Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Apr 2024 19:43

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: calibra,problem sa uljem
PostPoslato: 01 Jun 2009 20:21 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2009 20:01
Postovi: 1258
Lokacija: Stari Banovci
Ime: Andrej
Opel: Calibra c20xe, zauvek, a trenutno i Corsa D1.3 i Golf 5 1.9tdi
Tvoj entuzijazam je za svaku pohvalu ali možda bi trebao da se bar konsultuješ sa nekim ozbiljnim majstorom.Znam da ih ima svakakvih i da gro stvari sam možeš uraditi bolje od njih jer radiš sebi i paziš na najmanju sitnicu dok većina majstora radi samo da što pre otalja posao i naplati.

Što se tiče cene velikog servisa za C20XE, meni su za ruke uzeli 3200 dinara u aprilu ove godine, menjali su sve kaiševe, španere, rolere, filtere i ulje, svećice i na kraju prekontrolisali trapove, prekontrolisali na TEC-u i izmerili kompresiju.
Mislim da to nije puno para za ruke. Inače, servisirano je u Jaćimović-u u Kraljevcima kod Rume.

Ako je motor loš, najpametnije ti je da juriš dobar polovan iz nekog stranca jer se ne isplati raditi C20XE, odnosno mora da se potrefe dobar majstor - kvalitetni delovi - da ne probije budžet, a obično jedno od ta tri uslova zataji ( po nekad i sva tri ). Stari uvek možeš da očerupaš i izvučeš neku lovu.

_________________
Upoznaj svoj auto u šraf... Da bi ga više voleo. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: calibra,problem sa uljem
PostPoslato: 01 Jun 2009 23:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2009 02:47
Postovi: 792
Lokacija: Banatsko Karadj
Ime: Dane
Opel: calibra 16V
alo ljudi pa nisam ja dva puta jedan isti motor rastavljao xaxaxa avi mislili xaxaxaxaxa

prvi koji mi je bio vrisnuo, prolupali lezajevi na radilici i klipovi prangijali u glavu motora,mislio sam da ga radim al napravilo mi ris u cilindru i nisam hteo da ga popravljam

drugi motor sam kupio i desilo se to da mi izgore klipovi cak je jedan imao rupu po sred klipa(verovatno zbog sjebanih dizni ( nisu pravile maglu nego sipale benzin) nema sta drugo ventili i glava bili neogrebani)

uzmem od drugara drugi motor prepakujem klipove,zamenim odmah i vodenu pumpu imala malo lufta,kad sam je sastavi upalila na zub i prede kako radi i sad extra radi

samo eto glupak kad sam nosio glavu da mi ravnaju nisu mi pali na pamet tefloni a jbg nisam imao ni kesha previshe ,zateklo me jbg

xaxaax a vi mislili xaxaxaxa
pa nisam toliko odlepio da ne znam sta radim nebih ga ni dirao :) :lol: :ludilo2:

danas sam gledao svecice i suve su,ali . baci plav dim kad naglo dam gas,drugar turirao a ja gledao a kad postepeno daje i do blokade ne dimi uopste,znaci samo kad odjednom zalepim papucicu za pod :) verovatno je uljana karika nema sta drugo... zamenicu ja i karike i miran mada i sad ima extra kompresiju al jbg ako neka uljana jebava djabe sve mora se otvarati djunta
ma za jedan dan ja to razbucam i sklopim

a evo i kako ide jbg nestalo mi puta nisam mogao vishe :xe:

http://www.youtube.com/user/daneradovic


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs