Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 07 Maj 2024 10:56

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Ovakav ploblem jos niko nije imao
PostPoslato: 19 Feb 2010 16:33 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2009 21:36
Postovi: 236
Lokacija: Lajkovac
Ime: Ivan
Opel: Katett limuzina 1.3i 89-o
Citam ceo dan ovaj forum ali nigde nisam naisao na ovaj problem!
Mozda cu vas smoriti ali moram da vam napisem celu moju problematiku!
Ja sam odavno radio plin u kadetta 1.3i 89-o god monopoint! Radio sam plin kod nekih decaka u sremcici i auto je radio vrhunski na plin 4 dana, zatim je pocelo da me zajebava, pa ja krenem na reklamaciju a on prokine bas u lipovici i oni ne znaju sta da rade jer auto radi savrseno! kad sam se vracao pocela je problematika ponovo. Motor na plin zeza ide-ne ide trokira i na svakih 5-6km sam morao da dizem haubu da stelujem plin (laicki). Zatim od jednog do drugog majstora i na kraju neki mi majstor kaze da zamenim relej jer navodno ubacuje i benzin u plin pa motor ne moze da svari! I problem resen posle cetiri meseca! E od onog trenutka kad je promenjen relej za plin poceo je da me zajebava na benzin! Auto je svaki put bio upaljen i dan danas palim na benzin ali svaki put. Kad je hladan auto i upali na benzin i podigne ler gas na nekih 1500 obrtaja i posle 40-ak sekundi se gasi i ja moram da sedim u kolima da mu drzim gas da se ne bi ugasio, ali ja mu uhvaim gas na nekih 1500 obrtaja ali on gasi i tad i ako potopim papucu od gasa on i tad gasi auto, nekad i nece ali sama mi skala od obrtaljke varira za nekih 1000 obrtaja pri konsantnog drzanju gasa! Ali kad nema plin on radi daleko odgovornije i bolje na benzin (nije to to ali daleko se manje gasi kad ga raskvacim). kad mu nabijam turazu na benzin u auspuhu se cuje kao da nesto explodira (ono kao normalan zvuk i na kraju samo se cuje booom). Menjane su mu svecice, kablovi, razvodna kapa, filteri svih vrsta cak i diskovi i plocice a i kociona kljesta.
Izvinite na iscrpnom pisanju ali nisam znao kako krace da vam objasnim moju problematiku!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ovakav ploblem jos niko nije imao
PostPoslato: 19 Feb 2010 19:32 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2008 22:25
Postovi: 1428
Lokacija: Zdovac
Ime: Tata
Opel: Seat
napisi koji plin je ugradjen....ako imas eksplozije, znaci da nesto vise sagoreva, tj. ne sagoreva i visak izbacuje kroz auspuh.
sacekaj malo neko ce ti dati ISRPNIJI ODGOVOR


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ovakav ploblem jos niko nije imao
PostPoslato: 19 Feb 2010 20:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Citiraj:
Ali kad nema plin on radi daleko odgovornije i bolje na benzin (nije to to ali daleko se manje gasi kad ga raskvacim)

Za ovaj problem si sam nasao resenje,..ventil plina nezatvara kako treba i ubacuje odredjenu dozi plina u motor iako radi na benzin!Remontuj plinski ventil pa onda ponovo sve testiraj!
Mozda je problem i u prekidacu(pusta struju na plinski ventil iako je prebacen na benz.),ali to je vrlo mala mogucnost!
Pri radu na benzinu,u slucaju da se desava da lepo radi i onda odjednom se ugasi, mozda ti je rele koje prekida diznu ili rele koje prekida benz. pumpu loseg kvaliteta pa ono samo prekida!

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ovakav ploblem jos niko nije imao
PostPoslato: 19 Feb 2010 22:57 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
ne mogu da pisem i da ramisljam,dosao sam iz kafane... :ziveli:
:D

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ovakav ploblem jos niko nije imao
PostPoslato: 02 Mar 2010 14:18 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2009 21:36
Postovi: 236
Lokacija: Lajkovac
Ime: Ivan
Opel: Katett limuzina 1.3i 89-o
izvinite sto ne odgovaram zaboravio sam da sam postovao problem!
Razmisljao sam o tom releu moram sad videti kad se vreme malo prolepsa verovatno je nesto oko struje mada sam jednom probao i skidao sam kleme sa ventila za plin ali isto se ponasa! moracu ja to ipak kod majstora! Inace koristim lovato mada mi jedan majstor rekao da mi je uredjaj turski (ma sta god to znacilo)!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ovakav ploblem jos niko nije imao
PostPoslato: 21 Mar 2010 19:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
to znaci da na uredjaju samo pise lovato i to je to...najveci problem ti je zato sto ti jedan od ventila ne zatvara...uvek mesa plin i benzin...mozda ti je los ventil od benzina a jaka benzinska pumpa i onda probija kroz njega posto ti verovatno ide pumpa pa ventil...trebalo bi na ventilu od benzina da imas neki valjcic za stelovanje protoka benzina...probaj njega zavrni do kraja pa vidi kako ce da radi..a to za relej sto si menjao stvarno nije mi jasno koja je njegova uloga...a i treba prekontrolisati ventil od plina...a inace to sto pricas da nabijes gas u patos i stvara eksplozije to ti je od mesanja plina i benzina...i samo pod punim gasom radi...kad pustis gas on se ugasi...

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ovakav ploblem jos niko nije imao
PostPoslato: 21 Mar 2010 22:36 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Apr 2009 21:36
Postovi: 236
Lokacija: Lajkovac
Ime: Ivan
Opel: Katett limuzina 1.3i 89-o
tako je samo pod punim gasom radi. Na leru nece ni da pipne vrlo brzo se gasi, tek jutri kad ga prvi put palim najduze radi na bezin nekih mozda malo manje od minuta kasnije vec posle nece na leru ni 2 sekunde! Gde se nalazi taj ventil od benzina jel moze neko da postavi tu sliku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ovakav ploblem jos niko nije imao
PostPoslato: 23 Mar 2010 00:37 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
pa ne znam gde ti je ugradjen al mogu da ti postavim sutra sliku da vidis kako izgleda...valjda necu zaboraviti da slikam...

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ovakav ploblem jos niko nije imao
PostPoslato: 23 Mar 2010 21:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Tek sad vidim o kom motoru je rec!Ti na monopointu nemas benzinski ventil nego je putem rele-a vrseno prekidanje rada motora na benzinu!Od ventila imas samo plinski i nijedan drugi.

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ovakav ploblem jos niko nije imao
PostPoslato: 24 Mar 2010 01:13 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
e bogami da ti nisi napisao ne bih ni video...
moguce je onda da te relej zeza...nije to kod tebe tako prosto..ima tu malo komplikacija tako da ti treba neko strucan to da odradi...

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs