Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 04 Jun 2024 03:47

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Astra J 1.6 116hp - propada papucica kvacila
PostPoslato: 25 Maj 2024 12:49 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 69
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Pozdrav,

Zeni se juce po prvi put desilo tri puta u razmaku od 2 sata, da joj papucica kvacila ostane na patosu i da ne moze da promeni brzine (kvacilo nije odvojilo). Pipne papucicu, ona se POLAKO vrati gore i posle toga sve ok. Ali eto u jednom danu iznenada se triput desilo.

Pre nekih 400-500km radjen remont menjaca, zamenjen druk lezaj (LUK) i glavni cilindar kvacila (po kodu sa racuna bi rekao da je Cifam). Pogledao sam, nigde ne curi kociona tecnost kod cilindra kod papucice, tecnost je na max ali ima u sebe neke crne opiljke, kazu mi poznavaoci da su to komadici gumenih dihtunga. Kompletne prednje i zadnje kocnice i kociono ulje zamenjeno pre 2500km.

Sumnjamo na novozamenjeni cilindar kvacila da je on falican, ne znam kakvog je kvaliteta taj FTE, pre toga je bio orinalni GM-ov koji je stavio prethodni vlasnik.

Pored vaseg misljenja sta bi mogao biti problem, zanima me koji cilindar da uzmem ako je ovaj novi problem. Da li neki kvalitetniji zamenski (koji?) Ili samo original.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - propada papucica kvacila
PostPoslato: 26 Maj 2024 10:59 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9372
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Vazduh, cilindar u menjacu ili cilindar u kabini.

Sagni se, pa pogledaj jel ima ulja na spoju menjaca i motora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - propada papucica kvacila
PostPoslato: 26 Maj 2024 12:11 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 69
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Verovatno je vazduh u sistemu. Zamenjen i druk lezaj i glavni cilindar, zamanjen semering na radilici (bilo je masno na spoju menjaca i motora) sve ovo uradjeno pre nekih 400-500km. Gledao sam cilindar u kabini, nige nije curilo a tecnost za kocnice na max.

Jedino na sta sumnjam je vazduh u sistemu i prljav sistem. I ako je navodno ulje zamenjeno pre 2500km ono je mutno sa prljavstinom u sebi kao da su samo usuli novo ulje u sistem koji nije ispran a ivaj majstor pre 500km nista nije radio povodom toga samo je ozracio sistem.

Slika

Slika

Takodje, juce smo namerno vozikali auto po gradu da vidimo kako se ponasa nahladnom a kako na toplom, sve ok, nema problema i sto je najbolje nestalo trzanje prilikom kretanja koje je trajalo mesecima...kao da je zena potrefila da je sistem naisao na vazdusni dzep i progutao ga tj izbacio ga kad je u par sati, par puta propala pedala pre toga nista.

Svakako cu sledece nedelje kod majstora da probaju ponovo da mi zamene ulje ali da ociste pre toga obe magistrale i onu za kocnice i onu za kvacilo da ne sipaju ulje u prljav sistem i naravno da se dobro ozraci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - propada papucica kvacila
PostPoslato: 27 Maj 2024 09:29 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9372
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
videces vec u narednim danima, ako je sada OK, to je nekako naznaka da je pre do cilindra u kabini... svakako isprati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.6 116hp - propada papucica kvacila
PostPoslato: 27 Maj 2024 10:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2019 17:37
Postovi: 69
Lokacija: Novi Sad
Ime: Predrag
Opel: Opel Astra J 2010, 1.6b 116hp
Desilo se opet sinoc zeni isti problem ali i dalje vise nema trzanja prilikom kretanja, to je prestalo.

Odvezao sam danas do drugog majstora, kaze nisu radili sa delovima od firme ciji glavni cilindar mi je prethodni majstor ugradio. Oni bi prvo da probamo da isperemo sistem i zamenimo ulje i da ga jos jednom ozrace pa da se nakon toga vozi par dana pa ako i dalje bude problema onda je taj cilindar koji je stavljen los i njega treba zameniti. Ali ajde da idemo sa jeftinijom varijantom prvo koju svakako treba prvo proveriti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs