Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 16 Jun 2024 18:54

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 10 Avg 2008 22:41 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Dobro de Shadow, monopoint, jedna brizgaljka sa elektronskom kontrolom ili kako li već, uglavnom kupi kadeta koji ima plastičnu kutiju kod nogu suvozača sa desne strane, tu imaju neke žice i nema pumpu za benzin na motoru nego nešto zazuji kad daš kontakt :ludilo (stvarno jeste tako). U stvari najlakše ćeš ga prepoznati po tome što u oznaci motora piše C14NZ za 1.4i, C16NZ za 1.6i itd itd :)

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 10 Avg 2008 23:06 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 00:21
Postovi: 443
Lokacija: Beograd
Ime: goran
Opel: vectra A 1.6 S
ma nek je i sistem kap po kap,ali ne moze da bude tolika razlika.
ja samo znam da potrosnja mog auta ide ispod potrosnje vectre 1.6i,par momaka ima u obrenovcu i kazu tvoja i ide bolje i manje trosi,nije to neka razlika sad,ali svaki motor sa bilo kojim injectionom nije mali potrosac.sad sve zavisi od zapremine
naravno svako hvali svoj auto i kako je njegov motor najbolji,najekonomicniji,ali cinjenica je da covek danas u 70% slucajeva uzima dizela pre nego bilo kog benzinca,to je slika ekonomije benzinca

_________________
petrol power


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 11 Avg 2008 00:38 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
To se slažem, moj sledeći auto će biti veca (ili daj Bože Insignia) sa DTH motorom sa 150ks :)
ALi generalno, tvrdim da 1.4i manje goriva troši od 1.3 motora sa karburatorom. Skoro sam imao turu oko 250km za jedan dan, auto-put i magistralni put, 5.8 je bila prosečna potrošnja. Vozio sam 1.3 sa karburatorom i znam da ma kako ga vozio da nisam usoep da smanjim potrošnju ispod 7, u gradu je pio 9 litara kao od šale.

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 11 Avg 2008 01:19 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 00:21
Postovi: 443
Lokacija: Beograd
Ime: goran
Opel: vectra A 1.6 S
ako ti tako kazes

_________________
petrol power


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 11 Avg 2008 10:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 11:27
Postovi: 576
Lokacija: Beograd
Ime: Vukasin
Opel: Kadett GSi 2.0 16V
@vlada13
Pa nisu svi kadeti monopoint, GSi-ovi su multipoint. A tvoj sledeci auto ce verovatno ici na plin, metan, vodonik ili struju, a ne dizel :ludilo :ludilo :ludilo
Cena dizela dostigla cenu benzina. Cena goriva ce samo da raste, pa kad ne budete imali para za benzin ili dizel, ce da se pitamo ko se smejao plinu, metanu, vodoniku i struji...

_________________
My crew is all fired up
Y'all better just wise up


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 11 Avg 2008 12:15 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Ja neke ljude krstim a oni prde :shit
Ako sam VOZIO oba ta motora na identičnom obliku automobila i ako znam šta je i kako je mislim da je suvišno više da pričamo. 1.3 sa dvogrlim karburatorom mora da troši toliko, a ko sumnja u potrošnju mog automobila šta da mu radim :ukazan:

2 shadow: Nisam ni rekao da su svi MPi, pročitaj šta sam napisao čoveku. Plinu se smejem redovno, a vodonik, hidrogen (ne znam da li ste čuli) i struja :respect:

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 13 Avg 2008 12:04 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
ljudi,tema je kako regulisati potrosnju goriva

goksi82 je napisao:
stavljanje jednogrlog karburatora nece skoro nista promeniti jer u gradskoj voznji drugo grlo se retko otvara,tek negde preko 3000 obrtaja ,bar kod mene
moguc uzrok je da ti se ne otvara drugo grlo uopste,sto je bio slucaj na mom motoru pa ti usled pritiskanja gasa do kraja ono aktivno grlo srce nemilice usled ubrzanja,a filter za vazduh itekako utice na potrosnju,to sam iskusio


drugo grlo se ne otvara prema obrtajima motora nego koliko stisnes papucicu

otvaranje drugog grla uopste je kompleksna prica zato sto njegovo otvaranje zavisi od vise faktora

-stepen prenosa
-opterecenje auta
-vozac

dugo grlo moze da se otvori i na 1.500 obrtaja i na ravno ili na uzbrdici.
jednostavno,jednogrlni karburator ima manju potrosnju ali nije zivahniji kao dvogrlni

na potrosnju moze samo da utice dobro stanje motora,dobar karburator i naravno da je dobro nastelovana smesa,vozac i naravo kvalitetno gorivo

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 13 Avg 2008 16:18 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 00:21
Postovi: 443
Lokacija: Beograd
Ime: goran
Opel: vectra A 1.6 S
bozza je napisao:
drugo grlo se ne otvara prema obrtajima motora nego koliko stisnes papucicuotvaranje drugog grla uopste je kompleksna prica zato sto njegovo otvaranje zavisi od vise faktora-stepen prenosa-opterecenje auta-vozacdugo grlo moze da se otvori i na 1.500 obrtaja i na ravno ili na uzbrdici. jednostavno,jednogrlni karburator ima manju potrosnju ali nije zivahniji kao dvogrlnina potrosnju moze samo da utice dobro stanje motora,dobar karburator i naravno da je dobro nastelovana smesa,vozac i naravo kvalitetno gorivo


razume se da se drugo grlo otvara zavisno od prvog,negde na 2/3 ali sve zavisi od pritiska na pedalu
sam si mi rekao da kada se u trecoj stisne papucica do daske auto za par sekundi ide od 60 do 100,a u trcoj se razvija ta brzina od 2500 do 4000/4500 nisam siguran.moze da se otvori i na 1500 ali ako 5 om ides na vrh sar planine
imam jedan slucaj kada mi drugo grlo nije radilo,isao sam magistralom potopio u petoj i cekam da vidim dokle ce.stala je na 160 i tacno 3000 obrtaja,a maksimalna brzina joj je 180.drugo grlo na karburatoru donosi oko 7 konja
to famozno grlo se pri potapanju papucice odmah otvori i moze se lako prepoznati taj prelaz i povecanje ubrzanja,nesto slicno kao turbo rupa,auto na sekundu jace odreaguje
bozo ako sam previse sr.o brisi,ali ako covek ume da kontrolise nogu i nesiluje papucicu nece se ni primetiti da ima dvogrli karburator

_________________
petrol power


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 20 Avg 2008 18:25 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2007 01:40
Postovi: 55
Lokacija: Karaburma
Ime: Marko
Opel: Kadett C stock
kopao sam nesto po netu i nikako da iskopam neki podatak o potrosnji opelovih motora... znam da to nije nesto posebno merodavno jer se sve radi ili na dyno ili na ravnom, al takav podatak bi fino dosao obzirom da nameravam da menjam motor... cenim da to pise ili u servisnim knjizicama ili u knjizi od samog auta... ako neko ima takve podatke nek slobodno shajbne!

_________________
WORK TO LIVE --- LIVE TO PARTY


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 20 Avg 2008 20:27 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jan 2008 19:50
Postovi: 684
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: Astra G 2.0 DTI
Imaš jednu takvu sličicu na prethodnoj strani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 21 Avg 2008 02:19 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2007 01:40
Postovi: 55
Lokacija: Karaburma
Ime: Marko
Opel: Kadett C stock
:oops hehe... pogresi covek - slepac :cool:

_________________
WORK TO LIVE --- LIVE TO PARTY


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 26 Avg 2008 23:56 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008 23:42
Postovi: 748
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: kadett 1.8
karburator je trosadzija i to je to. vozio sam neko vreme kadeta 1.6 90ks sa dvogrlim Varajet II karbom.,motor u perfektnom stanju..potrosnja uvek debelooo dvocifrena,izuzev na auto putu . trenutno mi je u autu 1.8 90ks c18nz motor i koji u poredjenju sa ovim prvim trosi kao upaljac ..e sad imao je 1.6 neki smek,na visim obrtajima podivlja :taz ,al da je trosio -trosio je..
drugar je imao suzu 1.3 sa dvogrlim,isla ko mutava al trosila kao rusko vozilo. daavne '98 smo ga bacili u smece i stavili zastavin karb. potrosnja primetno pala ali i performanse.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 27 Avg 2008 00:07 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Jun 2008 00:30
Postovi: 17
Lokacija: Batajnica
Ime: Milan
Opel: Astra GSI 16V
Garaza:
Takođe i neki 16v motori manje troše od 8v, al dobro ovde motor nije tema rasprave


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 23 Sep 2008 19:31 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2007 01:40
Postovi: 55
Lokacija: Karaburma
Ime: Marko
Opel: Kadett C stock
jel moze neka preporuka za karburator servis u bg-u? nisam siguran koji je na mom kadettu, ali pogledacu...

_________________
WORK TO LIVE --- LIVE TO PARTY


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 23 Sep 2008 20:19 
OffLine
IN MEMORIAM
IN MEMORIAM
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2007 01:39
Postovi: 3137
Lokacija: Beograd
Ime: Sasa
Opel: Astra F GSI Turbo
Garaza: pogledaj
Ja mogu ti dam broj od decka koji radi ok. Nekoliko stvari mi sredjivao i vidi se da ima znanja ako osh javi pa cu ti posaljem br...

_________________
milion miles from reality no care for you no care for me
http://www.ludomanija.net/serialPhotography/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako regulisati potrosnju goriva
PostPoslato: 24 Sep 2008 00:23 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Dec 2007 02:53
Postovi: 502
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: Kadett 1.3s LS
imas mnogo dobar servis kod stare stanice 15tice u zemunu nzm tacno ime produzis posle beopetrolove pumpe i posle 2ge raskrsnice sa desne strane... ljudi mnogo dobro rade a i nisu skupi meni su ocistili karburator pierburg 2grli sada em malo trosi em super ide...

_________________
Kosovo zove niko ga ne cuje, samo ova tuzna pesma vekovima putuje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs