Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:29

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Ler gas
PostPoslato: 03 Jun 2020 23:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2018 22:46
Postovi: 18
Lokacija: Srpski Detroit
Ime: Stefan
Opel: Astra
Pozdrav svima
Skoro sam kupio Astru g 1.8 z18xe i treba poraditi na problemima koje ima(za neki dan je vozim kod dijagnosticara)ali bolje prvo ovde da se raspitam.
(LER GAS) Kad auto radi,ler mi varira od 600-700 pa do oko 1600 obrtaja.Znaci spadne gas kao da hoce da se ugasi pa se podigne i tako sve u krug ali nekad slozi pa radi lepo.U voznji malo sporije spusta obrtaje i kad hocu da promenim brzinu kao da kazaljka malo ode u obrtaje za nijansu pa tek onda polako krene da pada.
(ESP LAMPICA I AUTO SA KLJUCEM)Znaci o ovome sam citao isto dosta i ne znam da li moze biti povezano sa ovim problemom gore.Kad upalim auto ove 2 greske mi sijaju non stop.
(HLADNJAK SA VENTILATOROM)Ovu gresku mi pali samo kad drzim kontakt,medjutim kad upalim auto lampica se odmah ugasi ali sam primetio da se auto mnogo brzo zagreje.Npr krenem sa parkinga i vec posle 2km podigne na oko 80c i posle neke manje guzvice popne na 90c i tako drzi oko sredine uglavnom ili malo ode na 92.Nije mi palio ventilator ni jednom a ni ja nisam smeo da pokusavam da mu podignem temperaturu posto i ne znam na koliko bi trebalo da upali ventilator ali ja ga uglavnom nisam cuo uopste.Malo mi je cudno posto imam i 1.6 8v motor koji se ne ponasa tako i mnogo se teze greje...
Eto to su ti problemi koje treba da resim i nadam se da cu uspeti,pozdrav. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 04 Jun 2020 09:10 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Što se tiče temperature motora deluje da se malo brže zagreva, prati da li gubi antifriz, naduvava creva, izbacuje vodu na auspuhu.Ovo sa obrtaji a može da ima više uzroka tako da bi prvo uradio dijagnostiku, pored toga ova lampica sa hladnjak om može biti povezana sa brzim zagrevanjem motora a samim tim i sa variranjem obrtaja(možda je dihtung glave u problemu).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 04 Jun 2020 19:51 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2018 22:46
Postovi: 18
Lokacija: Srpski Detroit
Ime: Stefan
Opel: Astra
Evo da javim.
Otisao sam kod majstora i isproveravali smo mu sve zivo,utvrdili da je ovaj prethodni vlasnik menjao bobinu i vidi se da je nova novcijata hahaha.Stavio je i svecice nove,klapna je ciscena.Verovatno je on pokusavao da nadje kvar.Posle smo pomislili da nije lepo uzupcen jer se vidi da je nov kais ali i to smo utvrdili da je ok.Kompresija izmerena sve super i na kraju smo preko dijagnostike utvrdili da je ono sto sam i ocekivao a to je motorni kompjuter... :banghead:
U subotu idem kod elektricara pa da mi kaze koliko ce to da kosta i sta ce da radi.Kompjuter nije otvaran.
Eto,ako je neko skoro menjao ECU neka napise svoja iskustva da znam sta me ceka oko cene i tako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 04 Jun 2020 22:56 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Šta kaže dijagnostika šta je sa motornim kompijuterom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 06 Jun 2020 17:51 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2018 22:46
Postovi: 18
Lokacija: Srpski Detroit
Ime: Stefan
Opel: Astra
U sustini dijagnostika ne moze da utvrdi da je problem do ecu-a.
Izbacuje nepoznate kodove gresaka i svaki put kad se prikaci dijagnostika bukvalno ,,Sara'' sa greskama i pokazuje nesto nevezano tako da sam auto oterao kod elektronicara pa ce on dalje da vidi sta i kako...
Ja mislim da je 90% ecu problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 06 Jun 2020 18:09 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Jel si siguran da nigde ne vuce fals? Da nije neko crevo dobilo rupu, da se nije svuklo itd?
Ja sam jednom zaboravio da vratim crevo iberlaufa na klapnu gasa, znaci rupa velicine palca i jace.
Kada upalim auto digne na 4000 obrtaja i ugasi se, tako sam palio par puta dok nisam skontao da vuce vazduh.
Nema mi logike da ti je ECU riknuo a mozes da ga vozis lepo i ne brljavi u voznji osim sto ti obrtaji variraju.
Ler gas je jako osetljiv na fals vazduh, bas kad menjas brzine i stisnes kvacilo, auto je u leru.
I kada je u leru on ti podigne obrtaje pri promeni brzine, dobije visak vazduha i pobrljavi.
Kad auto vuce fals u voznji se toliko i ne oseti koliko u leru, naravno ako ne vuce previse.
I moguce je da se zato i zagreva motor brze, visak vazduha, siromasnija smesa, veca temperatura u cilindrima.

Ovo je neka moja teorija i logika, ali ne mora da znaci, mozda i jeste da ECU brljavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 06 Jun 2020 19:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Rax77 je napisao:
Jel si siguran da nigde ne vuce fals? Da nije neko crevo dobilo rupu, da se nije svuklo itd?
Ja sam jednom zaboravio da vratim crevo iberlaufa na klapnu gasa, znaci rupa velicine palca i jace.
Kada upalim auto digne na 4000 obrtaja i ugasi se, tako sam palio par puta dok nisam skontao da vuce vazduh.
Nema mi logike da ti je ECU riknuo a mozes da ga vozis lepo i ne brljavi u voznji osim sto ti obrtaji variraju.
Ler gas je jako osetljiv na fals vazduh, bas kad menjas brzine i stisnes kvacilo, auto je u leru.
I kada je u leru on ti podigne obrtaje pri promeni brzine, dobije visak vazduha i pobrljavi.
Kad auto vuce fals u voznji se toliko i ne oseti koliko u leru, naravno ako ne vuce previse.
I moguce je da se zato i zagreva motor brze, visak vazduha, siromasnija smesa, veca temperatura u cilindrima.

Ovo je neka moja teorija i logika, ali ne mora da znaci, mozda i jeste da ECU brljavi.

Bas tako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 06 Jun 2020 20:55 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Treba to lepo temeljno pogledati iskusnim okom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 06 Jun 2020 21:55 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Treba proveriti iskljucivanjem maf senzora da li ce mozda nestati problem ako se to uradi.
Ako tada nestane, onda vuce fals izmedju maf-a i klapne gasa na nekom mestu i treba videti gde.
Ako je tu problem i dalje, onda treba proveriti sve ostalo sto dolazi posle klapne i moze da zaglavi/brljavi.
Egr ventil, crevo iberlaufa da nema rupu, step motor ler gasa, i sta god sve dolazi u klapnu gasa..
Takodje proveriti da li dihtuje cep za dolivanje ulja lepo ili za merac, ali verovatno ovo nema veze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 07 Jun 2020 15:24 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2018 22:46
Postovi: 18
Lokacija: Srpski Detroit
Ime: Stefan
Opel: Astra
I maf senzor smo iskljucivali ali nije imalo efekta nikakvog
Poceo je da brljavi u voznji,juce kad sam krenuo do majstora auto je pogasio sve greske i bas normalno radio a onda posle 3km mi na semaforu pokaza greske i opet poce da trza u voznji i da trokira...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 09 Jun 2020 12:25 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2018 22:46
Postovi: 18
Lokacija: Srpski Detroit
Ime: Stefan
Opel: Astra
Sad imam problem da ne mogu lako da nadjem motorni kompjuter...Kako mi je majstor objasnio njemu nije onaj ,,Siljati'' kompjuter vec neki drugi koji se ne popravlja i teze se nalazi...Znaci 1.8 16v 125ks z18xe motor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 09 Jun 2020 23:46 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Meni tu nešto smrdi da je do računara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 26 Jul 2020 00:02 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2018 22:46
Postovi: 18
Lokacija: Srpski Detroit
Ime: Stefan
Opel: Astra
Samo da javim ovde da jos uvek nisam resio problem jer cekam elektricara da mu covek posalje odgovarajuci ECU jer u slucaju da nije do njega on moze isti i da mu vrati a ako ja uzmem na svoju ruku i ispostavi se da je nesto drugo problem,vise nema vracanja :) On je meni objasnio da se taj tip ECU tesko popravlja(Simtec 71) i da ne zna nikog ko bi se upustio u taj posao...Ako neko ima neki kontakt neka mi slobodno posalje.Inace auto vozim normalno do posla i nazad,sad vise ne trokira na leru ali nekako se vidi da nije startan kao sto bi trebalo da bude.U toku voznje mi i dalje obrtaji sporije opadaju i kao da mi nekako ,,Kasni'' odziv na gas,sve mi nije to to...Prethodni vlasnik mi rece da je menjao bobinu i svecice pre godinu i po dana.Ne znam da li je moguce da ona opet pravi problem i moracu da vidim koje su svecice stavljene posto vidim da je nekolicina ljudi resila problem NGK svecicama.I dalje mi sija lampica sa kljucem i TC lampica.
Gubim zivce polako... :krsti:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 26 Jul 2020 22:17 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2018 22:46
Postovi: 18
Lokacija: Srpski Detroit
Ime: Stefan
Opel: Astra
Niko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 26 Jul 2020 22:24 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Sačekaj taj računar što možeš da vratiš to je naj sigurnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 26 Jul 2020 22:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2018 22:46
Postovi: 18
Lokacija: Srpski Detroit
Ime: Stefan
Opel: Astra
Izgleda da je tako najbolje samo sto vise nemam zivaca da cekam vise od mesec dana...Danas sam zvao coveka u Beogradu i rece mi da je do pre godinu dana radio te kompjutere ali da ih vise ne popravlja...
Danas sam skidao svecice,video sam da su Beru dvokrake.Ne znam da l' da probam jos sa tim NGK bkr5ek,to mi je poslednja opcija pre ecu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 27 Jul 2020 02:54 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Ne verujem da svecice imaju toliko veliku ulogu u tome, kakva god bila, svecica je tu samo da baca varnicu da zapali smesu, nista vise.. kao i bobina, ako ne valja, radice na manje cilindara uvek.. ako ne valja smesa onda se proveri sve zaduzeno za smesu, lambda, protokomer, vakum, dostava goriva (dizne, pumpa) itd. Ako nije nista onda na kraju moze biti da je falican ECU pa brljavi, ali opet da je ECU ne bi ga mogao voziti sad nikako, bilo bi ti uvek kao na snimku, mada nikad nisam video to kao sa snimka, da tako brljavi, ne gasi se a brljavi. On krene da se gasi pa uspostavi ponovo i digne obrtaje i tako u krug. Javi nam obavezno sta god uradio, i mene zanima bas do cega je :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 27 Jul 2020 07:12 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Verovatno da svećice nemaju veze sa problemom, ja bih uradio očitavanje parametara rada motora: signal sa sondi 1 i 2,protokomer,pedalu gasa, stanje i duva sa katalizatorom, I usisnu granu. Pre kontrolisati stanje baterije i po mogućstvu probati sa drugom.Ovo što ti pali pa gasi greške može biti zbog pada napona kad hoće da se ugasi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 27 Jul 2020 07:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Probaj drugi protokomer,na Vectri c sam imao isti slucaj,nije prijavljivao nista vezano za njega ali kad je stavljen novi problem je resen iaki niko nije sumnjao na protokomer


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 27 Jul 2020 09:09 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Probaj da nađeš majstora koji zna da čita parametre dijagnostikom, koji zna da izmeri signale osciloskopom i unimerom na davačima i senzorima onda možda nešto uradiš, ovako nasumičnim menjanjem i eksperimentisanjem teško.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 28 Jul 2020 01:33 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Protokomer, lambda, egr, ako nemas nekog sa istim autom da isprobas kod tebe delove, onda ih samo raskacis i probas se kako radi auto bez toga svega. Sijace ti check engine, ali bez njih bi morao auto fino da ide, tad ubrizgava bogatu smesu napamet, da bi se sacuvao motor od loseg sagorevanja, jer je u open loop-u i radi bez senzora. Ako i dalje postoji problem, tera se dalje, nista od njih nije problem, moze samo biti da ih nesto vara, a taj problem je i dalje tu koji ih zavarava i on dalje postoji ako otkacinjanje istih ne resi problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 30 Jul 2020 15:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2018 22:46
Postovi: 18
Lokacija: Srpski Detroit
Ime: Stefan
Opel: Astra
Probacu da otkacim MAF senzor pa da isprobam auto kako ide bez njega...Kad sam prvo kod mehanicara oterao auto on je otkacio maf senzor a posle i lambda sondu onako dok je auto radio u leru i rece mi da nije do njega ali probacu posle da ga provozam pa da vidim kako se ponasa.Svakako me nista ne kosta da probam jer ionako jos uvek cekam ECU... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 13 Avg 2020 17:39 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Okt 2017 23:45
Postovi: 50
Lokacija: beograd
Ime: Nikola
Opel: astra G 1.6
Fanste je napisao:
Samo da javim ovde da jos uvek nisam resio problem jer cekam elektricara da mu covek posalje odgovarajuci ECU jer u slucaju da nije do njega on moze isti i da mu vrati a ako ja uzmem na svoju ruku i ispostavi se da je nesto drugo problem,vise nema vracanja :) On je meni objasnio da se taj tip ECU tesko popravlja(Simtec 71) i da ne zna nikog ko bi se upustio u taj posao...Ako neko ima neki kontakt neka mi slobodno posalje.Inace auto vozim normalno do posla i nazad,sad vise ne trokira na leru ali nekako se vidi da nije startan kao sto bi trebalo da bude.U toku voznje mi i dalje obrtaji sporije opadaju i kao da mi nekako ,,Kasni'' odziv na gas,sve mi nije to to...Prethodni vlasnik mi rece da je menjao bobinu i svecice pre godinu i po dana.Ne znam da li je moguce da ona opet pravi problem i moracu da vidim koje su svecice stavljene posto vidim da je nekolicina ljudi resila problem NGK svecicama.I dalje mi sija lampica sa kljucem i TC lampica.
Gubim zivce polako... :krsti:


jesi li proverio dihtung na klapni gasa kada si video da je očišćena? Meni se desilo da je tu vukao falš vazduh i obrtaji su, baš što ti kažeš, dosta kasnili. Napravio sam novi dihtung i stavio još pride diht masu i kao nov posle toga... Da li prestaje to igranje obrtaja posle onog dodavanja gasa na kraju klipa? Meni isto tako kao da hoće da se ugasi ponekad kad je upaljena klima (na plinu samo) nakon izbacivanja iz brzine, ali bukvalno čim pipnem gas on se stabilizuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ler gas
PostPoslato: 19 Sep 2020 12:21 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2018 22:46
Postovi: 18
Lokacija: Srpski Detroit
Ime: Stefan
Opel: Astra
Evo da javim ovde,nasao sam motorni kompjuter na oglasu i otisao licno kod coveka da probam.
Zamenio sam imobilajzer,cip,prikacio ecu i auto najnormalnije radi,momentalno obrisao sve greske i to je to.Sad lepo radi a jos lepse i ide...
Hvala svima na pomoci :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs