Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 17:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 25 Sep 2019 16:58 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Zanima me koja je cena za generalku na motoru 1.6 16 v 1996 godiste, ili da li se vise isplati ceo motor da se zameni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 25 Sep 2019 17:01 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Cena generalne opravke motora prevazilazi vrednost vozila. Polovan motor je opet lutrija :ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 25 Sep 2019 17:39 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Znaci ni tamo ni tamo. Koji je prosek za generalku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 25 Sep 2019 17:44 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Dosipaj ulje i vozi..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 25 Sep 2019 17:59 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Ma to je najmanji problem, nego sto podsecam na tenk kad pravi dimnu zavesu. Tj, prvo paljenje, oblak dima, u voznji ga nema, nagli gas do daske dim. Da li da na sledecu zamenu uzmem i neki aditiv da se ispere iznutra pa da uz ulje dodam i neki aditiv da nedimi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 25 Sep 2019 18:04 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Inace sam motor se ponasa normalno, ima snagu, vuce, sve radi normalno, jedino taj prvi dim, svako sledece paljenje nema dima, jedino ako odstoji jedan dan izbaci ga. U toku voznje na nagli gas izbaci, kad istera vise dima nema. Nizbrdo na kocenje motorom nema dok nedam gas, izbaci i posle ga nema(dim)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 25 Sep 2019 18:34 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 29 Apr 2011 19:44
Postovi: 410
Lokacija: Krusevac
Ime: Milorad
Opel: Askona 1.6s
Mozda su gumice na ventilima???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 25 Sep 2019 18:46 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Vidi da li imas katalizator,ako ga nema to je jedan od razloga za dim.

Konkretno moj dobar drugar je na takvoj vektri skinuo kat,međutim pojačano je dimio. Katalizator vracen i stanje sa dimom se normalizovalo.

Ti motori fabrički dok su još bili novi su imali potrošnju ulja,u uputstvu je to bilo nvedeno za taj tip motora...

Ja to ništa ne bih čačkao. Vozi dok traje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 25 Sep 2019 19:09 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Znam da fabricki trose ulje, sad da li ima ili ne katalizator ne znam, to cu videti uskoro posto trebam da menjam pletenicu jer je pocepana ili kako vec, glavno ona je kaput


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 25 Sep 2019 19:14 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Vaske 68, meni bi to bilo idealno, danas svratim do majstora kaze, to su stari motori, mozda su karike, mozda gumice, mozemo da zamenimo gumice al sta ako nije to, itd, itd. Rodjaci pa taj auto treba na tehnicki, pa kad me vide ima da okrenu tablu na zatvoreno odmah. Da je meni plaza jedno 2000 eura pa nebi sigurno vozio auto iz '96. Ja gledam da ga sastavim da prodje tehnicki, pa i da je 500evra remont pa i nekako, naslo bi se za to, ali ako moze drugi motor za manje para a bolji meni jos bolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 25 Sep 2019 19:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Sta mi se u principu i desilo, posto sam ga uzeo relativno skoro, prvo dim, pa onda check engine lampica koja se upalila na sekund i ugasila. Pa posle nekoliko dana, ponovo se upalila, ja ugasio auto, upalio nje nema da svetli, vozio bez problema (izuzev tog jutarnjeg dima i ostalog sto sam vec pisao).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 26 Sep 2019 00:23 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Koliko ulja ti trosi na 1.000km?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 26 Sep 2019 00:48 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Uh ne znam, uzeo sam ga skoro. Na pocetku nije bilo dima uposte e onda malo po malo na to prvo paljenje pocelo da izbacuje. Sad ga baci i to bas lepo, vozis u pocetku ga ima (dim) posle ne, na leru nema, na turazi izbaci ali ne oblak nego onako, primetno. Ako se vozi lagano i bez naglog dodavanja gasa dima nema, na kocenje motorom bez gasa, kad se da gas izbaci dim. U njemu je opelovo ulje 10/40. I znam da treba da menjam pancir crevo na auspuhu(pletenica). Danas mi je u toku voznje upalio check engine. Ugasio, odmah upalio, nije vise bilo lampice ceo dan. Kad je zagrejan nece da dimi u normalnoj voznji samo ako se da nagli gas, ali cak i tad drzi kratko vreme dim i posle ga nema. U voznji se javlja kada se ne daje gas pa se onda doda. Kao kad bi uzeo flasicu dunuo dim u nju i onda je stisnes da izbaci, eto otprilike se tako ponasa. Ja gledam od najgore varijante ka najblazoj, nekako mi tako lakše :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 26 Sep 2019 15:48 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2010 20:34
Postovi: 1812
Lokacija: Zemun
Ime: Bojan
Opel: Astra Betrone 2.0T
Garaza: pogledaj
imas dva problema verovatno nezavisna

oko greske treba da se pogleda na dijagnostici

da vidis kolika je potrosnja ulja verovatno od 0,5l pa navise
ako imas katalizator treba proveriti da li je zapusen zbog povecane potrosnje ulja
a za potrosnju ulja ne mozes znati dok se ne otvori motor, ali obrada glave i zamena karika i letecih lezajeva sigurno moras.

_________________
phase 3, 402m 13.7s


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 26 Sep 2019 16:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Antifriz nije mastan, ista kolicina tecnosti, motor je mokar, vidi se na slikama, a anjvise u delu gde je dihtung glave. Odatle se sliva, poklopac ventila je suv, taj dihtung je menjan pre nego sto sam ga uzeo.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 26 Sep 2019 18:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Koliko bi me izaslo sredjivanje, zna li ko, okvirnu cenu? Veliki servis je radjen skoro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 26 Sep 2019 21:39 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Juce ga parkirao u 5 popodne, danas ga upalio u 8 i 15 uvece, nisam video dim, vozio, nema dim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 28 Sep 2019 09:25 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
26,27,28 prestao da dimi, apsolutno.... Nisam normalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 28 Sep 2019 10:52 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Mozda nema ulja :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 28 Sep 2019 17:44 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Hahahaha, proveravam, svaki dan, ulja ima, zanimljivo da za tri dana drzi istu kolicinu. Nije na sredini stapa za ulje vise je ka minimumu ali jednostavno nemrda, niti mi se lampica pali. Nisam ga gledao ispod pa ne znam, doduse majstor mi rece da je odozdo udaren u nesto. Da nije ulubljen karter pa da kad se sipa ulje on zbog deformacije sagori visak, izbaci ga jednostavno napolje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 28 Sep 2019 17:51 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Ja nisam menjao jer je menjano ulje nema ni 1000 km. I tad kad sam gledao bilo je ulja kao i sad otprilike, blize minimumu, pa citajuci forume, videh da 1.6 16 v trosi ulje i u tom nekom periodu i dolijem ulja, da bude na pola i malo vise od pola, blize maksimumu, i posle toga pocinje problem sa dimom. Inace auto sam kupio 12 septembra, nije dimio niti imao problema, motor miran u radu, odradio trap ceo, procitao za ulje i dodao ga i tad pocinje problem, kojeg sada nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 28 Sep 2019 17:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Da li deformacija kartera od udarca moze da utice na zapreminu ulja pa da se sad sipa za nijansu manje nego normalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 28 Sep 2019 17:58 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Zamenjen silen blok x 2 zadnji, 4 caure nazad, solje amortizera 2 komada, opruga 1. Delovi plus ruke majstora su me izasli 17950. Nisam vozio do sad opel, ne znam koje au mu cene delova, da li je ovo mnogo ili ne. Ovde sam da bih nesto i naucio i neke sitne servise koje mogu da obavim uradio i sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 29 Sep 2019 20:32 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 28 Jul 2011 20:16
Postovi: 114
Lokacija: Zemun
Ime: Darko
Opel: AstraG
Garaza:
Ja vozim astru g 1.6 16V x16xel motor i imao sam isti problem i frustraciju. Upalim ujutru hladan motor iybaci dim ali ne strasno, kada vozim i ugasim pa posle sat vremena opet upalim kao dimna zavesa, i isto vozim nizbrdo preko brzine ono 4tom pa kada dam gas umalo me nisu hteli pustiti u Grčku na granici posto kao da se upalio neki auto :) . pitao majstore ista prica aaaaa.... pa to su takvi motori, neceš ti dobiti nista generalno, sipaj aditiv i prodaj ti to... itd. E sad prvo sam uradio glavu motora tipa gumice itd. ali veruj mi bilo je još gore, i nisam imao izbora rasturio sam motor izbio klipove i problem je sa tim motorima sto po meni su predviđeni da do 200000 odprilike da im stradaju mazajuće karike. Kada klip ide u gornju mrtvu tačku, tada se nanese tanak film ulja koja bi trebalo brisajuča karika da obriše ali se ona izhabala da se to vidi drastično u odnosu na nove. One se sastoje od dva limena prstena koje su debljine odprilike kao lim od konzerve piva onaj sa strane i između takva dva lima se nalazi prsten od opruge koji nanosi ulje. Cilindri u bloku verujte mi se ne oštećuju naravno sem ako nije prešao milion km. ili tome sl, ja kod mog bloka sam samo skinuo garez i nikakav zub nisam imao. Ja sam samo uradio glavu zamenio karike kompl. zamenio leteće ležajeve jer će dobiti veću silu udarca na ležajeve pa nisam smeo da rizikujem, zamenio dihtunge i materijal me je kostao negde odprilike ne mogu se setiti posto je bilo pre 3-4godine oko 100evra. E sad nisam plaćao majstore jer sam ja mehaničar. Ali iskreno sem ako to nisi resio racunaj da ces jedino resiti probl. sa dimom i potrošnjom osvezenjem motora po meni su ostalo bajke. Sada mi na 10000 potroši oko 800gr. ulja a putujem Nemačka, Austrija, i boga mi bio i na Alpe sa njom i auspuh i dalje suv posle odprilike 100000. E sada to je u mom slučaju sigurno ima neko još neka iskustva... Samo iskren savet nikako Lqui Moly aditiv jer ako to stavis taj blok nećeš više moći da opereš jer su to neke smeše kao med i ne možeš da ispereš kanale kroz koje prolazi ulje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalna 1.6 16 v
PostPoslato: 02 Okt 2019 17:19 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2019 22:32
Postovi: 42
Lokacija: Mladenovac
Ime: Aleksandar
Opel: Vektra B
Hvala druze na ovakvom iscrpnom objasnjenju, konacno meko da pogodi u centar. A koji onda aditiv da sipam? Vidim da je glava i blok mokar, znaci dihtung. Da zamenim njega i da ostalo nepipam?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs