Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 16 Jun 2024 20:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Tigra 1.6 16V - Kad se zagreje slabo vuce
PostPoslato: 22 Maj 2008 17:35 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Okt 2007 02:25
Postovi: 146
Lokacija: Vozdovac
Ime: Stefan
Opel: Golf IV TDI
Auto je poceo slabo da mi vuce kada se zagreje, to je pocelo da se desava,barem mislim od kada sam stavio sportski filter i vozio sa njim jedno dve nedelje(imao je tako dobar zvuk da me je par ljudi pitalo koji je motor unutra), sve dok mi nije puklo crevo za dovod vazduha :banghead: inace ja imam plin i tada kada je puklo crevo detonirao je.Ja sam lepo uzeo skratio crevo i vratio stari fabricki hilter.Danas sam bio kod majstora za plin i on je pogledao i rekao da je sve ok, lepo radi, lepo prima gas na leru, sve je ok, ne znam sta bi moglo da bude, i jos mi pametnjakovic kaze ma prodaj ti ovo, nemoj da se zazas, ko zna sta moze da bude! Pa poludeo sam kada mi je to rekao :taz Ja njemu objasnim koliko volim ovaj auto, a on opet ma da, da bolje ga prodaj, zamisli kretena.Kao da je auto sundjer pa kada se malo sjebe ti ga bacis, uffff sada sam se iznervirao.Nadam se da neko zna sta bi moglo da bude.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kad se zagreje slabo vuce
PostPoslato: 22 Maj 2008 17:42 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9372
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
a dok je na benzinu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kad se zagreje slabo vuce
PostPoslato: 22 Maj 2008 17:51 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Klasična boljka za sve koji koriste plin-benzin. Ja još ne znam čoveka da mu auto radi normalno i na plinu i na benzinu, pogotovo ko vozi OPELa.
Idi kod Tome na Ledine, čuo sam od par ljudi da je dobar servis za plin. Znam da je ugradnja malo skluplja nego drugde u gradu, ali znam da masa taksista ide kod njega, tako da verujem da je to neka da nazovem pozitivna reklama.

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kad se zagreje slabo vuce
PostPoslato: 23 Maj 2008 00:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
ja sam srecni dobitnik :D kod mene radi "samo tako" i na benzin i na gas al' do duse vakumski sistem

cupaj te skalamerije napolje ako zelis da 'teras na gas.

gas je triper za sve ne samo za nekakv drugaciji filter. cim si imao detonaciju u kucistu filtera izbaci ga napolje nema zezanja

probaj kako ide na benzin,ako je ok na benzinu onda je problem negde na sistemu za gas. posto si imao detonaciju moguce da je jos nesto stradalo pored creva za vazduh...

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kad se zagreje slabo vuce
PostPoslato: 23 Maj 2008 00:23 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 23 Feb 2008 14:11
Postovi: 575
Lokacija: Indjija
Ime: srdjan
Opel: vectra a 2.0 16v
Batice ako hocesh da se vozish na plin morash da kupish sekvencijalni jer takodje ni ja nikog ne poznajem ko nema problema sa plinom. A sportski filter i plin to NIKAKO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kad se zagreje slabo vuce
PostPoslato: 23 Maj 2008 00:58 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Okt 2007 02:25
Postovi: 146
Lokacija: Vozdovac
Ime: Stefan
Opel: Golf IV TDI
Na benzin ok ide samo sto su mi malo zaprljane dizne pa ne mogu bas da ocenim.Meni je kada sam kupio auto isao i na benzin i na plin odlicno samo sada ne ide dobro na plin.Detonacija je bila kada je bio onaj sportski filter,sa normalnim ne detonira.Auto radi super na leru i dok je hladan i kada zapusim cev od dovoda za vazduh auto se ugusi, sto znaci da ne vuce fals vazduh.Videcu da odem do tog na ledinama, samo mi kazi gde je od prilike i kako se zove servis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kad se zagreje slabo vuce
PostPoslato: 23 Maj 2008 01:08 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Kad od blokova kreneš uzbrdo ka surčinu i onda gore na krivini sa desne strane ćeš videti parking Grand kafe (možda i mog kadeta na parkingu :D), tu skreneš levo, ide uličica malo uzbrdo, mislim da ima znak na samom ulazu u ulicu da piše auto gas Toma ili tako nešto slično. pratiš znak(ove) i nemožeš da promašiš.

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kad se zagreje slabo vuce
PostPoslato: 23 Maj 2008 10:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
tako je,nema fals vazduha ako se ugasi kad zapusis dovod vazduha.
obicno slabije vuce na gas kada je prebogata ili presiromasna smesa,zavijen protok gasa na srafu na crevu,lose membrane u reduktoru i stokav filter za vazduh i za gas.
slabije vuce i kada je nesto lose na motoru: svecice,losa kompresija ili generalno los motor

iskreno da ti kazem,danas je svako majstor za sve pa i za gas. moras i sa te strane da pogledas.
ako problem postoji i majstor ili vec kako da ga definisem prima k' znalju to,on konstatuje da n.pr. prima na leru gas i kaze da je sve u redu,a ti i dalje imas problem,odmah menjaj majsora.

potrudi se da nadjes majstora koji resava probleme kada oni postoje

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kad se zagreje slabo vuce
PostPoslato: 23 Maj 2008 11:49 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 11:27
Postovi: 576
Lokacija: Beograd
Ime: Vukasin
Opel: Kadett GSi 2.0 16V
Ako je plin stelovan dok je bio sportski filter, onda sad sa fabrickim filterom nije nastelovan. Samo treba da se presteluje. To se resi za minut.

Ali ti tu imas mnogo vece probleme od toga sto slabo vuce na plin. Prvo, sigurnosna klapna nije odreogavala. Da li je nema ili je lose postavljena, to treba da vidis. Ali jos veci problem od svega toga je sto izgleda nemas sekvencijalni sistem. Sve drugo je budzevina koja ce jednog dana da ti napravi stetu od koje ces da se uhvatis za glavu. Kod venturi sistema, detonacija ce se desiti kad tad, ti si ovog puta imao srece pa je stradalo jeftino crevo, a ne recimo protokomer, koji kosta vise nego ugradnja plina. Zato ti je majstor i rekao da prodas auto, jer je skontao da ces mu glavu skinuti ako ti se ponovi detonacija.

I za kraj, plin i sportski filteri MOGU, ali mora da bude plinski sistem za TAJ motor. Znaci ili vakumski za karburatore ili sekvencijalni za injection. A staviti sportski filter na auto koji ima venturi sistem je totalno bezveze. Gurate filter veceg protoka, a mixer za plin vam smanjuje protok na usisu...i koja je onda svrha toga? :) A sto se tice detonacija, to moze da se resi, ali to zahteva znanje, a ne priucenog majstora.

_________________
My crew is all fired up
Y'all better just wise up


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kad se zagreje slabo vuce
PostPoslato: 23 Maj 2008 19:53 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Okt 2007 02:25
Postovi: 146
Lokacija: Vozdovac
Ime: Stefan
Opel: Golf IV TDI
Hvala vam ljudi na savetima i odgovorima, oticicu ovih dana do ovog majstor Tome, pa cemo da vidimo staje.

Valdo jel mozes da mi kazes kroz koji blok prolazim kada idem ka surcinu i koja je to ulica, posto slabo poznajem novi beograd, iskreno idem mozda dva puta mesecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kad se zagreje slabo vuce
PostPoslato: 23 Maj 2008 20:42 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007 23:56
Postovi: 1641
Ime: Marko
Opel: Kia
Pici do kraja ulicom Jurija Gagarina, tako da ti sa desne strane budu blokovi 62 i 61, a sa leve 45.... kad prodjes pumpu Sunce, skreni desno i opet pici samo pravo... Na drugoj po redu raskrsnici od skretanja imas put kojim se penjes... to ti je put za ledine, surcin i slicno... Detaljnije nek ti objasni V13 :)

_________________
!!! DiduLidu DiduDu !!!


Poslednji put menjao Marcus dana 23 Maj 2008 20:43, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kad se zagreje slabo vuce
PostPoslato: 23 Maj 2008 20:42 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
prodjes pored kineza i pumpe sunce, nakon sunca skrenes desno i onda ides samo pravo
prodjes 2 semafora i dalje ides pravo, penjes se na ledine i tu ti je sa desne strane ta grand kafa (ako ne vidis osteices po mirisu :D)

_________________
Ni Mile Golja nije vise golja, otkad radi u prodavnici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tigra 1.6 16V - Kad se zagreje slabo vuce
PostPoslato: 24 Maj 2008 00:17 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Okt 2007 02:25
Postovi: 146
Lokacija: Vozdovac
Ime: Stefan
Opel: Golf IV TDI
Hvala ljudi za objasnjenje :thumbup: Frenki brate slazem se da se plin najbolje koristi u kuhinji, ali benzin je nenormalno skup, a barem da je upola dobar koliko je skup pa i da vozim na benzin.Imamo najskuplji, a najgori benzin u regionu.Ko voli da puni ovu lopovsku drzavu, neka slobodno vozi na benzin.Imam ja drugare koji voze kola po 2500 kubika i jace i voze na benzin, i svi prodaju onu istu pricu kako je plin sranje...Ali svi znamo da je to prica zato sto je skupa ugradnja pa im se nece isplatit brzo.Toliko od mene da ne tupim i znam da ce sada neko reci ala ovaj s...re, ali dobro to je moje misljenje.Poz!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs