Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 00:05

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 25 Jul 2014 00:23 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Imam opel zafiru 1.6 16v z16xe 2002. godiste u koju je pre 3 godine ugradjen sekvent stag 400 plus. Do skoro je sve radilo normalno, ali se sada desava da kada upalim auto i sitojim u leru pocne normalno da radi i u trenutku kada dostigne temperaturu i ptreba da prebaci na plin motor pocne da radi neravnomerno i kazaljka koja prikazuje obrtaje naglo skace i pada i auto se skoro ugasi i onda nastavi da radi normalno. Po nekad se desi da se i ugasi kada prebaci na plin. Sve se ovo desava kada auto radi na leru jer sada brzo dostigne temperaturu i brzo prebaci na plin. Ovaj problem nisam imao ranije. Sta moze da bude uzrok ovoga? Hvala unapred na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 25 Jul 2014 00:35 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
u kakvom stanju su ti svecice? filter za gas?

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 25 Jul 2014 00:42 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Filter za gas je promenjen pre oko 2000km, a sto se tice svecica, to vec ne znam, ali sam nedavno imao problem sa paljenjem jer mi je crkla pumpa za gorivo pa je majstor skidao bobinu i gledao svecice i rekao je da su navodno u redu. Takodje mi se ubrzo posle toga desilo da auto nije hteo da pali uopste dok se totalno ne ohladi i tada mi je crkao kompjuter pa je majstor slao kompjuter nekom majstoru iz BG-a da proba da mu sredi plocu i ovaj je to sredio za 150eura plus 50 eura majstoru za rad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 25 Jul 2014 00:48 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
ok, filter precrtaj. svecice mogu i u losijem stanju na benzinu da rade bez trokiranja dok za gas moraju da budu kako treba... nije tesko da pogledas kako izgledaju pa da zamenis ako su losije i vidis sta se desava, mada ta prica oko elektronike lici na vrh ledenog brega... naplatio jeste ali sta je stvarno popravio... ajd' da ne baksuziram... to sto nije hteo da pali kad je vruc motor moze da bude zbog regulatora pritiska goriva...

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 25 Jul 2014 00:57 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Ja sam iskreno nepismen kada su automobili u pitanju i sve sto ne znam ja dodjem ovde i pitam, a moja sreca da ima vas koji ste uvek spremni da posavetujete pa mi bude malo lakse. Slazem se sa tobom da je mogao da me slaze bez problema i da kaze kao da je komp u pitanju, a da nesto drugo zameni i da mi uzme tih 150 eura kao od sale. Sto se svecica tice, ja to ne smem sam da diram pa cu da kupim svecice u Mirkosu u Pozarevcu i zamenicu ih sa nekim ko to zna da uradi pa cu onda da vidim kako ce raditi. Samo to necu moci bas odmah da odradim jer nisam u Pozarevcu pa ce to mroati malo da priceka. Reci mi samo na koliko se menjaju svecice po pravilu i koje je najbolje da kupim? Ja sam zapisao kada sam zamenio svecice pa sutra to mogu da vidim i da napisem ovde. Navodno amjstor kaze da je na zafiri komp na glupom mestu, tj na motoru, tj izmedju motora i akumulatora, a i pokazao mi je to i da to nije dobro jer se zato mnogo greje i lako moze da strada sam komp i kaze da je to neki glupi hibridni komp. Rekao mi je da taj majstor sto sredjuje kompove daje godinu dana garancije na to sto uradi. Zato ja bas ozbiljno razmislajm da auto prodam cim skupim novac da bih dodao za drugi jer me je strah sta ce biti sa ovim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 25 Jul 2014 01:09 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
cemu sluzi forum nego da ljudi pomazu i komentarisu... pa ne kupuj unapred svecice, vidi prvo na sta lice... mozda su i ok... posebno ako je motor ok nastelovan, znaci da je smesa dobra ili ne trosi ulje pa da ih prlja/masti. kod nas na trzistu je skoro sve sumnjivo, sta da ti savetujem... ja sam sebi prosli put kupio svecice u solunu [bosch]. uzmi na kraju takve koje si imao i sa kojima je radilo, zbog gasa nikako one sa vise krakova samo.

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 25 Jul 2014 01:18 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Hvala puno na savetu. Imam ja odlicnog kucnog prijatelja koji je majstor, ali mi se desi neki problem uvek kada je on u Svajcarskoj pa onda moram da idem kod drugih majstora. Kod nejga cu da odem da mi pogleda svecice u kakvom su stanju, ali sve to mogu tek u drugoj polovini avgusta pa se nadam da ce do tada paliti ovako kako pali. Ne desi se uvek da se gusi kad prebacuje na plin, ali se desava i zato sam zabrinut jer ne volim kada se tako nesto desava.

Samo da napomenem da auto trosi ulje, a koliko sam video iz iskustva drugih, treba da budem srecan koliko meni trosi. Pricao sam sa nekima koji imaju isto zafiru, ali 1.8 i kazu da trosi i do 3l na 10.000km, a kod mene je to oko 2l, mada je sada i manje od kad koristim motul 10w40 koje je navodno kvalitetnije od GM ulja koje je auto trosio kao lud


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 25 Jul 2014 19:52 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Maj 2010 18:09
Postovi: 194
Lokacija: Leskovac
Ime: Damir
Opel: Zafira Tourer 1.6
A da ti slučajno nemaš ugrađen regler koji prilikom prebacivanja na plin gasi benzinsku pumpu? Neki majstori plinadžije ugrađuju istu po narudžbini i ponekad se zbog tog reglera samo prebacivanje sa benzina na plin tako manifestuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 25 Jul 2014 20:09 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
To stvarno ne znam. Moracu da odem do majstora koji mi je ugradjivao plin da ga pitam i da on pogleda. Upravo sam gledao svesku gde pisem na kojoj km radim sta na autu i svecice sam zamenio kada je auto imao 176.900km, a sada ima 219.100 km. Ocigledno sam presao 42.200 km sa ovim svecicama. Zaboravih da kazem da mi je pre tri meseca majstor menjao cetkice na alnaseru jer auto nije po nekad hteo da pali


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 08 Avg 2014 02:12 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Danas mi je majstor zamenio svecice i kaze da su bas istrosene. Praticu kako pali i kako prebacuje na plin auto pa cu vam javiti da li je prestalo trokiranje prilikom prebacivanja sa benzina na gas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 10 Avg 2014 01:05 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
I dalje je auto trokirao prilikom prelaska sa benzina na gas iako sam zamenio svecice pa sam otisao kod majstora koji mi je ugradio gas i on mi je rekao da treba da podigne temperaturu kada automatski prebacuje na gas i da ce to da resi problem. Podigao je temperaturu za 5 stepeni, ali to nije pomoglo jer se opet javlja taj problem kada se auto ohladi i ponovo pali. Rekao je da probamo sa 5 prvo pa da malo vozim da vidim da li ce onda da prebaci normalno, ali nije pomoglo i rekao je da ce jos da podigne ako ne pomogne ovih dodatnih 5 stepeni. Meni je do sada prebacivao na plin kada dostigne 20 stepeni, bar mi je masjtor tako rekao, a sada ocigledno stoji na 25 i ponovo trokira.

Nije mi jasno zasto je vise od 2 godine normalno prebacivao na plin bez trokiranja na 20 stepeni, a sada treba da mu podigne temperaturu na 25 ili 30 da bi normalno prebacio sa benzina na gas bez trokiranja. Tu nema nikakve logike, bar meni. Ako je radilo do sada na 20 stepeni, zasto ne bi i dalje radilo. Sumnjam da postoji neki drugi problem, ali nece da mi kaze majstor. Samo da napomenem kada prebaci na plin skroz normalno nastavi da radi na plinu, ali taj prelaz kada je auto hladan se bas oseti jer se auto zatrese i ili se ugasi ili nekako uspe da prebrodi to gusenje i prebaci na plin i nastavi da radi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 10 Avg 2014 08:43 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 628
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Imao sam slucajeve da benziske dizne ostaju utvorene , pomesa plin i benzin pa gusi se i trokira.Pokusaj da ocistis benziske dizne na ultra zvuku i vidi kako ce se ponasati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 10 Avg 2014 10:56 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
To cu onda morati da vidim sa nekim mastorom da mi pogleda. Ako je to tako kao sto kazes, da li bi i u toku voznje trebao da trokira kad je vec prebacio na plin? Kod mene se to desava samo prilikom prebacivanja na plin, a kada prebaci, tj u toku vozne posle sve normalno funkcionise


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 10 Avg 2014 14:19 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 628
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Teoretski - nahvatilo se garezi na neku od dizni , iglica koja bi trebalo zatvoriti protok benzina zatvara kasnije i propusti jos koju kap benzina dok plin ubrizgava normalno.Motoru je previse goriva , zatrese i ugusi se na malim obrtajima.Od samog potresa motora iglica se spusti do kraja i on pocne da radi normalno.
Ovo je moja pretpostavka , moguce je i da je zakazala neka elektronika pa kasni sa iskljucivanjem benzina.Ipak to bi trebao neko strucan da pogleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 10 Avg 2014 16:41 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Upravo sma probao da upalim auto kada je hladan i vrlo malo je za trokirao i prebacio je na plin. Onda sam ga ugasio i jos par puta pokusao da uplaim i onda upali naravno na benzin i za 20-ak sekundi prebaci na plin bez trokiranja kao kada je sve radilo normalno. Velike su sanse da je u pitanju to sto ti kazes sa diznama. Reci mi samo kakvog majstora da trazim za to ciscenje dizni, da li to moze svaki majstor da uradi ili kako to ide i kako se krece cena ciscenja tih dizni da bih znao da li mi previse trazi taj masjtor kkod koga budem otisao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 10 Avg 2014 18:47 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 628
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Moze svako da uradi ko ima ultrazvucnu kadu.Oko cene ne bi ti mogao reci , mogu samo da ti kazem da ja uzimam 2.5 eur od dizne ili u kompletu 10 eur za 4 bez vadjenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 10 Avg 2014 19:00 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Hvala ti puno na pomoci. Onda cu se raspitati da vidim ko ima tu ultrazvucnu kadu da mi ocisti dizne pa cemo da vidimo sta ce biti posle toga. Onda definitivno necu da idem kod majstora da mi jos podize temperaturu na kojoj ce prebacivati na plin jer to nema smisla jer je do sada radilo na toj nizoj temperaturi. Da li mozda plin moze da bude uzrok toga, tj da se uprljaju dizne ili je to necistoca u gorivu? U stvari sigurno je necistoca u gorivu jer su koliko kapiram u pitanju benzinske dizne.

Reci mi samo koliko vremena treba da bi se ocistile te dizne, tj da li se puno rastura auto da bi se doslo do njih posto ja nemam predstavu gde se one nalaze i koliko su pristupacne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 10 Avg 2014 19:05 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
probaj sa diznama,ako ne uspe probaj na drugoj pumpi da sipas gas,najbolje mol ili omw. ako nista ni od toga onda sta da ti kazem.... stag je duplo jeftiniji od ostalih uređaja,garancija je dve godine (ne bez razloga)..

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 10 Avg 2014 19:13 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Ja sam redovno sipao plin na EKO pumpi i sve je bilo ok do sada. Videcu sta ce biti posle ciscenja tih dizni ultrazvukom.

Borise, hoces da kazes da je stag 400 plus los sistem? Meni su ovde na forumu predlozili njega, a i pitao sam u Artalu u Lapovu i covek mi je rekao da on ugradjuje za 450, a ja sam za ovaj dao 400 isto kod dobrog proverenog majstora. Malo mi je cudno sto si rekao duplo jeftiniji nego ostali jer mislim da nije tako. Svi ostali isto daju 2 godine garancije. Nadam se da moj nije pri kraju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 12 Avg 2014 19:17 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
predlozen ti je jer se isplati ulozeno i dobijeno,ali daleko od toga da je najbolji. ja ga imam u trecem autu i sa svakim sam nakon 2-3 god.usao u probleme.
I jos nesto vrlo vazno,STAG je samo centralna jedinica,ostale komponente su drugog proizvođaca...
ja cu ovih dana do jednog servisa koji mi garantuje da ce mi resiti moj problem pa cu ih spomenuti ako bude tako,a problemi su veliki a jedan je i takve prirode kao tvoj.

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 12 Avg 2014 19:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Reci mi samo koji se problem pored ovog kao kod mene javio na tvom autu. Bas me interesuje jer mozda nisam primetio to, cisto da malo obratim paznju. Ja cu narednih dana da odem kod masjtora da ocisti dizne pa cu javiti da li ce to srediti problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 12 Avg 2014 19:42 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
na polu sam imao isti problem kao ti i ne znam sta sve nisam radio,tako sam ga i prodao.... a sad na astri imam milion problema,nema snagu,nekad pisti kao da nema plina,zalece na leru i ponekad,ali ne uvek u voznji osetim trzanje prilikom prebacivanja,a ako prebacujem u mestu ponekad se ugasi. sve je menjano osim isparivaca i jedinice,ali sve...i dizne,map,cevi,boca,ventil,creva....ali isto

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 12 Avg 2014 19:43 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
:D jos nesto,verovatno vise nikad necu kupiti ili ubacivati tng u auto

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 12 Avg 2014 20:18 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Ti si imao bas pu o problema. Moja sreca da je ovo moj prvi problem sa plinom. Jedva cekam da me majstor pozove kad bude mogao da ocisti dizne da vidim da li ce to resiti ovoj problem kod mene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Avg 2014 09:18 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Jos uvek cekam majstora da me pozove kad bude imao vremena da skine dizne i da ih odnese na ultrazvucno ciscenje :(

Leti sam navikao da dok sam na leru auto prebaci na plin pa da krenem, ali me je jutros mrzelo da cekam da sam krenuo na benzin i uopste se nije osetio prelaz sa benzina na plin. Definitivno ste lepo rekli da se na vecim obrtajima ne gasi i da bez problema i bez ikakvog trzaja prebaci na benzin. Meni se prethodnih meseci desavalo da malo zagrejem auto u mestu i onda krenem, ali mi je od starig stana do glavnog puta makadam i ima uzbrdica i nizbrdica pa idem prvom na manjem broju obrtaja i desavalo se da se auto ugasi ili zagusi sto je ocigkedno isto bilo na manjem broju obrtaja.

Jedva cekam da se ociste te dizne pa da onda vidim kako ce se ponasati i na manjem broju obrtaja kada treba da prebaci na plin


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs