Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:28

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 16 Avg 2014 08:30 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
majstori koji ugradjuju sekvent (cast izuzecima) nisu se potrudili da nauce da koriste softver koje proizvodzac (ac stag) besplatno stavio na svom sajtu.

1. da se zakaci dijagnostika/softver
2. da se pogleda osciloskop sta se desava sa njim kada auto prebacije na plin.
2.1. da se isprate dizne na osciloskopu da se vide koja dizna/cilindar daje nemirnu liniju prilikom prelaska. da se isprati plinska dizna po dizna gasenjem i paljenjam kroz softver (ima ih cetri)
3. pogledati liniju na osciloskopu temperatura reduktora da se vidi kako ta linija ide prilikom prebacivanja na plin.
4. takodje pogledati i teperaturu gasa na osciloskopu kao teperaturu reduktora.
5. takodje opet na osciloskopu ispratiti obavezno pritisak gasa i map prilikom prebacivanja.

na ovakav nacin 99% moze da se otkrije o cemu je rec a ne da se povecava temperatuni prag prebacivana i sl. gluposti.

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Avg 2014 12:18 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Moj majstor za plin je kacio moj auto na komp, wli nije radio nista od ovog sto si ti rekao. Njemu je najlakse bilo da za 1min podigne temperaturu i da me otkaci. To me je strasno iznerviralo jer ne vidim foru u podizanju temperature za prebacivanje na gas ako je skoro 3 god prebacivalo na 20° bez problema, a sada trokira. Definitivno je to onda cist bezobrazluk! Ako ponovo bude kupio neki drugi auto i resim da ubacim plin lepo idem u Artal u Lapovu da mi covek to odradi profesionalno i da imam odlican servis ako dodje do ovakvog problema. Plus tu mogu da odem preko veze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zafira se trese prilikom prebacivanja na plin
PostPoslato: 17 Avg 2014 08:33 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
Veza nekad bude skupa

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Avg 2014 09:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
To si u pravu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2014 15:24 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Pre par dana sam isao da mi majstor ocisti dizne u ultrazvucnoj kadi i promenio je i filter goriva i dva dana sam ujutru palio auto kada je skroz hladan i uopste se ne zatrese i ne zatrokira prilikom prebacivanja sa benzina na gas. Izgleda da su dizne bile problem. Majstor mi je rekao da su dizne bile uzasno prljave, a i filter goriva. Filter goriva sam menjao pre 60.000 km kada sam radio i veliki servis. Majstor mi je rekao da moram da ga menjam na 20.000 km jer koristim plin i da moram cesce da vozim na benzin da se ponovo ne bi zaprljale dizne. Kaze da je najbolje da se vozi 1.000 km na plin pa 100 na benz zbog dizni. Za ciscenje dizni je naplatio 2.000 din, filter goriva 700 din i 1.200 din ruka.

Hvala vam puno na pomoci!

Otisao mi je zadnji i srednji lonac pa me zanima da li da vidim sa Zlajom iz Selevca da li ima dobar polovni ili da kupim nov. Zvao sam neke radnje i kazu da je cena kvalitetnijeg srednjeg i zadnjeg lonca po oko 9000 din.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2014 18:39 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Cekao sam da prodje malo vremena da bih vam rekao sa sigurnoscu da se vise ne desava problem prilikom prebacivanja. Sada sve super radi i vise nema trzanja prilikom prebacivanja na plin. Ako neko bude ima slican problem moze da proba sa ciscenjem dizni i menjanjem filetera goriva.
Samo da napomenem da mi je i temeratura rada motora nekad bioa konstantno 88, a od kad se pojavio ovaj problem bila je nesto visa, oko 92, a od kada su ociscene dizne pon9vo je temperatura oko 88, tj nesto malo ispod 90


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2015 06:19 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2011 17:33
Postovi: 374
Lokacija: Pozarevac
Ime: Vlada
Opel: Opel Zafira 1.6 16v Z16XE 2002.
Evo mens ponovo u ovoj temi i to opet sa istim problemom. Ponovo se desava da kada se auto prvi put startuje u toku dana da se ugasi pre nego sto prebaci na plin, tj. pocne da se gusi i ugasi se, a problem je bio jos vec jer je auto poceo puno da trza dok se vozi na plinu. Promenio sam svecice, ocistio dizne i zamenio kablove jer su ispucali kod spojki i sada auto normalno vuce i nema trzanja, ali i dalje postoji problem prilikom prebacivanja sa benzina na plin prilikom prvog paljenja u toku dana. Zaboravih da napomenem da mi je majstor menjao i dva filtera na plinskom systemu i pored ciscenja dizni menjao je i filter benzina. I dalje je u pitanju opel zafira 1.6 2002. godiste sa stag 400 plus koji je ugradjen pre nesto vise od 4 god. Sta sada moze da pravi problem?

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs