Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 12:31

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: DPF off ,EGR off
PostPoslato: 18 Maj 2020 18:59 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 20 Jul 2019 13:28
Postovi: 84
Lokacija: Beograd Banjica
Ime: Dejan
Opel: Insignia 2.0cdti
Na tehnickom ti ne stavlja auto na dijagnostiku i ne kontrolise fizicki dpf nego izduvne gasove.Posle vadjenja dpf moja insignija nije dimila uopste kao i pre ali ako se zatvori egr dimi ne puno ali dimi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: DPF off ,EGR off
PostPoslato: 20 Maj 2020 14:33 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2019 11:31
Postovi: 33
Lokacija: podgorica
Ime: Opel
Opel: Astra 1.9
mastirn5 je napisao:
Vidi ako vadis dpf ne moras katalizator i auto nece da pisti nego ne moze niko ni da provali na tehnickom da nemas dpf nece da dimi nista.Tacnije dimice ali to je nevidljivo okom.Medjutim ako ti izvadi dpf katalizator i iskljuci egr onda hoce i ima da pisti sto bas iritira.Ako hoces auto sebi da ostavis ima vise resenja recimo ako izvadis i katalizator onda tu stave neke pregrade,peraje ili sta vec da ne pisti da malo zadrzi vazduh.Ja sam ovako uradio izvadio dpf ostalo ostavio.Medjutim gresku je napravio majstor koji nije ocistio katalizator ili eventualno predlozio da stavim nov.Ja imam sad astru h gde je izvadjen katalizator i uzasan zvuk.

Slican problem ja imam, Astra H 1.9 88kw izvadjen je dpf mislim i katalizator jer je zvuk mnogo jak a i i dimi, prosli tehnicki sam tesko prosao a za ovaj cu traziti neko rjesenje.
Jedan majstor mi je rekao da kupim katalizator od dizela i da ga stavi i tako ce rijesiti problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DPF off ,EGR off
PostPoslato: 20 Maj 2020 15:44 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 20 Jul 2019 13:28
Postovi: 84
Lokacija: Beograd Banjica
Ime: Dejan
Opel: Insignia 2.0cdti
Mozes i univerzalni kafalizator nije bas trajno resenje ali moze da posluzi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DPF off ,EGR off
PostPoslato: 02 Jul 2020 17:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2019 11:31
Postovi: 33
Lokacija: podgorica
Ime: Opel
Opel: Astra 1.9
Ja samo da vam kazem da sam stavio i dpf i katalizator, stavili smo od fiata chrome 1.9 150ks, prosao sam nekih 600km od tada, manje mi dimi, potrosnja se smanjila malo, a sto je najvaznije zvuk je normalan nema vise brujanja. Na mojoj astri je dpf ugasen pa smo o vaj novi samo izbusili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DPF off ,EGR off
PostPoslato: 02 Jul 2020 18:17 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 16 Sep 2019 10:48
Postovi: 215
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Peugeot 307 1.6hdi 110 hp
Kačenjem na dijagnostiku može da se utvrdi da li vozilo ima dpf a na kraju boli uvo onoga na techničkom da li ima ili nema ako ne prolazi test na izduvne gasove ne prolazi ni tehnički. Trenutno za mene je majka ispravan euro 3 polu ispravna Frankeštajn euro 4 vozila mi nisu zanimljiva a ako bude novca za nešto staro par godina to je onda uredu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: DPF off ,EGR off
PostPoslato: 07 Jul 2020 07:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2011 20:20
Postovi: 536
Lokacija: subotica
Ime: Igor
Opel: Rekord 2.0 S
Garaza: pogledaj
Da se vratimo na tehnicke preglede...radio sam u srbiji 6 godina u dunavu na tehnikom pregledu...i sta da vam kazem, oprema je 0 sto smo imali. Edukacija 0 jednostavno nemas pojma sta gde i kako (imas litereturu i zakone pravilnike ali je to toliko komplikovano da 3x moras da procitas da bi mogao da svatis...). I posle svega i stanja u zemlji zapalim za nemacku...snadjem se super. Dosao je trenutak da uzmem auto ovde super sve. Posto sam mehanicar po struci ja spremam aute za tehnicki pregled i da znate sve se gleda. Toliko su strogi da je neverovatno. Auto se dize na specijalne dizalice pomeraju se sve, gleda se sve...ma haos. A u medjuvremenu nas auto (Touran) uzme moja zena nas auto da vozi. I vrati ona meni auto posle 2 dana nista sve super, (a mi smo imali termin u martu da idemo na tehnicki) ja provozam lupa nesto u prednjem trapu. Sagnem se i pogledam, slomila se opruga prednja leva i prsten je zvonio. Reko u sebi ajde da testiramo tehnicki da li ce provaliti? i sta se desilo posle 10 min? kaze mi momak sto radi na tehnicom auto je super odlicnom stanju ali ima mali problem. Ja pita sta je? kaze opruga prednja leva slomljenja, juuu ja mu kazem ne cuje se nista auto ide normalno(pravim se mutav) a u medjuvremenu sam vec narucio obe opruge sutradan zamenio i eto presao tehnicki. Malo je dugacak tekst ali ajd moje iskustvo ovde :D a sto se tice dpf i egr bolje nemoj da se igras sa time. Vrati sve lepo u fabricko stanje i uzivaj. Dizel nije za grad, dizel se na autoputu cisti i to njemu prija. Samo gas i srecno :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs