste.Samo jos jedno pitanje citam za anlaser da se kolegama isplatilo servisirati ga,da li i ja to da pokusam?

Hvala unapred svim dobronamernim ljudima na nekom savetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 17 Okt 2011 15:53 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jan 2010 01:54
Postovi: 1802
Lokacija: Nis
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra B
Kao sto su Night i Alexa napisali...prelivna creva su jedna od solucija...ja ih menjam uskoro pa ti javljam ako dodje do promene...imamo identican problem...pisao sam ti na drugom forumu. pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 17 Okt 2011 16:42 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010 21:29
Postovi: 900
Lokacija: Pirot
Ime: Goran
Opel: Vectra B 2.0 DTI
Pedjo pa tebi su sve zivo izmenili i problem ti je idalje ostao.Sad koliko vidim ces da naletis na nekog da te ubedi da radis i bos pumpu,vidim da si turbinu vec radio bezveze.Ako ti u Beograd ne mozes da nadjes krstenog majstora sta ostade za nas provincijalce.Bolje postavi temu da se jave ljudi i upute te na nekog majstora dobrog za dizele,nemoj nista samoinicijativno da radis,kreni od najbanalnijih predpostavki,ti najbolje znas sta je na autu u skorije vreme radjeno,mozda je lose uzubljena..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 21 Nov 2011 11:43 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Avg 2011 15:46
Postovi: 8
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Pedja
Opel: Vectra 2.0 DTI karavan
Evo konacno epiloga (posle vise od mesec dana)

Prelivna creva sam zamenio sam ,jedan grejac mi je zamenio majstor.Auto sada pali normalno ujutro (hladno paljenje),ali zna nekada da zeza u toku dana (recimo nekih sat-dva od voznje)
Check engine lampica se vise ne pali.
Ostao je problem sa potrosnjom i losom vucom.Majstor kaze da je to vezano za vakumski ventil (kataloski broj 5851030).
Nov je oko 130-140 EUR.Tako da mislim da ce sacekati do daljnjeg.Jedino me nervira potrosnja.Ima li neko ideju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 21 Nov 2011 12:08 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
moze i ovaj deo da bude uzrok kad slabo vuce
http://www.ebay.de/itm/LUFTMASSENMESSER ... 5646ff3478


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 21 Nov 2011 15:35 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2011 18:11
Postovi: 307
Lokacija: Beograd,Vracar
Ime: aleksandar
Opel: frontera 2,3td
Garaza: pogledaj
Eto i mene malo na temu dizela i zimskog paljenja.Kupio fronteru letos i prvi put dizela.Palila je do pre neki dan na pola kljuca bolje nego benzinac al prvi put kad je dosla 0 eto verglanja od oko 8 sek i to kao kod krs keca ono verglas i malo mu fali i fali i upali a oblak dima da neverujes.Odem u auto nenu posto grejaci i nadjem neke iskra od 300d kom i bosh od 800d.E posto zimi nameravam da idem u vikendicu na planinu ipak kupim 4 bosh 3200 al jbg.zamenim to i dobijem ravnomerno paljenje posle 2/3sec.E sad mislim da je to ok posto u rezervoaru imam lozak sa aditivom protiv smrzavanja.Sa ED mislim da ce biti bolje.Kad se ugreje posle pali na pola kljuca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 22 Nov 2011 03:59 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2009 01:30
Postovi: 298
Lokacija: Niš
Ime: Serba
Opel: Opel Vectra C 1.8
Kod mene sledeci problem, moram auto da grejem nekih 2 puta po 25 sekundi dok ne iskljuci grejac i tek onda pali verglanje 4sekundi kako kad. Kad je spoljsnja temperatura oko 0 sa jednim grejanjem vergla, samo sto ne upali, al nece,a kad upali imam jako nemiran rad nekih 4sekundi kao da rade 3klipa pa se stabilizuje, kad je topao pali bez problema. Dali je moguci problem grejaci, da su oslabeli ili... ovo mi je prvi dizel, i onaj na daleko ispljuvani Opelov agregat (ne znam zasto) 1.7 na Astri F. Vidim da se ovde prica o novijim motorima, nista nalik mom. Uzgred, sipam D2.

_________________
"Never drive faster than your guardian angel can fly"
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 22 Nov 2011 09:55 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010 21:29
Postovi: 900
Lokacija: Pirot
Ime: Goran
Opel: Vectra B 2.0 DTI
Za pocetak zimi obavezno sipaj evro dizel tako ces eliminisati barem jedan problem(da ti ne "mrzne" nafta) a i sigurno ce bolje da pali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 22 Nov 2011 14:28 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 08 Jun 2009 19:03
Postovi: 1111
Lokacija: Beograd - Cerak
Ime: Igor
Opel: NOW Insignia - ex Corsa A - D, Astra F, Astra G, Vectra C, Zafira B x2, Zafira C
Garaza: pogledaj
ja sam pre nekih mesec i po odradio sve sto se tice toga kod Godze,
znaci ciscenje usisne grane i leptira, zamena prelivnih creva,gumica na diznama i pumpi i u sustini, jos pratim rezultate..
Jutros na -2 je kao malo teze zaverglao,ali je posle 2 sekunde upalio, dok juce uvece kad sam ga palio, upali pa se odmah ugasi, i tako 3 puta...
jbg, mora nesto da zeza, a to je sto sam suvise rano pustao kljuc, treci put kad sam ga zaverglao,drzao sam kljuc dok nije lepo "uhvatilo" hahaha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 22 Nov 2011 14:52 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2009 01:30
Postovi: 298
Lokacija: Niš
Ime: Serba
Opel: Opel Vectra C 1.8
laraisara je napisao:
Za pocetak zimi obavezno sipaj evro dizel tako ces eliminisati barem jedan problem(da ti ne "mrzne" nafta) a i sigurno ce bolje da pali.


Dali sme ED u ove starije dizele, nesto sam kao cuo oce pumpa da zezne jer nema podmazivanja, ne znam koliko ta prica pije vodu.
Sledeci put cu sipati ED da vidimo kako ce da se ponasa.

_________________
"Never drive faster than your guardian angel can fly"
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 29 Nov 2011 01:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010 15:09
Postovi: 20
Lokacija: Pirot,Srbija
Ime: Boban
Opel: Astra F 1.7D
Ja u Astru F 1.7D sipam vec 3. zimu (toliko vremena je kod mene) samo ED i bez ikakvih aditiva palim ,lakse ili teze :) cele zime... :dedica:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 06 Mar 2012 12:13 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Avg 2011 15:46
Postovi: 8
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Pedja
Opel: Vectra 2.0 DTI karavan
Evo i mene malo kasno ali tek sada je resen problem.
Prvo da se zahvalim Godzi na strucnoj konsultaciji i preporuci majstora.
Odradiili su mi dizne ciscenje i teflone,kao i neka cuda na dekli,vakum ventil nisam morao da menjam ocistili su ga,proverili protokomer , EGR i jos sto sta.Komentar je bio da skoro nisu ciscene gore dizne od mojih(verovatno im je ovo prvi put od 2001)
Auto je prodisao ,vuce kao nevreme jos da iskontrolisem potrosnju i konacno da se vozim kao covek .

Hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Paljenje - Dizel
PostPoslato: 06 Mar 2012 12:21 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Jos da nam napises koliko ti je laksi novcanik pa da se i mi ostali usudimo na taj korak... ili mozda ne :wink:

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs