Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 11:34

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H pregreva?
PostPoslato: 19 Jun 2019 14:21 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2017 09:20
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Ime: Branislav
Opel: Astra H 1.6
E ovako je to bilo. Popucala su mi creva rashladnog sistema, majstor ih je zamenio sa termostatom rekavsi da je isti zalepio pa je auto digao temperaturu itd. Kad sam poterao auto od njega na ekspanzionoj posudi opet buckanje i prelivanje kroz odusak uz karakteristican smrad pregrejanog antifriza. Sad je majstor rekao da je reostat ventilatora otisao i isti je reparirao.
Evo sad sam uzeo auto, u voznji sam proveravao, ventilator radi..ali kada sam ugasio auto i poslusao ispod haube, cuje se kao neko čvrčkanje oko glave. Da li je to normalno za astre h jer sam cuo da rade na višim temperaturama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H pregreva?
PostPoslato: 20 Jun 2019 08:49 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 28 Apr 2018 16:02
Postovi: 98
Lokacija: Grad Niš
Ime: Milos
Opel: Vectra 1.9 cdti
Udji u meni i vidi kolika je temeperatura, drugu stvar koju treba da vidis je termostat koji je stvaljen jer neki otvaraju ranije

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока

_________________
veliki, glup i dosadan auto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H pregreva?
PostPoslato: 20 Jun 2019 08:52 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Pozdrav,
Astra H A16XER i Z16XER rade na preko 100C. Mene je to dugo bunilo, pošto kada sam kupio auto bio je stalno ispod 100C dok nije vrisnuo termostat (tipa na 98-99C) a kada je stavljen novi bude od 103 do 105C. To možeš vidjeti u testmode-u (u zavisnosti koji display imaš u autu).
Ja sam dizao frku oko toga, ali onda su mi pokazali isti taj novi termostat na kojem je ugravirana temperatura otvaranja 105C. Kada čekam dugo na granici temperatura se popne na oko 108 kada čujem da se otvori termostat i ventilator uključi. U vožnji je obično 103 ali ne prelazi 105.
Na starom termostatu je valjda bila kvaka što nije zatvarao 100% tako da je temperatura bila malo niža (tj dio rashladne tečnosti je uvijek cirkulisao kroz hladjak).
Sistem je zatvoren, pod pritiskom voda + antifriz tako da su tačke ključanja mnogo više.
Provjeri na bord-u kolika je temperatura i kada otvara termostat i pali ventilator. Mislim da se na dijagnostici može istestirati ventilator, tj da li rade sve tri brzine.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs